Lusral beni mahvetti lütfen yardımcı olun

kaderrrtr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2023
112
10
33
Merhaba ben anksiyete bozukluğu var doktorum lustral 50 mg verdi İlk hafta beni mahvetti 15 günde tam yavaş yavaş alıştım derken geçen hafta çok kötü oldum doktora gittim 27 gün sonra100 mg çıkardı bu gün 3.gun çok kötü hissediyorum elim ayağım titriyor uyuşuyor çok korkuyorum bende işe yaramıyor diye aranızda kullanan varmı normal mi iyileşir miyim lütfen yardımcı olun

Doktorunuza danışarak doz düşürmesini isteyebilirsiniz. Başlangıç olarak 50 mg sarsmış olabilir. Ben farklı ama aynı gruptan bir ilacı yan etkilerinden dolayı 25 mg olarak 1 ay kadar kullandım. 50 mg a da 1er gün arayla devam etmiştim.

İlk 4 gün 25 mg sonra 50 mg içtim doktora gittim 100 mg çıkardı etkisini geç mı gösteriyor bu ilaç bir ay oldu işe yaramıyor diye korkuyorum

Bende prozac ıcıyorum bugun kontrolum var şeker hastası gıbı su içiyorum tuvalete gıdıyorum devamlı agzım ıcım yanıyor hıc gecmıyor. Ilk hafta yan etkidir gecer dedım sabredeyım dedım ama bır ay oldu sıkıntılar bıtmedı bugun soylıcem bakalım. Ilac degısmeyede korkuyorum ıyımı kötümü ediyoruz bende anlamadım

Bende prozac ıcıyorum bugun kontrolum var şeker hastası gıbı su içiyorum tuvalete gıdıyorum devamlı agzım ıcım yanıyor hıc gecmıyor. Ilk hafta yan etkidir gecer dedım sabredeyım dedım ama bır ay oldu sıkıntılar bıtmedı bugun soylıcem bakalım. Ilac degısmeyede korkuyorum ıyımı kötümü ediyoruz bende anlamadım
Hep yan etkiler ve etkisini yavaş göstermesi bu gün ben de gideceğim doktora inşallah ilacım değişmez yeni ilaca başlamak alışmak etkisini göstermesi insanı mahvediyor

Ben de lustral muadili selectraya başladım ilacı paxera ile değiştirdik alışma süreci yan etki falan çok olmadı ama selectra beni berbaat etmişti.Doktor belki ilacınızı değiştirir mutlaka görüşün

Dün akşam rahattım bir rahat oluyorum Bir kötü iyileşme sürecinde böyle mi oluyor acaba iş yerinde ağırlık batma titreme carpintim oluyor akşam evde geçiyor daha rahat oluyorum anlamadim

Dün akşam rahattım bir rahat oluyorum Bir kötü iyileşme sürecinde böyle mi oluyor acaba iş yerinde ağırlık batma titreme carpintim oluyor akşam evde geçiyor daha rahat oluyorum anlamadim
İlacı kullandıkça yan etkiler bitecek arkadaşım. Ben de 16 aydır kullanıyorum ( muadili selectra )
Ama geçmez ise kesinlikle bir doktora başvurmanı öneriririm çok çok geçmiş olsun.

İlacın yan etkilerinin geçmesi ve tam etki etmesi iki üç ayı bulur. Ama doz aşımını fazla buluyorsanız doktorunuza söyleyin tekrar düşürsün dozunuzu. İçinizde şüphe oldukça şifası da eksik olur

Konuyla alakasiz olacak ama lustrali bir sure ben de kullandim fakat bos bos ilac iciyormusum hissi vardi
Etki nasil ediyor tam olarak ? Nasil bir beklentide olmak gerekir
Nihayetinde devlet hastanesnde 10 dk konsuularak yazilan bir ilacti
Ilaci kullandiktan sonra ne gibi degisim olmasi lazim ? Bu vb ilaclar iicn

İlacın yan etkilerinin geçmesi ve tam etki etmesi iki üç ayı bulur. Ama doz aşımını fazla buluyorsanız doktorunuza söyleyin tekrar düşürsün dozunuzu. İçinizde şüphe oldukça şifası da eksik olur
Doktora sordum normal dedi alışma süreci olur dedi bu gün 8. Gün akşamları iyi ama sabahları titreme ve uyuşukluk batma oluyor ama hafifliyor yavaş yavaş sabredecegim artık

Doktora sordum normal dedi alışma süreci olur dedi bu gün 8. Gün akşamları iyi ama sabahları titreme ve uyuşukluk batma oluyor ama hafifliyor yavaş yavaş sabredecegim artık
Maalesef alışması gerekiyor vücudun. Umarım kısa zamanda geçer yan etkileri tamamen

Bende 20 kullandım iki ay etki etmedi sonra otuza çıktı üç ay kullandım sonra bıraktım bana iyi gelmedi hic
Öyle mi bana selectra iyi gelmeyince doktor efexor yazmıştı çok ağır diye korktum icemedim paxera yazsanız bı denesem dedim eski durumuma gore iyiyim ama zaten selectranin yan etkileri beni mahvetmisti onu kestik ondan düzelme oldu belki de.Aslinda paxerada çok iyi gelmedi ama eski halimden iyiyim en azından diye başka ilaca cesaret edemem sanirim

X