Bebek Beslenmesi Mama içmiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Nnuurrr

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2018
4.666
8.811
Merhabalar.
Bebeğim 6 buçuk aylık ek gıdalara başladık ve mamayı içmek istemiyo. 150 cc içen bebek şimdi 90 cc bitirmiyo. Zayıfladı zaten 400 gram geride demişti hemşire. Mamayı değiştirdim yine olmadı. Kaşık maması meyve püresi iki bazen üç öğün veriyorum kabız oluyo. Ne yapmam lazım nasıl düzelir? Anne sütüyle doymuyo başından beri meme+mama ilerledik.

Merhabalar.
Bebeğim 6 buçuk aylık ek gıdalara başladık ve mamayı içmek istemiyo. 150 cc içen bebek şimdi 90 cc bitirmiyo. Zayıfladı zaten 400 gram geride demişti hemşire. Mamayı değiştirdim yine olmadı. Kaşık maması meyve püresi iki bazen üç öğün veriyorum kabız oluyo. Ne yapmam lazım nasıl düzelir? Anne sütüyle doymuyo başından beri meme+mama ilerledik.
Biberon başlığını değiştirdinizmi? 6 ay ve sonrası için hızlı damlayan başlığa geçmeniz gerekiyor.yavaş aktığı için içmek istemiyorlar .

Biberon başlığını değiştirdinizmi? 6 ay ve sonrası için hızlı damlayan başlığa geçmeniz gerekiyor.yavaş aktığı için içmek istemiyorlar .
Evet değiştirdim 3 aydan sonra M kullandık. 5 aydan sonra L. Hatta biberonu da değiştirdim gayet bol gidiyo mama.
Ayrıca korkum merakım mamaya devam etmezse beslenmesi nasıl olmalı. Söylediğim gibi anne sütü yetersiz.

Evet değiştirdim 3 aydan sonra M kullandık. 5 aydan sonra L. Hatta biberonu da değiştirdim gayet bol gidiyo mama.
Ayrıca korkum merakım mamaya devam etmezse beslenmesi nasıl olmalı. Söylediğim gibi anne sütü yetersiz.
Peki Dişten dolayı olabilirmi.aptamili seviyorlar genelde.mamayı kesmeyin azda içse vermeye devam edin.bir mama bir öğün şeklinde devam ediyoruz biz. Ek gıdaya geçmişsiniz pekmezi 3 gün kuralıyla denedinizmi? Mamaların içine bir çay kaşığı katsanız belki tadı hoşuna gider. Birde ben her pürenin içine bir iki damla zeytin yağı koyuyorum.kabızlıktan öyle kurtulduk.

Merhabalar.
Benm bebegm 16 aylık hala biberon vs. Mama kesinlikle kabul etmiyor süt ürünü hicbsey sevmıyor ama yemektir corbadır tabak tabak yiyo memeye alıskın oldukları icin mama icmek istemıyolar benm cocugum hala meme emmesn uyumaz mesela bi damlada olsa onun kokusunu illa duycak

Benm bebegm 16 aylık hala biberon vs. Mama kesinlikle kabul etmiyor süt ürünü hicbsey sevmıyor ama yemektir corbadır tabak tabak yiyo memeye alıskın oldukları icin mama icmek istemıyolar benm cocugum hala meme emmesn uyumaz mesela bi damlada olsa onun kokusunu illa duycak
Evet diğer gıdaları yerken memeyi emerken hiçbir sıkıntı yok sadece mamaya karşı böyle oldu :) ek gıda miktarını arttırdım Kabızlık sorunumuz oldu. Bakalım onu da halledersek inşallah sıkıntı yok :)

Evet diğer gıdaları yerken memeyi emerken hiçbir sıkıntı yok sadece mamaya karşı böyle oldu :) ek gıda miktarını arttırdım Kabızlık sorunumuz oldu. Bakalım onu da halledersek inşallah sıkıntı yok :)
Bizde de var kabızlık ama işime yarıyo acıkcası kilo almaya başladı kabız oldugundsn beri

27.Agustos da 13 aylık olacak kızım 10.aydan beri ek gıda kabul etmiyor sadece karpuz onu da suyunu emip pozasini çıkarıyor kan ve idrar tahlilleri normal Dr 12 aya bir hafta kala diş çıkartti geç çıktı alt iki çıktı üst damak sis oğlumda bu derece ek gıda reddi yaşamadım ne yapacagimi şaşırdım üstüne üstlük hamileyim de sütüm de az bu durumla karşılaşan var mı nasıl çözüm buldunuz ?

Merhabalar.
Anne sütünü düzenli sağım yaparak arttırabilirsiniz. Kabız olmaması için ek gıdasına çok az zeytinyağı damlatın. Kuru kayısıyı (günkurusu da olur) ılık suda biraz bekletin (yumusasın) sonra püre haline getirin, elma rendesi (artık elmayı nasıl veriyorsanız püre de olur) ile karıştırıp verin kabıza 1e 1 👍🏻 su an gıdalarda tadım aşamasında çok doyurursanız ek gıda ile mama ya da süt içmez.

Kendimi gordum su msjda

X