Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Türkiyeye de artık virüs gelmiş, açıklama yapıldı..ben de çok tedirginim napıcaz bilmiyorum. Önümüzde doğum süreci ve hastane, doğum sonrası kontroller vs.. ve hastane hep hastane süreci var yaaaa şimdiden bile hastaneye gitmemeye çalışıyorum. Toplu yerlerde bulunmayın vs.. vs.. daha alıcaklarım var çıksam bi türlü çıkmasam bi türlü, internetten sipariş versem bi türlü..düşündükçe moralim bozuluyo, napıcaz nasıl olcak böyle bilmiyorum, çok canım sıkkın Allah hepimizi korusun, hepimizin yardımcısı olsun

bebeğini iyi günlerde büyüt Özgürcüm sarılık hastalığı için çoook geçmiş olsun.geçmiş yazılarını okudum 5. gün kontrolünde hafif düzeydeymiş. mesela bizde 5. gün kontrolünde doktor bebeğin kilo kaybı biraz fazla diyerek sık sık kontrole çağırdı.böylece 2 gün sonra mı 3 gün sonra mı gittiğimizde sarılığın başladığını yakalamıştık.yakaladığımız çok birşey yok doktor kontrolünde atlattık yani.bebeğin uyuyakalmış bebiş ama ne yapacaksın bir şekilde mamasını anne sütünü saatinde içirmeye çalışırsan, geçer zamanla bu da geçer bu en kötü günü olsun yavrunun inş.
bebeğim oldu ne güzel derken, hayat bizleri iyice sallıyor gördüğün gibi.inşallah bugünlerde geçecek.Allah sağlık sıhhatle büyütmenizi nasip etsin inşallah bebeği benim için de öppp senide öptüm

Bunları çok düşünüp doğum heyecanını gölgeleme Her dönem bir dolu risk var dünyanın derdi bitmiyor ki. Hijyenik ve dikkatli olmaktan başka yapacak bir şey yok. Son haftalarda İnternet alışverişi candır zaten. Tavsiye: ilk 2 ay için patiksiz tulumlar epey iş görecek. Ve hele İlk bi ay ne bulursan onu giydireceksin pratik şeyler al.

Canım benim teşekkür ederim.darısı siz hamişlere ve bekleyen arkadaslara olsun insAllah.bebemin burcdaş teyzesi :))
Ben de pek giremiyorum malum.ilk zamanlar oldukça yorucu geçiyor.bugünümüzé şükür

Aminnnn kuzum, her birimize sıhhatlı gebelikler, kolay doğumlar, eğlenceli ve huzurlu annelikler inşallahh

aminnnnnn allah korusun hepimizi burda 645 vaka var panik yok henuz orda sanirim panik baslamis millet marketlere kosmus bugun ne diyim bilmiyorum nerden cikti kabus gibi bisi bu

Felixim kurtaj olayindan sonra uzaklasmak istedim biraz.
Tasinma isi oldu bi de.
Oglumun okul sureci falan. Girmedim.

Gordum ama hamismissin. Coook tebrik ederim canim. Gozunaydin

canımm tesekkur ederım, ınsallah saglıkla toparla kendını, gerısı allahın ıznıyle kendılıgınden gelecek ınsallah

bak sana kızgın emojı attım, pes etmek yok, evet o erken gelen regller daha cok yıkıyor ınsanı, burda da az kufertmedım gunu gunune gelen regllere, agladım, küstüm, hatta ısyan da ettım, hatta ben gıbı bır cok arkadasım aynı duyguyu yasadı burda, ama pes etmek yok, her yumurtlama ısaretı yenı bır baslangıcccc, hemen toparlan, madem dogal senı yoruyor kocan da ıstıyorsa gıt tup bebege bacım yaa, kendını uzme oyle bır cozumun varsa noolur

yok huzun falan kuzum, bebısıne bak ferahla ohhh sukur melegım geldı de, bosver anneyı kocayı valla bosver yaa, melegın var senın ne mutlu sana

oğlumda nursa harveys ı cok gec kesfetmıstım ama cozumum o oldu ve yurtdısından kacak gelenler dahıl pıyasada kullanmadıgım gaz damlası kalmamıstı

3-4 gun muuu o ne yavv :) eskınde bır gun yatırıyorlardı sabah şut :) oglumda oyle olmustu bu sefer kontrolde esım merak edıp paket fıyatlarını sordugunda 2 gece dedıler, neden 2 gece dedım gerek var mı, zaten cok kısı kalmıyor dedı, sadece pakedı genısletmısler :) senı korkutmuslar kuzum yaa :)

maşallahh maşallah ne guzel, ınsallah nıfty de tertemız gelır genıısss bır rahatlama yasarsın, ben de nıfty sonucu beklıyorum beklemek cok streslı

hayırlı olsun, erkek anası mı oluyosun gıı, bak ben bulantı cınsıyet ıcın ıstatıstık asla olmaz dıye defalarca soyledım ama sakalım yok dıye dınlemedın :) oysa bıyıklarım vardı yanı :)

maalesef canım kotu zamana denk geldık, ınsallah herkes en stabıl sekılde atlatır bu surecı

aminnnnnn allah korusun hepimizi burda 645 vaka var panik yok henuz orda sanirim panik baslamis millet marketlere kosmus bugun ne diyim bilmiyorum nerden cikti kabus gibi bisi bu

burada da marketlerı yagmalamıslar, stokculuga baslamıs mıllet, ac kalmaktan nasıl korkuyorsak :) maske zaten yok, dezenfektan kolonta falan delı gıbı zamlanmıs , garıp bı yaratık bu ınsanoglu

Tamam teşekkür ederimSağlıkla gelsinler ve büyüsünler inşallah

Evet fototerapi sonrası 1 hafta daha halsizliği devam etti. Sonra kilo aldıkça cinleşti, şimdi de zor uyuyo sıpa :)
Suyla yüzünü ensesini ıslatıp uyandırıyodum. Bi de ıslak mendille altını silerken gözlerini açıyodu serinlikten. :) Üstünü değiştirirken de uyanıyodu ama mamayı içerken arada her türlü uyuyup kalıyodu. Ne içirsen kar. Ayaklarını cimcirmem bi işe yaramıyodu yani. Oda ve vücut sıcaksa hiç uyanmaz. 23 dereceyi geçmesin ortam. Sık sık havalandırın.

oğlumda nursa harveys ı cok gec kesfetmıstım ama cozumum o oldu ve yurtdısından kacak gelenler dahıl pıyasada kullanmadıgım gaz damlası kalmamıstı

Şurubunu bitirdik. Yenisini alacaktık ama şurup kalmamış damlasını aldık. O daha mı etkili acep?

Tedbirli olacaz ama çok panik yapıp bağışklığı düşürmeyecez. Gebelikte bünye daha sağlam oluyo ama lohusalıkta direnç düşüyo. Yine de mesela bu virüsten ölen bebek veya çocuk yok. 50 yaş altı da atlatıyo.ölümler yaşlı nüfusta.

maşallahh maşallah ne guzel, ınsallah nıfty de tertemız gelır genıısss bır rahatlama yasarsın, ben de nıfty sonucu beklıyorum beklemek cok streslı
Sen de canım gerçekten rahat nefes almak lazım böyle zaman geçmez bize bu nifty bizim dönüm noktamız olsun sonuçtan sonra Ağustos böceği gibi olalım doğuma kadar bize hep bahar yaz olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…