Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Merhaba kızlar benimde nisandaydı mayısa erteledim Mayıs ta adet olunca transfer olacağım net tarihi belli değil benim 2. Denemem 1.sinde kimyasal gebelik yaşadım inşallah bu kez sağlıklı olur 2 tane dondurulmuş 5.gün embriyosu var onları transfer olacağım nasipse 🤲🏻❤️
cnm birşey soracağım ikinci transferde hastaneye yine tüp bebek ücreti ödüyor musun yoksa sadece muayane ücreti mi ödüyorsun..

Esoca38 Esoca38 canım kaçıncı günün transferde ben msjları okurken atlamışım inşallah hayırlı haberler almaya seninle başlarız 🤗

Bende adet oldum 3 mayıs da randevum var estrofem e başladım heyecanlanıyor insan 🤗

tüp bebek tedavi ücreti ne kadardı peki
Canım tek tek bilmiyorum ama ilk denememde yumurts toplama işlemi da dahil totalde 15-16 bin TL’yi geçti benim sonrasındaki ilaçlar filan da dahil doktor muayeneleri hormon testleri falan filan herşey...2. Denemede ne kadarı bulur bilemiyorum daha yaptırmadım bende 2.yi dondurulmuş embriyom var 2 tane onları olacağım

Son düzenleyen: Moderatör:
Esoca38 Esoca38 canım kaçıncı günün transferde ben msjları okurken atlamışım inşallah hayırlı haberler almaya seninle başlarız 🤗

Bende adet oldum 3 mayıs da randevum var estrofem e başladım heyecanlanıyor insan 🤗
Bugün 7. Günüm transferde. Aynen valla çok heyecanlı değişik bir süreç 🙏🥰 hayırlı olsun tedaviniz sizinde inşallah ♥️

Bende Mayıs Haziran gibi düşünüyorum.
İlk denemem olacak . Eşimde 3.seviye varikosel var.
Yaşım 33.

Taze ve dondurulmuş , kısa uzun ayrımını açıklar mısınız ?

Çok yeniyimde....

bir de hangi hastanede ise onu da mı yazsak ? Ben devletten rapor çıkarabilirsem Pendik Medicakpark da düşünüyrum

Buarada ben de yazayım bizim erkek kaynaklı interfilite sorunumuz var. Eşim 4 aydır promotil men, impryl, c vitamini 1000 mg kullanıyor aralıksız. Bir dönem de bal polen arı sütü propolis karışımı kullandı baştan beri keçiboynuzu kürü de yapıyoruz. Yarın test yaptırıp göreceğiz bakalım bunlar işe yaramış mı :) ben de tsh düşük tutmak için ( tüp bebek hormonları 3 ün üzerine çıkartıyor benimkini) tiroid ilacı, folidays kapsül ve promotil women kullanıyorum 4 aydır. Bende bir sorun yok ama daha kaliteli yumurtalar oluşsun diye yumurta detoksu yapıyoruz doktor onayıyla. Bakalım bizi bu sefer neler bekliyor :)

Sonuç ne oldu acaba ?

Merhaba, hastanenize bu durumu sorun mutlaka. Normalde bizim de tedavi başlangıç günümüz c.tesi gününe denk geliyor; bize hastaneden atacaklafı mesajı göstererek eş olarak hafta sonu yasağına tabi tutulamayacağımız söylendi. Muhtemelen bu durum şehirler arası yasak için de geçerli olacaktır.
Benim de aynı sizin gibi ilaçlara başlama günüm 1 mayıs olucak umarım nöbetçi eczanelerden almamız gereken ilaçları bulabiliriz.. :) ben 27 yaşındayım eşimin spermi hızı ve morfolojisi düşük olduğu için ilk defa tüp bebek yaptırıcaz ... transfer falan da bayrama denk gelicek sorun olmadığını söylediler hasta olduğu müddetçe çalıştıklarını söylediler.. biraz gerginim açıkçası ilk denemem tutmazsa diye .. aslında iyi düşünmem gerekiyor ama yine de olumsuz da olabileceğini kendime unutturmamaya çalışıyorum ki negatif olursa kabullenip yola devam etmem kolay olsun diye

Yaşım 33.

Çok yeniyimde....

bir de hangi hastanede ise onu da mı yazsak ? Ben devletten rapor çıkarabilirsem Pendik Medicakpark da düşünüyrum
Hayırlı olsun İlk denemenizde inşallah pozitif olur🙏🍀 yumurta toplamadan sonra oluşan embriyolar eğer rahim hazırsa dondurulmadan transfer ediliyor, rahim hazır değilse doktorun kontrolüne göre ve kişinin durumuna göre embriyoları dondurup uygun olunca transfer ediliyor bilmem açıklayıcı oldumu🤗

Hayırlı olsun İlk denemenizde inşallah pozitif olur🙏🍀 yumurta toplamadan sonra oluşan embriyolar eğer rahim hazırsa dondurulmadan transfer ediliyor, rahim hazır değilse doktorun kontrolüne göre ve kişinin durumuna göre embriyoları dondurup uygun olunca transfer ediliyor bilmem açıklayıcı oldumu🤗

Çok teşekkür ederim.

Umarım herkes tez zamanda sağlıcakla bebeğini kucagına alır.

Benim de aynı sizin gibi ilaçlara başlama günüm 1 mayıs olucak umarım nöbetçi eczanelerden almamız gereken ilaçları bulabiliriz.. :) ben 27 yaşındayım eşimin spermi hızı ve morfolojisi düşük olduğu için ilk defa tüp bebek yaptırıcaz ... transfer falan da bayrama denk gelicek sorun olmadığını söylediler hasta olduğu müddetçe çalıştıklarını söylediler.. biraz gerginim açıkçası ilk denemem tutmazsa diye .. aslında iyi düşünmem gerekiyor ama yine de olumsuz da olabileceğini kendime unutturmamaya çalışıyorum ki negatif olursa kabullenip yola devam etmem kolay olsun diye

hangi hastanede yapıyorsunuz ?

Yaşım 33.

Çok yeniyimde....

Cogu ilacı hastane temin ediyo diye biliyorum; vermese bile her türlü ilaç bulunur o konuda iciniz rahat olsun bence. Valla ben şuan acaba pozitif mi olur yoksa negatif mi olur diye düşünmekten ziyade acaba kaç yumurtadan kacı donduralacak, kaçıncı güne gelecek, yumurta toplama süreci nasıl olacak, iğneler hormon dengemi bozup kilo aldıracak mı vs onun telaşı ve heycanı içerisindeyim. Tedavimiz bi olsunda transfer zamanı gelince oldu mu olacak mı telaşına girelim boş ver 😊 dondurulmuş yumurtamız olduktan sonra gerisi kolay artık, önemli olan bizim bu süreçte kendimize (bedenimize) ne kadar iyi baktığımız. Biz elimizden geleni yapalım gerisi Allah'a kalmış.

Merhaba hanımlar, Allah kısmet ederse 1 mayıs'da tedaviye başlıyoruz. Aranızda mayıs ayı tüp bebek adayları varsa topiğime davet ediyorum 😊 gelin bu süreci birlikte paylaşalım 🌿

Edit:
Ayrıca isteyenler;
~ Tüp bebek yaptırma sebebini
~ Yaşını
~ kaç yıl denedikledini
~ daha önce aşılama ve herhangi bir düşük yaşayıp yaşamadıklarını
~ Kaçıncı tüp bebek denemesinde olduğunu
~ bu dönemde kullanılan ilaçları (folik asit, balık yağı, d vitamini vb)
~ hayat kalitesinde ve beslenmesinde yaptığı değişimler
~ sperm kalitesinin ve sayısının artması açısından eşine kullandırdığı ilaçları veya kürleri
~ Yaptıracağı tüp bebek yöntemini (uzun periyod-kısa periyod)
~ Transfer aşamasında taze mi yoksa dondurulmuş embiryo mu konulacağına dair ayrıntılar belirtebilirler 😊

Kendimden bahsetmem gerekirse;
- bu benim ilk tüp bebek denemem olacak
- geçen ay aşılama yaptırdım ve tutmadı malasef
- yaklaşık 3 senedir deniyoruz
- 1,5 sene önce 6 haftalık hamileyken bebeğimin kalbi durdugu icin kürtaj oldum
- sağda ve solda bir adet olmak üzere toplamda iki adet 1.5 cm'lik çikolata kistlerim var.
- uzun periyodlu tüp bebek yöntemi kullanılacak
- taze embriyo transferi yapılacak

-bu dönemde kullandığım ilaçlar:
♡ folik asit olarak folidays,
♡ D3-k2 (orzax ocean- kovid döneminde bağışıklığımın kuvvetlenmesi için yazdı doktorum)
♡ balık yağı (efa mom) bu aralar balık tüketmediğım için bunu kullanmayı kendim tercih ettim.
♡ beslenme olarak; tüp bebek tedavisi sırasinda kullanılan ilaçların ve sonrasinda hamile kalınirsa o hamileligin sebep olacagi kilo alimina karsi 1-2 kilo vemek acisindan yediklerime dikkat ediyorum.
♡ bu süre zarfında paketli gıdaları hayatımdan çıkardım
♡ yeşil çay harici kahve ve çay tüketmemeye çalışıyorum
♡ her hafta en az beş gün egzersiz yapıyorum (bunu telefonuma indirdigim göbeği eritin-bacağı eritin tarzı aplikasyonlar yardımıyla yapıyorum)

♡ Eşime sprem kalitesini ve hareketliligini arttirması acisindan da keçi boynuzu kürü kullandırıyorum. Yumurta toplamaya bir-iki hafta kala da çakşır suyuna başlatacağım.

Umarım mayıs ayı hepimiz için uğurlu bir ay olur 🤲🌸
Merhaba hepimiz hakkında hayırlısı olsun inşAllah 🥰 ben pazartesi yumurta toplama çok şükür yapıldı hayırlısıyla inşAllah cumartesi transfer yapılacak

Cogu ilacı hastane temin ediyo diye biliyorum; vermese bile her türlü ilaç bulunur o konuda iciniz rahat olsun bence. Valla ben şuan acaba pozitif mi olur yoksa negatif mi olur diye düşünmekten ziyade acaba kaç yumurtadan kacı donduralacak, kaçıncı güne gelecek, yumurta toplama süreci nasıl olacak, iğneler hormon dengemi bozup kilo aldıracak mı vs onun telaşı ve heycanı içerisindeyim. Tedavimiz bi olsunda transfer zamanı gelince oldu mu olacak mı telaşına girelim boş ver 😊 dondurulmuş yumurtamız olduktan sonra gerisi kolay artık, önemli olan bizim bu süreçte kendimize (bedenimize) ne kadar iyi baktığımız. Biz elimizden geleni yapalım gerisi Allah'a kalmış.
Çok doğru söylediniz valla ya ben nedense direk sonucu düşünmeye odaklandım ama adım adım ilerlemem gerekiyor düşüncelerimi de ona göre sıralamam gerekiyor çok doğru dediniz inşallah gönlümüzce olur her şey

X