Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Kızlar bugun transferimi oldum . Transfer olanlara sorum, doktorum full yatacaksın 3 gün dedi. Takside arkada oturmak zorunda kaldım neden oturdun uzansaydın keske dedi. Şimdi kafama takıldı zaten transferden sonra 1 saat yattım taksiden inince eve de yürüdüm merdivende çıktım 😔 sizler ne yaptınız transfer sonrası

Kızlar bugun transferimi oldum . Transfer olanlara sorum, doktorum full yatacaksın 3 gün dedi. Takside arkada oturmak zorunda kaldım neden oturdun uzansaydın keske dedi. Şimdi kafama takıldı zaten transferden sonra 1 saat yattım taksiden inince eve de yürüdüm merdivende çıktım 😔 sizler ne yaptınız transfer sonrası
Benim dün sabah oldu transferim , 1 saat yattım, tuvalete gittim. Giyinip arabaya ön koltuğu yatırarak oturdum. Geldim. Evdede yemek, tuvalet icin kalkıyorum evde ufak dolaşıyorum çok ayakta kalmıyorum . Bana ev içinde iş yapmadan ufak dolaşma ( kan dolaşımı icin önemli ) tuvalet , yemek icin kalk dediler. Sadece itip çekme ağır kaldırma falan dediler. Hep yatmayı önermediler

Abartmış sanki biraz 🤔

mrb polip ameliyatı olduğundan bahsetmişsin nasıl olduğunu anlatır mısın yani hemen adet bitimnde mi yapıldı büyüklğü neydi ? bana doktr amelyta kadr yasmn kullnmamı söyledi saçma değil mi bşka bir dr gerek olmadığnı söyledi bilen biri yeşillendirirse sevinirim
Ameliyata kadar doğum kontrol hapı kullanman lazım ya da adetin biter bitmez ameliyatın yapılması lazım. Ben de doğum kontrol hapı kullandım çünkü doktorum ve hastane ameliyat için benim adetimden hemen sonraya müsait değildi. Rahim duvarının ince kalması lazım polip ameliyatı için ki görüşleri daralmasın doğru parçaları alsınlar. O yüzden saçma değil doğum kontrol hapı kullanmak. Benim 3-4 farklı yerden dallanmış şekilde tam rahim içine doğru poliplerim vardı.

Ben transferden sonra 10 dk dinlendim sonra normal hayatına dönebilirsin ağır iş yapma dediler eve giderken yatar pozisyon ya da evde sürekli yat demediler ama ben tedbir olarak 3 gündür dinleniyorum

Doktorunun bu söylediğinin hiç bir bilimsel kaynağı yok. Zaten evhamlıyız iyice evham çıkıyor bu doktorlar. Evet ağır iş yapmayacaksın ama hep yatmak diye de bişey yok hatta benim doktorum hep yatma kan dolaşımın yavaşlar embryo tutunamaz demişti. Transferden sonra sadece 10dk yatırdılar ki Amerikada yaşıyorum tüm bilimsel gelişmeler yakından takip ediliyor. Senin ekstra bir problemin varsa sık düşük yapmak gibi ya da rahimle alakalı belki doktorun ondan söylemiştir ama diğer türlü abartmış 🤦🏻‍♀️

Ameliyata kadar doğum kontrol hapı kullanman lazım ya da adetin biter bitmez ameliyatın yapılması lazım. Ben de doğum kontrol hapı kullandım çünkü doktorum ve hastane ameliyat için benim adetimden hemen sonraya müsait değildi. Rahim duvarının ince kalması lazım polip ameliyatı için ki görüşleri daralmasın doğru parçaları alsınlar. O yüzden saçma değil doğum kontrol hapı kullanmak. Benim 3-4 farklı yerden dallanmış şekilde tam rahim içine doğru poliplerim vardı.
anladım teşekkürler.başka bir dr. adt bitimnde hemen yapabileceğni ve kullnmaya gerk olmayacğnı söyledi.Gideceğim yer ise dediğn gibi 1hafta sonraya tarh verdiği için kullanmamı söyledi sebep buymuş demek.amliyttan sonra da kullanmaya devam edilyr mu? siz nerede oldunuz özel mi devlt mi ne kadr tuttu :)

Benim dün sabah oldu transferim , 1 saat yattım, tuvalete gittim. Giyinip arabaya ön koltuğu yatırarak oturdum. Geldim. Evdede yemek, tuvalet icin kalkıyorum evde ufak dolaşıyorum çok ayakta kalmıyorum . Bana ev içinde iş yapmadan ufak dolaşma ( kan dolaşımı icin önemli ) tuvalet , yemek icin kalk dediler. Sadece itip çekme ağır kaldırma falan dediler. Hep yatmayı önermediler
Anladım canım bende 1 saat yattım sonra wc ye gidip hastane çıkısına kadar yürüdüm malum... Snra takside de oturdum arada uzandım ama tamda uzanamadım. Doktorum kızdı valla 3 gün yatacaksın dedi kafam ona takıldı ama birşey ollmaz sanırım ya insallah. Peki ağrın varmı? Benim arada bıçak gibi saplanıp gidiyor ağrı

Ben transferden sonra 10 dk dinlendim sonra normal hayatına dönebilirsin ağır iş yapma dediler eve giderken yatar pozisyon ya da evde sürekli yat demediler ama ben tedbir olarak 3 gündür dinleniyorum
İyi yapmıssın canım. Ben 1 saat yattım doktorum sıkı sıkı tembihledi anlamadım bende.. insallah pozitifi görürürz

Doktorunun bu söylediğinin hiç bir bilimsel kaynağı yok. Zaten evhamlıyız iyice evham çıkıyor bu doktorlar. Evet ağır iş yapmayacaksın ama hep yatmak diye de bişey yok hatta benim doktorum hep yatma kan dolaşımın yavaşlar embryo tutunamaz demişti. Transferden sonra sadece 10dk yatırdılar ki Amerikada yaşıyorum tüm bilimsel gelişmeler yakından takip ediliyor. Senin ekstra bir problemin varsa sık düşük yapmak gibi ya da rahimle alakalı belki doktorun ondan söylemiştir ama diğer türlü abartmış 🤦🏻‍♀️
Kesinlikle katılıyorum, bu süreç sürekli kendimizi dinlediğimiz havadan bile nem kaptığımız bir süreç onu yaptım bişey olur mu bunu yaptım tutmaz mı ama dediğiniz gibi bilimseldayanağı yok. Hemşireler bana dinlendirmenin de tüplere kaçmaması için olduğunu söyledi. Aslında kendimizde belirti filan ararken de yine kendi ruh sağlığımıza zarar veriyoruz bir sürü insan var bulgusu olmadan pozitifi gören ama napacaksın sürekli kendinle baş başasın insan ister istemez kafayı takıyor her şeye.

Yok kuzum yaa bir dış gebelik geçirdim sadece. Takside oturabilirm sanıyordum bende ne bileyim 3 gün full yatacaksın diyince takside oturdum ben ama dedim kızdı o da. Anlamadım gitti .. evhamlandım tabii sinir stres yapmıcam dedikçe herseye sinirlendm valla bugun. Sonumuz hayırolsun inşallah

İyi yapmıssın canım. Ben 1 saat yattım doktorum sıkı sıkı tembihledi anlamadım bende.. insallah pozitifi görürürz
İnşallah canım Allah sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin. Benim önceki gebeliklerim kendiliğindendi hepsinde de farklı medenlerden düşük oldu be emin ol çok çok dikkat etmiştim her şeyi kafama takıyordum ama anladım ki bazı şeyler senin elinde değil, elbet doğru zaman gelecek.

Benim pek birseyim yok. Kendimi dinleyince hafif kasık bölgem agriyor gibi geliyor. Beni bu süreçte en çok zorlayan sabah akşam 2 şer tane lutinus vajinal tablet koymak, koyarken agri oluyor.

Trasferden sonra 10 dk masada 1 saate yakında oda da yattım 25 dk sonrasında 3 kez wc ye gittim 1 saatlik yolum vardı kendi arabamızla ön koltukta oturarak eve geldim 3 gün full dinledim bir bardak dahi kaldırmadım 4.gün akşam üzeri duş aldım.
Sabah peynir
öğlen yoğurt
akşamda süt tüketimime dikkat ettim
Ceviz fındık çok yedim badem kuru kayısı leblebi kuru üzüm tükettim.
Çok şükür pozitifi haberi aldım 🤗 darısı sizin başınıza 🤲

X