Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Merhabalar, benim de martta yumurta toplama oldu şimdi transfer için ikinci adeti bekliyorum🤗
4 yıllık evliyiz, 4kez doğal yolla hamile kaldım ama 1 düşük 3 dış gebelik sonucu iki tüpümü de kaybettim. İki başarısız denemem var amh düşük olduğu için az yumurtam oluyor ve malesef her seferinde sıfırdan başlıyorum. Suan 1 adet 5.gün embriyom var.
Hepimiz pozitif sonuçları alırız sonucunda inşallah hakkımızda hayırlısı..
Hayırlısı olsun inşallah 🙏🤗

Merhaba herkese. Ben de Mayıs başında kontrole gideceğim. Bir sıkıntı çıkmazsa, ikinci deneme için baştan OPU süreciyle başlayacağız kısmetse. Herkesten güzel haberler aldığımız bir topic olsun inşallah :dua:

Buarada ben de yazayım bizim erkek kaynaklı interfilite sorunumuz var. Eşim 4 aydır promotil men, impryl, c vitamini 1000 mg kullanıyor aralıksız. Bir dönem de bal polen arı sütü propolis karışımı kullandı baştan beri keçiboynuzu kürü de yapıyoruz. Yarın test yaptırıp göreceğiz bakalım bunlar işe yaramış mı :) ben de tsh düşük tutmak için ( tüp bebek hormonları 3 ün üzerine çıkartıyor benimkini) tiroid ilacı, folidays kapsül ve promotil women kullanıyorum 4 aydır. Bende bir sorun yok ama daha kaliteli yumurtalar oluşsun diye yumurta detoksu yapıyoruz doktor onayıyla. Bakalım bizi bu sefer neler bekliyor :)

Merhaba herkese. Ben de Mayıs başında kontrole gideceğim. Bir sıkıntı çıkmazsa, ikinci deneme için baştan OPU süreciyle başlayacağız kısmetse. Herkesten güzel haberler aldığımız bir topic olsun inşallah :dua:
Hayırlısı olsun ikinci denemeniz🍀 bende ikinci denememe başladım hsonu opu olacağım inşallah yarın gün belirlenecek🙈

Merhaba hanımlar, Allah kısmet ederse 1 mayıs'da tedaviye başlıyoruz. Aranızda mayıs ayı tüp bebek adayları varsa topiğime davet ediyorum 😊 gelin bu süreci birlikte paylaşalım 🌿

Edit:
Ayrıca isteyenler;
~ Tüp bebek yaptırma sebebini
~ Yaşını
~ kaç yıl denedikledini
~ daha önce aşılama ve herhangi bir düşük yaşayıp yaşamadıklarını
~ Kaçıncı tüp bebek denemesinde olduğunu
~ bu dönemde kullanılan ilaçları (folik asit, balık yağı, d vitamini vb)
~ hayat kalitesinde ve beslenmesinde yaptığı değişimler
~ sperm kalitesinin ve sayısının artması açısından eşine kullandırdığı ilaçları veya kürleri
~ Yaptıracağı tüp bebek yöntemini (uzun periyod-kısa periyod)
~ Transfer aşamasında taze mi yoksa dondurulmuş embiryo mu konulacağına dair ayrıntılar belirtebilirler 😊

Kendimden bahsetmem gerekirse;
- bu benim ilk tüp bebek denemem olacak
- geçen ay aşılama yaptırdım ve tutmadı malasef
- yaklaşık 3 senedir deniyoruz
- 1,5 sene önce 6 haftalık hamileyken bebeğimin kalbi durdugu icin kürtaj oldum
- sağda ve solda bir adet olmak üzere toplamda iki adet 1.5 cm'lik çikolata kistlerim var.
- uzun periyodlu tüp bebek yöntemi kullanılacak
- taze embriyo transferi yapılacak

-bu dönemde kullandığım ilaçlar:
♡ folik asit olarak folidays,
♡ D3-k2 (orzax ocean- kovid döneminde bağışıklığımın kuvvetlenmesi için yazdı doktorum)
♡ balık yağı (efa mom) bu aralar balık tüketmediğım için bunu kullanmayı kendim tercih ettim.
♡ beslenme olarak; tüp bebek tedavisi sırasinda kullanılan ilaçların ve sonrasinda hamile kalınirsa o hamileligin sebep olacagi kilo alimina karsi 1-2 kilo vemek acisindan yediklerime dikkat ediyorum.
♡ bu süre zarfında paketli gıdaları hayatımdan çıkardım
♡ yeşil çay harici kahve ve çay tüketmemeye çalışıyorum
♡ her hafta en az beş gün egzersiz yapıyorum (bunu telefonuma indirdigim göbeği eritin-bacağı eritin tarzı aplikasyonlar yardımıyla yapıyorum)

♡ Eşime sprem kalitesini ve hareketliligini arttirması acisindan da keçi boynuzu kürü kullandırıyorum. Yumurta toplamaya bir-iki hafta kala da çakşır suyuna başlatacağım.

Umarım mayıs ayı hepimiz için uğurlu bir ay olur 🤲🌸
Merhaba kızlar benimde nisandaydı mayısa erteledim Mayıs ta adet olunca transfer olacağım net tarihi belli değil benim 2. Denemem 1.sinde kimyasal gebelik yaşadım inşallah bu kez sağlıklı olur 2 tane dondurulmuş 5.gün embriyosu var onları transfer olacağım nasipse 🤲🏻❤️

Merhaba kızlar bende Mayıs'ta tüp bebek tedavisine basliycam.2 negatif aşılamam var. Pko var . Devlette raporlu yaptırcam bakalım.insallah emeklerimizin karşılığını alırız. mübarek günlerde bol bol dua edelim hepimiz için. 🥰🤲
Bende de pcos var cnm 1.kimyasal oldu bu 2. Denemem inşallah bu kez miniklerimize kavuşuruz 🤲🏻 Yaşın kaç kilon var mı cnm

Herkese merhaba. Bende burada çok yeniyim. Başlığı görünce katılmak istedim. Bende dün transfer yaptırdım. 26 sında kan verip sonuç öğreneceğim. Rabbim hepimizin gönlüne göre versin şu mübarek aylarda. İyi akşamlar herkese 🙏😊
İnşallah pozitif sonuç alırsın canım ❤️ İlk denemen mi kaç tane transfer oldum anlat bakalım 🥰

Herkese selamm🖐 Bende bayramdan hemen sonra tüp bebek sürecine başlıyorum inşallah. 37 yaş pcos. İlk deneme olacak. 2 aşılama sonuncusu kimyasal düşük. Samsun medikalpark da yaptırcam. Hakkımızda hayırlsı olsun inşallahh 🙏🙏
Bende de pcos var cnm ilk denemem kimyasal oldu 2. Yi bayramdan sonra yaptıracağım inşallah pozitif sonuçları paylaşırız burda 🤲🏻

Yaşım 31
Sol tüpüm hidrosalpenks sebebi ile alında
1 aşılamam var olumsuz
Diyarbakır bahçecide tedaviye başladık
2 adet 4 AB kalite de dondurulmuş embriyom var
19 martta histeroskopi oldum 2 adet polip alındı boyutları çok küçüktü doktorum alınması iyi olur dedi.
Eşimde hiç bir problem yok
4 senelik evliyim
3 senedir çocuk istiyoruz
Hiç hamile kalmadım
Şuanda adet bekliyorum transfer için 🤗
Rabbim bu mübarek ayda tuttuğumuz oruçlarımızı kabul etsin inşallah hepimizin kucağı dolar 🤲 dualarım da tanıdığım tanımadığım kim varsa gönlünde ki ver Rabbim diyorum inşallah kabul olur 🤗
Amin inşallah canım hepimiz pozitifi görelim 🤲🏻🤲🏻❤️

Herkese merhaba :)

~ Tüp bebek yaptırma sebebi: 35 yaş, amh 0,41, yarım rahim ve tek tüp olduğundan tüp bebek yaptırıyoruz. Eşimin de sperm sayısı yarı yarıya düşükmüş onu da testlerde öğrendik.
~ Yaş: 35
~ kaç yıl denedikleri: 2 yıl olmasına 2 ay var.
~ daha önce aşılama ve herhangi bir düşük yaşayıp yaşamadıklarını: 1 yıl önce dış gebelik geçirdim (sağ güdük rahimde yerleştiği ve gebeliğe kadar patlatmadan büyümesinin mümkün olmadığı için laparoskopik operasyonla sağ tüp, güdük rahim ve bebek alındı.
~ Kaçıncı tüp bebek denemesinde olduğunu: 2020 Eylül de ilk denememde 4 yumurta toplandı, 2 si 5. güne gitti ve donduruldu (transfer olmadı çünkü ilaçlarla yumurtanın büyümesi uzun sürdüğünden transfer zamanını kaçırdık.) İkinci deneme Kasım 2020'de 6 yumurtadan 2 tanesi donduruldu (korona çok yayılmıştı eşim istemedi transferi). 3 Mart'ta ilk denememden 1 embryo transferi oldu ve negatif sonuçlandı. Şimdi 2. transferimi denemeye başlayacağız. 8 Mayısta taransferim olabilir her şey yolundaysa.
~ bu dönemde kullanılan ilaçları (folik asit, balık yağı, d vitamini vb): Folik asit, coraspin, estrafem, climara fort
~ hayat kalitesinde ve beslenmesinde yaptığı değişimler: 2,5 yıldır akdeniz diyeti, günde 30 dk yürüyüş ve tatlıdan uzak durma
~ sperm kalitesinin ve sayısının artması açısından eşine kullandırdığı ilaçları veya kürleri: Promotil men kullanmıştı, pek değişiklik olmadı ama tüp bebek için yeterli sayıda sperm vardı.
~ Yaptıracağı tüp bebek yöntemini (uzun periyod-kısa periyod): Kısa yapıldı ikisi de
~ Transfer aşamasında taze mi yoksa dondurulmuş embiryo mu konulacağına dair ayrıntılar belirtebilirler 😊: Donmuş :)

İnşallah pozitif sonuç alırsın canım ❤️ İlk denemen mi kaç tane transfer oldum anlat bakalım

İnşallah pozitif sonuç alırsın canım ❤️ İlk denemen mi kaç tane transfer oldum anlat bakalım 🥰
Teşekkür ederim inşallah hepimiz alırız. Benim ilk denemem. 18 yumurta toplandı 1 transfer oldu 2 tane dondurduk. Transfer 3. Gün embriyosuydu. Şuan için hiç bir belirtim yok ama hayırlısı bakalım beklemedeyim. 🙏♥️

X