Lutfen akil verin Sanırım azar azar deliriyorum.

Öncelikle hepinize çok tesekur ederim psikolojik olarak belki çok sağlıklı düşünemiyorum. Bazı arkadaşların dediği gibi değer verip vermediğini biz bilemeyiz demişler ben değersiz oldugumu düşünmüyorum. Şöyle anlatayım aileme bakmak zorunda olduğum için maddi olarak beni ailemden daha çok gözetir evet herşey para değil ama bu konuda her zaman desteğini hissederim ben bu konuda ne kadar gururlu olsam da para isteyemesemde amao da hep benim ihtiyacım olduğunu hisseder ve ya çantama atar ya montuma koyar otobüs ile ise gittigim için otobus kartimi bile degistirmişligi var içine o ay bana yetecek yol parası yokup en buyuk sürprizleri bu bi otobüse bindim kart bastım o an fark ettim Ve ya ağlama krizlerimde eğer birinden öğrendiyse kesin yanıma gelir destek olur ama iş hediye ve supriz e gelince adam yok olur bunu çok ciddi bir dillere konuştum ama fayda etmedi beni rahatsız eden şey bu beklentiler değil önemsedigimi söylememe rağmen yapmaması. Oturup sağlim kafayla düşündüm ve dedim ki her evlilik monotonlaşacak ama saygı merhamet sevgi olmalı o zamn sineye çekil kızım ona vakit ayırmak için uğraşma o sana vakit ayırmak için ugraşsın bu şekilde düşündüm ama mantıklı mı düşünüyorum bilmiyorum birde terapiye başlamaya karar verdim gerekirse bu durumu ona anlatıcam birlikte gidicez bu şekilde davranmayı düşünüyorum ama sağlıklı mı düşünüyorum bilemedim 😔
Tanışma yıl dönümü özel gün sayılmaz bile saçmalama kızım. Sevgililer gününde de çikolata almış işte ne var ki. Abartıyorsun. İyi insan zor bulunuyor bu devirde böyle küçük şeyleri büyütüp ilişkinizi yıpratma derim. Sonuçta bi doğum günü degil kutlamadigi

Tanışma yıl dönümü özel gün sayılmaz bile saçmalama kızım. Sevgililer gününde de çikolata almış işte ne var ki. Abartıyorsun. İyi insan zor bulunuyor bu devirde böyle küçük şeyleri büyütüp ilişkinizi yıpratma derim. Sonuçta bi doğum günü degil kutlamadigi
Tanışma derken çıkma tarihi demek istemiştim

Önemli bi gün mü cidden? Çıkma tarihini liseli ergenler kutlamıyor mu?
Sorun o değildi aslında ben ona özel günlere önem verdigimi söylemiştim ve onun için plan yapmıştım evet belki planın içeriğinden haberi yoktu rezervasyon yaptığımı bilmiyordu ama sonuç itibariyle kendi yarın görüşürüz dedikten sonra ertesi gün olduğunda canım maçım varmış unuttum maça gidicem ben demesi de azımsanacak öküzlük değil bence. Benim dert ettiğin önemsedigimi soylememe rağmen onun bunu iplememesi. Biseyi sevmiyor olabilirsin ama sevdiğin biri için yapmak çok zor olmasa gerek tabi gerçekten seviyorsa bu bir sevgi ölçütü olmalı mı bunuda bilmiyorum

Benim eşimde hiç özel gün kutlamayı falan bilmez. Ben ilk başlarda, kendim ona birşeyler yapıp, kutladım. Ondanda bekledim tabiki. Ama, adamın içinde yok. Neden diye soruyorum. Bilmiyorum, bana saçma geliyor diyor. Yetişme tarzından kaynaklı sanırsam. Hiç romantik değildir. Ben bir şey yapmıyorumda, beklemiyorumda artık zaten. Ama, bu beni sevmediğini göstermiyor. Sevgisini gösterdiği başka bir sürü davranışı olmuştur.En basit örneği vereyim. Mesela, benim sevdiğimi bildiği bir şeyi kendi yemeyip, bana getirir hep. Sizin nişanlınızda sanırım böyle biri. Onun için beklentilerinizi istesede karşılayamaz. Çünkü, tarzı değil adamın.

Ben en cok seye takildim.
Size soz vermis, siz is cikisi gitmissiniz, ama arkadaslarina da soz vermis. Birinden birini mecbur iptal edecekti, ve sizinle olan plani iptal etti.
Ben de olsam sizin yerinizde sorgulardim acikcasi. Ozur diledi mi, telafiye ugrasti mi bilmiyorum. Ama bence insanin esi de insana hayattaki en oncelikli kisi muamelesi yapmayacaksa neden evlenesin ki. Sevgili ol, olma demem, ama evlenmek istemezdim saniyorum.

Nişanlınız sizi sevmiyor mu sizce?
Yani ben birini severdigimde değer verdiği şeylere değer veren ya da önemsemeye çalışan biriyim aslında adamın daha önceki ilişkilerinde benim kadar değer veren biri olmadığı için çok uzun bi iliskiside olmadığı için sanırım ne yapacağını bilmiyor en basitinden benim çalıştığım hastane ile evimin arası 1 buçuk saat ilk zamanlarımızda bu hastalanmıştı evlerimiz yakın olduğu için bende nöbetten 2 saat erken çıkıp ilaçlar sayılı olduğundan nöbetçi eczaneden ilaç aldım ve o işe gitmeden servise binmeden ilaçları vereyim istedim servise binmeden yetiştim ama o saate beni gördüğü için afalladı bana baktı poşete baktı ben ilaç kullanmıyorum ki dedi sonra servise yetişmem lazım dedi ve gitti ardından arayıp canım ben galiba tesekur etmedik ne diyecegimide bilemedim sanırım tesekur etmem lazım deyip tesekur edip kapattı ilk defa bu kadar ödün bi adam vardı hayatımda o zaman çok şaşırmıştım yani demem o ki bu davranışlarını çoğu zaman sergiliyo tabi eskiye göre daha iyi ama hayatımda böyle bi adam olmadığı için acaba beni sevmiyor mu diyorum çünkü ben o ilaçları kullanmıyor olsam bile nezaketen alırdım o kadar uğraşmış derdim yada doğum gününde ona gözlük almıştım benim görmediğim ama kaybettiğini söylediği sevdiği bi güneş gözlüğü vardı bende tesadüfen aldığım gözlük onun kaybettiği gözlüğün aynısıymış görünce ilk şaşırdı sevindi hatta falan ama sonra ben bunu kullanmıştım değişik bi model alayım bari dedi bende bir şok daha vuku buldu 😂 yani adam benimi sevmiyor nezaketten mı anlamıyor bilmiyorum

Ben en cok seye takildim.
Size soz vermis, siz is cikisi gitmissiniz, ama arkadaslarina da soz vermis. Birinden birini mecbur iptal edecekti, ve sizinle olan plani iptal etti.
Ben de olsam sizin yerinizde sorgulardim acikcasi. Ozur diledi mi, telafiye ugrasti mi bilmiyorum. Ama bence insanin esi de insana hayattaki en oncelikli kisi muamelesi yapmayacaksa neden evlenesin ki. Sevgili ol, olma demem, ama evlenmek istemezdim saniyorum.
Beni kiran şey bu zaten adam nezaket bilmiyor evet telafi etti hakkını yiyemem ama benim en çok ağrıma giden ailemde ikinci bi insan hissederken kendimi esimdede ikinci plânda olanaktan korkuyorum

Benim eşimde hiç özel gün kutlamayı falan bilmez. Ben ilk başlarda, kendim ona birşeyler yapıp, kutladım. Ondanda bekledim tabiki. Ama, adamın içinde yok. Neden diye soruyorum. Bilmiyorum, bana saçma geliyor diyor. Yetişme tarzından kaynaklı sanırsam. Hiç romantik değildir. Ben bir şey yapmıyorumda, beklemiyorumda artık zaten. Ama, bu beni sevmediğini göstermiyor. Sevgisini gösterdiği başka bir sürü davranışı olmuştur.En basit örneği vereyim. Mesela, benim sevdiğimi bildiği bir şeyi kendi yemeyip, bana getirir hep. Sizin nişanlınızda sanırım böyle biri. Onun için beklentilerinizi istesede karşılayamaz. Çünkü, tarzı değil adamın.
Evet benim nisanlımındabu tarz davranışları var yok diyemem ama odunlugu daha fazla sanırım yani aslında adam bisey yapmayo sorunda bu bisey yapmiyo ben mı daha olgun düşünemiyorum yoksa o mu normal bilemedim Allah var bütün kavgalarımda da altan alır hani bazen diyorum sevmese bu kadar kavga eden biriyle niye evlendin ki

Beni kiran şey bu zaten adam nezaket bilmiyor evet telafi etti hakkını yiyemem ama benim en çok ağrıma giden ailemde ikinci bi insan hissederken kendimi esimdede ikinci plânda olanaktan korkuyorum

Adam bilmiyordur ama cabaliyordur, saygi duyarim, zaman verin oyle ise.
Apar topar evlenmeyin, ve kaygilarinizi konusun.

Esimle biz buna benzer bir cok sorunu konusarak cozduk. O yuzden kestirip atin demiyorum asla.
Ama beklwntilerini dusur diyen yorumlara da katilmiyorum. Beklentilerini yukselt, onlari saglamayan kisiye de kendini omur boyu baglama evlenerek.

X