Lütfen yardımcı olun doktor yok

GlassySky

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2021
233
718
Merhaba arkadaşlar. Çok sıkıntıda olmasam konu açmazdım. Genital dış bölgede sivilce gibi birşey çıktı ıltihapli değil. Kırmızı şişik açıyor. Hamedan ve antibiyotikli krem sürdüm. Doktora git diyeceksiniz biliyorum. Özelde doktorlar şuan yok. Daha doğrusu evimin yakınında yok. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Herhangi bir ucu da yok. Dış vulvada olduğu için bir sürü şey denedim. Temizligime de dikkat ediyorum ama neden çıktı anlayamadım. Kas gevşetici içtikten bir gün sonra çıktı. Ne yapmalıyım? Pazartesi kesin gidicem cildiyeye . Biraz da utanç verici bir konu. Bakireyim de. Mikrop mu kaptım ilacın yan etkisi mi anlamadım.

Merhaba arkadaşlar. Çok sıkıntıda olmasam konu açmazdım. Genital dış bölgede sivilce gibi birşey çıktı ıltihapli değil. Kırmızı şişik açıyor. Hamedan ve antibiyotikli krem sürdüm. Doktora git diyeceksiniz biliyorum. Özelde doktorlar şuan yok. Daha doğrusu evimin yakınında yok. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Herhangi bir ucu da yok. Dış vulvada olduğu için bir sürü şey denedim. Temizligime de dikkat ediyorum ama neden çıktı anlayamadım. Kas gevşetici içtikten bir gün sonra çıktı. Ne yapmalıyım? Pazartesi kesin gidicem cildiyeye . Biraz da utanç verici bir konu. Bakireyim de. Mikrop mu kaptım ilacın yan etkisi mi anlamadım.
Kör sivilce olmasın 🤷‍♀️

Doktora gidin utanç verici değil normal bir durum. Muhtemelen önemli değildir, arada olabilir öyle kendiliğinden geçer. Ağda epilasyon sonrası vs olabiliyor özellikle.

Doktora kesinlikle gidin ama şunu sormak istedim ağda mı epilasyon mu yapıyorsunuz çünkü oda tetikliyor sivilceleri

Ciddi birşey değildir bende de çıkmıştı kendiliginden geçiyor. Ben hic bsy yapmadım geçsin diye. Kara malhem var o krem çok iyi ama iltihaplı bolgede iyi oluyor

Doktora kesinlikle gidin ama şunu sormak istedim ağda mı epilasyon mu yapıyorsunuz çünkü oda tetikliyor sivilceleri
Aslında genelde tüy dökücü krem kullanıyorum. Tüy aldıktan sonra çıkmadı. Belki benim biraz hareketsiz stresli yaşam tarzim ve diyabete bir vücudum olmasindan kaynaklı diye düşünüyorum. Zaten cildiyeye kesin gidicem.

Bartolin kisti olmasın dikkat et. Bence ilk önce kadın doğuma görün sonra cildiyeye git. Çünkü cildiyedeki doktorlar kadınsal bir şeyse yardımcı olmaz.Eğer başka bir şeyse kadın doğum uzmanları söyler.

Ciddi birşey değildir bende de çıkmıştı kendiliginden geçiyor. Ben hic bsy yapmadım geçsin diye. Kara malhem var o krem çok iyi ama iltihaplı bolgede iyi oluyor
Kara merhem denilen merhem hala var mı ya? Adı nedir? Sanki artık üretilmiyor gibi bir ibare okuduğumu hatırlıyorum

Bayram sonuna kadar madem bekleyin. Randevunuzu da alın bu arada. Ola ki geçerse iptal edersiniz. Belki sadece sivilcedir. Hayat konforunuzu etkileyecek kadar kötü bir şey mi ki? Bazen bu tarz şeyler oluyor ürküyoruz ama basit bir şey olabiliyor.

Kıl dönmesi olabilir. Ya da adet döneminden kaynaklı iltihaplı sivilcede olabilir. Bende de çıktı ben müdahale etmedim bir hafta da geçti. Bence çok müdahale etmeyin zaten hassas bölge dağıtırsınız sivilceyi. Pazartesiye kadar geçmezse gidersiniz

Killari ters almaktan da cikabilir. Hemen panik olmayin. Cok birdry surmeyin ki oranin florasini bozmayin.

Bence cildiyeye değil kadın doğuma gitmelisiniz
Aslında ben regli olmadım ilk kadın doğuma gitmeyi düşündüm pazartesi geçmezse kadın doğumdan sonra gidicem . Polikistik overdan supheleniyorum. Devlet hastanesinde dediler ki kist var 4 cm . Kan testleri yapıldı. Kan testlerinde sıkıntı çıkmadı. Ultrasona girmem lazım şehirdisina çıktığım için erteledim malesef. Kadın doğum ikisine de bakar mi?

Aslında ben regli olmadım ilk kadın doğuma gitmeyi düşündüm pazartesi geçmezse kadın doğumdan sonra gidicem . Polikistik overdan supheleniyorum. Devlet hastanesinde dediler ki kist var 4 cm . Kan testleri yapıldı. Kan testlerinde sıkıntı çıkmadı. Ultrasona girmem lazım şehirdisina çıktığım için erteledim malesef. Kadın doğum ikisine de bakar mi?
Tabiki bakar, sorun genital bölgede olduğu için çok daha sağlıklı teşhis koyabilir

Ben ilk okurken diyabetiniz var mi yazacaktim altta yazmissiniz
Benzer bir durum yasamistim seneler önce, kadin doguma gitmistim doktor direkt seker hastasi misin diye sormuştu hayir ama böbrek hastasiyim.demistim
Bagisiklik.sistemi zayiflayinca oluyor diyip antibiyotikli.krem.vermisti iki gun icinde gecti
Ama siz cok fazla sey surmussunuz iyice kotulestirmeyin durumu
Elbette en acilinden doktora görünmeniz doğrusu ama simdilik sadece tek bir krem sürün surecekseniz, sirke falan cildi tahris eder öyle yollara hic girmeyin

X