Manuel araba kullanabilir miyim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaslar. Bu konu bana dert oldu resmen.2 yıldır ehliyetim var. Araba almak istiyorum. Sadece ehliyet alabilecek kadar öğrendim. Vites geçişlerim de iyiydi aslında. Ama bende heyecan panik oluyordu. Otomatik araba fiyatları cok yüksek malum. Normal manuel bir araba alıp,iyice öğrenmek istiyorum. Ama cok da korkuyorum, kullanamazsam diye. Sürekli aklıma ya kaza yaparsam nasıl olacak, aniden önüme bir sey cıkarsa, debriyaj fren nasıl yaparım diye düsünüyorum. Aranızda benim gibi olup suan hiç bir sıkıntı olmadan kullanan var mı. Ayrıca çevremde otomatik kullanan cok kimse yok o yüzden de manuel almak istiyorum. Lütfen bana biraz cesaret verir misiniz :KK43:
Ben manuel kullanabiliyorum. Otomatik bana cok zor geliyor

Kesinlikle otomatik derim. Yoğun trafik bi yerde iseniz çok rahat. Küçük bir ilçede filan düz vites de olur. Ha mecbur kalsam düz vites kullanırım . Biraz daha birikim yapıp otomatik alın derim

otomatik nedir bilmem ..manuel çok zevkli ..zor da değil ya inanın çok basit ..kullandıkça o vites debriyaj olayını direksiyon çevirmek kadsr kavriyorsunuz ..aracın 1 e 2.vitese 3.e 5 e atılması gerektiğini anlıyorsunuz ..aniden bisey cikarsada frenede basabilirsiniz zaten yavaşlamak için ..debriyaj durmak içindir

Manuel cok sevıyordum ta ki suankı arabamı alana kadar, otomatık cok rahat ozellıkle buyuk sehırlerde trafıkta beklerken ayagın debrijayda kopma noktasına gelmıyor. Bence yaparsınız ama su panık halınızı bıraz yatıstırın boyle trafıge cıkılmaz

Merhaba arkadaslar. Bu konu bana dert oldu resmen.2 yıldır ehliyetim var. Araba almak istiyorum. Sadece ehliyet alabilecek kadar öğrendim. Vites geçişlerim de iyiydi aslında. Ama bende heyecan panik oluyordu. Otomatik araba fiyatları cok yüksek malum. Normal manuel bir araba alıp,iyice öğrenmek istiyorum. Ama cok da korkuyorum, kullanamazsam diye. Sürekli aklıma ya kaza yaparsam nasıl olacak, aniden önüme bir sey cıkarsa, debriyaj fren nasıl yaparım diye düsünüyorum. Aranızda benim gibi olup suan hiç bir sıkıntı olmadan kullanan var mı. Ayrıca çevremde otomatik kullanan cok kimse yok o yüzden de manuel almak istiyorum. Lütfen bana biraz cesaret verir misiniz :KK43:
yaniii umut hep vardır... Trafikteki insanlara bir bak kimler kimler kullanıyor sen mi kullanamayacaksın ayrıca birkaç ay sonra her şeyi otomatik bir şekilde yapabildiğini fark edeceksin. Aslansın yaparsın :KK9:

Tabiki kullanirsin kullanamazsin degil ama ben bir yildir otomotik araba kullaniyorum. Esimin arabasi manuel onu kullanirken inanilmaz zorlaniyorum kafama agrilar giriyor o derece yani bie otomotik araba rahatligini manuelde asla bulamazsin

Manuelin verdiği zevki vermiyor otomatik panik yaparsanız her ikisinide kullanamazsınız bir kaç gün özel ders alırsanız pratik yapmış olursunuz

Otomatik vites çok kolaylık ama vites geçişleriniz iyiyse manueli biraz pratik ile yaparsınız bana göre mauel daha zevkli 😂öteki ne öyle hiç araba kullanıyor gibi değiller 😂
Manuel arabada otomatik araba değil mi :KK53: sonucta ikisinin riskleri var manueli abartmamak lazım otomatik daha rahat kabul edelim:KK53:

hiç korkma heyecanla ne yapamaz aaa bu da kullanıyor dedigimiz insanlar bile kullanıyor sen mi yapamayacaksın sadece trafige cık yavas yavas yardım alarak başarabilirsin..zamanla korktuguna değmeyecegini anlayacaksın🤣

Rahat olun,biraz pratikle kullanilirsiniz.
Yeni model araçların vites geçişleri daha kolay,direksiyonu hidrolik,daha yumuşak,fren sistemleri iyi.
Ben 73 model bir kaplumbağa (Volkswagen beetle) kullanıyorum.
Ve eski model araba kullanan bir çok kız tanıdım..O araçlar bile gözde büyütülcek birşey değil..
Her sürücü panik yapabilir,trafikte.
Önemli olan soğuk kanlı olmak,reflekslerinizin hızlı olması ve kendinize güvenmeniz.

Otomatik araç,daha rahat olur elbet.Ama manuelde pratik yaparsanız ilerde çok zorlanmazsınız.
Gerekirse ek ders alın,pratik yapın.ama herşeyden önemlisi kendinize güvenin.

Benim de manuel araç kullanma konusunda korkularım var, bir ara eşim çalıştırdı.ilk kez vites değiştirme debriyaj cart curt görüyorum bu ne be böyle, sürekli kafada olan kurgu yokuşa geldiğinde düşür, dönüş yaparken düşür, hızını artırırken vites yükselt filan. Acayip panik olmuştum. Kış geldi çalışmayı bıraktık, baharda tekrar deneyeceğim ve bu sefer yapacağım. Herkesin yaptığı şeyi ben neden yapmayayım, gerizekalı değilim sonuçta tarzı cümlelerle kendimi rahatlatıyorum size de tavsiye ederim😅

Manual araba kullanınca gideceğin yere daha çabuk var muyorsun ya da madalya takmiyorlar çok zorlama yani olmasa otomotik alırsın bu sırada biraz ders al..evet otomotik biraz daha pahalı ama uygun olanlarida var gerçi arabalirin hepsi şuan çok pahalı..ama ben ikisini de kullana bilmeme rağmen özelikle otomotik uzun yolarda daha çok seviyorum diğeri bacak kaybına yol açabiliyor çünkü acayip yoruyor bence..

Bütçen hangisine el veriyorsa onu al. Senin durumun panik yapmak panik anında manuel otomatik farketmiyor. tekrar kullanımı öğrendiğin zaman birazda pratik yaparsın çözülür ...

Manual araba kullanınca gideceğin yere daha çabuk var muyorsun ya da madalya takmiyorlar çok zorlama yani olmasa otomotik alırsın bu sırada biraz ders al..evet otomotik biraz daha pahalı ama uygun olanlarida var gerçi arabalirin hepsi şuan çok pahalı..ama ben ikisini de kullana bilmeme rağmen özelikle otomotik uzun yolarda daha çok seviyorum diğeri bacak kaybına yol açabiliyor çünkü acayip yoruyor bence..
Evet manuelin böyle bir dez avantajı da var

Benim de manuel araç kullanma konusunda korkularım var, bir ara eşim çalıştırdı.ilk kez vites değiştirme debriyaj cart curt görüyorum bu ne be böyle, sürekli kafada olan kurgu yokuşa geldiğinde düşür, dönüş yaparken düşür, hızını artırırken vites yükselt filan. Acayip panik olmuştum. Kış geldi çalışmayı bıraktık, baharda tekrar deneyeceğim ve bu sefer yapacağım. Herkesin yaptığı şeyi ben neden yapmayayım, gerizekalı değilim sonuçta tarzı cümlelerle kendimi rahatlatıyorum size de tavsiye ederim😅
Aynı sizin gibiyim :KK70: ben de baslayacağım bakalım allah yardımcımız olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X