Maskesiz kv

Ben konuşmadığınız kvnin evine niye gittiğinizi anlamadım.
Oturup karşılıklı bakıştınız mı ziyaret süresince?
İnsanlar özel günlerde birbirini aramamayı "konuşmamak " olarak sayıyor sanırım yoksa kayınvalşdenin evine ziyarete kadar gidilmiş konuşmaması mı kalmış 🤷‍♀️

Israr kıyamet çağırıyorlar. Bana kalsa asla asla gitmem zaten. Ben dikkat ediyorlar diye düşündüm hep.
E tamam da siz zaten dikkati hiçe sayıp yaşlı insanların evine oturmaya gitmişsiniz. Bu kvnin sizi uğurlamaya maskesiz inmesinden daha riskli bir olay. Onu demek istiyorum. Keşke gitmeseydiniz.

İnsanlar özel günlerde birbirini aramamayı "konuşmamak " olarak sayıyor sanırım yoksa kayınvalşdenin evine ziyarete kadar gidilmiş konuşmaması mı kalmış 🤷‍♀️
Hiç bu açıdan bakmamıştım.
Konuşmuyoruz deyince hiç muhatap olmuyorlar zannettim.
Açıklama için teşekkür ederim.

E tamam da siz zaten dikkati hiçe sayıp yaşlı insanların evine oturmaya gitmişsiniz. Bu kvnin sizi uğurlamaya maskesiz inmesinden daha riskli bir olay. Onu demek istiyorum. Keşke gitmeseydiniz.
Biz kimseyle görüşmüyoruz ki. Şu an onlar bizim için risk teşkil ediyor biz onlar için değil. Geçen yaz kv düğün düğün gezdi. Eşimi de ısrarla çağırdı ama gitmedi eşim.

Kısaca anlatmak istiyorum. Kv ile konuşmuyorum. Bir çocuğum var. Eşim de mecbur kalmadıkça konuşmuyor. Hatta kp ile de çok problemler yaşadık. Her neyse asıl konu ise bugün onlara gittik. Çıkışta arabaya kadar geldiler bizimle geçirmeye. Arabaya binince farkettim kv maske takmamış. Elinde filan da yoktu maske hani açık havada çıkardı desem dışarı çıkınca. Ben kendileri için dikkat ediyorlardır en azından diye güvenip çocuğumu götürüyorum. Siz olsanız ne yaparsınız. Konışmadığım için kendisine bişey demem söz konusu değil.
Konuşmuyorsun diye ufak şeyleri dert etme unutmuştur gidiuonuz diye bence siz hiç gitmeyin

Biz kimseyle görüşmüyoruz ki. Şu an onlar bizim için risk teşkil ediyor biz onlar için değil. Geçen yaz kv düğün düğün gezdi. Eşimi de ısrarla çağırdı ama gitmedi eşim.
Risk teşkil ediyorlarsa neden konuşmadığınız yere gidiyorsunuz bunu soruyorum ben işte. Anneler gününde bile gitmek istememişsiniz, şimdi yine ısrar kıyamet gitmeyebilirdiniz zaten ne eşinizin ne sizin aranız iyi değilmiş. Bu durumda kv çok suçlu olmuyor (aşağı maskesiz inme konusunda) çünkü siz bile bile riskin ayağına gitmişsiniz. Ha ayrıca bende çöp atmaya vs giderken maske takmıyorum, bunun kötü birşey olduğunu düşünmüyorum. Siz oturmaya gidince sorun yok ama kv maskesiz inince sorun var.

Hiç bu açıdan bakmamıştım.
Konuşmuyoruz deyince hiç muhatap olmuyorlar zannettim.
Açıklama için teşekkür ederim.
Tek kelime bile konuşmuyorum. İlgileniyor gibi yapıyor eşimin yanında. Tek kelime cevap vermiyorum. Aileme küfretti evliliğimizi yıkmaya çalıştı. İftiralar attı. Doğmamış çocuğuma beddua etti. Şimdi de eşimin yanında normal davranmaya çalışıyor. Eşimin hatrına ayda iki ayda bir saat oturup geliyoruz.

İyi ki konuşmuyorsunuz...
Benim kv ile konuşmadığım zaman oldu.2 sene telefonda dahi konuşmadık.Ve o durumda istediği kadar ısrar etsin evine falan gitmem.Konuşmadığım insanla eve gidince ne konuşacağım?
Maskesiz de aşağıya iniyorum.Bunu abartmışsınız.

Ben eski konularına şöyle bir baktım, hiç konuşmuyorlarmış.
Ama ben hiç konuşmadığım birinin evine gitmezdim de neyse.
İnan yüzünü görmeyi ben de asla istemiyorum. Ayda iki ayda bir saat gidiyoruz. İki gün sonra ölürlerse vicdan azabı çekmek istemiyorum diyor eşim. O kadın bizi gömer ama bence.

Tek kelime bile konuşmuyorum. İlgileniyor gibi yapıyor eşimin yanında. Tek kelime cevap vermiyorum. Aileme küfretti evliliğimizi yıkmaya çalıştı. İftiralar attı. Doğmamış çocuğuma beddua etti. Şimdi de eşimin yanında normal davranmaya çalışıyor. Eşimin hatrına ayda iki ayda bir saat oturup geliyoruz.
Bence esas dert etmeniz gereken maskesizlik falan olmamalı.Aileme küfredip,doğmamış çocuğuma beddua eden kadın padişah olsa gitmem yanına.Eşim bunu teklif dahi edemez.Onun hatrı varsa benim de hatrım ve gururum var.

İyi ki konuşmuyorsunuz...
Benim kv ile konuşmadığım zaman oldu.2 sene telefonda dahi konuşmadık.Ve o durumda istediği kadar ısrar etsin evine falan gitmem.Konuşmadığım insanla eve gidince ne konuşacağım?
Maskesiz de aşağıya iniyorum.Bunu abartmışsınız.
Sanırım kv yaptığı için bu kadar takmış.
Kendi annesi yapsa ya da başka sevdiği biri yapsa bu kadar takılmaya ağına adım kadar eminim. Zaten bile bile risk alıp kendisi gitmiş kv, takılması anlamsız geldi bana.
Ek olarak şu haberi şuraya iliştireyim; “Dışarı çıktığınızda yanınızda 2 metreden kısa mesafede kimse yoksa illa maske takmanız gerekmiyor“ diyen Bakan Koca’ya, herkes aynı soruyu yöneltti - Son Dakika

Sanırım kv yaptığı için bu kadar takmış.
Kendi annesi yapsa ya da başka sevdiği biri yapsa bu kadar takılmaya ağına adım kadar eminim. Zaten bile bile risk alıp kendisi gitmiş kv, takılması anlamsız geldi bana.
Ek olarak şu haberi şuraya iliştireyim; “Dışarı çıktığınızda yanınızda 2 metreden kısa mesafede kimse yoksa illa maske takmanız gerekmiyor“ diyen Bakan Koca’ya, herkes aynı soruyu yöneltti - Son Dakika
Evet biliyorum bu haberi.Ama bence konu sahibini rahatsız eden maske değil direk kv.Ama dert etmesi gereken şey maske olmamalı..

E misafirlige gidip oturmakda uygun degil pandemi surecinde.
Sizler calismiyormusunuz en azindan eşiniz sizde risk oluşturuyorsunuz sonuçta.

Kocanızı iyi egitmişsiniz , mecbur kalmadıkça annesiyle konuşmayacak kadar hemde , bravo !
Siz maske takın ve kendi virüsünüzü yada mikrobumuzu kayınvalideye bulaştırmayın. “asagıya kadar uğurlamaya gelen kv herzaman pis , kötü , kakadır” 😒

X