Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Arkadaşlar yaklaşık 8 9 ay bunu çok şiddetli biçimde yaşadım ve 5 ay once bitti cidden geçiyor sakın moralinizi bir bucuk ay sonra ozmayın ne kadar kötü ve psikoloji bozucu olgunu biliyorum çok kotu bir şekilde yaşadım tam bir travma idi kaç doktora gittim kaç kere gittim kim bilir genelde doktorlar bununla hep karsılastıgı için başından sağıyor ilaç verip gecer gecer diyip yolluyor resmen. En önemli şeylerden biri bağışıklık sistemi arkadaşlar cok okudum arastırdım ve bu çok fırsatcı bir mikrop bağısıklık sistemi çöktüğü anda direk ortaya cıkıyor bağışıklıgınızı yuksek tutun kefir ve yogut mumkunse ev yogurdunu gun içerisinde mutlaka tuketın ben oyle yaptım.En son özel bir muayaneye ıyı bir doktora gittim ve yerleşmiş se mikroplar oldurmek cok zor oluyor cok cekıyoruz biz bunu dedi ve bana altı aylık flucan tedavisi uyguladı her cuma içmek için yaklasık bir bucuk ay sonunda gecmeye basladı ve tamamen gecti bunun yanında yaptıklarım ise evde hiç iç çamasırı giymemek ve bu çok çok onemli bir adım kesinlikle giymeyin hava alması gerekıyor nemden uzak durmalı doktorumun tavsıyesıdır.o gunden beri evde hiç giymiyorum.ve en önemli cidden dikkate alınması gereken adımlardan biri ise sabah aç karna bir cay kasıgı corek otunu iyice ciyneyip ılık su ile yutmak.çiğnemeniz gerekiyor yoksa sındrılmıyor yagınınj cıkması lazım cok acı oluyor ama pure olana kadar cıgneyın bi sure sonra alısıcaksınız bu adımı sakın atlamayın internettenden araştırabılırsınız faydalarını tam bir süoper gıda ve antıfungal yanı mantara karsı etkili.onun dısında sirkeli su ile yaklasık iki ay her tuvaletten sonra orayı sıldım onunda cıdden işe yaradığına kefilim deneyimlerime dayanarak soyluroum herseyi. İki ay cinsel ilişkiye asla girmeyin iyileştiginizi hissedene kdar tekrarlıyor cunku kesin sonuc arıyorsanız sakın ama sakın girmeyin ve banyolardan sonra saç kurutma makınesıyle hemen orayı kurutun soguk ayarıyla ıslak kalmasın cidden bu adımları uygularsanız gecıcek her yolu denemıs biri olarak sonuc aldıgım kur budur arkadaşlar ama ilacı mutlaka doktorunuza once danısın umarım en kısa surede sonuc alırsınız sakın moralınızı bozmayın ben cidden bitmiş ve hiçbişey yapamaz hale gelmiştim suan çok sağlıklıyım cidden bunları dıkkate alın.Sabah aç karna bir çay kasıgı çörek otu çiğne su ile yut,sirekli su ile bir ay duzenli olarak taharetlen,iç çamaşırı giyme dışarı çıkarken giyeceklerın mutlaka pamuklu ve utulenmıs olsun,Kefir ve probiyotık yogurtu duzenli olarak tuket gunde bir bardak kefir mutlaka iç kefir bağışıklı sistemi için bire bir ve probiyotıkler açısından zengin

Allah razı olsun canım. Ne yaşadığımı çeken bilir gerçekten. Dünden beri kurutma makinesiyle kurutuyorum banyodan çıkınca. O gerçekten çok rahatlattı. Bu sabah da corekotunu çiğneyip yuttum bakalım inşallah etki eder. Kendi mayaladigim yoğurdu da yiyorum.
Benim problemim şu evdeyken iyi oluyorum. Rahat giyim iccamasirsiz vs. Ama ne zaman ise geliyorum yanma tekrar başlıyor. İstifa etme sınırına geldim artık.
O flucan ilacını 1 kere ligine verdi doktor bana. Zaten içinde 2 tane var, birini ben birini eşim içtik. Siz onu her cuma mı yaptınız?

Merhaba. Bende de yanma var sadece. İsyerinde ağlamamak için zor tutuyorum kendimi, acıdan yanmadan kıvranıyorum. Psikolojim bozuldu bir türlü geçmiyor yanma. Ölmek istiyorum artık o kadar çaresizim. Kaç doktora gittim antibiyotik, fitil, krem. Hiçbiri geçirmedi.
Sizin nasıl geçti ne kullandınız?

Merhaba ,

Bende de kronik mantar var malesef..Geçen haftadan bu yana tekrar atağım başladı.Kaşıntı ve yanma var,iş yerinde ben de kendimi çok kötü hissediyorum.Doktorun verdiği tüm ilaçları kullanmama rağmen sonuç elde edemedim.Bir türlü sonuç alamayınca çeşitli yollara başvurmak zorunda kaldım.İş yerine 1 tutam maydanoz getirdim,kaynatıp bir süre orada bekletiyorum,suyunu içiyorum,mantara iyi geldiğini okumuştum.Bağışıklık sistemini destekleyici bir hap aldım,onu da kullanmaya başladım.Suyun içine ingiliz karbonatı atıyorum bir miktar ,sabah akşam onu içiyorum.En son sarımsak tedavisini okudum,onu uygulamaya başladım.Sarımsağı fitil şeklinde kullanıyorsunuz.Bugün 3. günüm sonuç alırsam bilgi veririm.Propolisde alıyorum henüz düzene oturtamadım ama.
Yazdıklarımın hiç biri doktor tavsiyesi değil,kendi araştırmalarım sonucunda yapmaya karar verdim..
Ben de durum bu şekilde malesef..

Merhaba Malesef ben de hamileliğimin 8. Ayında hayatımda ilkkez bu illet ile tanıştım, ben epilasyondan sonra Defne sabunu ile yıkadım ve olanlar oldu ben yaptım bu salaklığı siz yapmayın diye özellikle yazıyorum , vajinanın pH dengesini mahvettim , kaşıntı olmadı ben de ama içimde biber var gibi yanıyordum beyaz akıntımı hamilelikten sanıyordum ama sanırım mantardanmış, şimdi günde 1 bardak kefir içiyorum yine hamile bir arkadaşıma doktoru önermiş, kefir içerisindeki probiyotikler sayesinde vajinanın florasını düzenliyor , ıslak kalmamaya özen gösteriyorum günde 2-3 kez iç çamaşırı değiştiriyorum , günlük ped kullanmıyorum ve her tuvalet sonrası baticon veya sirkeli su ile siliyorum, 10 gündür şikayetlerim vardı son 4 gündür bu uygulamalara başladım hergün daha da iyiyim , özellikle batıcon o bölgeyi kuru tutuyor , doktorum travacort merhem verdi ama o tedavi etmiyor sadece yanmaya iyi geliyor , şuan antibiyotik de kullanmak istemiyorum o yüzden tek çarem bunlar bakalım inşallah tamamen kurtulurum

Selam kizlar benim cok kasintim var bugun wc ye gittigimde peceteye yumurta aki gibi uzun sari bi akintim geldi ilk defa boyle hic olmazdi halada kasiniyo saglik ocagina gidicem oglende bu simdi mantar mi oluyo onu anlayamadim

Saglik ocagi doktorlarina guvenin,inanin kimselerin bulamadigi careyi ben aile hekimim sayesinde buldum cok sukur.evli olunca mantar dahada kotulesiyo cok dikkatli olmak lazim ama iyi bi doktor ve tedaviyle ben 5 yil sonunda kurtuldum.hepimizin allah yardimcisi olsun

Arkadaslar ben esimle korunmasiz iliskiye grdigimde hemen kasinti ve akinti basliyor bunun icin tedavi oldum ama 1 ay ii oldum yine tekrarladi buna nasil cozum yolu bulcam hamile kal.ak istiorum ama bu sekilde iliskiye zor giriorum uf ya nie kadinlarin isi bu kadar zor

Arkadaslar ben esimle korunmasiz iliskiye grdigimde hemen kasinti ve akinti basliyor bunun icin tedavi oldum ama 1 ay ii oldum yine tekrarladi buna nasil cozum yolu bulcam hamile kal.ak istiorum ama bu sekilde iliskiye zor giriorum uf ya nie kadinlarin isi bu kadar zor
Muhtemelen esinde de var mantar. Onun da ilaç kullanması lazım. Vakit geçmeden yapın.

Ben izlenimlerimi anlatayım. Madhatter in dediklerini uyguladım ve gerçekten geçti. Son 2-3 haftadır Allaha bin şükür iyiyim. Arkadaşlar kesinlikle oranın kupkuru kalması gerekiyor. Bunu engelleyen her şey sizde yanma yapar. Mesela bu hafta hava çok sıcaktı ve dışarda isim vardi. İnanılmaz yanma oldu. Çünkü terliyor ve nemli kaliyor. Eve gelince banyo yapip ve üstüne kurutma makınesıyle kuruttum güzelce. Hiçbir yanma kalmadı. Ben sürekli iccamasiri değiştiriyorum. Zaten artik hepiniz Pamuklu dışında iç çamaşırı giymiyorsunuzdur söylememe gerek bile yok. Evde hiç giymedim sürekli bacaklarım açık oturdum. Havalandırdım vs. Yoksa hiçbir ilaç fitil fayda etmiyor ben size diyeyim. İnşallah yaz bitince bu dertlerimiz de bitecek bayanlar biraz daha sabredelim

Vakt-i zamanında bu mantar enfeksiyonundan çok çekmiş biri olarak bu kitap olayını bile denedim aman diyeyim uzak durun içinde sadece bitkilerle tedavi zımbırtıları var ve garantisi falan da yok.En ideal çözüm doktora gitmek.

Peki size bir sorum olacak arkadaşlar.. Bu akıntı sadece kokusuz olursa ne oluyor? Kokusuz,kaşıntısız ve yanmasız ama sadece vajinadan o sümük yapıda akıntı. Genelde sarı renkli oluyor.. Ama ne kaşıntı var nede koku. Ek olarak adet düzensizliği için 21 günlük hormon haplarından kullanıyorum 4 senedir. Acaba o ilaçlardan mı oldu diye şüphelenip doktoruma başvurdum bana normal vajinal akıntıdır dedi. Ama bu akıntı bazen sarı bazen kahveye kaçan bi akıntı ve her gün var. Günlük pedsiz dışarı çıkamıyorum. Sorunumun "evlenince geçeceğini" söyledi doktor. Siz ne diyorsunuz?

Arkadaşlar bu illeti 2 yıldır çekiyodum sizin gibi kullanmadığım fitil ve antibiyotık kalmamıştı sürekli baticonla temizliyordum, taharetlenme ve hijyene çok önem veriyordum sürekli iç çamaşırı değiştiriyordum. Artık baş edilmez bir hal almıştı koku artık dayanılmaz bir dereceye gelmişti ve artık hiç geçmiyordu en son çare bir tavsiye üzerine Ankarada bir devlet hastanesinde jinekolog bir doktora gittim ve ondan Allah razı olsun sayesinde bu illetten kurtuldum. Şimdi anlatacaklarıma çok şaşıracaksınız ama diğer tüm doktorların aksine bu doktor bana taharetlenmeyi yasakladı, sık sık iç çamaşırı değiştirmeyi yasakladı. Bana her lavaboya çıktığımda yıkadığım için oranın ph dengesini mahvettiğimi böyle devam edersemde asla iyileşmeyecegini söyledi. Oranında mikroba kendini savunmaya ihtiyacı olduğunu ve kendi haline bırakmamı sadece banyodan banyoya abartmadan hafifçe yıkamamı söyledi. Bana Sebamed'in bir ürününü verdi sadece banyoda onunla yıkıyorum haftada 1 kere. Vücuda yerleşen mantar mikrobunu kırmak için 15 kapsüllük bir antibiyotik kullandım ve vajina florasını eski haline döndürmek için vajina ph düzenleyici bir fitil verdi 2 kutu. O fitil sayesinde şuan vajinam eski ph seviyesine yaklaşmış durumda ve banyodan banyoya o sampuanla yıkadığım için taharetlenmediğim halde ne kötü koku nede akıntım var. İnşallah hepiniz bu illetten kurtulursunuz benim gibi :KK43:

M
Arkadaşlar bu illeti 2 yıldır çekiyodum sizin gibi kullanmadığım fitil ve antibiyotık kalmamıştı sürekli baticonla temizliyordum, taharetlenme ve hijyene çok önem veriyordum sürekli iç çamaşırı değiştiriyordum. Artık baş edilmez bir hal almıştı koku artık dayanılmaz bir dereceye gelmişti ve artık hiç geçmiyordu en son çare bir tavsiye üzerine Ankarada bir devlet hastanesinde jinekolog bir doktora gittim ve ondan Allah razı olsun sayesinde bu illetten kurtuldum. Şimdi anlatacaklarıma çok şaşıracaksınız ama diğer tüm doktorların aksine bu doktor bana taharetlenmeyi yasakladı, sık sık iç çamaşırı değiştirmeyi yasakladı. Bana her lavaboya çıktığımda yıkadığım için oranın ph dengesini mahvettiğimi böyle devam edersemde asla iyileşmeyecegini söyledi. Oranında mikroba kendini savunmaya ihtiyacı olduğunu ve kendi haline bırakmamı sadece banyodan banyoya abartmadan hafifçe yıkamamı söyledi. Bana Sebamed'in bir ürününü verdi sadece banyoda onunla yıkıyorum haftada 1 kere. Vücuda yerleşen mantar mikrobunu kırmak için 15 kapsüllük bir antibiyotik kullandım ve vajina florasını eski haline döndürmek için vajina ph düzenleyici bir fitil verdi 2 kutu. O fitil sayesinde şuan vajinam eski ph seviyesine yaklaşmış durumda ve banyodan banyoya o sampuanla yıkadığım için taharetlenmediğim halde ne kötü koku nede akıntım var. İnşallah hepiniz bu illetten kurtulursunuz benim gibi :KK43:
rv acaba sebametin hangi ürününü kullandınız.hangi antibiyotik kullandınız.kısacası ayrıntılı ilaç isimlerini verirmişsiniz.ben 5 yıldır geçiremedim

Antibiyotik olarak Funit 15 kapsüllü olanı kullandım 7 li mix ovul fitil ve peşine gynoflor başladım 2 kutu vajina ph ini normal dengesine dondurmesi için zaten bence gecmemesinin en önemli sebebi ph değerlerimizin bozulması . Sebamed in genital yıkama jelini aldım canım ph değerini bozmuyor ve mikropları öldürüyor dişini da iç kısımları da haftada 1 kere banyoda bununla yıkıyorum ve hiçbir lavoboda kesinlikle taharetlenmiyorum sadece peçeteyle silip geçiyorum

Antibiyotik olarak Funit 15 kapsüllü olanı kullandım 7 li mix ovul fitil ve peşine gynoflor başladım 2 kutu vajina ph ini normal dengesine dondurmesi için zaten bence gecmemesinin en önemli sebebi ph değerlerimizin bozulması . Sebamed in genital yıkama jelini aldım canım ph değerini bozmuyor ve mikropları öldürüyor dişini da iç kısımları da haftada 1 kere banyoda bununla yıkıyorum ve hiçbir lavoboda kesinlikle taharetlenmiyorum sadece peçeteyle silip geçiyorum
Tşk ederim.inş bendede işe yarar.birazda çok temizlikten kaynaklanıyor diye düşünüyorum.ama elimde değil. Tavsiyelerinize uymaya çalışıcam

Peki size bir sorum olacak arkadaşlar.. Bu akıntı sadece kokusuz olursa ne oluyor? Kokusuz,kaşıntısız ve yanmasız ama sadece vajinadan o sümük yapıda akıntı. Genelde sarı renkli oluyor.. Ama ne kaşıntı var nede koku. Ek olarak adet düzensizliği için 21 günlük hormon haplarından kullanıyorum 4 senedir. Acaba o ilaçlardan mı oldu diye şüphelenip doktoruma başvurdum bana normal vajinal akıntıdır dedi. Ama bu akıntı bazen sarı bazen kahveye kaçan bi akıntı ve her gün var. Günlük pedsiz dışarı çıkamıyorum. Sorunumun "evlenince geçeceğini" söyledi doktor. Siz ne diyorsunuz?
canım evlenince geçmez öyle saçmalık mı olur o doktorda biraz değişikmiş. asıl evlenince başlıyor bu sıkıntılar. ayaklarını ve belini üşütmemeye çalış.

Arkadaşlar merhaba. Bende de yaklaşık 7-8 ay önce aşırı bir kaşıntı başladı 2-3 gün kaşıntıdan sonra vajinamın bembeyaz olduğunu gördüm yani yüzeyi kaplamıştı resmen. Bunu farkettiğimde çok korktum. Sonra akıntı gelmeye başladı ve beraberinde akıntıda süt kesiği gibi parçacıklar... jinekoloğa randevu almıştım fakat çalıştığım için gidememiştim biraz da ihmal. Kaşıntı ve beyazlık bi süre sonra geçti fakat süt kesiği şeklindeki akıntı hala devam ediyordu. Yakın zamanda kaşıntı tekrarladı bu sefer hemen doktora gittim bana birkaç ilaç ve bir de krem yazdı. Bugün itibariyle kullanmaya başladım henüz bir gelişme göremedim haliyle. Ama korkuyorum. Sizlerin yazılarını da okudum ilacın fayda etmediği birçok kişi varmış. Umarım öyle olmaz. Hepinize geçmiş olsun

X