Lütfen bu hamileyle fikirlerinizi paylaşın :(

PudraPembesi34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2014
196
59
Mrb son 1 yıldır hayatımın merkezinde cidden sorun yaşadığım bi konu var. Açıkcası anlatırken dahil çekiniyorum.. Kendime çok dikkat eden, bakımlı birisiyim ama maddi manevi kıl-tüy problemimin altından kalkamıyorum. Şuanda 28 haftalık hamileyim(6-7 aylık) 2 sene önce çalıştığım iş dolayısıyla elbise giydiğim için hergün jiletle alıyodum tüylerimi. Ergenliktede hiç agda yapmadım hep jilet kullandım bunlar dolayısıyla zaten sertti siyahtı tüyler şimdi son 1 senedir çok can sıkıcı duruma geldi. Haftada 2 kere kaş bıyık çene için kuaföre gidiyorum. Ayda 1 kere agda yaptırıyorum fakat batık nokta nokta birsürü kalıyor tertemiz hiç olmuyor... o batıklarda 1 haftaya kalmadan çıkıyor diken diken.. kendim almasını beceremiyorum kuaföre gidiyorum yüzüm içinde ayda 1 kere aldırıyorum. Dediğim gibi maddi manevi yetişemiyorum. Her kuaförede gidemiyorum çünkü tüylerim erkek gibi siyah diken diken oldugu için çekiniyorum biçoğunda bebek tüyü gibi çıkıyor zaten. Jilet yara yapıyor dahada beter çıkarıyor 1 senedir hiç jilet kullanmadım kullanmamda. Zaten kullanamamda hamileyim eğilemiyorum. Doğumda temiz olamamaktan çok korkuyorum.. doğum fotolarında kaş bıyık.. bacak özel bölge vs çok korkuyorum.. önerceğiniz birşey varmı nolur yardım edin...

kıl tüy meselesinde eşimle yarışırım. Ben ağdada buldum çözümü. lazer düşünüyorum sağlıklı değil diyorlar. valla siz çözüm buluırsanız banada söyleyin.

ağustos ta doğum yaptım

bacaklarımı ne zaman aldım hatırlayamadım

özel bölgeyi jiletle alırım

o zaman da öyle yaptım

hiç de aklıma gelmedi

ay şimdi kıllarıma bakarlar diye boş verin bebeğinizi düşünün

yalnız bana bu kıl tüy alış sıklığınız fazla geldi

şimdi hamilesiniz bir hormon sıkıntınız da yoktur muhtemelen

bir süre uzatıp hepsini birden aldırsanız

haftada iki nasıl çıkıyor ki

sanki bir seferde hepsi alınmıyor ya da kırıyorlar gibi geldi bana

hafta da iki kaş , bıyık bana da çok geldi.hormonlarla ilgili bir durumunuz var mıydı daha önceleride.test falan yapıldı mı?
bir de hamilesiniz o yüzden ağda dan başka öneri olamaz diye düşünüyorum.

bikini bölgesini ağdayı beklemedne sık sık jiletle halledin. onun dışında fotoğrafta kaş bıyık çıkar diye dert meyin. fotoşopla hallederler en kötü.

En temiz yontem agda.
Jiletlede alsan doguma giderken doktorun ona bakip dikkat kesilceni dusunmuyorum.
Neler anlatiyolar neler goruyolar.doguma kadar omru hayatinda bi kere bile tuyunu almamis kadinlar bile varmis.hatta orda hemsireler jiletle almislar diye kadin ortaligi ayaga kaldirmis.esime ne derim ben diye bunu duydugum da sok olmustum:olamaz:

Mrb son 1 yıldır hayatımın merkezinde cidden sorun yaşadığım bi konu var. Açıkcası anlatırken dahil çekiniyorum.. Kendime çok dikkat eden, bakımlı birisiyim ama maddi manevi kıl-tüy problemimin altından kalkamıyorum. Şuanda 28 haftalık hamileyim(6-7 aylık) 2 sene önce çalıştığım iş dolayısıyla elbise giydiğim için hergün jiletle alıyodum tüylerimi. Ergenliktede hiç agda yapmadım hep jilet kullandım bunlar dolayısıyla zaten sertti siyahtı tüyler şimdi son 1 senedir çok can sıkıcı duruma geldi. Haftada 2 kere kaş bıyık çene için kuaföre gidiyorum. Ayda 1 kere agda yaptırıyorum fakat batık nokta nokta birsürü kalıyor tertemiz hiç olmuyor... o batıklarda 1 haftaya kalmadan çıkıyor diken diken.. kendim almasını beceremiyorum kuaföre gidiyorum yüzüm içinde ayda 1 kere aldırıyorum. Dediğim gibi maddi manevi yetişemiyorum. Her kuaförede gidemiyorum çünkü tüylerim erkek gibi siyah diken diken oldugu için çekiniyorum biçoğunda bebek tüyü gibi çıkıyor zaten. Jilet yara yapıyor dahada beter çıkarıyor 1 senedir hiç jilet kullanmadım kullanmamda. Zaten kullanamamda hamileyim eğilemiyorum. Doğumda temiz olamamaktan çok korkuyorum.. doğum fotolarında kaş bıyık.. bacak özel bölge vs çok korkuyorum.. önerceğiniz birşey varmı nolur yardım edin...

canım bacaklarının gür çıkması tamam jiletten de yüzündekiler neden öyle? bunun için bence bir dermatoloğa danışmalısın. hormonal bi durum olabilir çünkü bu kadar sert ve siyah olması yüzde çok normal değil.

sürekli jiletle aldığın için onlar düzene girene kadar ağda ile alman batıklara sebep olacaktır. biraz daha sabret ağda ile düzenli aldır bir zaman sonra düzene girer. ağdadan vazgeçme.

bu arada doğum normal mi sezaryen mi düşünülüyor? sezaryen ise günü belli olur 1 gün önceden gider ağdanı yaptırırsın tertemiz gidersin.
normal olursa da kontroller 3 güne düştüğünde gitmeden önce artık annene felan jiletle aldırırsın yapacak bir şey yok.
hamileyken ve emzirirken lazer yaptıramayacağına göre şu an yapacak başka bir şey yok.

ben normal doğum yaptım. doğumumdan 2 hafta önce ağda yaptırmıştım. 39+5'te akşam banyo yaparken elimi götürdüm baktım biraz uzamış anneme rica ettim jiletle aldı zaten ertesi gün de kontrole die doktora gittik paşam gelmeye karar verdi.

Jılet yapmayın kesinlikle ağdaya devam:)
Kalanları cımbızla toplayın hamile olduğunuz için lazerde olmaz Doğumdan sonra artık
Doğum anının tadını çıkarın bu düşüncelerle kendinize zehir etmeyin

İyi bi guzellik merkezinde aylik sir agda isinizi gorur
Dogum konusunda endiselenmeyin kil tuy onemli degil

Ben hamam otu kullanıyorum. Kokusu biraz ağır, cok tahammül etmeniz gerekmiyor. 5 dk hazırlayıp, 10 dk bekliyorsunuz kıvamında olması için. Sonra vücudunuza sürüp 5 dk kadar bekliyorsunuz. Eğer düzgün hazırlayıp surerseniz, tertemiz alıyor. Bi 10-15 gün rahat ediyorsunuz. Tüyleri birazcık artırıyor ancak tüy Dökücü krem lere oranla artırması daha az. Ağda ve diger yontemler zaman alan bi süreç, hamam otunu aktardan temin edebilirsiniz. 3-5 tl arasında değişiyor fiyati satan aktara göre

X