lütfen bana akıl verin arkadaşlar

WomenLove

bir Aşk Krallığı
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2007
24.020
122
arkadaşlar bebek yapmaya karar verdiğimde ilk doktorum eşimden hiç bir tahlil istemedi...ama ben düzenli adet göremiyordum bana saçma sapan şeyler önerip duruyordu en son yasadığım herşey güvenimi yıktı ..
şimdi tavsiye üzerine gittiğim bir doktor var tabi ilk aşma için eşimin ve benim testlerimizi istedi..biz yaptırdık benim testlerim normal çıktı ama eşimin sprem sayısı 1 cc de 20 milyon olması gerekirken 10 milyon çıktı
doktorun bunun üzerine aşılmayı önerdi bize ..ilk aşılma için tüp bebek merkezine gittik ve burada eşim tekrar sprem verdi ..ve aşılma uygulandı tabi olmadı ...doktora gittik doktor aşılma günü yapılan sprem testi ile daha önce yapılan sprem testini karşılaştırdı sonuç şaşırtıcıydı 10 milyon çıkan spremler tam 1 milyon çıkmıştı..şimdie size sorularım şunlar..

1)eşimin sprem sayısı stresten bu kadar düşebilirmi?
2)acaba her iki hastaneden biri yanlışmı yaptı sprem testini?
3)doktor eşimin spremlerinin artması için ilaç vermelimiydi?

arkadaşlar doktorum bu durumda ikinci bir aşılma daha yapılmalı bu aşılmadada sperm testi bu kadar düşük olursa tüp bebek yapmamız gerektiğini söyledi..
biz tüp bebek için maddi durmumuzun uygun olmadığını söyledik ..kendisi ssk bağlı bir hastanede hocalık yaptığı için oranın kısırlık bölümüne başvurmamızı gerkli işlemleri yaptırmamızı ve masrafın yarısını ssk nın ödediğini söyledi..
ama kafama takılan şu acaba doktor bizden para almak için mi direk tüp bebk dedi?ama bizden para almak isteseydi ssk neden yönlendirsin .paranızı ayarlayın gelin derdi..diye düşünüyorum ve ssk da neler yapabileceğimizi anlatmazdı diye geliyor......

arkadaşlar yeni bir doktoramı gitmeli? yeni bir doktora yeni masraf demek güven demek ?bunlar çok önemli biliyorsunuz ben bu doktra çok güven duydum ama kafamı karştırdılar..offf bana akıl verin:uhm:

sevgili dırımkızı ben tüp bebek servisinde hemşireyim.öncelikle sana doktorunu değiştirmeni tavsiye ediyorum.bence bi şansın daha var.başka bi doktorunda fikirlerini al sonuç aynı ise tüp bebek yaptırmanı tavsiye ediyorum.birde stresten etkilenir eşinin tahlili (ALLAH yardımcın olsun)

sevgili dırımkızı ben tüp bebek servisinde hemşireyim.öncelikle sana doktorunu değiştirmeni tavsiye ediyorum.bence bi şansın daha var.başka bi doktorunda fikirlerini al sonuç aynı ise tüp bebek yaptırmanı tavsiye ediyorum.birde stresten etkilenir eşinin tahlili (ALLAH yardımcın olsun)

neden cnm doktorumu değiştirmemi önerdin?ve o şans nedir?

a.s.selam dirimkızı neden devlet hastanelerine gitmeyi denemiyorsun. Bu doktorların(iyi olanları var tabiki) çoğu başarıdan önce çoğu sadece hastalarını para olarak görüyorlar maalesef yaptırdığın testlere dünya dolusu özelde eminimki para vermişsindir. Devlet hasstanelerinde bu testlerin hepsi ücretsiz doktorun yalan söylüyor devlet yarısını değil %80 ni karşılıyor tüp bebek tedavisinde. araştır bence. bende ssklıyım ve devlet hastanesinde tüp bebek yaptırdım 24 ünde sonuç belli olacak ve tüp bebek merkezi ekipten çok memnunuz.:teselli::1hug:

cnm sadece gerekli testleri istedi onlar 50 ytl tuttu kocamınkide 30 ytl cnm ben çok doktor dolaştım özel ssk ama bir türlü bu doktor gibi yaklaşmadı cnm
biz daha tüp bebek için test yaptırmadık tüp bebek için gerekli herşeyi ssk da yaptırmamız için bizi ssk yönlendirdi ..hatta gel gitleriniz çok olacak şuabt ayında başlayın dedi kendide ssk da yardımcı olacağını söyledi çapada kısırlık bölümü başkanı ...yani para için olsa bize yardımcı olmayacğını söylüyor eşim ve adam prof olmuş bizden alacağı 150 ytl muayne ücreti için bunu yapmaz adını kirletmez dedi.bilmiyorum kafam çok karşık benim açıkcası parasal yönden şüpem yok doktor çok paracı biri değil gibi tanıdığım 3 kişide bu doktora gidiyor ve 3 de ssk ile yardımcı olmuş özele yönlendirmeden ..bu değerler doğrultusunda tüp bebek kararı doğrumu?

canim bence once 10 milyon sonra 1 milyon cikmasinin nedeni asilama yapilacagi zaman spermleri yikama isleminden gecirmeleri ve en hizli ve ileri hareketli olanlari kaliyor demekki bunlarda 1 milyonmus yani sperm sayisi degismedi ayni!!

canim bence once 10 milyon sonra 1 milyon cikmasinin nedeni asilama yapilacagi zaman spermleri yikama isleminden gecirmeleri ve en hizli ve ileri hareketli olanlari kaliyor demekki bunlarda 1 milyonmus yani sperm sayisi degismedi ayni!!

cnm eşimin işlem görmemiş hali 1 milyon işlem sonrası 2 milyon olmuş..
birde biraz yanlış anlatmışım sanırım ben doktorumun para koparmak amacı ile bizi bu yolamı yönlendirdiği endişesi değil daha çok acaba bu sonuçlar için tüp bebek doğru bir kararmı?onu nalmaya çalışıyorum..

canim bence doktorun gayet mantikli bir sekilde sizi ssk ya yonlendirmis bence degistirmene hic gerek yok zaten yuce mevlam vermek isteyince her an olabilir doktorun dunyanin en iyi doktoru olsun isterse mevlam istemiyince olmaz...bence once allah a dua et ondan iste ve doktoruna teslim et kendini guven ona..guvensizligin bile psikolojik olarak seni etkileyecegi icin asilamanin tutmama nedeni olabilir...benimde 3. asilamam tutmustu mesela ama 6 gun once kaybettim bebegimi 2 aylikken yani hersey allahtan canim!!

canim yikamali sperm sayisi 1 cc de 1 milyonla 3 milyon arasiysa tup bebek 3 milyonla 10 milyon arasiysa asilama 10 milyon uzeriyse kendiliginden hamilelik deniyor!!!

canim bence doktorun gayet mantikli bir sekilde sizi ssk ya yonlendirmis bence degistirmene hic gerek yok zaten yuce mevlam vermek isteyince her an olabilir doktorun dunyanin en iyi doktoru olsun isterse mevlam istemiyince olmaz...bence once allah a dua et ondan iste ve doktoruna teslim et kendini guven ona..guvensizligin bile psikolojik olarak seni etkileyecegi icin asilamanin tutmama nedeni olabilir...benimde 3. asilamam tutmustu mesela ama 6 gun once kaybettim bebegimi 2 aylikken yani hersey allahtan canim!!

evet cnm doğru diyorsun ben çok doktor gezdim ama dediğim gibi böyle yaklaşmadı bize ne test ne tahlil bol bol paramı aldılar ama hep bekle dediler..ve bana aşılamayı 300 ytl yaptı araştırdım her yerde 400 800 ytl arasında yapılıyo ..ve doktorum bana bu değerlerle çok aşılma yaptırmak doğru değil..yıpranırsın dedi 2.aşılmadada değer bu kadar çıkarsa tüp bebek en doğrusu dedi.biz zaten beklmeye aldık 2 aşılma nisanda yapılcak....

canim yikamali sperm sayisi 1 cc de 1 milyonla 3 milyon arasiysa tup bebek 3 milyonla 10 milyon arasiysa asilama 10 milyon uzeriyse kendiliginden hamilelik deniyor!!!

o zaman doktorumun bana tüp bebek önermesi çok doğru yıkamalı işlem 2 milyon çıktı

canim esinin yikamali sperm sayisi 2 milyondu peki ileri hizli hareketli neydi yoksa sen ondanmi bahsediyorsun??birde ileri hizli hareketli spermler var!!

evet canim bence ikinciyi tup bebek yaptirin senin ilk asilamanmiydi???

evet cnm benim ilk aşılmamdı ikiciyi hemen yapacaktı ama biz hazır değildik o zaman bekleyelim dedi ve 2.yaptığımızda sonuçlara birdaha bakalım sizde piskolojik olarak rahatlamış olursunuz dedi..bu arada şubattada ssk hastaneye başvurunki işlemler zaman alıyo dedi..2.aşılamada değer aynı çıkarsa 3.aşılmaya gerek yok dedi zaman kaybı olacak dedi..

canim esinin yikamali sperm sayisi 2 milyondu peki ileri hizli hareketli neydi yoksa sen ondanmi bahsediyorsun??birde ileri hizli hareketli spermler var!!

cnm o dediklerin yazmıyor.....sadece bir milyon ve daha sonra iki milyon var doktor yıkamdan sonra iki milyon olmuş dedi

aminnn canim hepimize versin insallah...ben seni cok iyi anliyorum bende ilk asilamamda olacak diye ne hevesle gitmistim olmadi cok agladim ilkinde ikincisinede olur diye gittim o da olmayinca 3. asilamaya cok hevessiz gittim olmaz dedim ama son kez yaptiralim dedim tup bebekten once ama tuttu cok sevinmistim ama o da kisa surdu allahin takdiri!!!

çok sağol cnm içimi rahatlattın ....allah tez zamanda yüzünü güldürsün hayırlı bir evlat nasip etsin

günaydııın mehay ve drimkızı yazdıklarınızı okudum mehay doğru söylüyo mesela benim eşimdede spem azlığı var 1 milyonla 2milyon arası dr direk tüp bebek önerdi 2defa denedik ilkinde olmadı zaten 1embriyo oluşmuştu şansım azdı bu 2.denemem ve şuan sonuç beklemekteyim. senın sonuçlaına göre aşılamayla zaman kaybetme hemde paranı kaybetme tüp bebek biraz zahmetli ama hiç belli olmaz bir bakarsın ilk denemende kalırsın Allahın takdiri bizde ssk üzerinden yaptırıyoruz ilk denememde ege ünv. yaptırmıştım 2750 tuttu hepsi ilaçlar dahil. busefer özel hast. yaptırdım 3200 ytl tuttu ilçlar dahil bakalım hayırlısı neyse o olacak vallaa tüp bebekte de aşılama yapmadım ama muhakkak öyledik en zor kısım sonuç beklemek acaba varmıı demek Allahım senin yardımcın olsun doktorlarına güven içinde teddüt kalmasın rahat olman lazım herşeyin hayırlısı

arkadaslar sizin isinizde zor turkiyede valla allah esinize ve eger calisiyorsaniz sizlerede bol kazanc versin cok pahali su tedaviler!!!!hem maddi hem manevi insani yipratiyor!!!

X