lütfen akıl verin tecrübeliler. 5 aylık evliliğim biticek ! :(

birde eşimin o huyu var. aile akraba dışında kimseyle görüşmez. arkadaş ortamını sevmez. benm birsürü arkadaşım alıştığım bi hayatım vardı . herşey tepetaklak oldu. birtane arkadşaım daha evime çaya gelemedi. istemiyor. temizliğe arkadşaımı çağrıyım diyorum yardıma tanımadığım kimse giremez evime. annemi çağır diyo . ilginç bi insan yaaa.

Senin işin çok zor.

Kabus gibi anlattıkların.

Evlenmeden hiç mi anlayamadın ya ?

şimdi konuştuk eşimle. telefonla. sen böyle yaaparsan inada bindirirm işi dedi .. o erkekmiş evlenince hayatı oakdar değişmek zorunda değilmiş . benim değişecekmiş. bencilce şeyler işte . ne bok yerse yesin annesinde artık yorum yapmıycam ve ailesiyle arama meseafe koycam
ben yazmıştım daha önceki yorumumda. ne yiyorsa yesin annesinde, hafta sonları da dahil yemek yapma ona.

Off keşke uzaga tasinsaniz. Olur mu erkeğin hayatı degismek zorunda degilmis ya bi kere kendisinin hevesi olmalı evinde taze eşiyle güzel güzel yemek yemeye. Ama burada en büyük sorumluluk kimde biliyor musun kayinvalidende. O yapici olmalı olgun davranmali. Yaptığı hem ayip hem günah.

birde eşimin o huyu var. aile akraba dışında kimseyle görüşmez. arkadaş ortamını sevmez. benm birsürü arkadaşım alıştığım bi hayatım vardı . herşey tepetaklak oldu. birtane arkadşaım daha evime çaya gelemedi. istemiyor. temizliğe arkadşaımı çağrıyım diyorum yardıma tanımadığım kimse giremez evime. annemi çağır diyo . ilginç bi insan yaaa.

Ben de seni tanıyamıyorum artık girme o zaman bu eve!!! demezsiniz bir gün umarım ama kvnin evine gidip siz de yemeği yerseniz, ee yerken iyi oluyordu yine neden şikayet ediyorsun diye cevap gelecekmiş gibi bu haliyle, ancak beraber yemek yersek, beraber yatarız deyin artık ne diyeyim, sen benim karımsın diye atıp tutmasın iyi zamanında, sadece iyi günde karısı değilsiniz, kötü günde de beraber olmak için evlenmediniz mi?

bana sen böyle yaptıkça inada biniyorum diyo. aile muhabbetini bırak diyo . ona göre herşey normal. ne var ki bunda. evlendi diye hayatı değişmek zorunda değilmiş. o erkekmiş . benim ki değişirmiş ama onun hayatı değişmek zorunda değilmiş. evlendin diyorum benim senin karın diyorum. tamam bende sana annemle babamla evliyim demiyorum zaten diyo . ama bekar gibi sabah akşam orda sürekli onlarla. bana hediye alcak kardeşini çağrıyor. çağırma ben saanaa abimlemi alıyorum ! çirkin bişey al ama kendin al . sürekli içimizdeler. . arkadaş ortamımızda yok. komsulara bile yollamıyor. kaıdn evde çocuğuyla tek ama gidemezsin diyo . ilerde değişir umuduyla bekliyoruz ! gerçi 5 ayda beni tüketsede ....

Allahım sabır versin inşallah.
İşin cidden zor.
Allahım korusun ama bu işin gidişatı bence pek iyi değil.
Yerinde olsam çok acayip soğurdum ondan da ailesinden de.
Belki bu uzaklaşmalar aklını başına getirir.
Mesela "gelecek misin" diye aramam,yemek yapmam.
O evde geldiğinde zaten yatmış olurum.
Madem o bekar hayatını istiyor ben de ona istediğini veriririm işte.

şimdi konuştuk eşimle. telefonla. sen böyle yaaparsan inada bindirirm işi dedi .. o erkekmiş evlenince hayatı oakdar değişmek zorunda değilmiş . benim değişecekmiş. bencilce şeyler işte . ne bok yerse yesin annesinde artık yorum yapmıycam ve ailesiyle arama meseafe koycam

bak canım boşwer yemeğini anasında yesin hiiiç laf etme bakalım nereye kadar yiyecek...

boşanırım ederim laflarına da girme. suç anasında... sen hiiiç takma..

yerinde olsam yemeğimi yaaprm kendime göre kendim yerim... tok mu gelmiş aç mı gelmiş umrmda olmaz...

ewe geldiğinde yemk yok mu ders de "ne bileyim hayatım hep annende yiyorsun yemek yapıyorum yiyen olmayınca neden yapayımki" de...

yemeğini kendin ye otur tv karşısına arama bile kocanı hiç ne zamn gelceksin diye bak emin ol hatasını anlayacak.. üstüne gidersen geri teper sıkma canını =))

bak canım boşwer yemeğini anasında yesin hiiiç laf etme bakalım nereye kadar yiyecek...

boşanırım ederim laflarına da girme. suç anasında... sen hiiiç takma..

yerinde olsam yemeğimi yaaprm kendime göre kendim yerim... tok mu gelmiş aç mı gelmiş umrmda olmaz...

ewe geldiğinde yemk yok mu ders de "ne bileyim hayatım hep annende yiyorsun yemek yapıyorum yiyen olmayınca neden yapayımki" de...

yemeğini kendin ye otur tv karşısına arama bile kocanı hiç ne zamn gelceksin diye bak emin ol hatasını anlayacak.. üstüne gidersen geri teper sıkma canını =))
çok teşekkür ederim güzel yorumlarınıza. evet ben üstüne düştükçe inatla daha çok yapıyor. geri tepiyor dediğiniz gibi .
bende arıyıp yemek yapıyım mı yapmıyım mı diye sormayı düşünüyorum . ama ya gelipte açım derse evde de bişey yok yeeemek . yumurta kırıpta anne evinide özletmek istemiyorum . hani ulan al işte aç geldik evde yemek yok demesin diye. gerçi onun suçu dediğiniz gibi aç mı tokmu gelceği belli olmadığı için. of bilmiyorum . ama stratejili davranmalıyım sanırım .

çok teşekkür ederim güzel yorumlarınıza. evet ben üstüne düştükçe inatla daha çok yapıyor. geri tepiyor dediğiniz gibi .
bende arıyıp yemek yapıyım mı yapmıyım mı diye sormayı düşünüyorum . ama ya gelipte açım derse evde de bişey yok yeeemek . yumurta kırıpta anne evinide özletmek istemiyorum . hani ulan al işte aç geldik evde yemek yok demesin diye. gerçi onun suçu dediğiniz gibi aç mı tokmu gelceği belli olmadığı için. of bilmiyorum . ama stratejili davranmalıyım sanırım .

O seni düşünmüyor karım ewde tek ewime gideyim beraber yemek yiyelim vakit geçirelim demiyor. öylesi yeöeği haketmiyor. sen her zaman tetikte olamazsın. biraz seni düşünmesi lazım...

dediğim gibi neden yemek yapmadın derse, yemek yapsam da yiyen yok yapmasam da hep annende yiyorsun ben bilememki hayatım de... hiiç bişey olmaz canım merak etme.. sorumluluğunu bilsin.. sen ona annenin babanın bir emanetisin.. anneyi de bilecek karısını da bilecek bilmek zorunda...

annesi belliki çok sinsi... sen sölemene rağmen hala ewine git demiyor yazık!! belliki kıskanıyor oğlunu senden...

O seni düşünmüyor karım ewde tek ewime gideyim beraber yemek yiyelim vakit geçirelim demiyor. öylesi yeöeği haketmiyor. sen her zaman tetikte olamazsın. biraz seni düşünmesi lazım...

dediğim gibi neden yemek yapmadın derse, yemek yapsam da yiyen yok yapmasam da hep annende yiyorsun ben bilememki hayatım de... hiiç bişey olmaz canım merak etme.. sorumluluğunu bilsin.. sen ona annenin babanın bir emanetisin.. anneyi de bilecek karısını da bilecek bilmek zorunda...

annesi belliki çok sinsi... sen sölemene rağmen hala ewine git demiyor yazık!! belliki kıskanıyor oğlunu senden...

yok ben evde tekken oraya gitmiyor ben işteyken gidiyor :/ . .

aradım az önce yemek yapıyım mı dedim yorma kendini dedi sucuk kızart tost yap dedi olmaz öyle dedim ben evimde yemek yapmak istyiyorum dedim . .

masaj yapma sözü verdim bugün annesinde hiç yememiş . sanırım hiç gitmedi . koşa koşa eve gelcektir bugün . . ben inatlaşmadıkça annesinde olduğunda tavır yapmadıkça düzelcek gibi sanırım . ne bilim :/

aradım az önce yemek yapıyım mı dedim yorma kendini dedi sucuk kızart tost yap dedi olmaz öyle dedim ben evimde yemek yapmak istyiyorum dedim . .

masaj yapma sözü verdim bugün annesinde hiç yememiş . sanırım hiç gitmedi . koşa koşa eve gelcektir bugün . . ben inatlaşmadıkça annesinde olduğunda tavır yapmadıkça düzelcek gibi sanırım . ne bilim :/

tamam cnm madem öle dediğin gibi hergn yemek yapaym mı diye sorabilirsin.. ya da annende mi yiyeceksin yoksa ewe mi gelceksin diye sor.. anneme gidicem dese de trip atma kocan ewe geldiğinde yine güleryüzlü ol ki ewe ısınsın trip atmak hiç hoş şeyler değil.. annesi yüzünden de kawga etme.. boşwer geçer bunlar o da bıkcak anasına gitmekten merak etme =)

sen yeterki hep ona karşı iyi ol... hoşgeldin kocacım de öp özledim de... ne bilim yap bşyler işte tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.. =)

nerden başlıyım bilemiyorum . 5 aylık evlilik. 5 aydır hır gür kavga. artık ölmek üzereyim üzüntüden. herkes aa daha cicim ayı derken neler yaşadığımızı bilmiyorlar. biz 3 gün güler 5 gün ağlarız böyle böyle 5 aya akdar getirdik ama yok yürümüyor daha.
kayınvalıdem kayınpederim görümcelerim hepsi iyi aslında. zamanında görümcemle kavgam olsada herşeyi geride bıraktık sık ık kayınvlideme giderim eşimin küçük kardeşleri beni çok sever. aramız iyi. ama ben çalışıyorum . eşimin iş yeride annesine çok yakın . hergün yemeğe çağrıyor eşimi. kahvaltıya akşam yemeğine. eşim gider 2 saatkahvaltıda 2 saat akşam yemeğinde vakit geçirir orda. artık gıcığıma gitmeye başladı . yemek yapıyorum iten eve gidip heycanlı heyccanlı eşim geliyor , annemde geç yedik tokum !! . yada sinirleniyorum yemiştir kesin orda diyorum geliyor açım evde de bişey yok ! ay bunlar artık sürekli sorun olmaya başladı aramızda . bende kayınvalideme dedim anne çağırma en azından akşam yemeğine alışsın evli olduğuna bi karısı olduğuna . bende biliyimki kocam her gece aç gelicek. dedim. tamam dedi bana ve ogün yine çağırdı eşimi . en son dün eşimle aramız çok iyiydi bende kayınvalideme gidicektim çocuklar çağırmıştı. eşimi aradım annemde yemekteyim dedi yine bozuldum ben ! . tamam dedim benmde evde işlerim var gelemiycem . buda bana kzıdı . ben burdayım diye böyle yapıyosun dimi dedi . hayır dedim işlerim vardı yarın giderim. derken akşam geldi evi birbirine kattı . tüm komşular duymuştur rezillik üstüne rezillik.. ben artık boğuluyorum.... idare edemiyorum bu olanları . beceremiyorum sanırım . 23 yaşındayım . şuan ki aklım olsa aslaaaaaaaa aslaaa evlenmezdim :KK43:(( . babamın evi cennet gibiymiş . bişeyler diyin nlur ben napıyım . ben hatamı yapıyorum bırakıyım gitsin mi . ozamanda anneci oluyor iyice . zaten erkekler geç alışıyor evliliğe. bilmiyorum .. sinirlenince boşan diyip duruyor sonra sarılıyor sinirle ddedim diyo . kafayı yiycem
Kardeşimin eşide böyleydi Hadi annene git sen orda ye ,biraz anneni gezdir falan filan ters tepti .Bıktınmı benden demeye başladı.Ama buarada sizde başkaları ile takılın.Takmayın neşeli olun .O sizin peşinize düşsün .Ama zıtlaşmayınki gerçek sansın.Hadi bi gayret yüzünüze bi gülücük yapıştırın bakın nasıl aptala dönücek arkasından gülersiniz.Kafanıza saksı düşmüş havası çok eğlenceli...

nerden başlıyım bilemiyorum . 5 aylık evlilik. 5 aydır hır gür kavga. artık ölmek üzereyim üzüntüden. herkes aa daha cicim ayı derken neler yaşadığımızı bilmiyorlar. biz 3 gün güler 5 gün ağlarız böyle böyle 5 aya akdar getirdik ama yok yürümüyor daha.
kayınvalıdem kayınpederim görümcelerim hepsi iyi aslında. zamanında görümcemle kavgam olsada herşeyi geride bıraktık sık ık kayınvlideme giderim eşimin küçük kardeşleri beni çok sever. aramız iyi. ama ben çalışıyorum . eşimin iş yeride annesine çok yakın . hergün yemeğe çağrıyor eşimi. kahvaltıya akşam yemeğine. eşim gider 2 saatkahvaltıda 2 saat akşam yemeğinde vakit geçirir orda. artık gıcığıma gitmeye başladı . yemek yapıyorum iten eve gidip heycanlı heyccanlı eşim geliyor , annemde geç yedik tokum !! . yada sinirleniyorum yemiştir kesin orda diyorum geliyor açım evde de bişey yok ! ay bunlar artık sürekli sorun olmaya başladı aramızda . bende kayınvalideme dedim anne çağırma en azından akşam yemeğine alışsın evli olduğuna bi karısı olduğuna . bende biliyimki kocam her gece aç gelicek. dedim. tamam dedi bana ve ogün yine çağırdı eşimi . en son dün eşimle aramız çok iyiydi bende kayınvalideme gidicektim çocuklar çağırmıştı. eşimi aradım annemde yemekteyim dedi yine bozuldum ben ! . tamam dedim benmde evde işlerim var gelemiycem . buda bana kzıdı . ben burdayım diye böyle yapıyosun dimi dedi . hayır dedim işlerim vardı yarın giderim. derken akşam geldi evi birbirine kattı . tüm komşular duymuştur rezillik üstüne rezillik.. ben artık boğuluyorum.... idare edemiyorum bu olanları . beceremiyorum sanırım . 23 yaşındayım . şuan ki aklım olsa aslaaaaaaaa aslaaa evlenmezdim :KK43:(( . babamın evi cennet gibiymiş . bişeyler diyin nlur ben napıyım . ben hatamı yapıyorum bırakıyım gitsin mi . ozamanda anneci oluyor iyice . zaten erkekler geç alışıyor evliliğe. bilmiyorum .. sinirlenince boşan diyip duruyor sonra sarılıyor sinirle ddedim diyo . kafayı yiycem
Evlilik problemlerinizi kv ile paylaşmayın beceriksiz vs vs vs konumuna düşersiniz .

Tmm iste birakin orda yedin burda yedin dövusunu madem hergun yemek yapmak istiyosunuz yapin yemeginizi ac gelirse yemek olur yesin yemegini gittimi gitmedimi dusunmektense.eve acgeldim deyincede yumurta kirmak istemiyosaniz hergun yapin ozmn yemeginizi budami dert :-) daha evleneli 5 ay olmus ailesi benim diyosunuz onlar kim sizin aile kavraminiz bumu o ve ben sadece.kardesiyle alacgi hediyeye varincaya kadar art niyet ariyosunuz annesi nolmus gittiyse yemegini yediyse annesine kabahat buluyorlar ama sizdede kabahat var daha kapidan girmeden oraya gitme gecerken ugrama senin ailen benim siz ailesinden koparmak istiyosunuz sadece ben oluyum istiyosunuz ama öle olmuyo iste et tirnaktan ayrilmiyo yani gercekten ne kadar buyuttunuz gidip disarlarda yiyip icip gezse nolcakti inanin dusunemiyorum kendinizden kötulerini dusunun mutlu olun:KK20:

Baştan nasıl alıştırırsan sonradan öyle gider.
Bu yüzden hoşlanmadığın bir davranışı varsa mutlaka çözüm yolu bulmaya çalış.

Bugun kayinvalidemi aradim arkadan cocuklarin sesi yengem gelsin bize diye kucuk kardesleri varda. Esimide yemek saatinde aramistim acmadi telefonu yarim saat sonra arayip musterim vardi dedi. . tabiki inanmadim ! Kayinvalideme geldim suan burdayim ve esimin cay bardagiyla sigara icmis kullugu burda ! Oyle sinirliyim ki nasil sakin davrancam bilmiyorum . esimi aradim simdi annene geldim sigaara kullugunle cay bardagini topladim dedim . kaldi oyle . saol yalan soylediigin icin diyip kapadim yuzune . lanet olsun !!! Sytan kalk git dio suan ama neyse. .

Esime trip aticam geldiginde ! Yapmiyim diyorum iyi davraniyim kavga etmeyelim diyorum ama yo bu aksam beceremem bunu !

abarttığının farkında mısın? sırf bu yemek muhabbetinden dolayı mı evliliğin bitmek üzere? hakime de git de annesinde yemek yiyo her gün ondan kavga ediyoruz boşanmak istiyorum diye. hakim sizi kovalasın. eşine güzel bir dille söyle ben seninle yemek yemek istiyorum o kadar hazırlık yapıyorum sen tok geliyosun bu beni üzüyo. zaten bütün gün beraber değiliz en azından beraber yemek yiyebiliriz filan de bari. cır cır bağırırsan annende yemek yemiceksin ben o kadar yemek yapıyorum hep tok geliceksin gibi emri vaki yapıp sesini yükseltirsen adam bi süre sonra eve hiç gelmez

abarttığının farkında mısın? sırf bu yemek muhabbetinden dolayı mı evliliğin bitmek üzere? hakime de git de annesinde yemek yiyo her gün ondan kavga ediyoruz boşanmak istiyorum diye. hakim sizi kovalasın. eşine güzel bir dille söyle ben seninle yemek yemek istiyorum o kadar hazırlık yapıyorum sen tok geliyosun bu beni üzüyo. zaten bütün gün beraber değiliz en azından beraber yemek yiyebiliriz filan de bari. cır cır bağırırsan annende yemek yemiceksin ben o kadar yemek yapıyorum hep tok geliceksin gibi emri vaki yapıp sesini yükseltirsen adam bi süre sonra eve hiç gelmez
Bagirddgimid nerdn cikarttiniz ? Sadece olay yemekkadar basit degil. Biseyi asiyoruz baska bisey cikiyor. İlk evlendik annesi kardesi bi arardi beni birakip balkona cikar 1 saat konusurdu . balayinda bile aradilar . bakin cok sey var burda sadece anlik seyleri yaziyoruz

Esime trip aticam geldiginde ! Yapmiyim diyorum iyi davraniyim kavga etmeyelim diyorum ama yo bu aksam beceremem bunu !
Arkadaşım her zaman hislerime güvenirim. Bana kalırsa, kayivalideniz bilerek bardağı ortada bırakmış. Siz görün diye de sizi çağırmış. Bence sakin olun. Bu gece tripsiz geçsin, daha sonra da bir arkadaş söylemiş size sanki hiç evlenmemiş gibi davranın, sanki kafaya bu durumu hiç takmiyormus gibi. İnatlasmayin yani kendi ailenizle ona nispet yapar gibi annenize yemek yemeye gitmeyin her gün. Ama bekar arkadaşlarınızla yemeğe çıkın, sallamaz davranın yani, kanımca duzelicektir.

X