Maddi manevi ve kültür farkı nedeniyle ayrılık ...

Bebegimhadi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
4.067
6.863
46
ne güzel şeyler başarmışsınız.fedakarlık yapıyor insan hele ki becerikli olunca tüm işler üzerine kalıyor.eşinizin ailesi pek kötüymüş bundan yana da yüzünüz gülmemiş.
çocuklarınız sizi nasıl bıraktı buna üzüldüm çocuklarınızdan hiç beklemezdim.benim de bir evladım var anneden asla ayrılmaz daha küçük ama ...çocuklarınız kıymetinizi kısa sürede anlayacaktır.
bir çiçeğe kandım sözünüz çok hoştu :)) biz malesef öyleydik bizim yaşlar.
şimdiden sonra tekrar mutluluğu paylaşacağınız bir kişi karşınıza çıkar gibime geldi :)) .işinizin iyi olması başarılı olmanız takdire şayan.
kim bir erkeğe güvenip işini bırakır ki bence de kötü bir fikir.
bir yakınım var karı koca çok aşık evlenmişler yeni bu yıl içerisinde, kız eşine güvenip iyi olan görevinden istifa etti, ingiltereye gittiler ve üzerine korona virüs çıkıp yeni döndüler .Kız Allahtan işine yeniden döndü.
ben eşime güvenip hiç birşey yapmamayı öğrendim. başkalarının eşine de özenirim.bu yukarıda anlattığım çiftte de gördüm ki iyi olduğu düşünülen koca kişisi yine yere çakıldı ...
Bu erkekler kadını peşinden sürüklememeliymiş çok biliyorsa bizim bu yakının eşi önce kendi ingiltereye gitmeliydi erkeğin peşinden gitmek bile riziko yav
 

Deryaogretmennnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
4
1
34
Aldatıldığınızı biliyor muydunuz bilmiyor muydunuz o kısmını anlamadım. Bunun dışında ilahi adalet işleyecek bir şey de göremedim.
Yapmasaydınız, bu kadar basit. Bunları eski eşinize söyleseniz o da "yapmasaydın" diyecek. Çocuklarınıza "sizin için fedakarlık yaptım" deseniz onlar da "yapmasaydın" diyecekler.

12-13 yaşındaki çocukların mükemmel ve fedakar anneleriyle değil de babaları ve sevgilisiyle kalmak isteyeceklerine de inanasım gelmedi.
Zaten yapmayın diyor farkındaysan. Gprgulu bır kadın yapar ama. Konu sahibi de yapmıss. Ne kadar kötü yorum bu ya. Kadın hislerini paylasmıs dert ortağı gıbı. Cavabınıza bakın. Gercekten ayıp.
 

Bir fikrim var

Ne olur Allah rızası için bı Ferrari🤑
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2019
881
562
31
Merhaba ,

Uzun suredir okuduğum ancak hiç konu açmayıp yorumlarda dahi bulunmayan ben bugun sabah bırkac boşanma ayrılık yazılarını okuyunca bu konuyu açmaya karar verdım. Benimle benzer durumda olan bayan arkadaşlarla düşüncelerimi paylaşmak hatta fikir almak isterim....

şu an 40 yaşına yeni girmiş bir bayanım. 26 yaşında güzel iyi bir üniversiteden mezun, mastırını yapmış , ayaklarının üzerinde rahatlıkla durabilen çalışan , ayağının altında arabası olan sosyal , cana yakın ,çalışkan bir bayanken aynı sektörde biri ile tanıştım. Maddi olarak da eğitim seviyesi ve kültür olarak da eşit koşullarda değildik .Benım arabam , eğitimim , kariyerim , ailem , arkadaş çevrem ....daha üsttü.(Sakın yanlış anlaşılmasın lütfen ) . o ise meslek yüksek okulunu bitirmiş , kendide (eski nişanlısından ayrıldığı için ) aileside tamamen borç batağı içinde olan 4 adet işe yaramaz cahil hareketli kız kardeşlere , çalışmayan eniştelere ve ne kopartsam o kardır diye sureklı tırmalayan bir anne babaya sahipti. Ancak bu durumu kendısı bır turlu gormedı gormek ıstemedı görmeyecektirde ....

Gerçekten tamamen saf , ilk çıktığım kişi eşim olsun mantığıyla büyümüş birisi olarak bir iki çiçek yollamasına kandım.ve Biz tanışma arkadaşlık söz nişan 6 ay içerisinde evlendik. Evliliğim boyunca hani derler ya saçımı süpürge ettim desem yeridir.

13 yıllık evlilik süresince borçları ödeyen , kredileri kapatabilmek için perişan olan , iki erkek çocuk sahibi biri olarak çocuklarına canını veren kreşlerde bakıcılarda etütlerde çocuklarını büyüten , pazar markete giden , bir market alışverişi sonundaki kasada yada dışarıda yenilen yemeğin ödemesinde kesene bereket denilerek hesabın üzerime yıkılan , evini herzaman tertemiz tutan , izzet ikramı pasta börek yemeği dört dörtlük olan namazında niyazında olan allah rızası için koşarak yaşayan biri oldum.

Bekarken alkol alan hatta babasının alkolikliği sebebiyle maddi manevi çok zor gunler geçiren bu adamı zamanla namaz abdest ...din konularında da sevdirmeye çalıştım .paralar biriktirdim birlikte umreye gittik . Güzel insanlar sohbet ortamlarına katıldık .

Benim ailem herzaman maddi olarak destek olurken onun ailesi ise sürekli para koparma derdinde oldular. Çalışmayan dört hain görümce , çalışmayan enişteler , sarhoş kayınbaba , aç tavuk bir aile olmalarına rağmen zamanla ev aldık araba aldık hatta kendisine işyeri açtık . Bütün kredi ödeme sıkıntıları ise omuzlarımdaydı .

Bu süreç zarfında yaptığım en doğru şey onun bütün baskılarına rağmen işten ayrılmayıp çalışma hayatımı bırakmamam Ha birde bunun yanısıra iş seyhatlerimide o kadar güzel otellerde ücretsiz konaklama imkanım varken günübirlik konaklamadan yapabilmek için geceden yola çıkan dönen salak derecesinde aşırı fedakar bir anne ve aşırı fedakar bir eştim.

Bütün bunlardan sonra ne mi oldu adam kendisini hani derler ya reisi cumhur zannetmeye başladı.Benliğine düştü.. Ben dedi ben , ben iş adamıyım ben söyleyim ben böyleyim ben böyle üstünüm ben ben ben ben .... Yine idare ettim ses çıkartmadım. Artık benlik seviyesi o kadar tavan yaptıki her akşam karşıma farklı projelerle geliyordu. Bu kadar yük üzerimdeyken işten gelip ev işleri ve çocuk sorumluluklarımı tamamladıktan sonra her akşam yatmadan önce içtiğim bir bardak nefes kahvesi sırasında bunun bitmez tükenmez projelerini dinliyordum. Bir akşam gelip üniversite sınavına girip tekrar okuyacağını , diğer akşam ingilizce kurusuna yazılacağını , diğer akşam başka bir işyeri açacağını , bir diğer akşam bitmek bilmeyen farklı farklı seminerlere katılıp sertifika alacağını ..... Düşünsenize sizin cocuğunuzun dersane zamanı gelmiş ama adam ondan önce kendı dersaneye yazılma derdinde .... Sadece dinliyordum sadece ... Aklımdan şu geçiyordu ben bu adamın saçma projelerine maddi ve manevi nasıl dayanacağım ....Bir akşam dinlerken farkettimki ben ve çocuklarım bu projelerının ıcerısinde hiç yokuz . Adımız dahi geçmiyor.

Benliği tavan yaptığı her an söylediği gibi seni boşayacam seni boşayacam diye ortalığa çıktı.Kabul ettim.Kendince hazırladığı anlaşmalı boşanma dilekçesini imzaladım 6 ay önce boşandık. Boşandığımız ertesi gün yoğun duygularla aşk yaşadığı başka bir çocuklu bayanla kapıma geldi .İki oğlumuzu aldı . kendisi + aşık olduğu kadın + kadının kızı + bizim iki oğlumuz . bu beş kişi senelerce borcunu ödediğimiz arabamıza binip mangala gittiler. Bugun mangala yarın burger kıngde hamburger yemeye .... ... Sarmaş dolaş aşk pozları , ailecek diye yorumlanan fotolar , üç kardeş diye çocukların birbirine sarılı fotoları ..... Alkollü sofralarda sarmaş dolaş fotolar bana çevremden geldi.Gönderilen fotolarda çevremin yorumu şu oldu 'Seninkisi özüne dönmüş layığını bulmuş '.....

Canımın nasıl yandığını düşünemezsinz ...kan ağladım ....

Hemen kendimi topladım .... İlk iş Bölge Müdürü olarak çalıştığım işimi farklı bir şehire aldırdım. Taşındım . Yeni şehirde güzel bir sıfır ev aldım dayadım döşedim arabamda zaten var.Annelerinin kendileri için katlandıklarını görmeyerek babalarının sevgilisiyle anne çocuk pozu veren ve babaları cici anneleriyle yaşamak istediklerini bütün makamlarda yazılı olarak bildiren iki oğlumuda babalarının üzerine velayetlerini verdim.

Şimdi ilahi adaletin er geç yerini bulacağını temenni ederek , emeklerime üzülerek ama huzurla yaşıyorum.

size diyeceğim tek şey YAPMAYIN ......FEDAKAR EMEKÇİ OLMAYIN ...ERKEKLER BİLMEZMİŞ...GEÇ ANLADIM ....
Üzülmeyin ya sizin vicdanınız rahat olsun. Geçmişe bakıp ta emeklerim ziyan oldu boşuna yordum kendimi demeyin. O yıllar icerisin de çocuklarınız mutlu olmustur. Hiç biseye degmese bile buna değer. Artık yeni yer yeni ev yeni hayat sizi bekliyor geçmişi düşünmeyin
 

cilek.yagmuru

Nirvana
Pro Üye
31 Temmuz 2009
6.865
28.142
Zaten yapmayın diyor farkındaysan. Gprgulu bır kadın yapar ama. Konu sahibi de yapmıss. Ne kadar kötü yorum bu ya. Kadın hislerini paylasmıs dert ortağı gıbı. Cavabınıza bakın. Gercekten ayıp.

Yorumu yaptıktan 3 ay sonra size hesap vereceğimi bilseydim ona göre yorum yapardım. Kusura bakmazsınız artık.
3 ay önceki konuyu üye olduğunuzun 15. dakikasında neden hortlattığınızı da anlamadım ya neyse :işsiz:
 

Cileklivanilinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
3.504
7.860
24
Yarısına kadar okuyabildim çünkü çok garip. 18 yaşında olsaymışsınız tamam da 26 yaşında altında arabası olan üstün çevresi bulunan birinin iki çiçeğe kanması, ilk sevgilimle evleneyim gibi komik bir kafa yapısında olması çok değişik. Sonu başından belliymiş yani.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :50 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

sonanda

Guru
Pro Üye
29 Nisan 2013
13.155
23.167
Cok uzuldum. Bir cok seye uzuldum. En cok da size uzuldum.
Adamin hazirladigi anlasma metnini kabul etmenize uzuldum. Bunca emegi cope atmaniza... Velayeti vetmenize de uzuldum.
Velayeti vermeyip cocuklarin bir sure babalariyla yasamasina izin verebilirdiniz. Ben de bosanmis bir anneyim. Oglum 15 yasinda. En buyuk oglunuz sanirim 13 yasinda. Oglumun o yastaki ergenlige gecis doneminde ben de cok sıkıntılar cektim. Ders calismiyorsun dedigimde kendine canta hazirlayip evden gittigi de oldu (Ben de sehir degistirdim bu arada). Oglum bazen nasilsa gidecek ikinci bir kapim var diye dusunup her tartistigimizda babama giderim dedigi de oldu. Ancak ben hic velayeti vermeyi dusunmedim. Hep tabi ki gitmek istiyorsan gidebilirsin dedim ama o gitmedi. Ben sizin aceleci davranmaniza uzuldum. Adam onunuze anlasmayi koymus tum sartlari kabul ederek imzalamissiniz. Cocuklar o doldurusla babalarinda kalmak istemis, velayeti vermissiniz. Velayeti vermeden de babada kalabilirlerdi. O yastaki ergen bir cocuk saglikli, dogru dusunmez ki. Diger oglunuz da abisinden ayrilmak istemedigi icin o da abisi gibi babayi tercih etmistir. O su an abi ne yaparsa onu yapar. Bir de o yasta oglum da mesela rol model ariyordu. Oyle ki encok erkek ogretmenlerini seviyordu. Bir pedagogdan yardim isteyebilirdiniz.
Kendinize bir duzen yeni bir hayat kurmaniza sevindim. Cocuklar lise caglarinda biraz daha bilincleniyorlar.
Gercekten soyleyecek soz bulamiyorum. Cok mutlu olmamizi dilerim. Her ayrilik bir travma yasatir. Bu travmalar da gececek merak etmeyin . Once ofke sonra kabullenme sonra da tum sorunlari kafada bitirip yeni hayati doya doya yasama donemlerinden geciliyor.
Bu arada eski esinizin sizi aldattigi o kadinin kizi esinizden olabilir mi? Cunku uc kardes falan gibi birsey soylemis esiniz. Yani siz uzun bir suredir aldatiliyor olabilirsiniz. Keske cekismeli bosanarak tum haklarinizi cocuklariniz icin alsaydiniz ve eski esiniz icin bosanma bu kadar kolay olmasaymis.
Bir de tavsiyem onlari sosyal medyadan takip etmeyin yoksa iyilesme sureciniz uzar. Birakin ne halleri varsa gorsunler. Siz kendi hayatiniza bakin.
 
Son düzenleme:

pempe35

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
20
4
34
Merhaba ,

Uzun suredir okuduğum ancak hiç konu açmayıp yorumlarda dahi bulunmayan ben bugun sabah bırkac boşanma ayrılık yazılarını okuyunca bu konuyu açmaya karar verdım. Benimle benzer durumda olan bayan arkadaşlarla düşüncelerimi paylaşmak hatta fikir almak isterim....

şu an 40 yaşına yeni girmiş bir bayanım. 26 yaşında güzel iyi bir üniversiteden mezun, mastırını yapmış , ayaklarının üzerinde rahatlıkla durabilen çalışan , ayağının altında arabası olan sosyal , cana yakın ,çalışkan bir bayanken aynı sektörde biri ile tanıştım. Maddi olarak da eğitim seviyesi ve kültür olarak da eşit koşullarda değildik .Benım arabam , eğitimim , kariyerim , ailem , arkadaş çevrem ....daha üsttü.(Sakın yanlış anlaşılmasın lütfen ) . o ise meslek yüksek okulunu bitirmiş , kendide (eski nişanlısından ayrıldığı için ) aileside tamamen borç batağı içinde olan 4 adet işe yaramaz cahil hareketli kız kardeşlere , çalışmayan eniştelere ve ne kopartsam o kardır diye sureklı tırmalayan bir anne babaya sahipti. Ancak bu durumu kendısı bır turlu gormedı gormek ıstemedı görmeyecektirde ....

Gerçekten tamamen saf , ilk çıktığım kişi eşim olsun mantığıyla büyümüş birisi olarak bir iki çiçek yollamasına kandım.ve Biz tanışma arkadaşlık söz nişan 6 ay içerisinde evlendik. Evliliğim boyunca hani derler ya saçımı süpürge ettim desem yeridir.

13 yıllık evlilik süresince borçları ödeyen , kredileri kapatabilmek için perişan olan , iki erkek çocuk sahibi biri olarak çocuklarına canını veren kreşlerde bakıcılarda etütlerde çocuklarını büyüten , pazar markete giden , bir market alışverişi sonundaki kasada yada dışarıda yenilen yemeğin ödemesinde kesene bereket denilerek hesabın üzerime yıkılan , evini herzaman tertemiz tutan , izzet ikramı pasta börek yemeği dört dörtlük olan namazında niyazında olan allah rızası için koşarak yaşayan biri oldum.

Bekarken alkol alan hatta babasının alkolikliği sebebiyle maddi manevi çok zor gunler geçiren bu adamı zamanla namaz abdest ...din konularında da sevdirmeye çalıştım .paralar biriktirdim birlikte umreye gittik . Güzel insanlar sohbet ortamlarına katıldık .

Benim ailem herzaman maddi olarak destek olurken onun ailesi ise sürekli para koparma derdinde oldular. Çalışmayan dört hain görümce , çalışmayan enişteler , sarhoş kayınbaba , aç tavuk bir aile olmalarına rağmen zamanla ev aldık araba aldık hatta kendisine işyeri açtık . Bütün kredi ödeme sıkıntıları ise omuzlarımdaydı .

Bu süreç zarfında yaptığım en doğru şey onun bütün baskılarına rağmen işten ayrılmayıp çalışma hayatımı bırakmamam Ha birde bunun yanısıra iş seyhatlerimide o kadar güzel otellerde ücretsiz konaklama imkanım varken günübirlik konaklamadan yapabilmek için geceden yola çıkan dönen salak derecesinde aşırı fedakar bir anne ve aşırı fedakar bir eştim.

Bütün bunlardan sonra ne mi oldu adam kendisini hani derler ya reisi cumhur zannetmeye başladı.Benliğine düştü.. Ben dedi ben , ben iş adamıyım ben söyleyim ben böyleyim ben böyle üstünüm ben ben ben ben .... Yine idare ettim ses çıkartmadım. Artık benlik seviyesi o kadar tavan yaptıki her akşam karşıma farklı projelerle geliyordu. Bu kadar yük üzerimdeyken işten gelip ev işleri ve çocuk sorumluluklarımı tamamladıktan sonra her akşam yatmadan önce içtiğim bir bardak nefes kahvesi sırasında bunun bitmez tükenmez projelerini dinliyordum. Bir akşam gelip üniversite sınavına girip tekrar okuyacağını , diğer akşam ingilizce kurusuna yazılacağını , diğer akşam başka bir işyeri açacağını , bir diğer akşam bitmek bilmeyen farklı farklı seminerlere katılıp sertifika alacağını ..... Düşünsenize sizin cocuğunuzun dersane zamanı gelmiş ama adam ondan önce kendı dersaneye yazılma derdinde .... Sadece dinliyordum sadece ... Aklımdan şu geçiyordu ben bu adamın saçma projelerine maddi ve manevi nasıl dayanacağım ....Bir akşam dinlerken farkettimki ben ve çocuklarım bu projelerının ıcerısinde hiç yokuz . Adımız dahi geçmiyor.

Benliği tavan yaptığı her an söylediği gibi seni boşayacam seni boşayacam diye ortalığa çıktı.Kabul ettim.Kendince hazırladığı anlaşmalı boşanma dilekçesini imzaladım 6 ay önce boşandık. Boşandığımız ertesi gün yoğun duygularla aşk yaşadığı başka bir çocuklu bayanla kapıma geldi .İki oğlumuzu aldı . kendisi + aşık olduğu kadın + kadının kızı + bizim iki oğlumuz . bu beş kişi senelerce borcunu ödediğimiz arabamıza binip mangala gittiler. Bugun mangala yarın burger kıngde hamburger yemeye .... ... Sarmaş dolaş aşk pozları , ailecek diye yorumlanan fotolar , üç kardeş diye çocukların birbirine sarılı fotoları ..... Alkollü sofralarda sarmaş dolaş fotolar bana çevremden geldi.Gönderilen fotolarda çevremin yorumu şu oldu 'Seninkisi özüne dönmüş layığını bulmuş '.....

Canımın nasıl yandığını düşünemezsinz ...kan ağladım ....

Hemen kendimi topladım .... İlk iş Bölge Müdürü olarak çalıştığım işimi farklı bir şehire aldırdım. Taşındım . Yeni şehirde güzel bir sıfır ev aldım dayadım döşedim arabamda zaten var.Annelerinin kendileri için katlandıklarını görmeyerek babalarının sevgilisiyle anne çocuk pozu veren ve babaları cici anneleriyle yaşamak istediklerini bütün makamlarda yazılı olarak bildiren iki oğlumuda babalarının üzerine velayetlerini verdim.

Şimdi ilahi adaletin er geç yerini bulacağını temenni ederek , emeklerime üzülerek ama huzurla yaşıyorum.

size diyeceğim tek şey YAPMAYIN ......FEDAKAR EMEKÇİ OLMAYIN ...ERKEKLER BİLMEZMİŞ...GEÇ ANLADIM ....
ınanın sıze cok benzer bır hayat yaşadım aynı fedakarlıkları yaptım cahıl aılesı vardı onlarla sureklı ugrastım ustune ben de ıs yerı actım ve gun sonunda bana mecbursun calısmaya dedı ısyerınden de benı men ettı ılkgınc durumlar yasıyorum evımı ayırma asamasındayım suan da yenı bır ev kuruyorum kızımla bırlıkte cqalısan bır anneyım cok yuksek maas almıyorum ama kenıdmıze yeterız dıye dusunuyorum cok fedakarlık bır yere kadar kenıdmı yedım bıtırdım okadar caısmama ragmen kendım ıcın aldıgım bır parca kıyafetın bıle hesabını verıyordum nasıl boyle bır kotulugu yapmısım kendıme hayretler ıcerısındeyım ve bosanırken asla pısman degıl umursamaz ınanamıyorum gorduklerıme yasadıklarım hayal gıbı...