Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Ayy gitmissindir şimdiye kontrole 😬 ne dedi, insallah iyidir yavrular 🤗🤗

Ya ben de hastane cantasi hazirlayayim diyorum ama benim de eksigim cok 😅 kuzuma daha almadigim cok sey var ama paramiz da kalmadi 🤦 gelecek ay tamamlayabilcem hepsini. Biraz bilincsiz alisveris yaptim sanirim. Cocuga 3-6ay zibin, takim, uyku tulumlari aldim indirim gorunce ama yenidogan eksigi var daha neden yaptim mesela boyle bir sey ben de bilmiyorum 🙄🙄 tecrubesizlik neyse de hevesle cok gaza gelmemek lazim 😅😅
Gogus pompasi, gumus gogus kalkani, bebek yagi, atesolceri, yenidogan tulumlari(3tane) yenidogan 5'li takim 3tane, bakim seti ve battaniyeleri tamam kizimin. Ama yenidogan içine giymelik bir kac zibini yok mesela, belki 10'lu takim da lazim bilmiyorum daha almam gerekir galiba. Sonra bi de sampuani, losyonu, camasir icin organik deterjani hazir degil.gogus icin krem almadim, hastanede ne giyecegime karar vermedim(pijama mi alayim gecelik mi) kendime depend, kizima bez yok. Ohoo... 🤦🤦
İnsallah tamamlayana kadar iceride durur kizim 😬😅😂

Kizlar siz neler aldiniz? Listeleyebilir misiniz, benim gibi tecrubesiz saftiriklere yol gosterin🤦😂
Bende 3 tane 10lu hastane çıkışı, birkaçtane tulum aldım battaniye ördüm 3-6 ay nerdeyse hiç bişy almadım bende hep yeni doğan 😁 arkadaşımdan küçüklerini aldım pek iyi oldu 😁 birdahaki ay göğüspedi süt saklama poşeti ateşölçer temizleme pamuğu bez göğüs ucu kremi alıcam. Termos da alabilirsiniz çok işi yarıyor. Ben hastanede giymeye elbise aldım daha rahat oluyomuş ve 2 tane önü düğmeli pijama koyucam ne olur ne olmaz diye kış bebekleri olacağı için kalın çorap koymayı da unutmayın siz üşürseniz bebeğe de geçer aman diyim

Kızlarr günaydın 26 haftalığım ve dün gece ilk defa bebiş beni uyutmadı akşam saat 8'den itibaren hareketlendi ve resmen sabah aaat 5 e kadar hep hareketliydi bi o yana bi bu yana hareket edip durdu bu normal bir şey mi
Biz şuanda 31+5 iz salı günü kontrolüm var. Benim kızım hiç durmayan uyumayan sürekli hareket eden bir bebek ama uyku rutinimiz var gece 2 de uyurum 00:00 ile 01:45 arası oynar hiç durmaz ve artık aşırı sert büyükk olduğu için ☺️ sorma sabah 06:00 ile 08:00 arası hareket bereket babası işe gider biz yatağa geri saat saat 10:00 na kadar uyuyoruz sonra gece ye kadar uyumak yok aynen bu şekilde yaklaşık olarak 3 haftadır ve aşırı yorucu diyorum brlaz daha büyüğü zaman ne olacak acaba güzel mi eve çok güzel sürekli onu hissetmek ama gerçekten çok yorucu arada yalancı kasılmalarda yaşıyoruz malesef. Allah yardımcımız olsun🤗🤗

Ayy gitmissindir şimdiye kontrole 😬 ne dedi, insallah iyidir yavrular 🤗🤗

Ya ben de hastane cantasi hazirlayayim diyorum ama benim de eksigim cok 😅 kuzuma daha almadigim cok sey var ama paramiz da kalmadi 🤦 gelecek ay tamamlayabilcem hepsini. Biraz bilincsiz alisveris yaptim sanirim. Cocuga 3-6ay zibin, takim, uyku tulumlari aldim indirim gorunce ama yenidogan eksigi var daha neden yaptim mesela boyle bir sey ben de bilmiyorum 🙄🙄 tecrubesizlik neyse de hevesle cok gaza gelmemek lazim 😅😅
Gogus pompasi, gumus gogus kalkani, bebek yagi, atesolceri, yenidogan tulumlari(3tane) yenidogan 5'li takim 3tane, bakim seti ve battaniyeleri tamam kizimin. Ama yenidogan içine giymelik bir kac zibini yok mesela, belki 10'lu takim da lazim bilmiyorum daha almam gerekir galiba. Sonra bi de sampuani, losyonu, camasir icin organik deterjani hazir degil.gogus icin krem almadim, hastanede ne giyecegime karar vermedim(pijama mi alayim gecelik mi) kendime depend, kizima bez yok. Ohoo... 🤦🤦
İnsallah tamamlayana kadar iceride durur kizim 😬😅😂

Kizlar siz neler aldiniz? Listeleyebilir misiniz, benim gibi tecrubesiz saftiriklere yol gosterin🤦😂
2 tane 10 lu hastane çıkışı
3 tane 5 li hastane çıkışı
0-3 aylık 10 tane zıbın askılı ve kısa kollu
0-3 aylık 3 tane alt üst takım
0-3 aylık 4 tane tulum (ayaksız)
0-3 aylık 3 yelek (kendim ördüm)
2 tane örme battaniye (kendim yaptım)
2 tane kalın battaniye
2 tane nohut modeli battaniye
Şapka eldiven çorap minnak ayakkabı
Mevlüt seti
Bornoz takımı
Islak mendil ( e bebek kız için olandan)
Alt açma ( e bebeğin)
Bepanthol ikili pişik kremi
Sebamet yeni doğan şampuan
Sebamet sabun
Sebamet vucut losyonu
Küvet-kova-maşrapa seti
Baby nest - emzirme yastığı - emzirme önlüğü - puset örtüsü -
Bebek bakım çantası
Beşik
Uyku seti - nevresim takımı
2 li biberon seti (avent)
2 li emzik ( avent)
Biberon yıkamak için ürünleri
Puset
Bebek arabası
Ana kucağı
3-6 aylık 10 zıbın askılı ve kısa kollu
3-6 aylık 5 tane alt üst takım
3-6 aylık 3 tane tulum
Bunaların dışında aklıma gelmeyen varmı Bilemedim şuanda bende hepsi tam.
Kendim için :
Lohusa seti telrik ve tacı dahil
2 tane pijama önden düğmeli biri kısa kollu diğeri uzun kollu
Göğüs ucu kremi
Göğüs pedi
Depend
Emzirme sütyeni 4 adet
Emzirme atleti 2 adet
Hamile kilodu 2 adet
İzmir de doğum Yapıcam sadece bez i oraya gidince alıcam nasipse 🤗
Hepsini bir kere de almadık a 101 bim şok a gelenlerden de çok tamamladığım oldu ama genelde civil den aldım. Allahım hayırlısı ile kullanmak nasip etsin inşallah 🤲 hepimize 🤗
Umarım yardımcı olur 🥰

Bende 3 tane 10lu hastane çıkışı, birkaçtane tulum aldım battaniye ördüm 3-6 ay nerdeyse hiç bişy almadım bende hep yeni doğan 😁 arkadaşımdan küçüklerini aldım pek iyi oldu 😁 birdahaki ay göğüspedi süt saklama poşeti ateşölçer temizleme pamuğu bez göğüs ucu kremi alıcam. Termos da alabilirsiniz çok işi yarıyor. Ben hastanede giymeye elbise aldım daha rahat oluyomuş ve 2 tane önü düğmeli pijama koyucam ne olur ne olmaz diye kış bebekleri olacağı için kalın çorap koymayı da unutmayın siz üşürseniz bebeğe de geçer aman diyim

Ben de örgü hiç bilmem 😬 sabrim yok keske yelek veya battaniye örebilsem kizima. Bi sonraki ay hastane çantami hazirlayip listeliyim burdan ben de 🤗

2 tane 10 lu hastane çıkışı
3 tane 5 li hastane çıkışı
0-3 aylık 10 tane zıbın askılı ve kısa kollu
0-3 aylık 3 tane alt üst takım
0-3 aylık 4 tane tulum (ayaksız)
0-3 aylık 3 yelek (kendim ördüm)
2 tane örme battaniye (kendim yaptım)
2 tane kalın battaniye
2 tane nohut modeli battaniye
Şapka eldiven çorap minnak ayakkabı
Mevlüt seti
Bornoz takımı
Islak mendil ( e bebek kız için olandan)
Alt açma ( e bebeğin)
Bepanthol ikili pişik kremi
Sebamet yeni doğan şampuan
Sebamet sabun
Sebamet vucut losyonu
Küvet-kova-maşrapa seti
Baby nest - emzirme yastığı - emzirme önlüğü - puset örtüsü -
Bebek bakım çantası
Beşik
Uyku seti - nevresim takımı
2 li biberon seti (avent)
2 li emzik ( avent)
Biberon yıkamak için ürünleri
Puset
Bebek arabası
Ana kucağı
3-6 aylık 10 zıbın askılı ve kısa kollu
3-6 aylık 5 tane alt üst takım
3-6 aylık 3 tane tulum
Bunaların dışında aklıma gelmeyen varmı Bilemedim şuanda bende hepsi tam.
Kendim için :
Lohusa seti telrik ve tacı dahil
2 tane pijama önden düğmeli biri kısa kollu diğeri uzun kollu
Göğüs ucu kremi
Göğüs pedi
Depend
Emzirme sütyeni 4 adet
Emzirme atleti 2 adet
Hamile kilodu 2 adet
İzmir de doğum Yapıcam sadece bez i oraya gidince alıcam nasipse 🤗
Hepsini bir kere de almadık a 101 bim şok a gelenlerden de çok tamamladığım oldu ama genelde civil den aldım. Allahım hayırlısı ile kullanmak nasip etsin inşallah 🤲 hepimize 🤗
Umarım yardımcı olur 🥰

Ay maşallah harika bi liste olmuş elinize sağlik. Eksiğim de çokmuş, meydana çikmis oldu 😂

Eksik listemi güncelledim, çok teşekkür ederim.❤️🤗

Ben de örgü hiç bilmem 😬 sabrim yok keske yelek veya battaniye örebilsem kizima. Bi sonraki ay hastane çantami hazirlayip listeliyim burdan ben de 🤗

Ay maşallah harika bi liste olmuş elinize sağlik. Eksiğim de çokmuş, meydana çikmis oldu 😂

Eksik listemi güncelledim, çok teşekkür ederim.❤️🤗
Evet bende bir dahaki ay yıkama ütüleme ve hastane çantamızı hazırlıcam hazırda dursun ne olur ne olmaz. Bavul düzenleyici değil de kilitli buzdolabı poşeti alıcam onlara koyucam hepsini daha kullanışlı olur gibi geldi bana.. beşik bebek arabası aldınız mı hangisini tercih ettiniz?

Evet bende bir dahaki ay yıkama ütüleme ve hastane çantamızı hazırlıcam hazırda dursun ne olur ne olmaz. Bavul düzenleyici değil de kilitli buzdolabı poşeti alıcam onlara koyucam hepsini daha kullanışlı olur gibi geldi bana.. beşik bebek arabası aldınız mı hangisini tercih ettiniz?
Beşik çilekten aldım ben büyüyen beşik yatağıda içinde kampanya vardı 2.400 geldi
Bebek arabası da baby enzo aldık civil den 900 TL de inmişti fiyatı sanırım

Görümcemin biri bende park yatak var 6ay bile kullanmadim sana veriyim dedi, digeri de bebek arabasini ben veririm dedi sagolsunlar. 😬🤗 Eger park yatak anne yani olmayan cinstense belki anne yani beşik alirim dedim, kendisine sordum anne yani oluyor mu diye ben oyle kullanmadim dedi o yuzden gormeden anlayamicam sanirim. Onlari da bu ay icinde getirirler saniyorum😅

Görümcemin biri bende park yatak var 6ay bile kullanmadim sana veriyim dedi, digeri de bebek arabasini ben veririm dedi sagolsunlar. 😬🤗 Eger park yatak anne yani olmayan cinstense belki anne yani beşik alirim dedim, kendisine sordum anne yani oluyor mu diye ben oyle kullanmadim dedi o yuzden gormeden anlayamicam sanirim. Onlari da bu ay icinde getirirler saniyorum😅
Pek bişey kalmadı zaten getirsinler artık 😁 bende iyi ki indirimdeyken önceden almışım zam gelmeden hesapladık da 1 ay önce değil de şimdi alsaydık dolap beşik ve bebek arabasından 1100 tl zarar edecekmişiz 😁

Pek bişey kalmadı zaten getirsinler artık 😁 bende iyi ki indirimdeyken önceden almışım zam gelmeden hesapladık da 1 ay önce değil de şimdi alsaydık dolap beşik ve bebek arabasından 1100 tl zarar edecekmişiz 😁

Ay diyemiyorum da getirin artik diye 😬 eşim ima eder artik, ona havale ederim.

Sizinki inanilmaz akillica olmuş. Her sey o kadar pahali oldu ki 😔😞 ben de almak istedim hep ama tup bebek masrafi nedeniyle bi turlu düze cikamadik, daha yeni yeni pahalilanmiş haliyle aliyorum her seyi 😔 en basit seyler bile cok pahali

Ay diyemiyorum da getirin artik diye 😬 eşim ima eder artik, ona havale ederim.

Sizinki inanilmaz akillica olmuş. Her sey o kadar pahali oldu ki 😔😞 ben de almak istedim hep ama tup bebek masrafi nedeniyle bi turlu düze cikamadik, daha yeni yeni pahalilanmiş haliyle aliyorum her seyi 😔 en basit seyler bile cok pahali
Evet tedavi hepimizi zorladı rabbim yardımcımız olsun ama ilk olunca özenci oluyor insanın çevremde de verebilcek kimse yoktu zaten aldım taksitle bi şekilde hallediliyor çok şükür sağlıkla gelsin bebeklerimiz de gerisi hiç önemli değil 🤲🏻
Lutfen travel alma, onu alan sonra baston da aliyor, biri de ben
Yok travel almadım yani puseti ayrı var ama portbebe değil oturma yeri üzerinden kapanabiliyor ve hafif yer kaplamıcak bi araba tercih ettim inşallah pişman olmam 🤦🏼‍♀️😁

Bugün transfer sonrası 19.günüm. pozitif sonucumu almıştım. Biraz önce günlük pedim kahverengi lekelenmeyle dolmuş gördüm. İçinde çok az kırmızılık vardı. Sabah da kasık ağrım olmuştu. Bu zamana kadar hiç bir belirtim yoktu. Bu şekilde de bir şey yaşamamıştım. Aranızda bu durumu yaşayan var mı? Doktorum kanama olmadığı sürece problem yok dedi. Sizlere de sormak istedim 3 gün sonra kese görmeye gidecekken bu durum çok panikletti beni😔😔
Şuan ben aynı durumdayım. 5. Gün embriyosu transfer edildi ve bugün 20. Günüm transferin dün kahverengi adet sonu gibi lekelenmelerim oldu bugün dr gittik 10.7 cm kese göründü ama bebek görünmüyor. Sadece bebeğin oluşacağı yer görünüyor dedi (iki çizgi vardı bak burada oluşacak dedi) ve kanama kesede değilmiş bu biraz rahatlattı ama çok dikkatli ol bol bol dinlen dedi. Kanama kesede olmayabilir ama bu düşük riskinin olmadığı anlamına gelmez dedi renginde ve yoğunluğunda artma olursa hemen ara dedi. 1 hafta sonra tekrar gidecez inşallah sıkıntı yoktur. Sizin sonuç ne oldu

Şuan ben aynı durumdayım. 5. Gün embriyosu transfer edildi ve bugün 20. Günüm transferin dün kahverengi adet sonu gibi lekelenmelerim oldu bugün dr gittik 10.7 cm kese göründü ama bebek görünmüyor. Sadece bebeğin oluşacağı yer görünüyor dedi (iki çizgi vardı bak burada oluşacak dedi) ve kanama kesede değilmiş bu biraz rahatlattı ama çok dikkatli ol bol bol dinlen dedi. Kanama kesede olmayabilir ama bu düşük riskinin olmadığı anlamına gelmez dedi renginde ve yoğunluğunda artma olursa hemen ara dedi. 1 hafta sonra tekrar gidecez inşallah sıkıntı yoktur. Sizin sonuç ne oldu
Canım çok şükür atlattım ben de o günleri şuan 29.haftama ulaştım ama hâlâ diken üstünde bekliyorum. Kahverengi olması sorun olmamıştı. İlerleyen haftalarımda kırmızıya dönüştü. Düşük iğneleri ilaçları kullana kullana bu haftalarıma gelebildim. Sana tavsiyem bol bol dinlen. İş yapayım deme sakın. Tüp bebek sonrası kahverengi lekelenme görmeyen yok gibi bir şey sanırım. Kırmızıya dönmesin yeter. İnşallah güzel sonuçlar görüp sağlıkla alırız kucağımıza.

Canım çok şükür atlattım ben de o günleri şuan 29.haftama ulaştım ama hâlâ diken üstünde bekliyorum. Kahverengi olması sorun olmamıştı. İlerleyen haftalarımda kırmızıya dönüştü. Düşük iğneleri ilaçları kullana kullana bu haftalarıma gelebildim. Sana tavsiyem bol bol dinlen. İş yapayım deme sakın. Tüp bebek sonrası kahverengi lekelenme görmeyen yok gibi bir şey sanırım. Kırmızıya dönmesin yeter. İnşallah güzel sonuçlar görüp sağlıkla alırız kucağımıza.
Bol bol dinlenebilsem keşke bu hafta raporum bitiyor işimde zor ve stresli umarım heyet verir doktorum da bir ay daha dinlenebilirim

Ben de Acıbadem Atakent hastanesinde tedavi görüyorum. Doktorum da Turgut Aydın. Senin doktorun bir sonraki transfer için ne kadar beklemeyi uygun gördü canım.
Merhaba turgut beyden memnun musunuz. Sonucunuz nasil oldu. Ben sehir disindan kendisine gitmeyi düşünüyorum ama emin olamadim. Rapor cikarabiliyormus sanirim siz rapor cikardiniz mi. Tedavi ucreti ne kadardi. Teşekkürler.

Merhaba turgut beyden memnun musunuz. Sonucunuz nasil oldu. Ben sehir disindan kendisine gitmeyi düşünüyorum ama emin olamadim. Rapor cikarabiliyormus sanirim siz rapor cikardiniz mi. Tedavi ucreti ne kadardi. Teşekkürler.
Merhaba. Ben Turgut beyin tedavisinden memnun kalmadım. Embriyolarımız genetik olarak problemli çıktı. İlk transferden sonra düşük yaptım. Kalanları genetiğe gönderdik kromozom anomalisi vardı. Raporsuz tedavi olmuştuk. İlaçlarla 15 bin TL tutmuştu. Genetik testler hariç. İlk transfer edilen embriyonun kalbi durdu kürtaj oldum. Kürtajdan sonra adet olmayı beklerken çok şükür ki doğal yolla hamile kaldığımı öğrendim🧿🧿 Şu an 21 haftalık hamileyim. Turgut beyi tavsiye etmiyorum. Biz kullanılan ilaçlardan dolayı embriyolarımızın genetik sorunlu çıktığını düşünüyoruz. Bende de eşimde de genetik bir problem taşıyıcılık yok. Kendiliğinden sağlıklı şekilde gebe kalmam da bunun göstergesi. Başka alternatifiniz varsa biraz daha araştırın bence. Umarım iyi bir doktorla sağlıklı bir tedavi süreci geçirirsiniz. Allah yardımcınız olsun.

X