Lütfen bütün hamile arkadaşlarım okusun lütfen!!

Ke
Malesef bunu bende yaşayıp tecrübe edenlerdenim ilk gebeligimdi agrim vardı beta HCG de tam iki katı artış olmadığı için bana sağlıklı bir gebe değilsin dedi 200 du iki gün sonra 334 oldu iki gün sonra 614oldu bana dış gebelik yada için gelismeyen halı dedi kurtaj yaptı uyutmadan yaptı ve ben bağırınca bıraktı iç gebelik bak buda bebeğinin parçası dedi ertesi gün beta HCG 900oldu yani artış metotraxsat isimli kanser iğnesi oldum ve kan degerim dusmedi bu sırada doktor değiştirdin 5.haftamdi ve kese oluştu 900olan değer 1800 oldu kese iğneden dolayı düzensizdir ve beni tekrar kurtaja aldılar başka bi hastanede ve diğer doktorun dediği erken mudahale edilmiş normal gebelik olabilirdi özele güvenmeyen birtek doktora güvenmeyin
Geçmiş olsun canim ama bisey söyliycem hemen izin vermeyin kurtaja o kadar kolay degil benimde 2. Gebeligimde kalp atisi olusmadi kese duzensizdi saglikli degildi gercekten gebeligim ama beklettim ertelettim kürtaji belki kalp atimi olusur dedim 9. Haftada olusan bile var dedim dr da bekletti o arada kontrollerede gittim olmadi kesede buyumedi anca öyle kürtaja tamam dedim o kadar kolay degil belkide sağlikliydi gebeligin o nedenle hep tek drla kalmayin 2 dr muayene olun diyolar ya birazda bizde var kullandirmayalim kendimizi gercekten ozel hastaneler bi yandanda ticaret hane para amaci guduluyo bizde biraz bilinçli olmaliyiz.

Nasip olmadı basiretim bağlandı sanki gidemedim başka doktora o sıra bunların hepsini biliyordum ama olmadı yaşaması olayın içinde olması farklı bide ilk gebeligimdi

Merhabalar,
Biraz uzun olacak ama size yaşadıklarımı anlatmak ve benzer şeyleri yaşıyorsanız bilgilendirmek istediğim icin yazmak istedim, belki bi faydam olur ve bebeğinize saglikla kavusursunuz
Yaşım 27, eşimle bebek yapmaya karar verdiğimiz ilk ay hamile kaldım , adetim 2 gün gecikince kanda test yaptırdım ancak kimyasal dusukle sonuçlandı , kese bile oluşamadan vücuttan atıldı.
Moralimizi bozmadik, bir daha denedik hemen sonraki ay da hamile kaldım, onda da 6 haftalikken kese göründü ancak kalp atışı daha duyulamadan o da kendiliğinden düştü . 3 ay adet düzensizliği yaşadım , sonunda adetlerim düzene girdi ve ben ikinci dusukten 4 ay sonra hamile kaldım. Bu sefer daha temkinliydim ve cok korkuyordum. İlk 3 ayı sorunsuz atlattım , bebeğimin ikili testi de güzel çıkmıştı , tam her şey yolunda giderken sarı akıntım başladı ve ara ara kasik agrilari ve kramplar oldu, doktorum agrilarin normal bunlar rahimdeki kaslarin kasilmasindandir dedi beni muayene bile etmeden magnezyum verdi, sarı akıntı icin de fitil ve antibiyotik verdi bir hafta sonra da kontrole çağırdı.
17 haftalık hamile iken yanı 29 Nisan günü hafif bir kanamam oldu ve ben soluğu acilde aldım. Doktor ultrasonda gördüklerine inanamadı. Rahim 2 cm açılmış ve bebeğin su dolu kesesi öne doğru sarkmıştı. Bebeğimin her an düşme / dogma ihtimali vardı ve serklaj icin cok geç kalınmıştı. Beni acilen belki dikiş atarlar diye baska bir hastahaneye sevk ettiler. Onlar da kontrol etti ancak, şiddetli agrilarim olmadan rahmimin nasıl açıldığına sasırdılar , 4 gün hastahanede yattıktan sonra 2 mayıs günü suyum geldi ve normal Doğum ile bebeğimi düşürdüm . Arkasından da içimde parça kaldığı icin kürtaj oldum. Su an moralmen bitmiş durumdayım ve doktorumun İhmali olduğunu düşünüyorum , belki de kramplarım agrilarim var dediğimde rahmime baksaydı açılma olma ihtimalini fark etseydi erkenden serklaj yapılabilir ve bebeğim kurtulabilirdi,
Eğer sarı akıntınız veya herhangi bir az da olsa kramp kasik agriniz varsa, rahim yetmezliği tanısı icin mutlaka doktorunuza muayene olun, benim ilk gebeliğim olduğu icin bunları bilmiyordum, kendinizi en iyi siz bilirsiniz ufak da olsa bir agriniz varsa gerekirse 2-3 farklı doktora gidin ve her şeyin yolunda olduğuna emin olun

Arkadaslar Allah hepinize sabir versin
bende 39 haftalik bebegimi kaybettim devlet doktoru yuzunden.
Rabbim iyilerle karsilastirsin tek diyebilecegim bu on ay oldu cigerim yaniyor...
ama sunu biliyorum ki benim evladimin iki eli o doktorun yakasinda olacak insallah...

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Size başımdan geçenleri anlatmak istiyorum çünkü hamilelik hem çok güzel bir süreç hemde riskli bir dönem. Ben 2015in aralık ayında 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Bebek istiyorduk fakat gebelik öncesi hiç doktora gitmedim bu bizim hatamız kabul ediyorum. Hamile olduğumu öğrendikten iki gün sonra Yenibosna da bulunan nisa hastanesine gitmeye karar verdik eşimle çünkü iyi bir hastane olduğunu duymuştuk. Her ay düzenli olarak kontrole gidiyordum 9. Haftada yaşadığım ufak kahverengi akıntımdan başka 20. Haftaya kadar bir sıkıntı yaşamadım. Lekelenme olduktan sonra 16. Haftaya kadar Progestan kullandım. Doktor muhabbet hanım her gittiğimizde bebeğin çok iyi olduğunu herşeyin yolunda olduğunu söyledi hep. Taaki 30 mart 2016 akşamına kadar. Akşam evde oturmuş tv izliyorduk. Birden çok şiddetli bir kanama başladı neye uğradığımı ne yapacağımı şaşırdım eşimle birlikte hemen evimize en yakın özel hastaneye koştuk. Yol boyunca karnımı tutuyor bebeğim gitme diye bağırıyordum (Rabbim kimseye yaşatmasın) hastaneye vardığımızda bebeğimin yaşadığını öğrendik şükrettik. Ama tabi kanamam devam ediyordu. Bebeğin plesantasında kanama olduğunu söyledi doktor. O gece o hastanede tedavim yapıldı. Sabah kendi hastanem olan nisa hastanesine gitmek istedim. Muhabbet hanım daha iyi bilir dedim. Neyse gittik muhabbet baktı içerde kanama görünmüyo dedi. Ertesi gün detaylı ultrasona Reyhan hanım çağırdı ve bebeğimin gelişiminin3 hafta geride olduğunu, bunun bu zamana kadar Nasıl farkedilmediğini sordu muhabbeti çağırdı, cevap veremedi bizimki! 2 gün sonra kanamam azaldı rengi kahverengiye döndü ve taburcu oldum. 15 gün evde yattım. Hiç kalkmadan yattım. 15. Gün yine yoğun kanamayla bu sefer direkt nisa hastanesine gittim. Muhabbet hanımcım beni 3 gün hastanede yatırarak ve sadece serum takarak tabiri caizse yeterince söğüşledikten sonra hastanelerinde ölmemden korkup elime bi kağıt tutuşturup devlet hastanesinde tedavime devam edilmesini söyledi. Ben kanamam devam ederken Çapa tıp fakültesine gönderildim. Çapaya gittiğimizde beni önce bi profesör sonrada uzman doktorlar muayane ederek gözetim altına aldılar. İlaç tedavisine başladılar iğne ve fitillerle kanamamı bi nebze durdurdular. Fakat çok geç kalınmıştı. 3 gün hastanede yattım yine gözlem odasındaydım ve sorunlu gebelik yaşayan bi çok kadınla tanıştım, acı gerçekle burda yüzleştim. Sorunlu gebelik yaşayan 2 kadından 1i özel hastane mağduruydu. Bebeğinin don sendromlu olduğunu 8 aylıkken Çapa hastanesinde öğrenen bir kadın vardı mesela ertesi gün bebeğini kaybetti. O da benim gibi başlarda nisa hastanesine gittiğini söyledi. Bunun bi kaç örnek var orda. Doktor bile Şefi. Özel hastanelerin hataları yüzünden günde kaç Bebek kaybediyoruz biliyomusun diye. Vel hasıl arkadaşlar 17 nisan gecesi bebeğimi kaybettim ve suni sancıyla 23 haftalık ölü bir Bebek dünyaya getirdim. Hayatımın en kötü deneyimiydi. Allah bunu unutturacak başka acı vermesin ne diyeyim. Bebeğimin herşeyini hazırlamıştım kısmet değilmiş. İlk bebeğimdi melek oldu. Rabbim size bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Demem o ki özel hastanelere güvenmeyin. Mutlaka aynı Zamanda tam teşekküllü bir devlet hastanesine düzenli olarak gidin. Özel hastaneler para tuzağından başka bişey değil. Bebeğinizi ve kendinizi onlara emanet etmeyin. Ben yandım siz yanmayın.Çok uzun yazdım hakkınızı helal edin
Canım çok geçmiş olsun Rabbim sana sağlıklı sıhhatli evlat nasip etsin allah kimseyi kucağını boş birakmasin :dua:

X