Çocuk Hastalıkları lütfen okuyun!

• Konu Sahibi ikizannesi_84
  • Başlangıç Tarihi
Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
I

ikizannesi_84

Ziyaretçi
arkadaşlar beş aylık kızımın gözleri çok ötü durumda etrafı kızarık ve aşırı derecede çapaklanma oluyo göz olduğu için kimyasal ilaçlar kullanma taraftarı değilim sizin bildiğiniz bitkisel çözüm varsa benimle paylaşabilir misiniz teşekkürler...

canım geçmiş olsun sütünden damlatmayı dene o da işe yarıyor.

biz küçükken gözümüz çok çapaklaınırdı bazen annem pamuğu çaya batırıp onla temizlerdi.ne derece doğru bilemiyorum bize bi zararı olmamış ama sen bilirsin tabii istersen bi dene.

Sütünden damlatman yada çay ile temizlemen belki ii gelir fakat bu kadar küçükken bence en iyisi dr a götürmen canım belki bazı şeylere reaksiyon gösterebilir bilemzsin canım!
Geçmiş olsun....

geçmiş olsun canım.Alerjik değilse göz kanallarında problem olabilir diye okumuştum.Doktora götür mutlaka

geçmiş olsun canım.Alerjik değilse göz kanallarında problem olabilir diye okumuştum.Doktora götür mutlaka

bende bunu yazacaktım şimdi sanırım sende pediatri portalında okudun :))

Geçmiş olsun. Bebeğin çok ufak. Bence süt ve çayla geçiştirme yada baskılama. En kısa zamanda doktoruna danış. Allah korusun göz bu..

cnm aynı sorun benim oğlumda 15 günlükken olmuştu sütünle silmen iyi gelicektir birde bebişini yıkadığın şampuandan pamuğa döküp çok az miktarda birazda sulandırarak gözlerini silebilirsin sonrada sütünü sür çok geçmiş olsun

canım benimkide öle oldu kafasını üşüten bebeğin gözleri çapklanırmış başını koru bi kaç gün bide anne sütüyle temzile ne zaman şapka giydirmeyi unutsam ertesi güne gözleri çapaklanıyoo bence kafasını koru ben beşiğin üstüne bitane battaniye atıyom başına soğuk girmesini engelliyom

benim oğlumdada vardı aynı sorun kızarıklık vede asırı capaklanma..bebişinin büyük ihtimal göz pınarları tıkalı doktora götür en yakın zamanda cünkü ilerledikçe acılması zorlasıyormus.doktor sana krem merhem vede masaj önerir büyük ihtimal gecmezse sonda yapılıyo..inşallah en yakın zamanda gecer canım..

oğlumun bebekken göz pınarı tıkalıydı üstteki arkadaşta yazmış masaj ve ilaç vermişti.üşütüncede oluyor çapaklanma.oğlum şuan 4 yaşında arada yine kızarıyor malesef. daha büyük çocuklara çay kullanılabilir bunun bir yan etkisi falan yok.kaldı ki dr.da önermişti bana oğlum için .Allah başka dert vermesin geçmiş olsun.

X