Madde bağımlısı sevgili ve evlilik

kaçıp kurtulman en doğru ve en zahmetsiz çözüm.
gittikçe kötüye giderler yapabilecek bir şey yok profesyonel destekten başkası kesmez yani.
benim hayatımda psikolojik anlamda sorunları olan, geçmiş travmalarını üstünden atamamış biri vardı. bir iki yardım edeyim dedim de baktım durumu benim boyumu bayağı bi aşıyor, dedim seni profesyonel destek paklar allah şifa versin dedim tüydüm.
kimse kusura bakmasın.
değil yılları, bir günü bile heba etmeye değmez.
şimdi ayrıl, en fazla 1-2 ay üzülür özlersin sonra hayata dönersin.
böyle her günün ayrı sıkıntı.
kesip atmak lazım ya, at yani.
kangren olan uzuv boşuna kesilmiyor.
Başka çaresi yok dimi? Ömür boyu diken üstünde olurum. İçtimi içecek mi diye ? Bıraktım diyor ama bu kadar kolay mı? Millet hastanelerde yatıyor yine de bırakamıyor

Size bağıran, yalan söyleyen muhtemelen ileride daha beterlerini yapacak birine aşıksınız? Aşık.
sadece 1 sene. Adam ile sevgililik dışında bağınız da yok.
Neyi bekliyorsunuz ayrılmak için?
ve hayır. Evlenince düzelmez.
çocuk olunca da düzelmez.
olur da devam ederseniz, kendiniz ile birlikte bir de çocuğun hayatını mahvetmeyin.

Madde bağımlısı olması çok kötü ve ben en çok bu insanlar a acırım ama onlar kendilerine acımaz ve zora düştükleri zaman inanın ki sevdiklerine bile acımazlar bence siz kendi iyiliğiniz için uzaklaşn. aşk var Sevgi var düzelir demeyin 32 yaşındaki adam düzelmez ve baksanıza düzeltmek yerine alkole başlamış bu sefer siz hangi derdine koşucaksnzz 😓

15lik ergen kızlar gibi triplere anlam veremiyorum
Bu kadar mı acizsiniz aşk aşk diye diye sürünesiniz?
Ayrılmak ne kadar koyabilir 30 yaşındaki kadına?

Bu tiplere kapılıyorsunuz. Sonra başınıza kötü bir şry gelince hadsiz insanların ağzına laf veriyorsunuz "kadınlar da bu tiplerle sevgili olmasaymış" diye

Cidden motivasyonunuz nedir?
Annecilik oynuyorsunuz resmen.

Linç yemeden aldığım cevap. Teşekkür ederim evet değiştirmeye çalıştım öğrenince sırtımı dönüp gitmedim destek olmak istedim ama güvenim kalmadı çok yıprandım çok yoruldum amin Allah razı olsun. Bir senemi verdim daha ne kadar verebilirim ki takip edebilirim bilmiyorum. 😔
Çok haklısın yeterince yardım etmeye çalışmışsın olmamış olmadığı gibi alkole sarmış bir de. Elinden geleni yapmışsın onun için şimdi kendin için bir şey yap ve uzaklaşmaya çalış senden daha değerli değil ya. Zannımca böyle birinden uzaklaşmak da çok kolay olmayacaktır.

Madde bağımlıları çok yalan söyler. İçmem der içerler . Ne evlenince düzelmesi😨kaç kurtar kendini başka adam mı kalmadı .
Çok yalan söylüyor evet o yüzden güvenim kalmadı ve hala beni suçluyor böyle ömür geçmez bana da yazık. Ben sürekli suçlanmaktan sıkıldım diye bana vicdan yaptırıyor kendimi suçlar oldum çok mu üstüne gidiyorum diye paranoyak oldum iyice ne yapcam bilmiyorum

Böyle bir ilişkiden çıktım. Hayattaki en büyük pişmanlığım.
"onunla tanıştığın güne geri döneceksin, onunla tanışmayacaksın ama buna karşılık koronadan öleceksin" deseler kabul ederdim.
Asla düzelmeyecek. Size saldıracak sürekli. İçtiği şey anladığım kadarıyla kimyasal. Yokluğunda kafayı yiyecek. Hatta maalesef maddeye erişmek için öyle şeyler yapacak ki, işin ucu size de dokunacak. Değer yargılarını kaybedecek. Sizi önemsemeyecek. Çocuğunuz muhtemelen olmaz ama olursa o çocuğa çok yazık olacak.
İşin kötüsü ailesi de sizi kurtarıcı olarak görecek. Görmesi bir şey değil, sizden sürekli ona tolerans göstermeniz beklenecek. Size el kaldırsa bile aman kızım biliyorsun durumları denecek. Tabii bunun yanında yeni evli insanların yaşadığı hiçbir şeyi yaşayamayacaksınız. Atıyorum siz çıkalım diyeceksiniz o hayır diyecek, ama onu sağlayan arkadaşları çıkalım dediğinde gerekirse gecenin üçünde çıkıp gidecek. Özgüveninizi yok edecek.
Sakın yapmayın derim. Asla.

1 yıldır birlikte olduğum biri var. Ben 30 o ise 32 yaşında hali vakti yerinde. Evlilik hayali kuruyoruz fakat uyuşturucu bağımlısı. Bir yıldır mücadele veriyorum onu bundan kurtarmak için ama 15 yıllık bağımlılık söz konusu. Aramız ne zaman kötü olsa alıp içiyor. Ailesiyle tanıştım benim ailemle tanışmak istiyorlar. Çok iyi bir hastanede ayakta tedavi görüyor 1 buçuk aydır düzenli test veriyor fakat güvenim yok. Şimdide içkiye düştü hergün bira içiyor su gibi beni babanla tanıştırırsan ben yola gelirim diyor ama ben aileme bu kişiyi uygun bulmuyorum. Babam değil alkol sigara dahi içmez ne yapcağımı bilmiyorum. Annem sadece alkol bağımlısı olduğunu biliyor sürekli kavga ettiğimiz için anneme sorunun bu olduğunu söyledim. Uyuşturucu desem beni evden salmaz sen bu insanla bile bile nasıl bir sene görüştün der ve bana olan güveni sarsılır. Ben öğrendiğim günde beri bırakması için çaba emek gösteriyorum ailesinin yapmadığı şeyi yapıyorum ama tek başıma gücüm yetmiyor yoruldum. Evlenince acaba gidip içermi acaba tartıştığımızda buna düşermi diye diken üstünde olmaktan huzurum kalmaz. Sevgiliylen böyle dert sahibi olduysam evlendiğimde halim ne olur?
benim gibi olan bu bataklıktan kurtulan yada çaba verip kurtulamayanlar varsa yazabilirler mi? Ben bağımlılık yapıyor diye kola içmeyen insanım sigaram dahi yok ama sevdiğim değer verdiğim insanın, sırf içebilmek için bana ne yalanlar sıraladığı bundan dolayı da güvenim kalmadığı için suçlanmak ben bunu çekmek zorunda mıyım içmiyorum diyip bide bana bağıran insanla evlilik olurmu ? Evlenince değişirmi ? Çocuk olunca bağımlılıktan kurtulurmu ? Yada bu sefer alkol bağımlısı olup çıkarmı ? Ailesiyle yeni tanıştım şimdi benim ailemle tanışmak istiyorlar. Lütfen eleştirmeden benimle konuşur musunuz ? Kim ister ki madde bağımlısı birine aşık olmak ?
olmaz bundan.
çok benzer bir örnek vericem; kuzenim madde bağımlısıydı, evlendi, 4 yaşında oğlu varken eşi yeniden hamile kaldı, 6 aylık hamileliğinde kuzenimin aşırı dozdan ölüm haberini aldık. bir anda oldu.
o da çok mücadele verdi. evlendikten sonra bile çok uğraştı. tedavi gördü. ama sonu kötü bitti. benzer hikaye olduğu için söyleme gereği hissettim. bu arada onlar da birbirlerini çoooook seviyorlardı.

Çıldırdınız mı yahu ne evliliği? Etrafınızda aile olur arkadaş olur aklı başında kimse yok mu?
Onun aileside biliyor bu durumu ve bana dediler ki oğlumuzdan ayrılırsan bu bataklığa tekrar düşer. Onu bırakma. Aklımı oynatıcam ya kendi başımımı yakayım o uyuşturucuya düşmesin diye ? Bu nasıl mantık ailesi de okumuş insanlar mühendis ikisi de cahilde değiller ki.

Çok yalan söylüyor evet o yüzden güvenim kalmadı ve hala beni suçluyor böyle ömür geçmez bana da yazık. Ben sürekli suçlanmaktan sıkıldım diye bana vicdan yaptırıyor kendimi suçlar oldum çok mu üstüne gidiyorum diye paranoyak oldum iyice ne yapcam bilmiyorum
Böyleleri hep vicdanına oynar zaten çünkü sizi başka türlü yanında tutamaz. Bide evlensin adam daha bi rahat olur Artk vicdanınıza bile oynamaz hayatınızla psikolojinizle oynar bide çocuk yapmayı düşünüyorsnz gelen çocuğa yazık değil mi Allah aşkınıza biraz mantıklı düşünün

Çocuk sizin yaralarınızı iyileştirmek için gelmemeli dünyaya. Boşanma durumunda bile babada kalsa arada bir hiç aklınız kalmaz mı arkada? Kaçın uzaklaşın derim yolun başındayken. Ayrıca kimse vazgeçilmez değil ki. Aşk, güzel şey. Ama mantıkla beraber yürütülmeli. Bu, çok körü körüne. Yazık etmeyin kendinize.

Hayir evlenince değismez. Hele cocuk olunca hic degismez. Evlilik sorumluluğu cocuk sorumluluğu ağir gelir kendini daha fazla uyusturucuya alkole vurur. Bu sefer elinizde bebekle pesinden de kosamazsiniz aglar durursunuz bile bile kendi başimı yaktım diye.

30 yasinda kadinsiniz. ergen degilsinizki ama ne yapayim aşık oldum diyip kendinizi ucurama sürükleyin. iliski desen daha 1 yıllik insanlar 6 7 yıllık ilişkilerini bitirip evlenmiyorlar.

Maddi durumu isterse sabancı kadar zengin olsun. uyusturucu ve alkol bagimliligi hafife alinacak sevgiyle aşkla aşılacak şeyler degil. Uyusturucu kullanan 32 yasindaki adamın pek tekin olmayan tehlikeli cevresi vardir. Evlenince sihirli değnek degmis gibi sorumluluk sahibi baba olacak bir olgunlukta birine dönusmesi imkansız.

1 yıldır birlikte olduğum biri var. Ben 30 o ise 32 yaşında hali vakti yerinde. Evlilik hayali kuruyoruz fakat uyuşturucu bağımlısı. Bir yıldır mücadele veriyorum onu bundan kurtarmak için ama 15 yıllık bağımlılık söz konusu. Aramız ne zaman kötü olsa alıp içiyor. Ailesiyle tanıştım benim ailemle tanışmak istiyorlar. Çok iyi bir hastanede ayakta tedavi görüyor 1 buçuk aydır düzenli test veriyor fakat güvenim yok. Şimdide içkiye düştü hergün bira içiyor su gibi beni babanla tanıştırırsan ben yola gelirim diyor ama ben aileme bu kişiyi uygun bulmuyorum. Babam değil alkol sigara dahi içmez ne yapcağımı bilmiyorum. Annem sadece alkol bağımlısı olduğunu biliyor sürekli kavga ettiğimiz için anneme sorunun bu olduğunu söyledim. Uyuşturucu desem beni evden salmaz sen bu insanla bile bile nasıl bir sene görüştün der ve bana olan güveni sarsılır. Ben öğrendiğim günde beri bırakması için çaba emek gösteriyorum ailesinin yapmadığı şeyi yapıyorum ama tek başıma gücüm yetmiyor yoruldum. Evlenince acaba gidip içermi acaba tartıştığımızda buna düşermi diye diken üstünde olmaktan huzurum kalmaz. Sevgiliylen böyle dert sahibi olduysam evlendiğimde halim ne olur?
benim gibi olan bu bataklıktan kurtulan yada çaba verip kurtulamayanlar varsa yazabilirler mi? Ben bağımlılık yapıyor diye kola içmeyen insanım sigaram dahi yok ama sevdiğim değer verdiğim insanın, sırf içebilmek için bana ne yalanlar sıraladığı bundan dolayı da güvenim kalmadığı için suçlanmak ben bunu çekmek zorunda mıyım içmiyorum diyip bide bana bağıran insanla evlilik olurmu ? Evlenince değişirmi ? Çocuk olunca bağımlılıktan kurtulurmu ? Yada bu sefer alkol bağımlısı olup çıkarmı ? Ailesiyle yeni tanıştım şimdi benim ailemle tanışmak istiyorlar. Lütfen eleştirmeden benimle konuşur musunuz ? Kim ister ki madde bağımlısı birine aşık olmak ?
Benim eşimde biz tanışmadan önce uyuşturucu kullanıyormuş yaşı ilerledikçe bırakmış ama alkole devam ediyordu baya içiyordu hemde ben bu yüzden terk ettim onu bi kaç kez ya ben ya o içtiğin pislik şeyler dedim bıraktı zamanla oldu tabi ama bıraktı evlendik bir kere çok kötü kavga etmiştik o zaman içti sonra bidaha hiç olmadı 2 yıldır içmiyor bazen dertleşiriz tiksiniyor kendinden ben nasıl bi insandım o zamanlar diye eğerki biz tanıştığımızda hala madde kullansaydı ben konuşmazdım alkolü bırakacağından da emin olduğum için de güvendim evlendim sağolsun güvenimi boşa çıkartmadı

Bence yol yakınken vazgeç . Hem ruhen, hem bedenen yorulursun çok yorulursun . Adam kendisiyle beraber seni de yakacak.

Başka çaresi yok dimi? Ömür boyu diken üstünde olurum. İçtimi içecek mi diye ? Bıraktım diyor ama bu kadar kolay mı? Millet hastanelerde yatıyor yine de bırakamıyor
aynen öyle, kolay değil. çok kolay olsa bu kadar genç heba olmazdı. bağımlısı oldun mu çok zor. bırakın ailesi falan düşünsün. ha eşin olur sonradan alışır o zaman başka ama balık baştan kokar hesabı.

at bunu başından sen beni dinle. 1 ay, 2 ay üzülürsün en fazla. 3. aya bile kalmaz belki. sonra bir süre kalbini kapatırsın yeni insanlara falan, normal yani böyle şeyler. sonra karşına çok daha iyisi çıkınca yine seversin.

biliyorum ayrılmak zor, kopmak zor ama zamanla unutuyorsun. adapte oluyorsun en basidi. onsuz hayatına da adapte olacaksın. ömür boyu saçmalık çekmetense 1 ay 2 ay 3 ay üzülmek daha mantıklı.

X