Lütfen bana yardımcı olun

Lohusa olmasanız yorumum farkli olurdu ama lohusa oldugunuz icin siz haklısınız.

Esiniz de ailesi de görgülü saygılı insanlar değilller.

2500 dolar harcamanın hesabı verilmeli ayrica.

Annenizin evine gidin önerisini destekliyorum.

Herkes hastaliktan kırılıyor, yenidogan bebekle lohusanin evi yol geçen hani.

Annemin hastanede kalamadığını nerden çıkardınız. Babam anneme öyle mesaj atmış sen yoruldun başkası kalsın diye. O şekilde beni başkasına emanet etmeyi düşünmüş o da ayrı bi konu. Annem tabiki bırakmadı kaldı yanımda.
Annem çocuğuma bakmak için geldi kadın ordaki tüm düzenini bıraktı annem gelmese 3 aylıkken ben işe başladığımda bakıcı bakcaktı eşimde bunu istemedi

Yani bebek doğmadan önce ya da geçen sene alsalardı mesela diyorum. Görümce de bunalmış olabilir niye o herkese göre yaşasın hayatını madem.
Konu sahibi yazmis bunun cevabini asagida, kendi tutturmus hayir ille buraya gelsinler diye, her sekilde dogumun 3. gunu al sen bak babama demek vicdansizliktir, bekledin bekledin bugünü mu buldun.

Ağlama bunaldıkça yaz buraya biz en azından manen senin yanındayız geçecek hepsi. Yatak odandan çıkma hiç youtube instagram takıl dinlen bolca

Geçecek bu günler bak hamileydin 9 ay boyunca ama bitti, bu günler de geçecek

Görümce o kadar bakmış. Hastanelere götürmüş evinde uzun süre misafir etmiş. Yine kötü olmuş, yine kötü olmuş hicbir şey anlamadım bu işten.
Ne baktı ne baktı sormayın. Her gün annesini babasını eşime şikayet etti. Eşim aralarını buldu. Hastaneye çoğunlukla otobüsle kendileri gidip geldiler. Evde kayınvalidem tüm işlerini yaptı çocullarına baktı. Kayınpederimin engelli indirimiyle üzerlerine araba aldılar. Mutfak dolaplarını yaptırdılar. En son burdayken bilgisayar alcaklarmış onun parasınıda istedide görümce vermediler diye kızdı bi ton

Ablacim a'danz'ye haklisin, para konusu da dahil, tek bi konu haric, agzini acip niye kendin demiyosun, opmeyin, elinizi yikayin, sigara icmeyin vs, ev senin, bebek senin, kendi kurallarin olsun, ve o kurallari nezaketle soyleyecek agzin dilin, cesaretin olsun. Esinden ne bebek bakımı ne de agzini acip senin yerine konuşması yonunde bisey bekleme, kendi gobegini kendin kes,o zaman sinir olmazsin.

Çok çok zor bir durum Allah yardımcın olsun öncelikle sağlık durumu söz konusu olunca torolans gösterilebilir eş ailesi için sizde haklısınız lohusalıkta zor oluyordur ama eşinizin hatrina aile huzurunuz için müsamaha gösterin ama kendinizden de ödün vermeyin kayinvalidenin güzel bir dille eşinin arkasini toplamasını tembihleyin anneniz sizinle ilgilensin valideniz de eşi ile sizin dinlemeniz gerektiğini sizinde yardıma ihtiyacınız olduğunu idarak etmelerini sağlayın

Demez olur muyum pandemi var kimseye el sürdürtmüyorum dedim buna rağmen yine yaptılar aldım çocığu uykusu geldi dedim

Demez olur muyum pandemi var kimseye el sürdürtmüyorum dedim buna rağmen yine yaptılar aldım çocığu uykusu geldi dedim

Ne zor durum ya.
Bende nisan gibi doğum yapacağım şimdiden söyledim evimde kimseyi istemiyorum diye.
Annem kalacak biraz, bir kaç gün kv de onun haricinde kalan olursa paralarım.
Ben senin kadar sabırlı değilim.

Yakarım yani ortalığı.

Valla özellikle eşinizi boğasım geldi ama siz boğmayın sakın, sakin olun öncelikle. Zaten şu an doğru olanı yapıyorsunuz odanızda takılın bebeğinizle bir süre daha, kafaya takmak istemiyorsanız telefonunuzdan dizi izleyin sürekli çok iyi kafa dağıtıyor, bol bol emzirin bebeğinizi, ve mümkün mertebe kimseyi duymayın görmeyin.

Kızi da sömürgeci gibiymis evlerden ırak eşin de durumu farkında yani ama belliki o da çok arada kalmış

Tecrübe konuşuyor :)

Bunları size kayınvalide mı anlatıyor?

Tüm işi anneme yaptırıyorum, çocuklara da hep o bakıyor vs diye anlatması garip geldi de görümcenin ondan annesi anlattı sandim. Biraz saf galiba görümce böyle anlattığına göre. Umarım çözüm yolu bulursunuz.

Evet hastalık babası tabiki bakacak ama suan evde yeni dogmus bir bebek,bir de sezeryanlı bir kadın var.
Pandemi devam ediyor.
Ve insanlar sonda tıkandıgı icin sık sık acile gidiyor.
Yani virüs riski.
Ben olsam alır bebeği anneme giderim bu sebeplerden ötürü.
Görümceniz haklarını keske hamilelikde kullansaymıs.
Dogumda mı bulmus yollayacak insanları?
Allah yardımcınız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…