Nikah lütfen bana yardım edin ailem beni silecekmiş

Ya büyük düğün nedir?? Siz ikiniz ne istiyorsunuz önemli olan bu.. Çok saçma birşey bu.. Milleti eğlendirip yedirip içirmek için büyük organizasyonlar yapılıyor bu çok saçma ona harcayacağınız parayla size bir tatil hediye etsinler şu ortalık biraz durulunca karı koca gidip tatilinizi yaparsınız.. Burdaki amaç sizi mutlu etmek değil de millet çok iyi eğlensin çok iyi yesin aaa ne düğün yaptılar desin diye büyük düğün.. Çok çok büyük saçmalık.. Yani siz ikiniz isterseniz tabi ki birşey diyemem bana göre yine saçma ama hevesiniz vardır yapın tabi deriz de aileler neden buna karar veriyor o enteresan.. Bende düğün yaptım zamanında millet yedi içti eğlendi de noldu?? Millet için masraf yaptık boşu boşuna.. Nikah yapsaydık da yine karı koca olacaktık neden böyle bir saçmalık yaptık hala pişmanım.. Gerçi bizde de işte bize soran olmadı o anın heyecanıyla açıkçası çok da düşmedim üzerine hepsini aileler halletti kınamızı düğünümüzü onlar ayarladı işte.. Aslında eşimle bende bi ara konuştuk aslında nikah mantıklı olan diye de düşmedik üzerine işte ne bilim aptallık ettik.. Gitti boşuna paralar.. Ben ettim siz etmeyin.. Hem nikah yapsaydık tatilimizi belki bir ay yapardık ohhh misss.. Yani bu benim tercihim olurdu tabi o parayla başka şeyler de yapılabilirdi.. Neyse yani benden geçti sonuç olarak 😝 siz bari yapmayın ikna edin ailenizi.. Güzelce nikahınızı yapın musmutlu gidin evinize Allah mutlu etsin canım...
Çok teşekkür ederim üşenmeyip upuzun dökmüşsün bana içini çok sağol. Biz de ikna etmeye çalışıyoruz ya beni tamamen silerlerse diye öyle çok korkuyorum ki. Yani millet eğlenemeyecek yiyip içemeyecek diye neden mutsuz oln ben olmalıyım ki aklım almıyor :KK43:

İstesinler bu kadar mı önemli verdikleri algını geri almak ya da gelecek para pul evlatların mutluluklarımdan. Büyük düğünmüş sarayda falan mı yapılması planlanıyordu ki düğününün. Çok atarlı bir girizgah yaptım ama ben cidden çıkar uğruna bu tarz meselelere gelemiyorum ki aileninde bariz belli gelsin takılsın muhabbeti. Evlenin annem ya ne büyük düğünü ne büyük nişanı ne kınası ömür boyu sürecek mutluluğunuza ne kem göz ne maddiyat değsin. Eğlence için birliktelik için bir araya gelinsin, ayşe den yarım altın aliden gram gelmiş tü onun sıfatına demek için değil yahu. Birlikteliğimiz daim olsun ama sizde işi eşin diyorum artık yokuşa sürün belli ikinizde maddiyata önem vermeyen eş olmuşsunuz aileleri dinlerseniz iş farklı taraflara bile uzanır,siz kendinizi dinleyin dinlettirin. Mutluluklar :nazar:

Hanımlar merhaba sizlerle dertleşmek ,akıl danışmak umarım beni bi nebze rahatlatır çünkü inanın zor durumdayım .Çok güzel giden bi ilişkim var . Ailemin laf oluyor adını koyalım demesi üzerine 2018 kasımda isteme ve sözüm oldu . Bu sene nişanım nisanda olacaktı ailem büyük nişan istiyordu pandemi dolayısıyla yapamadık . Sonrasında dedik ki nişanla falan uğraşmayalım biz düğünümüzü yapalım . Ailemi nişan olmaması için ikna etmek zor olsa da eylüle düğün ve nikah tarihimizi aldık fakat araya tekrar yasaklar girince yapamıyoruz malum . Devletimiz düğün ve nikah olarak 1 saat verse de benim ailem büyük kına ve düğün istiyor nikahımızı kıysak bile , kına ve düğün yapılana kadar ayrı kalacaksınız diyor fakat müstakbel eşim ve ben bunu istemiyoruz . Ailem biz kararımızdan dönmeyiz bizim dediğimiz olacak diye bana sürekli baskı yapıyor gecem gündüzüm birbirine karıştı . Müstakbel eşim nikahlı karımdan ayrı yaşamak istemiyorum pandeminin ne kadar süreceği belli değil bittiği zaman yine yaparız düğünümüzü dese bile ailem bunu kabul etmiyoruz sileriz sizi diyorlar ne yapmalıyım lütfen yardım edin
Sonradan düğün falan yapılmaz buna emin ol, nikâhlısın ama gelinlikle çıkmamışsın daha o evden. Gözünde kalır valla gideyim de sonradan düğünü yaparız şeklinde ilerlersen unut sen o düğünü zaten bi de hamile kalırsan öyle gelinlik giyip düğün yapmak istemezsin bunları da düşün. Müstakbel eşine söyle herşeyin bir kuralı adabı var nikah oldu hadi gel hemen benimsin aileni bırak gel diye tripler atamaz.

Çok teşekkür ederim üşenmeyip upuzun dökmüşsün bana içini çok sağol. Biz de ikna etmeye çalışıyoruz ya beni tamamen silerlerse diye öyle çok korkuyorum ki. Yani millet eğlenemeyecek yiyip içemeyecek diye neden mutsuz oln ben olmalıyım ki aklım almıyor :KK43:
Merak etmeyin anne babalar hemen öyle evlatlarını silemezler ama tabi ki ikna ederkenki üslubunuz ve tavırlarınız çok önemli.. Tatlı tatlı konuşup halletmeye çalışın.. Eğer ikna olmazlarsa da yapacak birşey yok maalesef yine onların dediği olacak :KK43: Diretip tutturarak istediğini yapmaya çalışmadan deneyeceksin artık.. İnşallah herşey gönlünce olur..

Canım ailen sanırım biraz etrafa göstermelik bir düğün istiyor. Sen al onları karşına ben evimden gelinliğimle çıkacağım düğün yine olacak ama bu virüsün ne kadar süreceği belli değil. Uzmanlar 2 seneye kadar süre verdi en az. Evliliğin amacı yuva kurmaktır ben çok mutsuzum nikahım kıyılsın eşimle yaşamak istiyorum pandemi ne zaman biterse düğün yine yapılır bu şekilde çok insan evleniyor diye söyleyin. Hoş düğün bile gereksiz ama aileler bazen tutturabiliyor.Sizi silmekle tehdit etmeleri ise çok çirkin evlat doğurup bu kadar kolay silinebiliyorsa şayet düğün yapılınca da silebilirler. Tatlı dille çözebilirsiniz bence

Hanımlar merhaba sizlerle dertleşmek ,akıl danışmak umarım beni bi nebze rahatlatır çünkü inanın zor durumdayım .Çok güzel giden bi ilişkim var . Ailemin laf oluyor adını koyalım demesi üzerine 2018 kasımda isteme ve sözüm oldu . Bu sene nişanım nisanda olacaktı ailem büyük nişan istiyordu pandemi dolayısıyla yapamadık . Sonrasında dedik ki nişanla falan uğraşmayalım biz düğünümüzü yapalım . Ailemi nişan olmaması için ikna etmek zor olsa da eylüle düğün ve nikah tarihimizi aldık fakat araya tekrar yasaklar girince yapamıyoruz malum . Devletimiz düğün ve nikah olarak 1 saat verse de benim ailem büyük kına ve düğün istiyor nikahımızı kıysak bile , kına ve düğün yapılana kadar ayrı kalacaksınız diyor fakat müstakbel eşim ve ben bunu istemiyoruz . Ailem biz kararımızdan dönmeyiz bizim dediğimiz olacak diye bana sürekli baskı yapıyor gecem gündüzüm birbirine karıştı . Müstakbel eşim nikahlı karımdan ayrı yaşamak istemiyorum pandeminin ne kadar süreceği belli değil bittiği zaman yine yaparız düğünümüzü dese bile ailem bunu kabul etmiyoruz sileriz sizi diyorlar ne yapmalıyım lütfen yardım edin
Bu sebepten ötürü sizi sileriz diyen bir aile için fazla endişelisiniz. İnanki değmez!

Haddi olmayan bir şeye karışana ‘höst’ denir.
Mümkünse hakettiğimde de duyayım:)
Anne babaya "höst" demenin saygı açısından normal bir davranış olduğunu düşünmüyorum - ki bence bırak aileyi yabancıya bile höst demek çok kaba bir davranış. Sizin için normal görüyorum :)

Canim mustakbel esini ikna etmeye calissan ailen biraz zorbalik yapiyor gibi ama onlarinda hakli sebepleri vardir elbet m.esini ikna etmeye calis bence
Ne biliyim canim sende zorda kalmissin iki tarafta kiymetli ailenin seni silmesindense esuni ikna et dedim aklima baska bisey gelmedi en son evlenirsin kuserler bi sure sonra hasretine dayanamaz barisirsiniz buda olabilir yani

Ailenize sözünüzü dinletemiyorsanız ya da ‘höst’ diyemiyorsanız, evlenmeyin ya.
Ciddiyim, evlenmeyin...
Ben sözümü dinletemiyorum demedim henüz tam olarak oturulup konuşulmadı konu.Foruma yazma sebebim nasıl bi yol izlemek konusunda kararsız kalmam. Kaldı ki höst nasıl bir tabir herhangi bi insana bile denmemeli bence. insanlara höst demeyi bu kadar normalleştiren bi insan evlenip yuva kurduysa umarım çocuklarını yetiştirirken insanlara hayvan muamelesi yapılmaması gerektiğini öğretebilir.

Ben sözümü dinletemiyorum demedim henüz tam olarak oturulup konuşulmadı konu.Foruma yazma sebebim nasıl bi yol izlemek konusunda kararsız kalmam. Kaldı ki höst nasıl bir tabir herhangi bi insana bile denmemeli bence. insanlara höst demeyi bu kadar normalleştiren bi insan evlenip yuva kurduysa umarım çocuklarını yetiştirirken insanlara hayvan muamelesi yapılmaması gerektiğini öğretebilir.
Ne güzel dediniz :).

Müstakbel eşiniz (🤣) ve siz haklısınız. Evden gelinliğinizle çıkın, nikahınızı yapın evlenin işte. Ayrıca karı-koca olduktan sonra düğün yapmayın, çok saçma.

Müstakbel eşiniz (🤣) ve siz haklısınız. Evden gelinliğinizle çıkın, nikahınızı yapın evlenin işte. Ayrıca karı-koca olduktan sonra düğün yapmayın, çok saçma.
Düğün yapmak yada yapmamak neden saçma olsun ki herkesin kendi tercihi bazısı on seme gecsede dugun ister ki psikiyatri kliniğinde çalismis biri olarak sırf düğünü yapilmadi diye senelerce bunu dert eden kişileri blyrm gelinlik giydirip düğün organize ettik o duyguyu yenmesi için ne diye size güzel gelmeyen şeyleri saçma buluyorsunuz öneriniz elbette olablr (not : pandemi döneminde Dugun yapılmamasi yada ertelenmesi gerekir elbette)bu süreç disinda isteyen istediği zaman düğün yapar ister nikahtan sonra isterse önce kendi tercihi

Anne babaya "höst" demenin saygı açısından normal bir davranış olduğunu düşünmüyorum - ki bence bırak aileyi yabancıya bile höst demek çok kaba bir davranış. Sizin için normal görüyorum :)
Sizin gibi birine aba altından hakaret etmek yerine ‘höst’ diyebiliyorum.
Höst, saygı hakedilir...

Sözümü dinletemiyorum = konuşulmaya gerek bile görülmeyen, sizin düğününüz hayatınızla alakalı ailenizin verdiği karar

İlla her cümlemin de açıklamasını yapmamalıyım bence.
Ve ayrıca mübalağayı anlamayıp, burada sizin gibi höst kelimesine takılan bir üye daha var.
Yani ne diyeyim, gerçek hayattaki karşılıklarınız olarak her iletiyi ‘direkt’ algılayan biri olduğunuzu düşünmek istemiyorum.
Bir de üzerine anlamayıp, yerme olayına girmişsiniz.
Aileniz sizin adınıza karar vermekte haklı, çünkü anlam darlığınız mevcut...

Sizin gibi birine aba altından hakaret etmek yerine ‘höst’ diyebiliyorum.
Höst, saygı hakedilir...
Ben aba altından hakaret etmem hanımefendi. Bana göre değil. O duruma düşürmem kendimi. Öyle ortamlardan da uzak dururum. Medeni insanlarız. Hamdolsun çevrem ve öğrencilerim tarafından sevilen bir öğretmenim. Haklısınız saygı hak edilir :)

Tamamen katılmakla birlikte hanımefendinin yorumuna takılmamanızı öneririm. İnsanın karakteri üslubundan belli olur :)

X