Lütfen bana yardımcı olun, boşanma kararımı sizler de değerlendirin arkadaslar:(

sizce ben ne yapmalıyım?

• direkt bosanmalısın hiç dusunme

OY: 277 98,2%
  • bir sans daha ver

OY: 2 0,7%
  • bosanma , ama tum bunların bedelini odet

OY: 4 1,4%
  • o kadar da sorun yok ortada

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    282
  • Anket Kapalı .

teşekkur ederim ilgine nisandakar,
takılara gelince takıları düğünün ertesi sabah kredi kartı borçlarımız var diye istedi.düğün için hazırlık yaparken borc yaptık demişti."ben sana alırım ilerde"diye bir laf çıktı ama ben "onemli değil" dedim.sonrasında da duğune katılamamıs bnm kendi tarafımdan eş dostlarımızın evimizi ziyareti sırasında da kucuk ve buyuk değerdeki altınlar hediye geldi.onlarında bir kısmını kendisine bir kısmını da 3 tane kuzeni evlendi bu surec içinde onlara taktık.benim kafama takılan soru nisandakar ben tum bu olanları nasıl ispat edebileceğim bildiğim kadarıyla somut deliller gostermeliyim.ama nasıl.???

Düğün resimleri ve düğün kasedi cd si vb. şeyler senin ispatındır zaten. yani bunları mahkemede delil olarak gösterebilirsin. küçük büyük hediyeler gedli eş dosttan demişsin o kişileri de mahkemede --düğüne katılamadıkları için evimize gelip elden verdiler --diyerek şahit gösterebilirsin. düğün takılarının ertesi günü senden alındığını sözlü olarak da beyan edebilirsin --düğünden önce yaptığı kredi kartı borçları ve düğün için hazırlık yaparken yaptıkları borç için takılarımı, daha sonra sana ödeyeceğim bunları dieyerek benden istedi bende onun bu sözüne güvenerek verdim ama geri ödemedi dersin. yakın çevrenden --evet düğünden önceki borçları için geri verilmek üzere takılarının alındığını ..davacı..(yani siz) bize bir sohbet esnasında söylemişti ama daha sonra bu takıları ödememiş---diyebilir, bu kişi yakın bir arkadaşın olabilir varsa enişten olabilir, annen baban kardeşinde olabilir ama hakim 1. dereceden akrabalara yemin ettirmez bunlar söylenirken ama değerlendirmeye alır.

hem sen zaten boşanma davanda geçimsizliğinizi kanıtlamak için 1-2 şahit bulunduracaksın onlar bu adamın karakterini zaten hakime ifade edecekler merak etme hakim takılarının mutlaka sana ödenmesini isteyecek. çünkü düğünde geline takılanlar geline verilmiş hediyelerdir ve hediyeler boşanma davasında kişinin özel eşyasıdır diğer kişi bu hediyeler üstünde hak iddia edemez.

kolunda boynunda altınlarla çekilmiş düğün resimleri neyse ben fazla uzatıp kafanı karıştırmayayım düğün kasetinde zaten takı merasimi vardır. ve resimlerde de altınlar görünüyordur.

Bu adamın sürekli sana ailenden para istetmesini eğer ailenden para istemezsen eve dönmem gibi sözler ettiğini falan hepsini söyle.

Bak ablacım böyle karaktersiz adamlardan insana koca olmaz. madem çocuğunda yokmuş --Allahım sana şükürler olsun çocuğum yok deyip bu adamı kendinden ve ailenden uzaklaştır. Bizim anne babalarımız onların bankası falan değil. erkek adam karısını para dilencisi yapmaz. daha yaşın kaç ki sen bu adamı çekeceksin balık baştan kokar.

takıları öderim dediğinde -- önemli değil-- dediğini her ihtimale karşı hakime ya da avukata söyleme.

bencede canım direk boşan hiç düşünme heleki çocuk ta yokken kurtar kendini bence ...

senden daha değerli hiç bi şey olmamalı bu dünyada. sen kendin için geldin dünyaya. iki sene önce hayatında olmayan bi insan o. onun seni sevip vevmemesi önemli değl. kendini düşün sen. sana kendini iyi hissettirmiyrsa bırak gitsin ya. bu insan sana layık değil. değerini düşün. başka insanların gözündeki değerini.. BOŞAN!!!

merhaba arkadaslar
YARIN SABAH SAAT 09:00 DA DURUSMAMIZ VAR!mıs.ben evdeki eşya işinin yarısını hallettim bugun, bi nakliyesi kaldı. aksam saat 22.00 de eşimden (demek istemiyrm ama..) mesaj geldi,
"onceki davlara katımadığımız için durusma yarına ertelenmiş saat 9da adliyede ol, bir an once bitsin bu iş, bosanalım.esyalarınıda bir an once bosalt h.sonuna kadar" diye...

ŞOK OLDUM,önce sinirlendim mesajla bildirdiği için, sonra sevindim, bitiyor sonunda diye.bir duygu bocamasından sonra, son konustuğumuz konu aklıma geldi ve cevap olarak "tamam yarın sabah orda olacağım.avukatım ist.de olduğu için sanırım anlaşmalı bosanma taraftarısın. o zaman yarın anlaşmalarımza ait bir yazı hazırla, sana maddi manevi tazminat acmyacağım, 2 yıl kadar uzayabiliyormus.o yuzden sadce 2 maddem oacak. 1- duğunde takılan altınların bedelini ve 2.si evden esyalarımı almak için 1 hafta muddet istiyorum. bu sartlar dahilinde, yarın sabah gorusmek uzere" diye yazdım.
TIK YOK... sonra arkadaslarım nasıl olur bu saatte haberin olur dediler, bu bunun yine blofu olmasın dediler. bu arada aile meclisi toplandı.en onemlisi annem ilk kez sinirlendi ona. oyuncağa cevirdi işi, iyi işte yarın git dedi. insallah doğrudur! cok heyecanlı ve mutluyum! bu arada avukatımı aradım, 12de ulasabildim. onun haberi yok!! bu nasıl iş bilemiyorum.o da anlamadı. hayırlısı dua edin arkadaslarım ne olacak bilmiyorum umarım kandırma falan değildir...

allah yardımcin olsun en raht sekilde bitirir kurtulursun insallah
kendine yeni temiz ba sayfa ac en dogrusunu yapiyorsun sen yeterki psikolojin ve kafan yerinde olsun stres yapma kndine bosanmak kadar dogal bisey yoktur bnce olmuyorsa olmuyordur
kendine cok iyi bak canim

çok saol miniciqim..insallah canım insallah...

ay merak ettim şimdi, nasıl sadece onun haberi oluyor davadan? böyle bir anda 9da davamız var denir mi? kağıt gelmedi mi mahkemeden, kafam karıştı :uhm:

Baştan sona bütün yazdıklarını okudum..
Yemin ediorum şiştim okurken..
Sen zaten en doğru kararı vermişsin..
Herşey yoluna giricek Allah'ın izniyle.. :Saruboceq:
Sen şu adamdan bi paçanı kurtarda..
Tazminat falan düşünmüşsün bi ara bencede isteme..
Anlattığın ve dediğin kadaryla parayı hayatlarının merkezine yerleştirmiş ve onun için yapamıyca şey olmayan insanlar bunlar..
Seni daha çok yıpratır ve daha çok üzerler..
Aslında yazıcak o kadar çok şey varki aklımda.. Yazmıcam..
Çoğunun bilincindesin zaten..
Yarın duruşmanız olduğu haberi gelmiş..
İnşallah gerçektir ve bir an önce kurtulursun sende..
Hayatına,önüne bakarsın..
Eee boşanmadan sonrada yaz gelio güzel bi tatille kafanı iyice toparlarsın..
Pislikleri temizlemeye çalışırsın elinden geldiğince..
Aileninde özellikle babanın bu konuda desteği taktirlik gerçekten buyrunnnnnnnnn
Allah yardımcın olsun..
Bir daha böyle çirkinlikler yaşamazsın inşallah :Saruboceq:

Kimsenin haberinin olmaması kafa karıştırıcı, ama dilerim dava meselesi gerçektir de bir an önce kurtulursun ondan...

Değilse de amacı ne olabilir ki seni adliyeye çekmek istemesinin, bilmiyorum. Doğrudur herhalde. Hakkınızda hayırlısı olsun, dualarım seninle.

--------------------------------------------------------------------------------

BOŞANDIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sabah avukat aradı 7buck gibi,bizim size de daha once bahsettiğim gibi bir bosanma davamız vardı ocak basında, gitmemiştim evraklarımz eksikti,sonra gttik yapamadık, sonrada tekrar affedip eve donmustum, bu surec içinde de dava surmus biz hiç katılmamıstık. hatta o bana dustu dava demişti. ben de ilgilenmemiştim.avukatımı da aramamıstım birdaha utancıma,son bir kez deneyelim diyememiştim.eşi arkadasım oluyo o biliyordu sadece barıstığımızı,onradan , avukatmın sadece bu davadan haberi varmıs bizim aylardır ayrı olduğumuzu bilmiyorlardı.net karar verince arayacaktım. yani bu sabah hakkaten dava varmıs,eski eşimin! 2 gun once haberi olmus bana gece msj atmasının sebebi bnm avukatım hbr vrmiştir diye dusunmus.
neyse bu bilgiyi aldıktan sonra babam ve erkek kardesimle gttim adliyeye. avukatı ile goruuyorlardı. mesajıma da cevap vermemişti, 2 si de oldukca ciddi duruyordu. benim avukatım katılamadı tek basıma gittim yanlarına merhaba dedim. soğuk merhaba dediler. avukatı , 3 ay once hiç birsey talep etmemiştiniz simdi değiştiremeyiz dedi. ben de o zman bu davaya hiç katılmayayım ben yeni bir dava acayım dedim.siz bilirsiniz dedi.tamam dedim.esim, benim verecek param yok biliyorsun durumumu dedi. bende sen de benim ne durumlara dustuğumu biliyorsun. avukatı araya girip ters seyler soyledi. ben de lutfen x(esim) beyle konusuyorum, daha once malesef konusmaya fırsat vermedi dedim ve bu konuda kararlı olduğumu gosterdim.eşim avukatını uzaklastırdı ağlamaya başladı karsımda, saat 9du ama 30 cift vardık sırada. gel gidelim burdan, ben cok hatalıyım dedi, ben seni hakketmyrm sana cok yanlış yaptım.boyle olsun istememiştim derken surekli ağlıyordu. herkes bize bakıyor tabi bu anda. ben de boyle olsun istememiştim ama beni burda yargılama, benim burda olmammın sebebi sen ve yasatılanlar dedim. nasıl alttan alıyor anlatamam. içimden de hayır diyorum sakn kanma. HAYIR dedim bu iş dediğin gibi burda bitecek dedim.ağlayarak salona girdik. ben tek basıma, o karsıda avukatıyla. avukatı duumu kendi taarfınca ozetledi.hakim bana sordu, kızım sen ne dusunuyorsun. 1 kac kelime ile oyle iyi ozetledimki durmu simdi o cumleleri hatrlayamıyorum. mesleğimi sordu, çalışmadığım için sasırdı. eşim çalışmamamı istemedi diyince, bizim ki daha cosklu sekilde ağlamaya başladı.ona ve avukatına hıc soz hakkı bile vermedi.ne istediğimi sordu, ben belirrttim.nafaka da bağlayalım dedi, vicdanıma yenik dusup, ama pisman değilim, yok istemiyorum dedim zor durumdalar dedim, bizimki daha cok ağladı. bu anda benim de gozlerim doldu, elimden gelen tum desteği ve fedakarlıkları yaptım dedim sunlar sunlar dedim.tum bunların bedeli olamaz ama dedim takılarımı istiyorum dedim.o zmnın parası ile 28000 olan miktarı odeyemem dedi, 6000de anlaşıldı.ve dava bitti! ağlayarak ordan ayrıldı.ben de sersem gibiyim, kus gibiyimsu anda ama henuz soktayım bosanmıs gibi de hissetmiyorum. cıkısta babası geldi babama ve bana sarıldı biz sizi cok seviyorduk falan diye , sen bnm herzamn kızım olucaksın dedi , hakkınzı helal edin dedim, o da cok kotu oldu yaşlar damladı gozlerinden. babasını severdim. siz uzulmyin dedim, hayrlısı buydu bizim için dedim. ve ayrıldık.......

mahkemede bunların yaşanması .
gerçekten üzülüyor insan.
işte bazen erkekler nasılsa benden vazgeçemez,ne yapsam ne etsem kabul eder diye düşünüyorlar.
ama öyle değil.
işte en güzel örnek siz ve mahkemede yaşananlar... oysa kaç kere ona şans vermişsiniz. hiçbirini değerlendirememiş.
böyle ummuyordu sanırım yine yumuşarsınız sandı.
biraz daha şoktan o gözyaişları, birazda sizin gibisini bir daha bulamayacağından...
ama en doğrusunu yaptınız. timsah gözyaşlarına kanmadınız...
hayırlı olsun tekrar...

tesekkurler okypete. hiç bunları yasatacağını tahmin etmiyordum bana. cok etkilendim. gercek değilmiş gibi sanki hayal gibi yasananlar.ama bir yandan da gonlum ferhladı kendimi sacma sapan suçlamam bitmiş oldu cunku hersyi kabul etti.

Cok dğişik bir seyi farkettim, anketin bitiş gunu bgn,kafadan 15 gun yeterli sorgulamam için demiştim anket bgn bitti, ben bgn karar verdim ve bgn boşandım...tuhaf olan birde bu davayı onun açmış olup, onun bu hallerde olmasıydı.yasanan guzel anılar hatrına onun haline uzuldum . ama artık cok geç..umarım onun hayatına bir katkım olmustur bir sey oğrenmiştir dedim içimden...

ay ne acıyorsun. onun o timsah gözyaşlarınıda senin gözyaşlarına say. Dengesiz işte. nafaka ve taıkları duyunca --tuh gitti paracıklarım--diye tamamen duygusal (parasal) göz yaşı akıtmıştır. bir daha senin gibisini nereden bulacak. içinde bundan sonra boşluklar olacaktır ama bu boşluklarıda kurslara falan giderek doldur en azından kafanı başka şeylerle oyalamış olursun. ve bundan sonra hiiiiiç muhatap olma o ADAMLA.

BUNDAN SONRAKı HAYATIN ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK GÜZEL OLSUN. ALLAHIM SENı HEP GÜZEL KALBı ıYı ıNSANLARLA KARŞILAŞTIRSIN.

insallah bundan sonra ki hayatin sana huzur ve mutluluk getirir..sen elinden geleni yapmissin en azindan bu konuda vicdanin rahat.biseyler bitince, zor olan, aliskanliklardan kurtulmak oluyor sen o en zoru basardin.her bitis yeni bir baslangic..senin de miladin bugun..hayirli olsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…