Manuel araba kullanabilir miyim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rahatlıkla üstesinden gelirsiniz hiç tasalanmayın bunun için diğer üyelerimizin de dediği gibi. Ben de özellikle manuel istemiştim, manuel kullanamadı gibi olmasın diye kendimle bir yarıştı kısmen benimkisi. Sonrasında da hiç otomatik kullanma isteğim olmadı. Bir üyemizin de yazdığı gibi otomatik araba kullanımında (otomatik kullanan 1-2 kişinin yanında oturduğum zaman) aynı sürüş hissini verebilir gibi gelmemişti bana da. Tabi ki her şey tercih meselesi, isteyen dilediğini kullanır. Ancak başarırsınız merak etmeyin. Sadece destek alırsanız iyi olur manuelde biraz hakimiyet kazanmak için destek gerekli en başta. Özel ders alırsanız (Profesyonel ders öneririm kesinlikle, yakın desteği, ailedeki erkeklerin desteği vs değil, onların ne yaptın vs demesi, değişik tepkiler vermesi zira stresinizi artırabilir) belirli bir sürede çok hızlı ilerleme sağlayacaksınız inanın.
Yok asla aileden ders alamam. Bir sürücü kursundan ders alacağım insallah. Yapabilirim umarım cok istiyorum

Ben de ogrenmeye calisiyorum. 7 yil once aldim ehliyeti ama bir turlu pratik yapacak hevesim ve cesaretim olmadi. Ama kafaya koydum ve bugun basladim. Bizim arabamiz manuel, o yuzden mecbur onu ogrenmem gerek. Otomatik alacak durumda degiliz su an. Ama siz cesaret edemiyorsaniz otomatik alin. Keske bizimki de otomatik olsaydi.

Araba kullanmayi manuel arabada ogrendim hala manuel araba kullaniyorum. Otomatik araba alissam belki kullanirim ama su an icin kullanamiyorum. Elim hep vites ariyor otomatik arabada 😀

Yapmasina yaparsin ama gerek var mi?
Benim ehliyetim bile sadece otomatik ehliyeti.
Bas gitsin bas dursun, cocukkenki akulu arabalarimizin az buyugu.
Tertemiz.

Ha desen ki manuel araba var bosta, bunu kullanabilir miyim. Tabi ki kullanirsin. Ama yeni alinacaksa...
Gercekten yürüyen merdiven varken yandaki merdivenden kendin yürümek gibi.
Otomatik arabalar cok yüksek fiyat olarak. O yüzden almak istemedim. Yani cok borca da girmek istemiyorum

Bende yeni öğreniyorum aracımız manuel korktuğum gibi olmadı her gün biraz daha yol alıyorum çok başındayım ama yapılamayacak gibi değil mantığı öğrenip pratik yapmak gerek

Ehliyetim yok eşim iyi bir şoför o öğretiyor biraz pratik kazandıktan sonra ehliyete başvuracagım inşallah

Yalnız değilsiniz sadece biraz cesaret gerek bol şans👍
Tesekkür ederim

Geçer o da zamanla. Araba uzvunuz gibi oluyor bir süre sonra. Siz yine de kendi aracınızla bi özel ders alın. Bana çok faydası olmuştu. Bir de araca iyice hakim olduktan sonra alabilirseniz güvenli sürüş teknikleri dersi öneririm.
Ders almadan asla trafige cıkmam zaten. Ders almayı düsünüyorum

Ben de ogrenmeye calisiyorum. 7 yil once aldim ehliyeti ama bir turlu pratik yapacak hevesim ve cesaretim olmadi. Ama kafaya koydum ve bugun basladim. Bizim arabamiz manuel, o yuzden mecbur onu ogrenmem gerek. Otomatik alacak durumda degiliz su an. Ama siz cesaret edemiyorsaniz otomatik alin. Keske bizimki de otomatik olsaydi.
Cesaret edemiyorum ama otomatik de alsam düsük bir model alacağım öyle de olsun istemiyorum

Cesaret edemiyorum ama otomatik de alsam düsük bir model alacağım öyle de olsun istemiyorum
Yavas yavas olur bu kadar buyutmeyin. Ben de sizin gibiyim ama bir yerden sonra zorunluluk aslinda. Benim iki kucuk cocugum var, Allah korusun acil birsey olsa esimi beklemek zorundayin ya da taksi cagirmaliyim. Neden? Herkes yapabiliyorsa biz de yapabiliriz.

Yavas yavas olur bu kadar buyutmeyin. Ben de sizin gibiyim ama bir yerden sonra zorunluluk aslinda. Benim iki kucuk cocugum var, Allah korusun acil birsey olsa esimi beklemek zorundayin ya da taksi cagirmaliyim. Neden? Herkes yapabiliyorsa biz de yapabiliriz.
Çok haklısınız. Ben de onun icin istiyorum. Acil bir sey olsa araba kullanmak gerekse yapamıcam

Kimler araba kullanıyor bir bilseniz..Manuel, otomotik hiç farketmez önemli olan kurallara vakıf olmanız ve kendinize güveniyor olmanız.

Aldığınız eğitimin yetersiz geldiğini düşünüyorsanız. Özel ders alabilirsiniz.

Biraz pratik yaparsanız gayet iyi sürersiniz bence. Eşim de bana ilk manuel de araba kullanmayı öğretmişti baya baya sürüyordum :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X