Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Ben şuan 8.haftadayım. Daha önce de 5.haftamda gelmişti. Benim de ilki daha azdı. Bu defa gelen daha çok ve kırmızılık oranı fazlaydı. Günlük pedi doldurmuştu. Doktorum kanama olmadığı sürece sorun yok dedi. Zaten akşamına da geçti canım
Benim direk kanama şeklinde geldi lavaboya giderken aktığını hissettim sonrasında lavaboya da geldi.

Aynıymışız. Bizde hayırlısıyla 12-13 haftaları görebilseydik sonrasında lekelenme problemleri ve risk azalıyormuş
İnşallah canım. İnsan birden görünce korkuyor. Bazen fitil akıntı yapıyor hissediyorsun. Bir şey mi oldu diye tuvalete korkarak girer oldum ama çok şükür bu günlere gelebildik. Devamı da gelir inşallah 😇🧿

İnşallah canım. İnsan birden görünce korkuyor. Bazen fitil akıntı yapıyor hissediyorsun. Bir şey mi oldu diye tuvalete korkarak girer oldum ama çok şükür bu günlere gelebildik. Devamı da gelir inşallah 😇🧿
Bende aktığını hissedince fitil zannettim ama değilmiş maalesef. Amin, inşallah bi an evvel bu sıkıntıları atlatıp bizde hamileliğimizin keyfini çıkarırız

selam arkadaşlar ,

bizde bugün 9+1 olduk ,kontrolümüz vardı ,herşey yolunda şükür.. fakat progestan iğne 10 gün daha devam dedi doktorum :KK43: oysaki ben çok umutlu gitmiştim bu kez bıraktırır diye :KK43:

sizler kaçıncı haftada bıraktınız ?
bir de şuan takibinizi yapan tüp bebek doktorunuza mı devam ediyorsunuz, yoksa doğum yapacağınız doktora gitmeye başladınız mı ?

selam arkadaşlar ,

bizde bugün 9+1 olduk ,kontrolümüz vardı ,herşey yolunda şükür.. fakat progestan iğne 10 gün daha devam dedi doktorum :KK43: oysaki ben çok umutlu gitmiştim bu kez bıraktırır diye :KK43:

bir de şuan takibinizi yapan tüp bebek doktorunuza mı devam ediyorsunuz, yoksa doğum yapacağınız doktora gitmeye başladınız mı ?
Ben en son transferde gördüm tüp bebek drumu. Sonra hep doğuracağım hastaneye gittim canim

selam arkadaşlar ,

En son transferde gördüm kendisini , kan testi sonucumu telefonda verdi yarım ağızla tebrik etti, 12 gün sonra kalp atışına gel bu iş burada bitsin dedi ... Öyle sinirlendim ki direk doğum doktoruma gittim . İlaçlarımı da doğum doktorum düzenledi, prolutex çok pahalı gerek yok dedi mesela ... sorunsuz ilerliyoruz şuanda,umarım böyle devam eder.

Kızlar size bi sorum var. Şuan ultrasona göre 13.haftada son adete göre 12. haftadayım. Tüp bebek doktorum 12den itibaren artık ilaçlarını kesebilirsin bi problemin yoksa demişti.
Göründüğüm doktoruma bunu söylediğimde etap etap keseceğiz dedi. Aynen devam etmem gereken ilaçlar; oksapar, coraspin, d vitamini
Dozu düşen ilaçlar; progestan fitil günde 3 taneydi 1e düşür dedi, proluton 3günde 1di 7 güne çıkar dedi. Kestiği ilaç; folbiol😂
Ben bütün ilaçları doktorun aynen dediği gibi alıyorum tek eksik progestan fitil. Kendi kafama göre on gündür falan bıraktım çünkü artık tahammül edemiyorum ıslaklığa, midemi mahvetmesine. Görünce bile midem bulanıyor.
12.haftada olup fitili bırakan var mı?? Sizin doktorlar nasıl bi yol izledi
Şunu da belirteyim normalde ortalama 10.haftadan itibaren salgılanmaya başladığı için biraz rahat kafayla bıraktım yine araştırdım😂

Kızlar size bi sorum var. Şuan ultrasona göre 13.haftada son adete göre 12. haftadayım. Tüp bebek doktorum 12den itibaren artık ilaçlarını kesebilirsin bi problemin yoksa demişti.
Göründüğüm doktoruma bunu söylediğimde etap etap keseceğiz dedi. Aynen devam etmem gereken ilaçlar; oksapar, coraspin, d vitamini
Dozu düşen ilaçlar; progestan fitil günde 3 taneydi 1e düşür dedi, proluton 3günde 1di 7 güne çıkar dedi. Kestiği ilaç; folbiol😂
Ben bütün ilaçları doktorun aynen dediği gibi alıyorum tek eksik progestan fitil. Kendi kafama göre on gündür falan bıraktım çünkü artık tahammül edemiyorum ıslaklığa, midemi mahvetmesine. Görünce bile midem bulanıyor.
Şunu da belirteyim normalde ortalama 10.haftadan itibaren salgılanmaya başladığı için biraz rahat kafayla bıraktım yine araştırdım😂
Henüz 10. Haftadayım ama doktorum 12 den sonra duruma göre azaltarak bırakacağımı söyledi. Senin doktorunla aynı fikirde yani.
Kan sulandırıcı doğuma kadar devammis.

selam arkadaşlar ,

Merhaba canım, ben progestan iğne hiç kullanmadım. Şuana kadar 7. Ve 8. Haftamda lekelenmem olduğunda sadece proluton depot vurduruldum. Madem her şey yolunda neden progestan iğneye devam ettiriyor acaba?

Ben en azından 3. Veya 4. Ayıma kadar tüp bebek doktorumla devam etmeyi düşünüyorum ama ben de ne zaman randevu almaya kalksam doktorum o an haftalık izne çıkmış oluyor açıkçası bu durumdan rahatsız olmuyorum da değilim.

Bu arada internette folik asitin 8. Haftada bırakıldığına dair bilgiler edindim, aranızda var mı folik asiti kesen?

En son transferde gördüm kendisini , kan testi sonucumu telefonda verdi yarım ağızla tebrik etti, 12 gün sonra kalp atışına gel bu iş burada bitsin dedi ... Öyle sinirlendim ki direk doğum doktoruma gittim . İlaçlarımı da doğum doktorum düzenledi, prolutex çok pahalı gerek yok dedi mesela ... sorunsuz ilerliyoruz şuanda,umarım böyle devam eder.
A a o neymiş öyle, zorla mı doktorluk yaptırıyolar acaba kendisine? Siz onu bırakmasanız bile o sizi bırakacakmış resmen 😅

Valla ben 5. Haftamda ekstrofem ve coraspini. 8. Haftamda da oksaparı kestim; progestan fitil dışında da dediginiz iğneyi zaten lekelenmem oldugu haftalarda 2 kez kullandım o kadar. Sizlerin böyle avuç avuç ilaç kullandığınızı okuduğumda "acaba benim doktorum mu çok salık, milletinkisi mi aşırı pimpirikli" demeden geçemiyorum. 😅

Valla ben 5. Haftamda ekstrofem ve coraspini. 8. Haftamda da oksaparı kestim; progestan fitil dışında da dediginiz iğneyi zaten lekelenmem oldugu haftalarda 2 kez kullandım o kadar. Sizlerin böyle avuç avuç ilaç kullandığınızı okuduğumda "acaba benim doktorum mu çok salık, milletinkisi mi aşırı pimpirikli" demeden geçemiyorum. 😅
Ben de forumdaki kızların az ilaç kullanmasına heveslenip kestim😂 şuan progestan fitil kullanıyor musun?

Ben de forumdaki kızların az ilaç kullanmasına heveslenip kestim😂 şuan progestan fitil kullanıyor musun?
Evet, o ilacın kullandığım ilaçlar içinde en önemlisi olduğunu kesinlikle kullanmam gerektiğini söylemişti doktorum. Fitil, gerçekten çok fazla akıntıya sebep oluyor ben de rahatsız oluyorum ama siz yine de doktorunuza danışmadan kafanıza göre kesmeyin bence.

A a o neymiş öyle, zorla mı doktorluk yaptırıyolar acaba kendisine? Siz onu bırakmasanız bile o sizi bırakacakmış resmen 😅
Yaa evett, sürecin başından itibaren asla umutlu konuşmadi,nasıl olsa olmayacak ama dondurulmuş embriyolarim boşuna beklemesin diye başladım tedaviye.
Kalp atışı duyulduktan sonra takip yapmıyor kimseye. Biraz değişik bi tarzı var😁
Neden doğuma kadar acaba? Pıhtılaşma sorununuz var mı?
Oğlumda da doğuma kadar kullanmıştım herhangi bi testte yapılmadı bununla ilgili,tedbir amaçlıymış.
Zaten bu fitille oksapar benim kumam resmen nefret ettim ya😭
Ben estrofemden tiksinmistim en çok😁

X