Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Ay bu resmen ben😄 hastaneye gideceğim zaman çok heyecanlanıyordum insan yüzü göreceğim diye. Ne günlere kaldık gerçekten. Mide, popo her yer sakat😒
Ben ufaktan dışarı çıkmaya başladım. Eşim çıkardı yoksa boğazlıcaktım artık sıkıntıdan onu😄 resmen beni sokağa attı biraz sosyalleş insana dön diye😄😄😄 şu üç ayı atlatsak bi...

İnşallah bir an evvel biter bu sıkıntılar da sadece anısı kalir🙏
Eşim teklif bile etmiyor bana, aileme gidiyorum ve aksam yürümelerimiz var bi tek. Korkuyorum çıkmaya başkasinin evinde ya da sokakta öğürürsem diye çekiniyorum. Ben mi çok takiyorum bilmiyorum 😅

Arkadaşlar bugün tüp bebek doktoruma son kez gittim ve 22 Temmuzda bir aksilik çıkmazsa bütün ilaçlarım bitiyor 🙏 Darısı sizin başınıza inşallah 🙏❤️ geçen hafta kanama alanı çıkmıştı ama bu hafta onu da görmedi artık doğum takibimi yapacak doktor ile devam edeceğim normalde bugün 9 +0 ama ultrasonda 9+2 çıktı. Prilami akşam 2 defa alınca resmen hayata döndüm. İlk kez böyle kahvaltı yapabildim. Nerede 3 gün önceki ben diyorum şimdi 😍

Hayirli olsun ilac bitiminiz ve de afiyet olsun 🤗
Prilam bi tek bende mi yaramiyor ya, yani kismen evet yariyor ayaktayim çok sükür, su içebiliyorum bir elma yiyebiliyorum ama onun disinda tüm gün yine bulantim ve öğürmem var. Doya doya yemek yiyemiyorum ustelik 4 hapa ragmen boyle. Belki de diğer ilac bana daha uygundur, denemeden bilemicem galiba.

Evet, o ilacın kullandığım ilaçlar içinde en önemlisi olduğunu kesinlikle kullanmam gerektiğini söylemişti doktorum. Fitil, gerçekten çok fazla akıntıya sebep oluyor ben de rahatsız oluyorum ama siz yine de doktorunuza danışmadan kafanıza göre kesmeyin bence.
Haftada bir prolutona devam ettiğim için kestim çünkü benim kullandığım proluton 500 mg kimsede o kadar yüksek doz duymadım. Üste değolanıyormuş vücutta. Teşekkürler canım önerin için💕

Yaa evett, sürecin başından itibaren asla umutlu konuşmadi,nasıl olsa olmayacak ama dondurulmuş embriyolarim boşuna beklemesin diye başladım tedaviye.
Kalp atışı duyulduktan sonra takip yapmıyor kimseye. Biraz değişik bi tarzı var😁

Oğlumda da doğuma kadar kullanmıştım herhangi bi testte yapılmadı bununla ilgili,tedbir amaçlıymış.

Ben estrofemden tiksinmistim en çok😁
Estrofemi 8de bıraktığım için direkt unuttum bir daha da hatırlamam inşallah🤲🏼😂💕

Eşim teklif bile etmiyor bana, aileme gidiyorum ve aksam yürümelerimiz var bi tek. Korkuyorum çıkmaya başkasinin evinde ya da sokakta öğürürsem diye çekiniyorum. Ben mi çok takiyorum bilmiyorum 😅

Prilam bi tek bende mi yaramiyor ya, yani kismen evet yariyor ayaktayim çok sükür, su içebiliyorum bir elma yiyebiliyorum ama onun disinda tüm gün yine bulantim ve öğürmem var. Doya doya yemek yiyemiyorum ustelik 4 hapa ragmen boyle. Belki de diğer ilac bana daha uygundur, denemeden bilemicem galiba.
Başkasının evinde kesin öğürürsün kesinlikle gitme iki kere bu gaflet ve delalette bulundum, kğı pencere açık olmasına rağmen öğüre öğüre oturdum en son izin isteyip kalktım. Yürümeden önce ben hissediyorum o gün kusacak mıyım kusmayacak mıyım diye, hafif bi koku alsam direkt burnumu kapatıyorum kim ne derse desin, eşim geçti diyince açıyorum, maske şu aralar benim bebeğim zaten😂
Prilam konusunda da şunu söyleyeyim; benim bulantılarım 5.haftada başladı şaka gibi 7.haftaya kadar ilaçsız idare ettim ama 7den bu yana yatmadan 2 adet olacak şekilde kullanmaya devam ediyorum. Bulantının dozu yavaş yavaş arttı tabi şuan 12.haftadayım( ultrasona göre 13) sadece poğaça ekmek yağsız börek yiyebiliyorum. Maşallah 2 gündür peynir ve üzüm yemeye başladım geri kalan hiçbir şeyi yiyemiyorum düşün pişmiş yemek yemeyeli 2 ay oldu. Yani ilaç da bi yere kadar canım mecburuz çekiyoruz. Hangi ilacı içersen iç yaşayacaksın🙈

Bende de homozigot 4G 5G var 32.haftaya kadar corasprini devam doğuruncaya kadar da oksapara devam. Tüp bebek doktorum prolutexi 10.haftada bırakabilirsin dedi ama burdaki doktorum en az 12 14. Haftaya kadar devam edelim edelim. Bende bırakıcam diye seviniyordum ama doktor böyle diyince devam 2 hafta dağcı

Doktorunuza mutlaka danışın birde ben zencefil çayı iyi geliyor diye duydum ama bilmiyorum belki bir bilgisi olan vardır. Bu arada teşekkürler 🙏 Darısı hepinize inşallah

Kızlar size bi sorum var. Şuan ultrasona göre 13.haftada son adete göre 12. haftadayım. Tüp bebek doktorum 12den itibaren artık ilaçlarını kesebilirsin bi problemin yoksa demişti.
Göründüğüm doktoruma bunu söylediğimde etap etap keseceğiz dedi. Aynen devam etmem gereken ilaçlar; oksapar, coraspin, d vitamini
Dozu düşen ilaçlar; progestan fitil günde 3 taneydi 1e düşür dedi, proluton 3günde 1di 7 güne çıkar dedi. Kestiği ilaç; folbiol😂
Ben bütün ilaçları doktorun aynen dediği gibi alıyorum tek eksik progestan fitil. Kendi kafama göre on gündür falan bıraktım çünkü artık tahammül edemiyorum ıslaklığa, midemi mahvetmesine. Görünce bile midem bulanıyor.
12.haftada olup fitili bırakan var mı?? Sizin doktorlar nasıl bi yol izledi
Şunu da belirteyim normalde ortalama 10.haftadan itibaren salgılanmaya başladığı için biraz rahat kafayla bıraktım yine araştırdım😂
Ben keseyi gördükten sonra estrofemi kestim 10. Haftada prolutexi , 12 . Haftadan progestan fitili bırakacaktım ama kadın doğum doktorum prolutexi en az 12 14.haftaya kadar devam edelim ve haftada 1 proluton depot yaptıralım ne olur ne olmaz dedi ama tifille ilgili bişey söylemedi bayram sonrası kontorlümde onu da sorucam

selam arkadaşlar ,

bizde bugün 9+1 olduk ,kontrolümüz vardı ,herşey yolunda şükür.. fakat progestan iğne 10 gün daha devam dedi doktorum :KK43: oysaki ben çok umutlu gitmiştim bu kez bıraktırır diye :KK43:

sizler kaçıncı haftada bıraktınız ?
bir de şuan takibinizi yapan tüp bebek doktorunuza mı devam ediyorsunuz, yoksa doğum yapacağınız doktora gitmeye başladınız mı ?
bende 9+3 üm benim doktorum bütün ilaçlarıma 12 . haftaya kadar devam dedi sabredicez artık cnm son günler inşallah

Ben keseyi gördükten sonra estrofemi kestim 10. Haftada prolutexi , 12 . Haftadan progestan fitili bırakacaktım ama kadın doğum doktorum prolutexi en az 12 14.haftaya kadar devam edelim ve haftada 1 proluton depot yaptıralım ne olur ne olmaz dedi ama tifille ilgili bişey söylemedi bayram sonrası kontorlümde onu da sorucam
Sağol canım benim de bayram sonrası kontrol var bakalım

Kızlar merhaba, ben de tedaviyle hamile kaldım, 7. Haftamdayım. Kasık ağrısı yaşadınız mı bu dönemde, çok şiddetli değil, sık aralıklarla iğne batar gibi oluyor. 3 4 dk da bi iğne batar gibi

Kızlar saçma bi soru olacak ama bugün arabayla bi yere giderken yolda çok kere eşim çukurlara girdi çıktı istemeden ben de haliyle sarsıldım bu olumsuz bişeye yol açar mı

Kızlar saçma bi soru olacak ama bugün arabayla bi yere giderken yolda çok kere eşim çukurlara girdi çıktı istemeden ben de haliyle sarsıldım bu olumsuz bişeye yol açar mı
Ben de çok korkuyorum ondan. Bir şey olmaz bence uzun yol değilse. Yani birkaç saat boyunca titremediyseniz

Kızlar merhaba, ben de tedaviyle hamile kaldım, 7. Haftamdayım. Kasık ağrısı yaşadınız mı bu dönemde, çok şiddetli değil, sık aralıklarla iğne batar gibi oluyor. 3 4 dk da bi iğne batar gibi
Merhaba, ben o kadar sık yaşamadım ama herkesin gebeliği farklı. Ağrı ya da başka bi sıkıntınız yoksa endişelenmeyin bence

Merhaba, ben o kadar sık yaşamadım ama herkesin gebeliği farklı. Ağrı ya da başka bi sıkıntınız yoksa endişelenmeyin bence
Günaydın, teşekkürler yorumun için, 2 saattir forumu kurcalıyorum benzer şeyler yaşayan var mı diye, tabi herkesin bünyesi farklı ama insan kıyaslama yapma ihtiyacı duyuyor🤗

Başkasının evinde kesin öğürürsün kesinlikle gitme iki kere bu gaflet ve delalette bulundum, kğı pencere açık olmasına rağmen öğüre öğüre oturdum en son izin isteyip kalktım. Yürümeden önce ben hissediyorum o gün kusacak mıyım kusmayacak mıyım diye, hafif bi koku alsam direkt burnumu kapatıyorum kim ne derse desin, eşim geçti diyince açıyorum, maske şu aralar benim bebeğim zaten😂
Prilam konusunda da şunu söyleyeyim; benim bulantılarım 5.haftada başladı şaka gibi 7.haftaya kadar ilaçsız idare ettim ama 7den bu yana yatmadan 2 adet olacak şekilde kullanmaya devam ediyorum. Bulantının dozu yavaş yavaş arttı tabi şuan 12.haftadayım( ultrasona göre 13) sadece poğaça ekmek yağsız börek yiyebiliyorum. Maşallah 2 gündür peynir ve üzüm yemeye başladım geri kalan hiçbir şeyi yiyemiyorum düşün pişmiş yemek yemeyeli 2 ay oldu. Yani ilaç da bi yere kadar canım mecburuz çekiyoruz. Hangi ilacı içersen iç yaşayacaksın🙈

Evet gercekten ilaclara rağmen yemeğim çok çok kisitli ama buna da sükür 🙏 bazen o kadar midem bulaniyor ki gün boyunca, ilaci içmeye bi gün ara verip tüm gün kussam rahatlar miyim diyorum🙄

Baskasinin evine de asla gitmemeye karar verdim, tesekkur ederim 😁🤗

Doktorunuza mutlaka danışın birde ben zencefil çayı iyi geliyor diye duydum ama bilmiyorum belki bir bilgisi olan vardır. Bu arada teşekkürler 🙏 Darısı hepinize inşallah

Evet zencefil çayi ve ilaç için danişayim. Mide ağrisina da iyi geliyormuş zencefil çayi. Allahim hepimize kolayliklar versin 🙏

Kasik ağrisi ve batma çok doğal. Rahim kendini haziirliyor, youtubeda dr kağan beyin hafta hafta gebelik videolari var. İzlemediyseniz bi göz atin isterseniz. Endiselerinizin cevaplarini veriyo çoğunlukla.

Benim gittiğim hastanenin yollari berbat. Her gittigimde bu tarz yollara maruz kaliyor ve endiseleniyorum sizin gibi ama cok sükür bir sorun olmuyor. Bir kere kendi basima arabayi ben kullanarak gittim hastaneye, vitesli bi de araba, o gün biraz kahverengi akintim olmustu.
Doktora sorduğumda ip atlayacak kadar sarsilmiyorsan sorun olmaz dedi iciniz rahat olsun ama ben yine de bi daha araba kullanmadim.

Evet gercekten ilaclara rağmen yemeğim çok çok kisitli ama buna da sükür 🙏 bazen o kadar midem bulaniyor ki gün boyunca, ilaci içmeye bi gün ara verip tüm gün kussam rahatlar miyim diyorum🙄

Baskasinin evine de asla gitmemeye karar verdim, tesekkur ederim 😁🤗

Evet zencefil çayi ve ilaç için danişayim. Mide ağrisina da iyi geliyormuş zencefil çayi. Allahim hepimize kolayliklar versin 🙏
Dün gece uyuyakaldığım için ilacı almayı unutmuşum, acaba almasam mı diye düşünüyorum şuana kadar iyiyim 😂

Kasik ağrisi ve batma çok doğal. Rahim kendini haziirliyor, youtubeda dr kağan beyin hafta hafta gebelik videolari var. İzlemediyseniz bi göz atin isterseniz. Endiselerinizin cevaplarini veriyo çoğunlukla.

Benim gittiğim hastanenin yollari berbat. Her gittigimde bu tarz yollara maruz kaliyor ve endiseleniyorum sizin gibi ama cok sükür bir sorun olmuyor. Bir kere kendi basima arabayi ben kullanarak gittim hastaneye, vitesli bi de araba, o gün biraz kahverengi akintim olmustu.
Doktora sorduğumda ip atlayacak kadar sarsilmiyorsan sorun olmaz dedi iciniz rahat olsun ama ben yine de bi daha araba kullanmadim.
Hayır izlememiştim, hemen izleyeceğim çok teşekkür ederim🙏🏻

Arkadaşlar siz çevrenize tüp bebek yaptırdığınızı söylediniz mi?
Arkadaşlarım falan konuşmak istiyor benimle ama beni anlayacaklarını düşünmediğim için yakın arkadaşlarım hariç kimseye söylemedim tüp bebek olduğunu. Anne baba biliyor bir de tabii. Düşük riskim var diyorum mesela iğne oluyorum falan diyorum, düşeceği varsa ilk haftalarda düşer zaten falan gibi demoralize edici yorumlar yapıyorlar

Arkadaşlar siz çevrenize tüp bebek yaptırdığınızı söylediniz mi?
Arkadaşlarım falan konuşmak istiyor benimle ama beni anlayacaklarını düşünmediğim için yakın arkadaşlarım hariç kimseye söylemedim tüp bebek olduğunu. Anne baba biliyor bir de tabii. Düşük riskim var diyorum mesela iğne oluyorum falan diyorum, düşeceği varsa ilk haftalarda düşer zaten falan gibi demoralize edici yorumlar yapıyorlar
Benimkini biliyorlar ama yorumlar değişmiyor inanki. Bende yatıyorum düşük tehlikem var diyorum ama herkes anlayışlı olamıyor maalesef. Ne zorluklardan geçiyoruz o kadar iğne ilaç bide böylesi aksiliklerle psikolojimiz daha allak bullak oluyor insan karşısındakinden iki güzel kelime, motive edici sözler bekliyor ama nafile.

Bizim etrafımızdaki insanlar hep "ay biz korunuyorduk, nasıl oldu anlamadık", "bir çılgınlık yapıp denedik, bir baktık hemen tutmuş" tayfadan. O yüzden eşimle şöyle düşündük ; çok samimi olmadığımız insanlara " hiç düşünmüyorduk, çok şaşkınız" demek😄😄😄
Çünkü gerçekten şunu anladım, söyleyince illaki moral bozucu bir şey geliyor. Samimi gördüğüm ve etik bulduğum bir arkadaşım bile aaa yapay mı oldu ben doğal olur diye düşünmüştüm dedi. Sanki bizim çocuk başka bir boyuttan😒

X