Mantk m? sevgi mi?

yenihayatim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2009
30
0
37
merhaba arkadaslar, araniza kendi kendime cevap bulamadıgım soruma belki yardım edersiniz diye katıldım.
ben 23 yasındayım 2 ay sonra 4 yıl olucak bir ilişkim var fakat mantıken ayrılmam dogru geliyor ama cok seviyorum ve nedense hala onun da beni sevdigine inaniyorum.
fakat 4 senede ilk 2 dogumgunumu unuttu 3.sunde baska sehirde oldugu için sonrada boyle yazlık mekanlarda yerden alınma bir kolye aldı 4.su bu sene ıse ayrı ulkelerdeydık bana bır mektup atmıs ama normal bır sayfaya dogumgunun kutlu olsun yazan bır yazı.
sevgililer gunu desen ılkini ertesı gun kutladık 2.sinde ben hayatımda ilk kez bir atkı ordum ve onaydı o hiç birsey yapmadı daha snra cıcek almayı ogretebıldım en azndan
sımdı bunlar hanı maddiyat gibi evet ama diger yandan yanında ve hastayken (yalnız basıma yurtdısında yasıyorum,calısıyorum) hastaneye benle gelır basımda bekler o konularda cok ıyı ama o turkıyede olupta ben fransada olursam hasta olursam ertesı gun agrın varmı dıye sormaz unutuyor boyle seylerı babam hasta ve gelısmelerı hıc sormuyor.
yazları neredeyse hıc gorusemıyoruz o kendı yazlıgına gıdıyor ve aılelerde tanısıyor olmasına ragmen benı yazlıgına hıc davet etmıyor ve en son artık gecen seneden berı rahatsız oldugum bır kız vardı yazlıklarında fotograflarda hep onun yanında olan ve elını kolunu devamlı sevgılıme atmıs bı kız bu kızın bu sene fotograflarda gene sevgılımın yanında gormeye tahamuul edemedım bırde uzerınde sevgılımın kazagı vardı sordugumda ise arabaya hergun sweatshirt attıgı ve usuyen herkesın gıydıgı oldu ama butun fotograflarda sadece o kızda var kazak sadece kafamcok karısık bana karsı cok ılgısız oldugunu dusunuyorum :KK43: siz olsanız napardınız

ortada bir ilişki yokmuş diyecek bir durum anlattıkların canım...herşey apaçık ortada gözüküyor..ne paylaşılan bir sevgi var ne de mantıklı bir yan..kendini üzme.hayatına bak..seni takmayanı sen hiç takma..yaşın daha küçük neler göreceksin neler yaşayacaksın daha hayatta iyisiyle kötüsüyle...emin ol...bunlar daha ısınma turları...

sana bunları düşündüren bi sevgi demek ki çok guçlu bi sevgi değil..zaten olmasında!bu aşamada bence mantık..ilişki süre geldikçe iyice bağlancaksın alışkanlık haline getirceksin ve mantıken bitirdiğin bi ilişkiyi fiilen bitiremiyceksin..o yuzden iyi duşun

4 yilin basindan beri bu ilgisizlik var mi yoksa zaman gectikce koptunuz uzaklastiniz mi birbirinizden?
sevgililer gununu es geciyorum cok onemli degil o ama dogum gunlerini onemsememesi cidden onemli.
onun haricinde ama diger seylerden pek bahsetmemissin?
nasil bir insandir? kinci mi huzur veren mi yoksa herseyi didikleyen biri mi? yoksa rahat gelisine vuruyorum hayati bosveriyorum diyen tiplerden mi?
sorunlardan basini kaldirip da ilgilenemiyor mu yoksa eglenceden vakit ayiramiyor mu?

bende zaten kız kardesıde oldugu için kızkardesinde orda her usudugunde baska kısılerın kazagını mı gıyıyor dedım oda arkadaslarından ıstıyordur evet gibi bir cevap verdi.
4 gun once bu yuzden tartıstık ve aksamında ben zaten ıcımdekii hisler sana suanda eskisi gibi degil ve ayrılmak istiyorum dedim amasuanda kesin bi kararımın olmadıgını soyledım eve bıraktı beni o gunden beri telefonda konusuyoruz 1 hafta sonra aynı sehirde olucaz ama hergun 2-3 kez arıyor guzel konusuyor normalde pek aramaz cunku farkında durumun ama cok konustum artık konusarak bısılerın degısecegıne ınanmıorum arkadaslarım sende hep onun eksilerini goruyorsun dıyorlar ama ben bana karsı yaptıgı olumlu gercekten hıc bırsey gormuyorum :KK43:

Aşkmı mantıkmı sorusuna ben her zaman aşkk diye cvp verirm güzelim ama sizinki tek taraflı bi aşk gibi geldi bana bu ilişki seni yorar ve üzer ilgisiz bir erkek çok zor olsa grek mesafeler onun içine sogukluk vermiş sanırım en yakın limana yanaşmak geregi duymuş hakında hayırlısı ii düşün sen yapman gerekeni zaten biliyosun ömür uzun evlilik zor bir kişinin itelemesiyle gitmez bu gemi

Dört yıllık bir ilişki için hiç ilerlememişsiniz..
Bence tükenmişsiniz,pek seviyor gibi değilsin,alışkanlık belki de..
herşeyi boşver kalbini dinle,o ne diyorsa yap.

4 yilin basindan beri bu ilgisizlik var mi yoksa zaman gectikce koptunuz uzaklastiniz mi birbirinizden?
sevgililer gununu es geciyorum cok onemli degil o ama dogum gunlerini onemsememesi cidden onemli.
onun haricinde ama diger seylerden pek bahsetmemissin?
nasil bir insandir? kinci mi huzur veren mi yoksa herseyi didikleyen biri mi? yoksa rahat gelisine vuruyorum hayati bosveriyorum diyen tiplerden mi?
sorunlardan basini kaldirip da ilgilenemiyor mu yoksa eglenceden vakit ayiramiyor mu?

hayır ilgisizlik basından beri var aslında zaten sırf bana karsıda degil genel krakteri bu annesine babasına karsıda bole annesi hasta oldugunda yurtdısından ben hastaneye cıcek yollatıyorum falan boyle seyler aklına gelmıyor ve benım devamlı yapacagımı bıldıgınden sanırım onemsemıyor.
normalcok ıyı bi insan hicbirseyime karısmaz sadece etrafımda yalnızken kımler oldugunu bılmek ıster bana cok guvenıyor zaten o yuzden o konularda sorun yok ama ben ona guvenmedıgım ıcın benden uzaktayken hep sorun oluyor bu bı gercek
onunda son 3 senedır aslında cok sorunlu bır hayatı var aılevi acıdan ama ne sorunlarıyla yuzlesıp bısıler yapıyor ne de benle ılgılı sorunlarla ılgılı bısı yapıyor.
bu sene yazın annesını hıc goremıyor dıye gıt annenın yanında kal dedım ben ama dınlemedı annem ıstemıyor zaten dedı ve 2 ay yazlıkta kaldı sımdıde annesı darıldı gonlunu almaya calısıor eglence daha kolay geldıgı ıcın bunu tercıh ettı sorumsuz denebılır

Dört yıllık bir ilişki için hiç ilerlememişsiniz..
Bence tükenmişsiniz,pek seviyor gibi değilsin,alışkanlık belki de..
herşeyi boşver kalbini dinle,o ne diyorsa yap.

evet canım haklısın ben herseferınde konusup sorunu soyledım ve duzeltmesını bekledım amasorundan sonra kusmedım hıc affettım yapabılcegıne ınanandım amabu rahatlık yaramadı sanırım haklısın.

diğer konulara birşey diyemem ama bazı erkekler özel günleri önemsemezler. Sevgilim de benim 4 senedir doğum günümü kutlamadı. Yani konuşurken doğum günün kutlu olsun gibi geçiştirdi şimdiye kadar. Ama ben takmıyorum bunlara..
Tabi sen önemsediğin halde, o hala düşünmüyorsa o zaman sorun olur işte :KK43:

diğer konulara birşey diyemem ama bazı erkekler özel günleri önemsemezler. Sevgilim de benim 4 senedir doğum günümü kutlamadı. Yani konuşurken doğum günün kutlu olsun gibi geçiştirdi şimdiye kadar. Ama ben takmıyorum bunlara..
Tabi sen önemsediğin halde, o hala düşünmüyorsa o zaman sorun olur işte :KK43:

ben boyle seylerden inanilmaz mutlu oluyorum ve bunu belirttimkac kere:KK43: ona ragmen bişi yok..

hayır ilgisizlik basından beri var aslında zaten sırf bana karsıda degil genel krakteri bu annesine babasına karsıda bole annesi hasta oldugunda yurtdısından ben hastaneye cıcek yollatıyorum falan boyle seyler aklına gelmıyor ve benım devamlı yapacagımı bıldıgınden sanırım onemsemıyor.
normalcok ıyı bi insan hicbirseyime karısmaz sadece etrafımda yalnızken kımler oldugunu bılmek ıster bana cok guvenıyor zaten o yuzden o konularda sorun yok ama ben ona guvenmedıgım ıcın benden uzaktayken hep sorun oluyor bu bı gercek
onunda son 3 senedır aslında cok sorunlu bır hayatı var aılevi acıdan ama ne sorunlarıyla yuzlesıp bısıler yapıyor ne de benle ılgılı sorunlarla ılgılı bısı yapıyor.
bu sene yazın annesını hıc goremıyor dıye gıt annenın yanında kal dedım ben ama dınlemedı annem ıstemıyor zaten dedı ve 2 ay yazlıkta kaldı sımdıde annesı darıldı gonlunu almaya calısıor eglence daha kolay geldıgı ıcın bunu tercıh ettı sorumsuz denebılır

iste karakteri bu dyorsun ya orda soz tukeniyor biliyo musun.. cunku karakteri buysa bir adamin cok oenmsezse hayatta birseyleri sittin sene aglasan yapma desen 2 gun duzelir 3. gun yine ayni. degistiremezsin yani.
asiri guven konusuna gelince mantigi su olabilir bir hata yapana akdar guvenirim o gune kadar hayati kendime zehir etmem. ki haklidir hatta sunu diyim sevgilimin mantigi da odur. ama biz kizlar bu kadar rahat olamiyoruz. bir tatile gittiginde elim telefondan ayrilamiyo bit turlu. o da bizim yapimiz guvenden cok kontrol etmekten ekndimizi alamiyoruz.
diger konuya gelince. sorumsuzluk. iste asil mesele bence burda basliyor. ki hayati kararlar vermenizde en etkin rolu oynayacak olan budur bence. bir insan annesine karsi dahi sorumluluklarindan kacinip kendisini eglenceye atiyorsa yarin bir gun evinizde ya da iliskinizdeki bir sorunda kendisini bulamaman cok normal olacaktir. beyfendi fiy kacmistir.
yaslariniz kac bilmiyorum henuz 20li yaslarin basinda iseniz bu durumu iyilestirme ve emek gosterdiginizde cevap alabilme sansiniz var. ama daha ileri yaslarda iseniz cok umutlanmayin deirm.
bu arada unutmadan herkesin karsindakini sevme anlayisi farklidir. siz cicek gonderirken o bambaska birseyle sevgisini ifade ediyor olabilir. bunlardan dolayi da yargilamak ne derece dogru bilmiyorum?
ha dersen ki o zaman karakterine karisma yargilama etme ben bu iliskinin neresinde kaliyorum madem diye, ona verecek cevabim yok iste. sen nerde hissediyorsan ordasindir bir bakima. yani ya tamamen icinde ya da busbutun disinda.
buna karar vericek olcup bicecek olan tamamen sensin.

bazı erkekler ozel gunlerı dusunmez..
ama onunla gecırdgnız hergun ozel olmalı zaten..
bazı erkeklerın karakterı boyledır ozel gunlerı aldrımazlar..onlar takmıyosa sızde takmayın ozaman..
kazagında kızın ustunde olması ya gercekdende dedıg gıbıyse..
kı usudg ıcın verdıyse..
mantıklan hareket herzaman dogrudur..
ama bazen sevgı mantıgında onune gecebılıyo..
ama bence zorlada yapısını degıstıremezsınız bır ınsanın ya cok mucadele edıp sıze sunulan degerlı tası işliyceksınız yada pes edıceksınız..

ilgisizlik gercekten insanı cok yıpratıyor :KK43:
ya oturup konuscan anlatıcan yada oldugu gibi kabullenicen cunku degişmeleri cok zor oluyor erkeklerin

asmin yazını okurken kafamda cevap bulamadıgım cok seyi cevapladım diyebilirim..
ben bir ömrü hep onun duzelmesini bekleyerek bi umudla gecıstırcem sanırım eger devam edersem 23 yasındayız ikimizde ama 4 senedir degişen bişi olmadıgı icin artık umutlarımda tukendi ben zaten benim istedigim sekilde hediye olsun istemiyorum ama gonlumu almayı beni mutlu etmeyi bilsin belkide baskasina gore bi insanı cok mutlu eden biridir ama bana yaptıklarıyla ben mutlu olamıyorum ve onu degıstırmeye calısıyorum.. yapılcak sey belli sanırım ama gucumu toparlamam gerekiyor ne yazıkki fransada yalnız oldugum ıcın ve tek dostum arkadasımda aynı zamanda o oldugu için cokta iyi dusunmem gerek :KK43:

asmin yazını okurken kafamda cevap bulamadıgım cok seyi cevapladım diyebilirim..
ben bir ömrü hep onun duzelmesini bekleyerek bi umudla gecıstırcem sanırım eger devam edersem 23 yasındayız ikimizde ama 4 senedir degişen bişi olmadıgı icin artık umutlarımda tukendi ben zaten benim istedigim sekilde hediye olsun istemiyorum ama gonlumu almayı beni mutlu etmeyi bilsin belkide baskasina gore bi insanı cok mutlu eden biridir ama bana yaptıklarıyla ben mutlu olamıyorum ve onu degıstırmeye calısıyorum.. yapılcak sey belli sanırım ama gucumu toparlamam gerekiyor ne yazıkki fransada yalnız oldugum ıcın ve tek dostum arkadasımda aynı zamanda o oldugu için cokta iyi dusunmem gerek :KK43:

bence de iyi dusun.. ve tum olumsuzluklara ragmen bence karsindaki insan hala icinde bir acaba sorusunu sorduruyorsa kizim bak emin msin dedirtiyorsa sabah ayrilmaya karar verip aksam vazgeciyorsan.. acele etme sakin.. sakin sakin uzun zaman dusun..
belki seni bunaltan ne yapmaliyim dedirten seyler konusutgun zaman bir sans daha verdigin zaman ustesinden gelebilceginiz, sevgilinin de daha fazla destegiini bekledigi meselelerdir.
o yuzden bu ihtimali de sakin atlama derim.

ben boyle seylerden inanilmaz mutlu oluyorum ve bunu belirttimkac kere:KK43: ona ragmen bişi yok..

O zaman bana göre bu iliski bitmesi lazim canim...:kahve:

Sen sürekli verici taraf olamasin....bir yerde mutlaka tükenirsin...sevgi saygi ilgi bunlar karsilikli olusur...hep bir tarafin emeklerinle olmaz.

Yazik etme kendine....malesef bazen sevmek vazgecmektir.

evet suanda dusunme surecindeyim zaten ve onunda hem suanki hareketlerini tartıyorum
2 hafta sonra ikimizde fransaya donucez oraya kadarda bi cevap vermeyi dusunmuyorum ama umarım artık daha fazla uzulmem
cok tesekkur ederim cevaplariniza

yazdıklarını okur okumaz şunu dedim... "başından sonu belli"

ömür boyu sevdiğin adamı böyle çekebileceksen ne mutlu sana... görünen o ki bu şahıs da bunun farkında. sen tahammül ediyorsun,sen beklentilerini kısıtlıyorsun,sen onun yetmediği yerlerde hemen yetişiyorsun.. kız konusunda da hiçbir görüş belirtemem ama her resim karesinde o var diyorsun. yüzlerinin halleri ve poz verirkeki duruşlar sana birşeyler anlatmıştır

oooh ne rahat seni kim bırakır.......

X