Bisküvi - Kurabiye Tarifi Mabel Kurabiye- Ülker Beyaz Pul Çikolata Sponsorluğunda

Dediyy

Çoğul tontikolar..
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2017
5.630
14.517
Merhabalar. Yapımı çok eğlenceli, ağızda eriyen, çok lezzetli mabel kurabiye tarifi paylaşıyorum sizlerle.
Malzemeler:

150 gram margarin
1 çay bardağı pudra şekeri
1/2 çay bardağı sıvıyağ
1 yumurta
Bir çimdik tuz
2,5 yemek kaşığı kakao
2,5 su bardağı un
Üzeri için:
120 gram beyaz çikolata(bitter de kullanılabilir)
Çekilmiş fındık, hindistan cevizi vs.

Yapılışı:
Un hariç bütün malzemeleri karıştırma kabımıza alıyoruz, biraz karıştırdıktan sonra unu yavaş yavaş ekleyerek yumuşak ele yapışmayan bir hamur yoğuruyoruz. Hamurdan cevizden biraz büyük parçalar alıp uzun fitil şeklini veriyoruz ve bıçakla çok uzun olmayacak şekilde kesiyoruz. Dilerseniz daha küçük parçalar alarak tek tek fitil şeklini verebilirsiniz. Bu şekilde tüm hamuru yaptıktan sonra önceden ısıtılmış 165 derecelik fırında kontrollü olarak 20-25 dakika pişiriyoruz.
Beyaz çikolatayı benmari usulü eritiyoruz. Kurabiyelerin bir ucunu çikolataya bulayıp fındığa batırıyoruz daha sonra diğer ucunu aynı şekilde yapıyoruz. Bütün kurabiyelerimizi çikolataya ve fındığa buluyoruz. Çay kaşığı yardımıyla kurabiyelerin üzerine kalan çikolatayı gezdiriyoz.
Yanına bir bardak kahve alıp tadını çıkartabilirsiniz Afiyet olsun.

Son düzenleme:
Ben bunu geçen denedim nette görüp harika oluyor. Ve cokta kolay..
Ellerinize saglik

Ellerine emeğine sağlık canım çok güzel olmuş
Yarışmada bol şans diliyorum
Teşekkür ederim abla
Elinize saģlik cok şekerler
Teşekkür ederim
"Psikolojik Deliii, post: 63113123, member: 777767"]
Ben bunu geçen denedim nette görüp harika oluyor. Ve cokta kolay..
Ellerinize saglik❤
[/QUOTE]
Evet çok güzel bir kurabiye. Teşekkür ederim

Elinize sağlık yarışmada başarılar dilerim

isim olarak lezzet olarakta ilk kez gördüm bu kurabiyeyi. ellerinize sağlık başarılar dilerim

Ellerinize sağlık. Farklı ve güzel bir tarif olmuş. Yavrunuz da test ediyor, afiyet olsunBaşarılar dilerim.

Elinize sağlık yarışmada başarılar

Ellerinize sağlık dediyy hanım. Yarışmada bol şans ve başarılar diliyorum. Lezzet testinden geçmiş tadının nefis olduğu belli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…