Maaş kartımı kaptırmadığım için boşanıyorum.

Ohoooooo konusturmayin beni şimdi .turşu felan deyince benim ayrıldığım adam çerez olarak kaju alırdı kendi çok severmiş kavanoza koyup saklardı ben ve iki oğluma vermez kendi yerdi çıkarıp pahalıymış kendi yicekmis . Ayrildimda mutfağım tereyağ gördü onların kapıları batsın
Şerefsiz yaa,ne yazık ki böyle adamalar var.Bende eşimim korkusundan bir şey yiyemezdim.vay efendim kilo alırmışım.Allah’ın cezaları.

Merhaba arkadaşlar, aslında bu konuyu verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha bana hissettirmeniz için açtım.ben geçen yaz eşimle çok severek evlendim.eşim de öğretmen ben de öğretmenim.Ama evlendiğimiz daha ilk günlerde eşimin ve ailesinin gerçek yüzünü gördüm.Malesef ki benimle sadece çift maaş olmak için evlenmiş gibi düşünüyorum çünkü düğün takılarını zorla almaya çalıştı daha bir haftalık evliyken ben de karşı çıktım ve bunların bana ait olduğunu vermeme hakkımın olduğunu belirttim. Zaten benim ailem 7 bilezik aldı bana(bir kısmının parasını ben verdim.) eşimin ailesi de 7 bilezik taktı ama göstermelikmiş onu da anladım sonradan.Neyse daha ilk haftadan başladı çatırdamalar sonra da zedelendi gitti. Maaş zamanları geldiğinde eşim hep sorun çıkarıyordu. Çok uzun süre küs kaldık öte yandan annesi bana laflar söyledi gerçekten üzücü kırıcı cümleler daha on günlük evliyken hem de. İnanın kafanızda naif bir öğretmen hanım nasıl canlanıyorsa tam olarak öyle sakin biriyim. Hiç kavgaya dalaşa girmedim ama sertçe karşılık verdim. Sonra eşim maaşımdan bir miktar harçlık almamı ve geri kalanı olduğu gibi onun hesabına atmamı söyledi ben afalladım. Çünkü daha çok yeni evliyiz bunlara kafa yoruyor sürekli kafasında para,altın var. Ben eve en ufak bişey satın aldığımda ya da bir giysi aldığımda bana küsüyor ters davranıyordu. Ben de yıllardır alışkınım rahat yaşama istediğimi alıp giymeye tuhaf geldi yani yeni evliyim eski mi giyineyim her gün okula gidiyorum düzgün giyinmeliyiz. Bu böyle sürdü durdu kızlar asla düzelmedi kısacası ben bu adamı çözdüm ve burada yazılan benzer olayları okuduktan sonra bu işin böyle gitmeyeceğine karar verdim ve boşanıyoruz çünkü inkar etmiyor tek derdi maaşıma el koymak beni esir etmek ailesine ezdirmekmiş. Enayi gelin arıyorlarmış beni buldular ama malesef yanlış ata oynamışlar ters kayaya çarptılar. Gerekirse boşanırım yine de kartımı vermem dedim tamam boşanalım dediler annesiyle birlikte burdan ne anlarsınız. Daha ben size yüzeysel anlattım sürekli annesiyle gizli para kaçırma planları vs de var . Allah beni korudu diyorum. Çok üzgünüm ama malesef beterinden korusun rabbim ilerisi yoktu kızlar…

bu zihniyetle, bu bagnazlikla ve bu pisiriklikla onun egitim verdigi cocuklara acidim simdi.

sizi de tebrik ediyorum, hakkinizi savundugunuz ve boyle ipe sapa gelmez insan musveddelerine karsi dimdik durdugunuz icin.

yol sizin yolunuz, yuruyun gidin. sizi cekistiren, dusurmek isteyen, ayaginiza bag, sirtiniza yuk olan bir adamla hayat gecmez.

bir de anaciymis. iyyy. 😒

Haberlere baktınız mı Yargıtay kadının maaşına el koyan kocayı ağır kusurlu buldu.Az önce son dakika haberlerinde gördüm.
7E6E0BC4-CFA5-4A9B-87BB-07B821F7D5D8.jpeg

Çocukda olsa boşanın böylelerinden değil bir ömür bir gün bile geçmez bu zihniyetlerle bu yüzden evet en güzelini yapmışsınız

Çocukda olsa boşanın böylelerinden değil bir ömür bir gün bile geçmez bu zihniyetlerle bu yüzden evet en güzelini yapmışsınız
Şimdi bir de eksik arıyor. Nereden bi kusurunu bulsam da şu yüzden ayrıldım diyebilmek için. İnsanlar sorunca anlaşamadık ayrıldık diyormuş halbuki paramı alamadığı için ben rest çektim o da alamayacağını anlayınca hemen kabul etti.

Yaaa sadece bunun paragözlüğüyle uğraşmıyorum ki. Bir de kabile reyisi annesi var. Oğlum bana çok düşkündür oğlum bensiz yapamaz sen bizi ayıramazsın. Bak sen ayrıldın ama biz yanındayız gibi şeyler diye diye eşimi geri aldı. Yani eşim de zaten beni hiç benimsemediği için annesinin kucağına koşa koşa gitti çünkü ben kötü kadınım onun ailesini ayırmaya çalışan.

Bakın bu tarz adamların en çok kullandığı cümleleri size söylüyorum.
-Paranı vermiyorsun , kıyamıyorsun .
-Senden aile olmaz sen daha aile ne demek onu bilmiyorsun.
-Paranı sakınıyorsun.
-Okumuşsun ama insan olamamışsın.
-Sen bana paranı vereceksin ben erkeğim.
-o zaman ben sana vereyim evi sen yönet yönetebilirsen.( manipülasyon bu kral gibi de yönetirim.Herşey otomatik ödeniyor)
-Senden aile olmaz daha paranı bile kıyamıyorsun.
_bencilsin.
-paran için yuvanı yıkıyorsun.
-paran olmasa ne olur ki ailen olsa yetmiyor mu?
-dolandırılırım diye boşanmayı göze alabiliyorsun.
bunun gibi pek çok şey duydum kızlar. Harbiden bizi salak sanıyorlar galiba yani ben kaç sene üniversite okumuşum bu parayı kazanacak bilgi birikimine sahibim ama paramı harcamaya aklım yetmiyor mu sanıyorlar acaba?

Anneannem bazı insanları huzur teper derdi, sizin eşiniz de böyle sanırım. Boşanın gitsin nasıl bir zihniyettir bu. İnsanlar senelerce emek versin didinsin, çalışsın sonra biri gelsin ve maaşını istesin şaka gibi. Saçma sapan insanların tavrına bak ya, Allah size sabırlar versin cidden.
kesinlikle huzur batıyor. böyle sevgisiz saygısız insanları birileri sevince karınlarını ağrıtıyor sevgi. Bir de sonradan görme insanların eline birden para pul geçince böyle sapıtıyorlar işte. Pirince giderken eldeki bulgurdan oldu. Adam yuvasını yıktı ya daha ne olması lazım.

Devir gerçekten bu olmuş. Herkes kendine yolunacak gelin arıyor. Özellikle memur😀 Geçim kapısı haline getirmişler. Size helal olsun. Gerçekten taktir ettim.

Devir gerçekten bu olmuş. Herkes kendine yolunacak gelin damat arıyor. Özellikle memur😀 Geçim kapısı haline getirmişler. Size helal olsun. Gerçekten taktir ettim.
duygusal olarak çok zorlanıyorum. İnsan sevdiği insandan vazgeçerken çok üzülüyor. Ama kangren olmak gibi bu evlilik eğer bu parçayı kesip atmazsam vücuduma yayılacak önce beni öldürecek sonra da ailemi. Ne uğruna? bana parasız değer vermeyen insanlar uğruna mı ? varlığı şüpheli olan sevgi kırıntıları uğruna mı? aşk kırıntısıyla doymaktansaaaaaaaaağ tek başıma aç kalırım bu hayattaaaaaağ , paylaşacak birşey artık yoksa (para) :KK70:

Şimdi bir de eksik arıyor. Nereden bi kusurunu bulsam da şu yüzden ayrıldım diyebilmek için. İnsanlar sorunca anlaşamadık ayrıldık diyormuş halbuki paramı alamadığı için ben rest çektim o da alamayacağını anlayınca hemen kabul etti.
Söyleyin gerçeği siz kendi çevrenize ama onun etrafa yaydığını boşverin hem madem ayrılmayı kafanıza koydunuz bu yüzden dediğim gibi inanın bunlar çok basit meseleler arkanızda bırakacaksınız bunların hepsini

Ben asıl bunu farkettiğim zaman yıkıldım. çok sevdiğim resmen ağzının içine baktığım kocam bana bunları yaşattı diye yıkıldım. Bu adamı nasıl sevdim diye yıkıldım. Kendime kızdım insanları tanıyamadım diye. Ama baktım Kİ böyle çok insan var özellikle öğretmen erkeklerde bu aşağılık psikolojisi çok fazla var kadınlarla aynı konumda olmaktan rahatsız oluyorlar. Öğretmen kocaların nedense bir eziklik kompleksi var bunu da eşlerinin maaşına el koyarak ters psikoloji yöntemiyle kapatmaya çalışıyorlar yani bir nevi sizin gücünüzü elinizden alıp kendileri iki kat güçlü olmaya çalışıyorlar. Herkes için geçerli değil onurlu hocalarımız baş tacıdır. Tek maaşla Gül gibi geçinen insanlar varken böyle aç gözlülük yapıp yuvamı yıktılar ve beni suçluyorlar parana kıyamıyorsun diye. Allahım !!!
Benim eşim böyle değil şükür ikimizde beş parasız evlenip sonradan atandık, ama öğretmen olup bu kompleksi yasayan çok kişi var , eşi atanamıyor diye hakaretler edenler mi dersiniz , boşanmak isteyen mi , ya da sevgiliyken atanmadı diye ortada bırakanı mi dersiniz , ben etrafımda çok fazla örnek görüyorum, size çok geçmiş olsun, umarım hemen kurtulursunuz

Benim eşim böyle değil şükür ikimizde beş parasız evlenip sonradan atandık, ama öğretmen olup bu kompleksi yasayan çok kişi var , eşi atanamıyor diye hakaretler edenler mi dersiniz , boşanmak isteyen mi , ya da sevgiliyken atanmadı diye ortada bırakanı mi dersiniz , ben etrafımda çok fazla örnek görüyorum, size çok geçmiş olsun, umarım hemen kurtulursunuz
Evet bana da herkes kurtulmuşsun sadaka dağıt diyor. Bunun bir ileri seviyesi daha beter. İnsanların hatalarına karşılık bir bedel ödetmezseni bu kez daha fenasını yapacak hale geliyorlar .Arsızlaşıyorlar sevgi böyle insanların karnını ağrıtıyor işte.

Evet bana da herkes kurtulmuşsun sadaka dağıt diyor. Bunun bir ileri seviyesi daha beter. İnsanların hatalarına karşılık bir bedel ödetmezseni bu kez daha fenasını yapacak hale geliyorlar .Arsızlaşıyorlar sevgi böyle insanların karnını ağrıtıyor işte.
Kadınlar sevgi ile herşeye razı olabilir iken erkeklerin çoğu öyle değil maalesef , şuan kadını modern kölelik ile calısan maaşlı, özgür kadın adi altında eziyorlar, kadın hem anne , hem çalışan, hem eş ve daha birçok rolle boğuşuyor ama erkekler sadece baba ve eş olmayı bile beceremiyor, hangi erkek kv veya kız ailesi ile bu kadar iç içe yaşamak zorunda kalıp sorun yaşıyor Allah aşkına, tüm dert ve sıkıntılar kadına devrediliyor ve evlilik zaten zor iken bir de bu rolleri sorunsuzca yerine getirmesi bekleniyor kadından, bu konuda söylenecek çok şey var , bizim ülkemizde evlilik kadın için köleliktir , sorsan herkes dindar ama Allah'ın kadına verdiği değerin zerresini bile veren çok az..

X