Maddiyat…

Sizin zaten tepkiniz ailenizin borç istemesi ve geri ödememesi anladık. Yarısını ödemişler diğer yarısını da öderler herhalde. Hepimiz ailelerinize destek olduk. Damat bohçası için aileni üzmeye değmez. Eğer durumları iyi keyfi istemiyorlarsa ben olsam geri almazdım. Tabi siz bilirsiniz.

O birikim mecbur gidecek bı şekilde.
Kredi çekip faiz odemektense birikimi kullanın bence.
He birikimi kullanmak istemiyorum derseniz de 15 bin kredi çekmek sizin masrafları karşılamaz üstüne faiz var.vade uzamış olur sadece.
Yani bohça,yatak odası biraz daha alışveriş yaparsınız maasinizla kartın asgarisini ödersiniz olur biter.
Bambi markasının yataklarına baktım ben en son çıkan yatağı özellikle çok iyi 6000 TL.
Takımlara internet sitelerinden baktım en iyisi full paket falan 8-9 bin civarı
Mağazadan komşum aldı yatak odasına bayıldım ceviz rengi 9000 e aldı takımı taksitle.
Bende o mağazadan alırım muhtemelen.
Yani ev konusunda hepsine bakmanız böyle incelemeniz lazım bence.
Ben bakmaya devam edicem size burdan link de atarım fikriniz olur belki.

Benim için sade, sağlam ve kullanışlı olsun yeter . :)

Çok teşekkür ederim
Bambi nasıl bir marka ? Sağlam mıdır peki

Ben mobilyaciyla görüştüm çocuk odası yaptıracağım bana biraz pahalı geldi.
İstediğin model,sade hatta full takımlardan 1-2 parça eksik ama pahalı ya.
Birde özel imalat baza,başlık modelleri var onlardan istersen baya pahalı.
Normal baza başlık yatak 5 bin ise o modellerin sadece yatağı başlığı 7 bin ben onalra denk geldim vazgeçtim.
Hazır daha iyi sanki.

Bir erkek niye bohça ister yaa çok saçma geliyor kulağa

Çok teşekkür ederim
Bambi nasıl bir marka ? Sağlam mıdır peki
Ben mağazada başka model Bambi inceledim güzeldi.
Bu yeni çıkan yatağı girmedim ama çok beğenen var.
Sağlam zaten garantisi de var.
Yay garantisi,yırtılma ve çökme garantisi var.
Sertlik ve yumuşaklık tercihe bağlı modeller var.ben beğendim açıkçası atıyorum yatas marka yatağa 10 bin vermek istemem.
Sadece marka olsun diye istemiyorum yani.
Alırken bı bakın bence.

O işler biraz karışık. Elbette vicdanlı bir insanım . Normal şartlarda da asla kıyamam. Ama beni böyle sitem ettiren şeylerin arkası sağlam bunu bilin yeterli.
Bohça için ailemi üzeceğim de demedim . Aileme destek olmak istemiyorum da. Bu zamana kadar da elimden gelen herşeyi yaptım gücüm yettiği kadar.
Damat bohçası için ailemi borcunu ödemesi konusunda sıkıştıracağım da demedim .
Kredi mi çekmeliyim çok stresliyim dedim

ya bu forumda bohçaya karşı büyük bir direnç var ben de anlamıyorum neden. insan evlendiği zamanın hatırası olsun diye, 2-3 parça bir kıyafet bir şey almasın mı. tek bir çantaya bin lira veren kadınlar var yahu... kullanacağı birkaç birşey de alsın insanlar yani. ama kullanacağı yani. e parfümdür bornozdur bunlar zaten normalde de alınıyor ki. insanlar hep kayınvalidelere 3796503 tane beyaz işli, hatay işli, kanaviçeli, iğne oyalı takımlar yaptırılıp koyuluyor bohçalara diye düşünüyor ellaam.

yatak odasını internetten mi baktınız? genelde küçük mobilyacılarda fiyatlar daha uygun
bir de zaten 1 oda giyinme odası olacakmış e siz takımı ne yapacaksınız bu durumda? oraya güzel bir raf sistemi koyun işte?

aile borç ödeme kısmı için. aileniz sizin bu evlilik fikrinizden ve hatta bu sene evleneceğinizden haberdar mı?

Aileni dinleme. Ne borç ver,ne onlarin istediği olsun. Birşey isterlerse gitsin kendileri ödesinler.

Her ailede işte sömürülen var. Bunu yaparak bilinçaltinda değerli olacağini düşünüyorsun, ama olmuyor. Asla olmaz. Kendini en çok yipratan evlat, daima en değersizi oluyor.

Bu bohça mohça işlerine girme. Fii tarihinden, çirkin adetler. Nişanlin ile açikça herşeyi konuş ve beraber plan yapin. Excel dosyasi hazirlayin.

Ailenede aç ağzini, yum gözunu o parayi geri versinler. Artik seni sömüremeyeceklerini bilsinler.

Yok dolabı zaten giyinme odasına alacağım . Raf yaptırmak daha pahalı tutmaz mı ?
Ayrıca ailemin haberi var.
Bornozu da bir kaç sene önce almıştım bu arada :)

O da aynılarını bana alacak. Maksat birşey yapmak olsun.
Ben bu konuya soğuk bakmıyorum. Çünkü ihtiyaçlarımızı alacağız.
İyi de herkes kendi ihtiyacını alsın? Siz şimdi karşı taraf ne aldığınızı görecek diye strese girersiniz. Mesela kutulu şık bir pijama takımı alırsınız sırf bohça diye, hediye diye. Ne gerek var? O pijamaya 500 lira vereceğinize kendi kendinize gidin Penti’de indirimden 150 liraya bir takım alın.

Çok teşekkür ederim hemen bakacağım

benim anladığım zaten dediğiniz şekilde yapacaklar. :) kız bohçayı bin liraya filan halletmeyi planlıyor.

Yahu beni tanıyor gibi yorumları görünce hayret ediyorum. Nasıl emin konuşuyorsunuz :)
Ben sade bir hayat yaşayan son derece sade bir insanım. Bir pijama için de 500 TL harcamam. Karşımdaki insan da bunu gayet iyi bilir .
Herşeyin pahalısı olsun diye uğraşan biri de değilim. Sevgilim de değil . Son derece sade bir bohça yapacağız .

Yok dolabı zaten giyinme odasına alacağım . Raf yaptırmak daha pahalı tutmaz mı ?
Ayrıca ailemin haberi var.
Bornozu da bir kaç sene önce almıştım bu arada :)
giyinme odasına alacaksanız yatak odanızla takım olmasının büyük bir manası yok ki.

raf yaptırmak : valla bizim mobilyacı tanıdık olduğu için olabilir :) bilemedim. bu işler biraz çevreye, tanıdığa bakıyor. siz kadın olarak belki şimdiye kadar hiç mobilya yaptırmadınız. e o zaman uygun mobilyacı nereden bulucaksınız tabii bilmiyorum.

mesela IKEAnın geniş (derin) dolapları (boy da 3 metreye yakın) 3 bin lira gibiyken fiyatları, biz 250 TL'ye yaptırmıştık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…