Mantığım başka kalbim başka şeyler söylüyor:(( Seviyorum ama..

Kardeşim ben de sana diyorum ki elini birisi mi tutuyor? Basbayağı basacaksın engeli bitecek. Napalım biz mi gelip engelleyelim...

Sorununun cevabı belli, engelle diyoruz ama engelleyemiyorum. E o zaman konuş, kim ne yapabilir ki? İradesiz olan sensin ve sorduğun soru şu an çok mantıksız oluyor farkında mısın?
Onunla paylaştığım zaman, ona olan sevgim engel oluyor

En başta kendinize bunun bir ilişki olmadığını, beraberlik yaşamadığınızı, sanal bir şey olduğunu kabul ettirin ve salın gitsin. Yüzyüze görmediğiniz biri için on dk düşünmeye bile değmez.
İlişki olması için hemen yan yana gelmemiz şart mı? Onunla geçirdiğim zamanın hiç kıymeti yok gibi ilişki olmadığını nasıl kabul edeyim ki benim için 4/4lük değildi, yarım kalanlar var ama ilişkiydi

İlişkim olsun diye görüşüyorsunuz sanırım. Kafa dengi bile değilsiniz. Birkaç hareketinden etkilenmişsiniz. Belki de tecrübeniz olmadığı için bu çocuğu bir şey sanmışsınız. Engelleyin gitsin. Siz istemem, yan cebime koy diyorsunuz resmen.

İlişki olması için hemen yan yana gelmemiz şart mı? Onunla geçirdiğim zamanın hiç kıymeti yok gibi ilişki olmadığını nasıl kabul edeyim ki benim için 4/4lük değildi, yarım kalanlar var ama ilişkiydi
Geçirdiğiniz zaman yok ki?
Bir akşamüstü buluştunuz mu mesela yemek yediniz mi öylesine yürüdünüz mü? Sanal, yani gerçek olmayan demek, bu tarz bir ilişki sahici değil bu nedenle. Tabiki sizin için önemli olabilir, ne kadar sürdü tanışmanız bilmiyorum ama sanal yani, adam sosyal medyasını kapatsa telefonunu değiştirse nereden bulacaksınız kendisini?
Sevme, sevilme, bağlanma ve kısaca "daddy issues" dediğimiz sorunlarınız varsa profesyonel destek alın. Fikrimce, sizi incitmekten imtina ederek, gerçek hayatta görmediğiniz birine bu kadar bağlanmanız ve üzerinde durmanız bana sağlıklı gelmedi.

Yorumunuz için teşekkür ederim, internet üzerinden tanışıp iyi ilişkileri olan insanlar yokmuş da birden tüm absürtlük bendeymiş gibi duygularım hafife alınınca tuhaf hissettim. Öyle ya da böyle zaman geçirirken keyif aldığım bir insanı hayatımdan çıkarmaya zorlanmam anormal mi? Ayrıca yüz yüze görüşebileceğimize inandığım için konuşmuştum zaten, aksi halde ben de bulaşmazdım.
Sonuç odaklı değilsen anı yaşamalıyım diyorsan hayatından çıkma. Ama karşı taraf senle konuştuğu her saniye umut bulacak. Ve hayır internetten tanışıp iyi ilişkisi olan, hatta evlenen tanıdıklarım var.

• Beğen
Reactions: z1d
Evet, yüz yüze gelmedik. Yazın görüşebileceğimizi söylemişti lakin iletişimimiz eski şartlarda ilerlemese de hâlâ olmasına rağmen bu konuda herhangi bir adımı olduğunu görmedim.

Ben zorlamıyorum, o devam ettiriyor ben ise bırakamıyorum. Benim yüzümden üzüldüğünü söylemesi beni çok üzüyor.
Bot hesap olmasın? Herkes arkadaşı garipsemiş ama ben bu kızla aynı yaşlarda bir öğretmenin hiç görmediği biriyle 1 yıl sevgili olduğunu ve evlilik düşündüğünü söyleyebilirim. Ailesine bile söylemiş ama daha birbirlerini görmemişler.

Merhaba, ben içimizin yani hissiyatlarımızın bize güçlü sinyaller verdiğine inanırım. Bu hissiyata uymadığımda ise keşke uysaymışım derim sonradan çünkü hep zarar görürdüm. Bunu anladığım an hislerimle de hareket etmeye başladım.Başladığımdan beride yanılmadım.Bence iç sesinize kulak verin size doğru mesajı veriyordur. Bugün 1 üzülmek varken yarın bin üzülmeyin derim.

• Beğen
Yaklaşık 1 sene önce sanaldan biriyle tanıştım. Başka şehirlerdeyiz. Onunla konuşurken çok mutlu hissediyordum. Hayatımda bir ilişki yapmaya hazır olmadığım bir dönemdi ve özellikle uzak mesafenin benim için sorun olacağını bilmeme rağmen bir kez olsun denemek istedim. Ancak olmadı. Başlarda onun hataları vardı, telefonla konuşmaya çekiniyormuş bana zaman ver diyip duruyordu. Kendimi çok değersiz hissetmiştim çünkü ben onunla gerek görüntülü gerekse normal telefonlaşmak istiyordum. En sonunda dayanamadım ve ilk ayrılık sebebimiz bu oldu. Ona sebeplerimi söylerek ayrıldım. Sonra o bana ulaşmaya devam etti, düzeleceğini söyledi ve bende zaten hâlâ hoşlanıyordum. Bize bir şans daha verdim. Bu sefer gerçekten eskiye nazaran değişmişti. Ama ben yine de iyi hissetmiyordum, her şeyin benim zorlamamla olduğunu düşünmeye başladım. Üstelik bu kişinin hayatta bir beklentisi çok yoktu, fazla sosyal değildi ve tembeldi de.. Yani beni ileri götürecek biri değil aksine yerimde sayıklamama sebep olacak veya geriye çekecek biriydi. Bunlar gözüme batmaya başladı ve sonrasında da dini açıdan da yanlış yaptığımı anladım. Zinaya yaklaşıyordum ve içim hiç rahat değildi. Bu huzursuzluk bende takıntıya dönüştü..Kültürel anlamda da anlaşabilir miydik bilmiyorum. Ayrım yapıyor değilim yanlış anlaşılmasın ancak beni zorlardı, bakış açılarımız tutmuyordu. Ben bir süre sonra olaylara daha dini yönden baktığımı anladım o ise cumaya dahi gitmeye üşenen, zorla giden biriydi. Duygularım ona çekilirken mantığım onunla uzun soluklu bir ilişki yaşamayacağımı söylüyordu. Onu üzmek de hiç istemiyordum çünkü ona gerçekten değer veriyordum, hâlâ da veriyorum. Ancak böyle de yapamadım, ikinci kez tüm sebepleri açıkça söyleyerek ayrıldım. Bana yine ulaşmaya başladı. Asla anlam veremedim, ona sebep sunarak 2 defa kendisinden ayrılmış birine insan neden ulaşırdı? Ben de hatalayım, kabul ediyorum. Hiçbir yerden engellemedim, çünkü habersiz kalmak istemiyordum. O yazıyordu, ben olmaz diyordum ancak bir süre ancak reddebildim. İletişimi kesmek istemiyormuş, kesince daha çok üzülüyormuş. Ama konuşmaya devam ederek nasıl olabilirdi? Bir şekilde yine beni ikna etti. Dediğim gibi onu hâlâ sevdiğim için yelkenlerim suya iniyor, ama mantıken olabileceğine inanmıyorum. Soğuk yapmaya çalışıyorum, olmuyor. Ona umutlanmaması gerektiğini hatırlatıyorum ama biliyorum ki ben irade gösteremedikçe bu mümkün değil. O, umutlanmadığını söylüyor, akışına bırakmış, ben de düşünmemeliymişim, üzülmeyi kabul etmiş, kendisi sorun etmiyormuş. Bana söyledikleri bunlar. Yine de benimle çok ilgili, benimle alakalı ayrıntıları asla unutmuyor. İkinci defa ayrıldık ve ona rağmen iletişimi koparamadık. Bu durum beni huzursuz ediyor, defalarca ona söyledim. Kendisi için sorun değilmiş, ben de o sorun değil deyince bırakamıyorum. Fazla toxicleştiğimizi farkındayım. Bugün ona mesafe koymamız gerektiğini söyledim ama kendimi yine de çok kötü hissediyorum. Hem günah işlediğim için, hem birinin duyguları ile oynuyor gibi hissettiğim için, hem kendi irademe söz geçiremediğim için...Onu ve kendimi en az üzecek şekilde bu ilişkiye nasıl son verebilirim? Onun beni bıraktığını bilsem gerçekten hiçbir şekilde ulaşmam. Ama ne dersem diyim bırakmıyor, sevdiğini söylüyor. Ben de hem inanmak istiyorum hem de yüzsüzlük geliyor ve güvenemiyorum. Nasıl yapacağım? Kafayı yiyecek gibi hissediyorum. Mantığım başka, kalbim başka şey söylüyor:KK43: siz olsanız ne yaparsınız, severek bitirmeye çalışıyorum.
Bence medeni hal durumu EVLİ MUTLU ÇOCUKLU

Yani bence yüz yüze görmediğiniz biriyle aylarca sevgili olmak mantıklı değil. Arkadaş kalalım iletişimi koruyalım olayı da ayrılık acısından kaçmak için bir paravan oluyor genelde. Ben onun da hep iletişimde kalmak isteyeceğini sanmıyorum. Hayatına biri girse örneğin konuşmayı keser. En iyisi siz kesin bir seferde. Bir de flört caiz değil demişsiniz. Flört etmeyecekseniz nasıl evleneceksiniz ki? 2-3 kere yanınızda üçüncü biri varken buluşup sonra evlenecek misiniz?

Bot hesap olmasın? Herkes arkadaşı garipsemiş ama ben bu kızla aynı yaşlarda bir öğretmenin hiç görmediği biriyle 1 yıl sevgili olduğunu ve evlilik düşündüğünü söyleyebilirim. Ailesine bile söylemiş ama daha birbirlerini görmemişler.
Bot hesap olduğuna inanmıyorum, görüntülü konuşma gerçekleştiği için

Bence medeni hal durumu EVLİ MUTLU ÇOCUKLU
Bende başlarda aramayınca böyle düşündüm daha sonra e devletten bekâr olduğuna dair resmi evrak atınca inandım..zaten 23 yaşında günün çoğunda da ulaşabildiğim için ve işsiz olduğuna inandığım için sonraları evli olduğuna pek ihtimal vermedim

Yani bence yüz yüze görmediğiniz biriyle aylarca sevgili olmak mantıklı değil. Arkadaş kalalım iletişimi koruyalım olayı da ayrılık acısından kaçmak için bir paravan oluyor genelde. Ben onun da hep iletişimde kalmak isteyeceğini sanmıyorum. Hayatına biri girse örneğin konuşmayı keser. En iyisi siz kesin bir seferde. Bir de flört caiz değil demişsiniz. Flört etmeyecekseniz nasıl evleneceksiniz ki? 2-3 kere yanınızda üçüncü biri varken buluşup sonra evlenecek misiniz?
Ben din adamı değilim, kalabalık bir ortamda başka masada da minimum üçüncü kişinin bulunduğu veya kalabalık bir ev içerisinde başka odada evlilik görüşmesi yapılması caiz görülmüş; flört, sevgililik caiz görülmemiş benim bu durumda yaptığım eylemin doğru olduğunu savunmam mümkün değil.

Keşke de hayatına biri girse, ben de bunu görür soğurum ama maalesef çok boş. Belki de o yüzden bu kadar sürdü..

Görmediğin insanın neyine bu kadar ayrılmalı-barışmalı bir entrika yaşıyorsun çözemedim. Ortada sevgililik yok bir şey yok engelle gitsin. Her yerden engellemeyip sonra da bana ulaşıyor diyorsun. Açık kapı bırakıyorsun çünkü. Kararlı davransaydın iletişim çoktan bitmişti şimdiye kadar.

İlişkim olsun diye görüşüyorsunuz sanırım. Kafa dengi bile değilsiniz. Birkaç hareketinden etkilenmişsiniz. Belki de tecrübeniz olmadığı için bu çocuğu bir şey sanmışsınız. Engelleyin gitsin. Siz istemem, yan cebime koy diyorsunuz resmen.
Tecrübem olmadığı için yaşadığımdan olması gerekenden fazla etkilenmiş olabilirim ama diğer söylediklerinize katılmıyorum ilişkim olsun diye ilişki yapan biri olsam bu yaşıma kadar tonla kişiyle görüşürdüm zaten

Görmediğin insanın neyine bu kadar ayrılmalı-barışmalı bir entrika yaşıyorsun çözemedim. Ortada sevgililik yok bir şey yok engelle gitsin. Her yerden engellemeyip sonra da bana ulaşıyor diyorsun. Açık kapı bırakıyorsun çünkü. Kararlı davransaydın iletişim çoktan bitmişti şimdiye kadar.
Açıkçası bu aşamaya kadar engellemeyi aşırı buldum bir miktar saygısızlık görüyordum, engellemeden de iletişim bitebilir diye düşündüm ama beceremedim. Yine de gönlümün el verdiğini söyleyemem ama engellemekten başka çözüm olmadığını farkına vardım. En kısa zamanda engelleyeceğimi umuyorum.

Buradaki üyelere göre yüz yüze görüşene kadar sevgili sayılmıyor kimse anlaşılan, internet üzerinden tanışıp evlenenler dağdan gelmiş sanırım

Açıkçası bu aşamaya kadar engellemeyi aşırı buldum bir miktar saygısızlık görüyordum, engellemeden de iletişim bitebilir diye düşündüm ama beceremedim. Yine de gönlümün el verdiğini söyleyemem ama engellemekten başka çözüm olmadığını farkına vardım. En kısa zamanda engelleyeceğimi umuyorum.

Buradaki üyelere göre yüz yüze görüşene kadar sevgili sayılmıyor kimse anlaşılan, internet üzerinden tanışıp evlenenler dağdan gelmiş sanırım
İnternet üzerinden tanışıp evlenmek böyle bir şey değil ki. İnternetten tanışırsın, sonra devamlı yüz yüze görüşürsün. Senin beklentin 2-3 kere görüp hemen evlenmek. Bu şekilde birkaç defa görerek evlenen kadınların hepsi pişman. Tanımadan evlendim şimdi şöyle şöyle huylarını fark ediyorum evde diyolar. Evliliği çok basit zannediyorsun bir ömür aynı evde yaşayacağın adam öyle 2-3 görüşmeyle seçilmez.

Bugün engelledim ve kendimi gerçekten iyi hissetmiyorum bu duygu sadece zamanla mı geçer

Bugün engelledim ve kendimi gerçekten iyi hissetmiyorum bu duygu sadece zamanla mı geçer
Evet. Kendimi baskılama acını yaşa. Bir buçuk senelik ilişkisini üç gün önce bitirmiş birinden acı dolu tavsiyeler...

Sebep neydi sizin açınızdan
Değersiz hissediyordum. Somut hiçbir adımı yoktu bana karşı. Lafta seviyordu, ilgileniyordu ama ne bileyim bir çaba yoktu. Tartışınca gönlümü almazdı mesela hiçbir şey olmamış gibi günaydın yazmayı gönül almak sayardı. İnatçı ve gururluydu.

• Üzgünüm
X