lütfen akıl verin tecrübeliler. 5 aylık evliliğim biticek ! :(

eşiniz değil ailesi bile ergen hala. o yüzden bu olanlar.
bence yukarıda mantıklı bir tavsiye var. her gün gidin yemeğinizi orada yiyin. boşver. ne bulaşık derdi ne de yemek derdiyle uğraş. yemeğini ye otur kenara çekil. madem öyle işte böyle hesabı.

Siz olmadan mı gidip yemek yiyip eve geliyor anlayamadım nede eve uğramadan gidiyor ya da sizi de çağırmıyor. Güzellikle konuşun ayrı bir aile olduğunuzu yemeğe giderseniz de beraber gitmeniz gerektiğini ama evde de kendiniz baş başa yemek yemek istediğini belirtin.

nerden başlıyım bilemiyorum . 5 aylık evlilik. 5 aydır hır gür kavga. artık ölmek üzereyim üzüntüden. herkes aa daha cicim ayı derken neler yaşadığımızı bilmiyorlar. biz 3 gün güler 5 gün ağlarız böyle böyle 5 aya akdar getirdik ama yok yürümüyor daha.
kayınvalıdem kayınpederim görümcelerim hepsi iyi aslında. zamanında görümcemle kavgam olsada herşeyi geride bıraktık sık ık kayınvlideme giderim eşimin küçük kardeşleri beni çok sever. aramız iyi. ama ben çalışıyorum . eşimin iş yeride annesine çok yakın . hergün yemeğe çağrıyor eşimi. kahvaltıya akşam yemeğine. eşim gider 2 saatkahvaltıda 2 saat akşam yemeğinde vakit geçirir orda. artık gıcığıma gitmeye başladı . yemek yapıyorum iten eve gidip heycanlı heyccanlı eşim geliyor , annemde geç yedik tokum !! . yada sinirleniyorum yemiştir kesin orda diyorum geliyor açım evde de bişey yok ! ay bunlar artık sürekli sorun olmaya başladı aramızda . bende kayınvalideme dedim anne çağırma en azından akşam yemeğine alışsın evli olduğuna bi karısı olduğuna . bende biliyimki kocam her gece aç gelicek. dedim. tamam dedi bana ve ogün yine çağırdı eşimi . en son dün eşimle aramız çok iyiydi bende kayınvalideme gidicektim çocuklar çağırmıştı. eşimi aradım annemde yemekteyim dedi yine bozuldum ben ! . tamam dedim benmde evde işlerim var gelemiycem . buda bana kzıdı . ben burdayım diye böyle yapıyosun dimi dedi . hayır dedim işlerim vardı yarın giderim. derken akşam geldi evi birbirine kattı . tüm komşular duymuştur rezillik üstüne rezillik.. ben artık boğuluyorum.... idare edemiyorum bu olanları . beceremiyorum sanırım . 23 yaşındayım . şuan ki aklım olsa aslaaaaaaaa aslaaa evlenmezdim :KK43:(( . babamın evi cennet gibiymiş . bişeyler diyin nlur ben napıyım . ben hatamı yapıyorum bırakıyım gitsin mi . ozamanda anneci oluyor iyice . zaten erkekler geç alışıyor evliliğe. bilmiyorum .. sinirlenince boşan diyip duruyor sonra sarılıyor sinirle ddedim diyo . kafayı yiycem
eğer bir sorun yoksa git sende orda ye yemeğini bir iki kayınvaliden sıkılır zaten ya eğer evliliğini devam ettirmek istiyorsan onlar için ailelerinin birinci sırada olduğunu kabul etmek lazım ben çok çabaladım öyle kötü günler geçirdimki ve gördümki onlar eşimin ağzınada etseler iyi yapıyorlar öyle mi bende sahte gülüşler sergiliyorum ve eşim bile konu açsa lütfen aşkım anlatma birşey bak kavga etmek istemiyorum ben onlar senin ailen ve benden öndeler ben bunu kabul ettim diyorum yüzüme bakıyor sadece öyle bakıyor hiçbirşey diyemiyor konusmuyorum ailesi hakkında yorum dahi yapmıyorum kayınvalidede akrabalarıda farkında hiç kimse umrumda değil kimseye zorla sevdirtemem kendimi ben böyle mutluyum eşim demedikçe asla kendim yanlızken gitmiyorum oraya ancak eşim diyecekte öyle ve beraber herkes herseyin farkında

konu sahibi arkadaşım, çok üzüldüm gerçekten. kv.ye durumu söylemene rağmen devam etmiş. bence eşini ikna et bi aile danışmanına gidin, en azıdan 3. bi ağızdan duyar yeni evine alışması gerektiğini. kendi ailene yansıtmamaya çalış. ben de ilk evlendiğim zaman çok sıkıntı çektim. eşim, oturduğu sokağı bile değiştirmedi, ben şehir değiştirdim, her şeyi geride bıraktım. ama alışamayan sıkıntı çeken O oldu ne alakaysa... ailem bir zerresini bile bilmiyor yaşananların. bilselerdi onlarla eşimin sorunları devam ederdi, bizim aramız düzelse de anlamı kalmazdı. anlatabiliyor muyum canım? eşim yatağımızda bile yatmak istemezdi, içerlerden toplar getirirdim, çok zor alıştı çok... ama sabır ve çaba lazım... biraz da ailesinin uzak kalması lazım ama o nasıl olacak işte aah ah...
zaten ailesinden birazcık ayrı kalabilse benim evinin aile olduğumuzun farkına varacak . ben senide onlarıda çok seviyorum diyor ama tatmin etmiyor hiç bişekilde.
onalrda ailem sende diyo . ! sinir oluyorum :KK43: . erkeklerin evliliğe alışması zor biliyorum ama kaynvalidelerde destekliyor böyle yaparak onları ! çağırma anne dediğim halde çağırdı. çağırıyor çağırcakta . ben de sık sık gidiyorum onlara. eşim işten geliyor birraz oturup eve geçiyorz ama çağırma dediğim halde çağırdı bende tepkiliyim gitmiyorum 1 haftadır . farkındamıdır bilmem .....
ben böyle yaptıkça eşimde annesini melek benide ondan kopartmaya çalışan kötü biri olarak görüyor sanırım ! . ah ahhhhhhh . o iyi niyetle yapıyor oluyor bende kötü düşünüyor oluyorum .

nerden başlıyım bilemiyorum . 5 aylık evlilik. 5 aydır hır gür kavga. artık ölmek üzereyim üzüntüden. herkes aa daha cicim ayı derken neler yaşadığımızı bilmiyorlar. biz 3 gün güler 5 gün ağlarız böyle böyle 5 aya akdar getirdik ama yok yürümüyor daha.
kayınvalıdem kayınpederim görümcelerim hepsi iyi aslında. zamanında görümcemle kavgam olsada herşeyi geride bıraktık sık ık kayınvlideme giderim eşimin küçük kardeşleri beni çok sever. aramız iyi. ama ben çalışıyorum . eşimin iş yeride annesine çok yakın . hergün yemeğe çağrıyor eşimi. kahvaltıya akşam yemeğine. eşim gider 2 saatkahvaltıda 2 saat akşam yemeğinde vakit geçirir orda. artık gıcığıma gitmeye başladı . yemek yapıyorum iten eve gidip heycanlı heyccanlı eşim geliyor , annemde geç yedik tokum !! . yada sinirleniyorum yemiştir kesin orda diyorum geliyor açım evde de bişey yok ! ay bunlar artık sürekli sorun olmaya başladı aramızda . bende kayınvalideme dedim anne çağırma en azından akşam yemeğine alışsın evli olduğuna bi karısı olduğuna . bende biliyimki kocam her gece aç gelicek. dedim. tamam dedi bana ve ogün yine çağırdı eşimi . en son dün eşimle aramız çok iyiydi bende kayınvalideme gidicektim çocuklar çağırmıştı. eşimi aradım annemde yemekteyim dedi yine bozuldum ben ! . tamam dedim benmde evde işlerim var gelemiycem . buda bana kzıdı . ben burdayım diye böyle yapıyosun dimi dedi . hayır dedim işlerim vardı yarın giderim. derken akşam geldi evi birbirine kattı . tüm komşular duymuştur rezillik üstüne rezillik.. ben artık boğuluyorum.... idare edemiyorum bu olanları . beceremiyorum sanırım . 23 yaşındayım . şuan ki aklım olsa aslaaaaaaaa aslaaa evlenmezdim :KK43:(( . babamın evi cennet gibiymiş . bişeyler diyin nlur ben napıyım . ben hatamı yapıyorum bırakıyım gitsin mi . ozamanda anneci oluyor iyice . zaten erkekler geç alışıyor evliliğe. bilmiyorum .. sinirlenince boşan diyip duruyor sonra sarılıyor sinirle ddedim diyo . kafayı yiycem

eğer bir sorun yoksa git sende orda ye yemeğini bir iki kayınvaliden sıkılır zaten ya eğer evliliğini devam ettirmek istiyorsan onlar için ailelerinin birinci sırada olduğunu kabul etmek lazım ben çok çabaladım öyle kötü günler geçirdimki ve gördümki onlar eşimin ağzınada etseler iyi yapıyorlar öyle mi bende sahte gülüşler sergiliyorum ve eşim bile konu açsa lütfen aşkım anlatma birşey bak kavga etmek istemiyorum ben onlar senin ailen ve benden öndeler ben bunu kabul ettim diyorum yüzüme bakıyor sadece öyle bakıyor hiçbirşey diyemiyor konusmuyorum ailesi hakkında yorum dahi yapmıyorum kayınvalidede akrabalarıda farkında hiç kimse umrumda değil kimseye zorla sevdirtemem kendimi ben böyle mutluyum eşim demedikçe asla kendim yanlızken gitmiyorum oraya ancak eşim diyecekte öyle ve beraber herkes herseyin farkında

kabullenemiyorum çnkü onun ailesi artık benim ve rabbim nasip ederse çocuğumuz . onun ailesi budur karısıdır çocuğudur. hala annesi babası yada evli olan kardeşleri değildir ailesi ! onlar anne baba kardeş olarak kalır taamam benmde canım ciğerim annem babam abim var ama ailem eşimdir artık evim yuvam eşimdir. onlar niye böyle düşünemiyor. çnkü annecikleri kopartmıyor kendinden !! ben sabırlı değilim ki 2 gün rol yapmayı denesem 3 .gün özüme dönerim.. annesidne kahvaltıd olduğu saati biliyorum aramadım o saate orda olduğunu duymamamk için böyle böyle umursamamaya çalışcam sanırım

zaten ailesinden birazcık ayrı kalabilse benim evinin aile olduğumuzun farkına varacak . ben senide onlarıda çok seviyorum diyor ama tatmin etmiyor hiç bişekilde.
onalrda ailem sende diyo . ! sinir oluyorum :KK43: . erkeklerin evliliğe alışması zor biliyorum ama kaynvalidelerde destekliyor böyle yaparak onları ! çağırma anne dediğim halde çağırdı. çağırıyor çağırcakta . ben de sık sık gidiyorum onlara. eşim işten geliyor birraz oturup eve geçiyorz ama çağırma dediğim halde çağırdı bende tepkiliyim gitmiyorum 1 haftadır . farkındamıdır bilmem .....
ben böyle yaptıkça eşimde annesini melek benide ondan kopartmaya çalışan kötü biri olarak görüyor sanırım ! . ah ahhhhhhh . o iyi niyetle yapıyor oluyor bende kötü düşünüyor oluyorum .
canım seni çok iyi anlıyorum, acaba çok zahmetli yemekler yapsan, "ben tokum" demeye utanmaz mı? Hani karım bu kadar uğraşmış şunu yapmış, ayıp ettim diye düşünmez mi? böyle bir taktik denesen...

Kabahat annesinde ewine git diycene hergun cagiriyor bi de yemek yapma evde sende istedigi kadarckizsin bu adamlari sallamayinca anliyorlar birseyler

kabullenemiyorum çnkü onun ailesi artık benim ve rabbim nasip ederse çocuğumuz . onun ailesi budur karısıdır çocuğudur. hala annesi babası yada evli olan kardeşleri değildir ailesi ! onlar anne baba kardeş olarak kalır taamam benmde canım ciğerim annem babam abim var ama ailem eşimdir artık evim yuvam eşimdir. onlar niye böyle düşünemiyor. çnkü annecikleri kopartmıyor kendinden !! ben sabırlı değilim ki 2 gün rol yapmayı denesem 3 .gün özüme dönerim.. annesidne kahvaltıd olduğu saati biliyorum aramadım o saate orda olduğunu duymamamk için böyle böyle umursamamaya çalışcam sanırım
kuzum kendi ailene yakın mısın? sen de git her akşam annenlerde ye, olmaz mı?

aynen bence de, kayınvalidenizle konuşun, anlatın bu durumu bence
ccnm cok zor bi durum ama evlilik bu böyle kavgaların kırgınlıkların yasanması cook normal o yuzden esini karsına alıp durumu tatlı bir dille anlat cok sakin olmaya calış.kendini senin yerine koymasını söyle.o yüzden birlikte yemek yemek istiyorum seninle seni özzlüyorum gibisinden seyler söyle inan bana düzelme olucaktr..erkekler evliliğe zor alısırlar zaten o yuzden kendini üzme erkekler kadınlar kadar düşünceli degiller..bu yuzden sakın bosanmayı falan düşünmee ayrılmak o kadar zor degil..biraz bas etmeyı zorluk cekmeye alıstır kendini sonunda sen kazanıcaksın cnm merak etmee

son cümlen doğru erkekler geç alışıyor evliliğe. güzellikle eve bağlamaya çalışş. yemkler hazırla ara öncede bugün evimişzde yiyelim yarın annene yemeğe beraber gideriz de öyle öyle alıştır

bende hergün gidip yesem bişey demez kv. eşimde gelir otur çay içer eve gideriz. ama ben bunu istemiyorum ki niye sürekli onlarla iç içe olalım ki . farklı bi aile olduğumuzun farkına varamıyor. onlardan hala ailem diye bahsediyor. bende diyorum ki senin ailen benim onalrda ebediyen annen baban kardeşin ama aile biziz. falan . ay ne bilim amaan öf .
Ben Her gün gitmeyi de denedim sadece üç gün üst üste gittim ama baktım yağımız bitti alamadık şeker bitti alamadık bulaşık tableti bitti alamadık dedi bu üç günde ki zaten yüklü bir miktar borç ödüyoruz hem evime ayrı hem oraya ayrı alacağım ayrıca almam sorun değil ama olmadığını görsem yada durumları olmasa zaten alırım ayrıca bunu ilk günden söylemesi çok zoruma gitti.

Yaa bilmiyorum ama 10.30 da eve gelebilen bir adam o saate kadar aç mı beklesin bencede yani vakitlice yakın ise annesi annesinde yemesi normal gibi geldi. Bu adamın işi ile alakalı bir durummuş ne yapsın ..Bu kadar büyütmeyin bence olayı...

şimdi konuştuk eşimle. telefonla. sen böyle yaaparsan inada bindirirm işi dedi .. o erkekmiş evlenince hayatı oakdar değişmek zorunda değilmiş . benim değişecekmiş. bencilce şeyler işte . ne bok yerse yesin annesinde artık yorum yapmıycam ve ailesiyle arama meseafe koycam

çok fazla değişiklik beklemeyin benim eşimde ablalarına yeğenlerine düşkündür onlar yüzünden çok tartıştık biraz artık ben takmamaya başladım birazda o evinin kıymetini anladı şimdi eğer ablalarına gitmek isterse kendisi gidiyo önceleri benim gitmemem de sorun oluyodu çok şükür onları aştık artık evde başkaları yüzünden tartışma olması gerçekten zor bi durum Allah yardımcınız olsun

çok fazla değişiklik beklemeyin benim eşimde ablalarına yeğenlerine düşkündür onlar yüzünden çok tartıştık biraz artık ben takmamaya başladım birazda o evinin kıymetini anladı şimdi eğer ablalarına gitmek isterse kendisi gidiyo önceleri benim gitmemem de sorun oluyodu çok şükür onları aştık artık evde başkaları yüzünden tartışma olması gerçekten zor bi durum Allah yardımcınız olsun
hep öyle 3. şahıs yüzünden kavga ediyoruz. anne kardeşler. bu düşkünlüğü insanı çileden çıkartıyor.. dilerim değişir bişeyler.

hep öyle 3. şahıs yüzünden kavga ediyoruz. anne kardeşler. bu düşkünlüğü insanı çileden çıkartıyor.. dilerim değişir bişeyler.

Yok mu hiç başka arkadaşınız falan çift olarak görüşebileceğiniz akraba dışında, belki olm ne işin var annenlerde git eşinle otur yemeğini ye denmesi lazımdır.

sende kayınvalidenlerde ye. hemde eşinle birlikte yemek yemiş olursunuz. yemek yapma derdide yok yardım da etme bulaşığa. söylenirlerse siz istiyorusnuz diye hergün buraya geliyoruz bizim evimiz aşağıda dersin

birde eşimin o huyu var. aile akraba dışında kimseyle görüşmez. arkadaş ortamını sevmez. benm birsürü arkadaşım alıştığım bi hayatım vardı . herşey tepetaklak oldu. birtane arkadşaım daha evime çaya gelemedi. istemiyor. temizliğe arkadşaımı çağrıyım diyorum yardıma tanımadığım kimse giremez evime. annemi çağır diyo . ilginç bi insan yaaa.

X