Lutfen yardim etmeden gecmeyin

EIN

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2011
1.120
56
Mrb arkadaslar.ben isvicrede yasiyorum.suan a2seviyesinde almancam var ve devam ediyorum.ben bu sene acik ogretime kaydolacagim lise icin benim sorum isvicrede universite okuma sansim ne kadardir.lutfen bilgisi olanlar yanitlasin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Liseden sonra burda yasiyorum.ve 2sebeye sinirsiz oturum izni aliyorum.

Allahin huc bir kulu yimmu acik ogretim okumua

Turkiyedeki lanet egitim sistemi iste....bro bi cevap vermiyor dogru duzgun huc bir boktan anlamayan insanlar heryerw aliniyor

Turkiyedeki lanet egitim sistemi iste....bro bi cevap vermiyor dogru duzgun huc bir boktan anlamayan insanlar heryerw aliniyor

Ne demek istedigini kimse anlamamis bence. O yuzden yardimci olan yok forumda. Tr de acik ogretim lise okursan, bu diploma ile Isvicre de Universite okuyabilir miyim diye mi soruyorsun? Lise diplomasi alacaksin sonucta, aciktan, normal okul fark etmez bence, ama bizim liselerin denkligi orada kabul edilir mi onu ancak Isvicre de arastirarak ogrenebilirsin. Burada ki insanlar nerden bilsin her ulkenin yuksek ogretim sartlari nelerdir diye.
Almancani da gelistirmeye bak bence. A2 universite icin yetersiz. Zorlanmadan okumak icin C1 duzeyinde dilin olmasi lazim.

Son düzenleme:

Begenmiyorsan turkiyenin egitim sistemini kendi kendini egit o zaman.. bu ne yaa birseyden de memnun olun kardeşim. Hep şikayet hep şikayet...bizim milletimizde batiya amma merak varmis onlar be yapsa iyihoş.. Türkiye de ne olursa hepsi boş:KK47:

Kadinlar kulubunde oldugunun farkindasindir umarim. Isvicre konsoloslugu degil yani. Sacma sacma konu acmis bir de hakaret ediyo

Mrb arkadaslar.ben isvicrede yasiyorum.suan a2seviyesinde almancam var ve devam ediyorum.ben bu sene acik ogretime kaydolacagim lise icin benim sorum isvicrede universite okuma sansim ne kadardir.lutfen bilgisi olanlar yanitlasin

konu yanlış yerde, aşağılarda bir yerde Isviçre topiği var, oraya yazarsan daha net cevap alırsın..

Arkadaşım sacmaliyorsun isviçre de geçerli olur mu nerden bilelim. . Ben Avusturyada yaşadım oradan birşeyler biliyorum ama şimdi senin yaşadığın yerde farklıdır. .Avusturya içinde bile nir eyalette olan birsey digerinde yok. Benim kardeşim ortaokulu Türkiye de bitirdi orada sayıldı ama liseye gidebilmeso için almanca için ayrı sınav oldu .ileri seviyede öyle ortaokul diploması kabul oldu.ha şimdi ne yapabilirsin liseyi bitirirsin kağıtlarıni yeminli tercümanda çevirisini yaptırıp uniye basvurabilirsin ama öncesinde üni sınavına girmem lazım yine açıköğretimin orada sınavı oluyor universite için. Onlarla gidersin ama cok kabasin yazdığın şey cok kötü herkes bilmek zorunda değil yaşadığın yerin kanunlarini

benim bildiğim yurt dışında üniversite okumak için önce dil yeterliliğinin olması lazım. Sonra oradaki lise dengi okul gibi bir yerden mezun olman lazım. Vatandaş değilsen fiyatlar çok yüksek yalnız.

Benim kizdigim burdaki acik ogretim lisesini aradim dogru duzgun cevap vermiyirlae

Sen orada üniversite mi okumak istiyorsun? Sen smdi açıköğretime kaydol.facete bati avrupa açıköğretim lise grubu var ona katil
Lise bitince sınava gir yine bati avrupa açıköğretim Fakültesi oradan devam edersin,bu arada üniversitenin Sekreterliğine git bilgi al . eşin zaten yabancı o yardımcı olur kayıt için.

Kardeş sorun neyse bana sora bilirsin bende dogma büyüme almanyadan grldim ama türkiyr gbisi de yok burda polis oldum ve orda gidip napıcan güzelim türkiyemz varken

X