Mail atsam mı

Herkese selam
Ben 2 ay önce bir şirket ile görüştüm. İstediğim bir yerdi hatta ik müdürü linkedinde mail adresini paylaşıp Cvleri iletebilirsiniz demişti. İlettiğimde arkadaşlar değerlendirmeye alacaklar demişti.
Aynı zamanda kariyerden de görüntülendim ve çağırıldım.
3 aşamalı olan mülakatın 2 aşaması o gün tamamlandı. 2 saat kadar sürdü mülakat. Servis yerine kadar görüştük. İngilizce mülakatı, teknik mülakat , ik mülakatı ve dikkat testi de yapıldı.
İk ayrılırken süreç biraz uzayabilir ama olumlu/olumsuz mutlaka size geri dönüş sağlayacağız demişti. O dönem birkaç yerle daha görüştüm fakat burayı bekledim. Görüşmeden 15 gün sonra süreç hakkında bilgi almak için aradığımda süreç devam ediyor sizinle görüşmemiz olumlu geçmişti dendi. Ben de buna güvenerek diğer yerleri eledim. Sonra 15 gün daha geçti ve ben tekrar Bilgi almak İçin aradım. Size bu hafta içi dönüş sağlayacağız dedi ve üzerinden 5 hafta geçmesine rağmen ilanları sürekli yenilendi ve geri dönüş olmadı.
Neden iki kez aradım derseniz hem diğer ilanları kaçırmamak hem de tazminatımı almak İçin süreyi kaçırmamaktı. Şimdi ikisi de kaçtı.
Bu iş benim içime çok oturdu. Benim konuştuğum iknın maili ben de yok falat ik müdürünün var. Ben sitemkar bir mail atmak istiyorum. Neden bilmiyorum.
Sizce yapmalı mıyım ?
Bende sirkette ise alimla ilgileniyorum. Olumlu olumsuz Donus yapacagim dedigim zaman da gercekten donus yapiyorum

Yazdığınız süreci bire bir yaşadım,acaba aynı firma olabilir mi😌
Bu süreçte diğerlerini elemek doğru olmamış bence zannederim bu işin olacağına fazlaca güvendiniz.Fakat ülkemizde yazık ki bazı şeyler halen profesyonelleşmiş değil.
Bahsettiğiniz şekilde mail atmak doğru olmaz çok çok amatör ve çaresiz bir algı oluşturursunuz.
Siz iş arayışlarınıza devam edin, üzerine fazla düşünüp kendinizi üzmeyin, fırsatları değerlendirin ve konuya profesyonel bakın naçizane tavsiyem.
Hepimiz benzer şeyleri yaşamış ve kırgın hissetmişizdir.Bunların toplamı da tecrübe denen şeyin büyük kısmını oluşturuyor🙂

X