Maaş kartımı kaptırmadığım için boşanıyorum.

Canı is go to hell 🔥🔥
Annemin lafıdır 😁 gerçekten öyle beni sevmeyip , seviyorum diyip kandırıp hatta EVLENİP daha ilk günlerde kudurup hırsına kurban olan bu adamları Allah’a havale ediyorum ve gerçekten akıbetini çok merak ediyorum. Bu kurnazlıkla bakalım ne zaman zengin olabilecek.

Annemin lafıdır 😁 gerçekten öyle beni sevmeyip , seviyorum diyip kandırıp hatta EVLENİP daha ilk günlerde kudurup hırsına kurban olan bu adamları Allah’a havale ediyorum ve gerçekten akıbetini çok merak ediyorum. Bu kurnazlıkla bakalım ne zaman zengin olabilecek.
Ahhhh canım masallah sana böyle güçlü ol, inşallah sağ güzel günler görürsün. Aman akıbeti anasıyla olsun Karun da zengindi 🔥

Ahhhh canım masallah sana böyle güçlü ol, inşallah sağ güzel günler görürsün. Aman akıbeti anasıyla olsun Karun da zengindi 🔥
Böyle tipler zaten bizler gibi gözü tok kızları arayıp buluyor , ve çok kamufleler nişanlıyken çok düzgündü benim 70 yaşında dedem bile beğenirdi damadım diye. Kimin aklına gelir böylesine bir açgözlülük. Ben onları hiç incitmedim ev eşyamızı da ortak aldık eşimle ailesi sadece gelinlik , gelin çiçeği , ayakkabı tarzı tek kullanımlık eşyaları aldılar. Ben demiştim ki sade birşeyler olsun abartıya gerek yok. Sağolsunlar bir insan ne kadar ucuza kapatılırsa o kadar ucuza kapattılar. Ben sorun etmedim çünkü kendim ne istersem elde edebilecek güçteyim. Kayınpederime bana halı alır mısınız bana tv alır mısınız diyecek halim yok gittim beğendim aldım evime koydum. Ama sanırım bu insanların kapasitesi bu kadar yani iyi niyeti enayilik olarak görüyorlar.

Teşekkür ederim , aslında ben para falan sakınmadım şeffaf olmasını belirttim insan gibi ifade ettim ama karşımdaki adam sürekli saldırı halinde ya verirsin ya da bu iş biter dercesine davrandı. Bana güzelce şöyle diyebilirdi “canım birikim yapalım biriktirelim her ay hedeflediğimiz miktarı kenara atmaya gayret edelim.” Deseydi ben hazırdım çalışıp katkı sunmaya. Ama burada art niyet var. Hem de o kadar alenen belli ki. Sen salaksın ben akıllıyım demediği kaldı. En sonunda ben senin gibi akıllı birini istemiyorum bile dedi yaa inanabiliyor musunuz.
Zaten niyeti belliymiş . Amaç sizi sindirip sömürmekmiş , yapamayınca da resti cekmiş size. Ayrıca çalışan sizsiniz maaşınızı nasıl harcayacağınıza da siz karar verirsiniz .

Bu arada siz kendi evinizde mi yoksa ailenizle mi yaşıyorsunuz suan da ? Aileniz de destek oluyor mu size ?

Zaten niyeti belliymiş . Amaç sizi sindirip sömürmekmiş , yapamayınca da resti cekmiş size. Ayrıca çalışan sizsiniz maaşınızı nasıl harcayacağınıza da siz karar verirsiniz .

Bu arada siz kendi evinizde mi yoksa ailenizle mi yaşıyorsunuz suan da ? Aileniz de destek oluyor mu size ?
Ailem destek oluyor her zaman yanımdalar. Okuluma yakın bir yerde ev tuttum bir de ev arkadaşım var onunla beraber yaşıyoruz. Farklı şehirdeyim ailemden.

Şimdi O ikisi kafa kafaya verip gelir gider hesabı yapıp sizin kapınıza tekrar gelirler bundan emin olun ama sakın arkanıza bakmayın
inanır mısınız hiç gelmediler. aramadılar bile. Eşim biraz uğraştı ama annesinden gizli olarak. Birşeyleri değiştirmek için değil de beni sindirmek için çok uğraştı. Akrabaları duymadan beni geri getirmek için çabaladı. Herkes duyduktan sonra çok yıkıldı. ben evi terkettim bıraktım gittim yani. Onun gibi kuduz biriyle aynı evde yaşanmıyor. sonradan da beni sindiremeyeceklerini anladıktan sonra tamamen iletişimi kestiler. Açık açık söyledim beni asla sindiremezsiniz diye. çok cahiller kelime dağarcıkları bile o kadar sığ ki. Kendini ifade etmekte cok zorlanıyor eşim. Ben şakır şakır konuşabiliyorum ama eşimin sık kullanılan kelimeleri gram altın, maaş kartı, mal , mülk olduğu için kem küm ediyor kendini de ele vermemek için resmen kıvranıyor ama bu sefer de ben dedim oluyorsa olur olmazsa boşanalım ben seni affetmem dedim. Güzel kadınlarım ben şunu anladım hayatta böyle iğrenç tiplere çok net olmak gerekiyor. Çirkinleşmeden bitirmek en iyisi çünkü günden güne bizi aşağıya çekiyorlar.

Akıllı kadın mışsın
Sadece kendini ve sınırlarını iyi bilen biriyimdir. Akıllı olsam başlarda belki farkedip evlenmezdim. Aslında çok duygusalım eşimi öylesine severek evlendim ki. Bu süreçte beni yıpratan tek şey sevdiğimi kaybetmek yahut sırtımdan vurulmuş gibi hissetmek oldu. Ama öldü sayıyorum. Benim eşim öldü arkadaşım.

Merhaba arkadaşlar, aslında bu konuyu verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha bana hissettirmeniz için açtım.ben geçen yaz eşimle çok severek evlendim.eşim de öğretmen ben de öğretmenim.Ama evlendiğimiz daha ilk günlerde eşimin ve ailesinin gerçek yüzünü gördüm.Malesef ki benimle sadece çift maaş olmak için evlenmiş gibi düşünüyorum çünkü düğün takılarını zorla almaya çalıştı daha bir haftalık evliyken ben de karşı çıktım ve bunların bana ait olduğunu vermeme hakkımın olduğunu belirttim. Zaten benim ailem 7 bilezik aldı bana(bir kısmının parasını ben verdim.) eşimin ailesi de 7 bilezik taktı ama göstermelikmiş onu da anladım sonradan.Neyse daha ilk haftadan başladı çatırdamalar sonra da zedelendi gitti. Maaş zamanları geldiğinde eşim hep sorun çıkarıyordu. Çok uzun süre küs kaldık öte yandan annesi bana laflar söyledi gerçekten üzücü kırıcı cümleler daha on günlük evliyken hem de. İnanın kafanızda naif bir öğretmen hanım nasıl canlanıyorsa tam olarak öyle sakin biriyim. Hiç kavgaya dalaşa girmedim ama sertçe karşılık verdim. Sonra eşim maaşımdan bir miktar harçlık almamı ve geri kalanı olduğu gibi onun hesabına atmamı söyledi ben afalladım. Çünkü daha çok yeni evliyiz bunlara kafa yoruyor sürekli kafasında para,altın var. Ben eve en ufak bişey satın aldığımda ya da bir giysi aldığımda bana küsüyor ters davranıyordu. Ben de yıllardır alışkınım rahat yaşama istediğimi alıp giymeye tuhaf geldi yani yeni evliyim eski mi giyineyim her gün okula gidiyorum düzgün giyinmeliyiz. Bu böyle sürdü durdu kızlar asla düzelmedi kısacası ben bu adamı çözdüm ve burada yazılan benzer olayları okuduktan sonra bu işin böyle gitmeyeceğine karar verdim ve boşanıyoruz çünkü inkar etmiyor tek derdi maaşıma el koymak beni esir etmek ailesine ezdirmekmiş. Enayi gelin arıyorlarmış beni buldular ama malesef yanlış ata oynamışlar ters kayaya çarptılar. Gerekirse boşanırım yine de kartımı vermem dedim tamam boşanalım dediler annesiyle birlikte burdan ne anlarsınız. Daha ben size yüzeysel anlattım sürekli annesiyle gizli para kaçırma planları vs de var . Allah beni korudu diyorum. Çok üzgünüm ama malesef beterinden korusun rabbim ilerisi yoktu kızlar…
Böyle bir aç köpek ailesiyle evlenip ben de boşandım seni tebrik ediyorum çocuk yapmadigin icin

Bizim okulda bir iki kadın öğretmenin de eşleri bu şekilde. Online alışveriş sitelerinde bir şey beğeniyor, indirim varmış mesela, bitmeden hemen alayım diyemiyor çünkü önce kocaya danışmaları lazım. Tatile gidemiyorlar hiç. Kadın yeni doğum yaptığında kocası 300 bine araba aldı, onun borcunu kitledi. Mecburen kadın bebeği için izin kullanamadı, çalışmaya başladı. Onda bile söz hakkı yok. Harçlık alıyorlar, yüklü bir miktar almadıkları için harcamak için ekstra bir durum olduğunda çekingen davranıyorlar. Oğlu okula yeni başlamış, ayakkabısı eskiymiş. Yeni ayakkabı alamıyor. Neden çünkü para yok, olsa da kocası izin vermiyor. Ama onlar ev ve lüks araba sahibi. Ben yayan ve kiracı. :rolleyes:

Merhaba arkadaşlar, aslında bu konuyu verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha bana hissettirmeniz için açtım.ben geçen yaz eşimle çok severek evlendim.eşim de öğretmen ben de öğretmenim.Ama evlendiğimiz daha ilk günlerde eşimin ve ailesinin gerçek yüzünü gördüm.Malesef ki benimle sadece çift maaş olmak için evlenmiş gibi düşünüyorum çünkü düğün takılarını zorla almaya çalıştı daha bir haftalık evliyken ben de karşı çıktım ve bunların bana ait olduğunu vermeme hakkımın olduğunu belirttim. Zaten benim ailem 7 bilezik aldı bana(bir kısmının parasını ben verdim.) eşimin ailesi de 7 bilezik taktı ama göstermelikmiş onu da anladım sonradan.Neyse daha ilk haftadan başladı çatırdamalar sonra da zedelendi gitti. Maaş zamanları geldiğinde eşim hep sorun çıkarıyordu. Çok uzun süre küs kaldık öte yandan annesi bana laflar söyledi gerçekten üzücü kırıcı cümleler daha on günlük evliyken hem de. İnanın kafanızda naif bir öğretmen hanım nasıl canlanıyorsa tam olarak öyle sakin biriyim. Hiç kavgaya dalaşa girmedim ama sertçe karşılık verdim. Sonra eşim maaşımdan bir miktar harçlık almamı ve geri kalanı olduğu gibi onun hesabına atmamı söyledi ben afalladım. Çünkü daha çok yeni evliyiz bunlara kafa yoruyor sürekli kafasında para,altın var. Ben eve en ufak bişey satın aldığımda ya da bir giysi aldığımda bana küsüyor ters davranıyordu. Ben de yıllardır alışkınım rahat yaşama istediğimi alıp giymeye tuhaf geldi yani yeni evliyim eski mi giyineyim her gün okula gidiyorum düzgün giyinmeliyiz. Bu böyle sürdü durdu kızlar asla düzelmedi kısacası ben bu adamı çözdüm ve burada yazılan benzer olayları okuduktan sonra bu işin böyle gitmeyeceğine karar verdim ve boşanıyoruz çünkü inkar etmiyor tek derdi maaşıma el koymak beni esir etmek ailesine ezdirmekmiş. Enayi gelin arıyorlarmış beni buldular ama malesef yanlış ata oynamışlar ters kayaya çarptılar. Gerekirse boşanırım yine de kartımı vermem dedim tamam boşanalım dediler annesiyle birlikte burdan ne anlarsınız. Daha ben size yüzeysel anlattım sürekli annesiyle gizli para kaçırma planları vs de var . Allah beni korudu diyorum. Çok üzgünüm ama malesef beterinden korusun rabbim ilerisi yoktu kızlar…
Benim boşanma aşamasında olduğum kişiliği eksik kalmış zavallı da aynıymış. Tek fark adam beni 5 yıl dolandırdı ben mal gibi anlamadim. İkimizde memurduk evlenene kadar el ustundeydim evlendim gördüm ebeminkini. Ama ex bana karşı iyi olduğu için ailesini çok takmadım. Meğer çift karaktermis. Ailesi maaşı ortaya koymami, çalışanın calismayana yardım etmesi gerektiğini (diğer gelin senenin 9 ayı sehirde yatıyor 3 ayı köyde fındık vs ye yardım ediyor) söylemeye başladı. Ex de ailesinin benle gecinememe sebebinin maaşımı ortaya koymamam olduğunu defalarca söyledi. Ben de ölmüş babam mezardan çıksa sağlık dışında kimseye vermem herkes çalışsın dedim. Ama onlar çete olduğu için zaten arkadan soyuyorlarmia beni .
Neyse asıl mesele şu bu erkek ve anaları neden kadın parasına bu kadar meyilli. Gurur, ahlak Allah korkusu yok mu? Ne ara toplum bu hale geldi. Dinimiz bile kadının kazancına çöp diye bakarken bunlar niye böyle.
Sonra da derler tekrar evlen. Evlenip yeni birinin aç karnını mi doyuralim yine 😡
Evlilikten, erkeklerden, kaynanalardan nefret ettim ya

Bizim okulda bir iki kadın öğretmenin de eşleri bu şekilde. Online alışveriş sitelerinde bir şey beğeniyor, indirim varmış mesela, bitmeden hemen alayım diyemiyor çünkü önce kocaya danışmaları lazım. Tatile gidemiyorlar hiç. Kadın yeni doğum yaptığında kocası 300 bine araba aldı, onun borcunu kitledi. Mecburen kadın bebeği için izin kullanamadı, çalışmaya başladı. Onda bile söz hakkı yok. Harçlık alıyorlar, yüklü bir miktar almadıkları için harcamak için ekstra bir durum olduğunda çekingen davranıyorlar. Oğlu okula yeni başlamış, ayakkabısı eskiymiş. Yeni ayakkabı alamıyor. Neden çünkü para yok, olsa da kocası izin vermiyor. Ama onlar ev ve lüks araba sahibi. Ben yayan ve kiracı. :rolleyes:
Bunun sebebi ne sizce?
Ailelerin kadını yetiştirme tarzı değil mi?

Yaptılar zaten , ben bunları yaşarken sürekli ağlama krizlerine girdim gözlerimi kaybetmekten korkuyordum artık. Bu kararı almak kolay değil ama ben kesin gözüyle baktığım için üzüntümden çok ağladım ve bana yafta yapıştırmaya çalıştılar ayy bunun psikolojisi bozuk muydu, bekarken psikolojik rahatsızlığı mi vardı da söylemediniz diyip aileme suç attılar. Hala daha millete bizi istemiyor kendisi ayrılıyor diye anlatıyorlarmış.
Ahaaa. Bendeki de babamın vefatında kullandığım ilacalrin reçetesini dosyaya koyup bu zaten psikiyatrik hastaymış, bunu gizledi. Beni oyuna getirerek benimle evlendi yazdı. Yahu kim hırsızla evlenmek için onu oyuna getirir.😡

E yooook artık. Evin masraflarını bir şekilde bölüşürsünüz olur biter. Bu nasıl bir zihniyet? Şaka gibi.

E yooook artık. Evin masraflarını bir şekilde bölüşürsünüz olur biter. Bu nasıl bir zihniyet? Şaka gibi.
Pek çok alternatif teklif ettim , evin masraflarını bölüşme, ev alıp maaşın birini oraya bağlama , ortak hesap açma gibi şeyler sundum ama kabul etmedi daha doğrusu ortak hesap açılsa bile eğer ben istersem ordan da kaçırabilirim senin ruhun duymaz minvalinde şeyler söyledi. Yani bunlarla baş edilmez. Şark kurnazı oldukları için kendi paramla beni zor durumlara düşürürler Allah korusun kredi çektirip yıllarca köle gibi çalışmak zorunda bırakılırım diye hemen ayrıldım.

Mecburum arkadaşlar mecburum , canımı istiyorlar benden. Olay sadece maaş kartım da değil bir de annesi var bölüm sonu canavarı gibi kadın. elim yüzüm düzgün herkesin gıpta ederek baktığı güçlü karizması olan bir kadınım ama annesi bana sanki iğrenç bir böcekmişim gibi davranıyor. Şaşkınım yani daha ne olması lazım , temizim , işim gücüm eğitimim var , ev işlerinde iyiyim elimden her iş gelir, tatlı dilliyim bütün insanlar bunu bilir çevremdeki, ama bana eve düşen yıldırım muamelesi yaptılar ve maaşıma bile üşüştüler nikahtan hemen sonra üstelik. Mecburum canımı kurtarmak zorundayım devam etsem kesin psikolojik bunalımdan ölürüm.

X