Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar sinirlerim çok bozuk ,kızım en az haftada bi dengesi bozuluyor bazen gece gündüz derin uykuya geçemiyor (memede uyuyor yerine koyunca uyanıyor )salı aşı vardı ondan sonra huzursuzluk huysuzluk devam etti bide bizim ki mememde yaşıyor ben alıştırdım yada kendisi alıştı bazen yarım saat bazen saat başı emmek istiyor kakasını yaparken bile memede olmak istiyor çok emme gaz olarak dönüyor bide ben kurulu saat gibi olsun istiyorym sanırım diyelim ki iki saat uyudu ( max 3 saat çok nadir uyuyor ) iki saat uyanık kalsın sonra tekrar uyumalı diye strese giriyorum geceleri uyumadığında uyksuzluktan sinirlerim bozuluyor bide ilk adetimi oldum belki ondan da hep bi ağlama hali
Allah başka şey vermesin çok şükür sağlıklı kızımız bizde sağlıklıyız zaten şu virüse de canım sıkılıyor Allah’ım hepimizi herkesi korusun inşallah
İki ayını dolduran - doldurmaya yakın bebelerde olağan bir durum bu sanırım, telefondaki uygulama da diyor zaten. Ben de 4-5 gündür gündüz uyutmada zorlanıyorum, memede uyudu mu uyandırmadan bir yere yatırma cambazlık gösterisine döndü iyice. Çarşamba günü 2.ay aşılarını olduk, neyse ki ateş yapmadı, huzursuzluk yaptı ama uyku da yaptı, zamansız uyusa da 3 saati buldu yine. 2 saat uyudu 2 saat uyanık kalsın yok 4 saat uyusun falan sayma bence. Dönemsel bunlar. Sen düzen tutturamayıp gerildikçe ona da geçer, kısır döngüye döner iş. Ben bu ara emzirme yastığının önünde de az bir yükselti koydum, ona hafif oturtuyor gibi başı az yüksekte yatırıyorum, etrafa bakıyor, bugün öyle tam ağlamadan ama bazen vızıldanarak emzikli emziksiz 4 saat uyanık kaldı mesela. Yatağının başındaki dönenceye de bu hafta başından beri merakla bakıyor , sabah uyandığında ötüp duruyor ona, gülümsüyor falan. Artık karnı doyması eşittir uyuması değil anlaşılan. Virüs işi çok can sıkıcı oldu, evham etmekten ziyade tam anneliğin tadını çıkarmaya başlayacakken, dışarda bebekle olmaya güven kazanacakken tıkılmak beni de sıktı. Bir de mama stoğu bitiverir mi diye endişeleniyorum. Sütümden artık umudum yok, emdiği kadar emdiği yanına kar kalır.

Son düzenleme:
Geceyi ayırt eder artık uyur,sabret.
Belli bi saatten sonra ışıkları açmıyosun dimi?
Sabaha kadar sessiz ve karanlık ortamda olun. Emip uykuya geçer. Deniz de sabaha karşı uyanık kalmayı seviyor. Hoş bi durum değil tabi ama bişey diyemiyosun :olamaz:
Annesi de o hayatına girmeden önce geceyi severdi. Hey gidi hey :silah:
Evet canım sesiz ama çok azıcık bi gece lambası onu görebilmek için Valla bu gece mucize gibi 2 saatte bir uykusunda emiyor uykuya devam ediyor maşallah daim olur inşallah 😀

Daha çok küçükler bizi istemeleri çok normal benimki de öyle gazını çıkar mutlaka yüzüstü uyusun
Bende her yerde uyutuyorum.. selozy gibi rutini olmasın istiyorum. Koyduğumda uyanıyor ya demek doymadın daha diyip geri emiyor sonra gene kaka yapıyor gene gaz çıkarıyoruz gene emiyor gene memede uyuyor sonra gaz çıkarıp tekrar yatırıyorum. Bu sefer dalıyor 😆
Aslında bende heryerde uyutuyordum bugün gündüz ve gece uykusunu aynı yerde uyudu ,meme de uyuyunca hemen mi koyuyorsun ben iyice dalmasını bekliyorum ama yanlışmış

Aslında bende heryerde uyutuyordum bugün gündüz ve gece uykusunu aynı yerde uyudu ,meme de uyuyunca hemen mi koyuyorsun ben iyice dalmasını bekliyorum ama yanlışmış
Her daim yüzüstü yatmıyor tabi günde 1 2 uykusunu öyle uyuyor bakıyorum gazlı sıkıntısı var atıyorum yüzüstü. Az duruyo iyice dalmasını beklemiyorum.
Bugün kokunu almak istedi demek ayrılmadığına göre.

İki ayını dolduran - doldurmaya yakın bebelerde olağan bir durum bu sanırım, telefondaki uygulama da diyor zaten. Ben de 4-5 gündür gündüz uyutmada zorlanıyorum, memede uyudu mu uyandırmadan bir yere yatırma cambazlık gösterisine döndü iyice. Çarşamba günü 2.ay aşılarını olduk, neyse ki ateş yapmadı, huzursuzluk yaptı ama uyku da yaptı, zamansız uyusa da 3 saati buldu yine. 2 saat uyudu 2 saat uyanık kalsın yok 4 saat uyusun falan sayma bence. Dönemsel bunlar. Sen düzen tutturamayıp gerildikçe ona da geçer, kısır döngüye döner iş. Ben bu ara emzirme yastığının önünde de az bir yükselti koydum, ona hafif oturtuyor gibi başı az yüksekte yatırıyorum, etrafa bakıyor, bugün öyle tam ağlamadan ama bazen vızıldanarak emzikli emziksiz 4 saat uyanık kaldı mesela. Yatağının başındaki dönenceye de bu hafta başından beri merakla bakıyor , sabah uyandığında ötüp duruyor ona, gülümsüyor falan. Artık karnı doyması eşittir uyuması değil anlaşılan. Virüs işi çok can sıkıcı oldu, evham etmekten ziyade tam anneliğin tadını çıkarmaya başlayacakken, dışarda bebekle olmaya güven kazanacakken tıkılmak beni de sıktı. Bir de mama stoğu bitiverir mi diye endişeleniyorum. Sütümden artık umudum yok, emdiği kadar emdiği yanına kar kalır.
Evet benim gerginliğim ona da geçiyor buna inandım ,Maşallah 4 saat uyanık kalmış bizim ki oyalanamıyor neler yapıyorum sende mama stoğu yap aklında kalmasın ne olur ne olmaz

Selam kızlar. Aynı dertlerle cebelleştiğimizi bilmek biraz rahatlattı açıkçası. Şu an şaşı gözlerle bakıyorum. Tam lohusalık bitti iyi hissediyorum derken oğlan sapıttı. Kucak dışında uyumuyo. Kıçında sensör var gibi yatağına koyar koymaz uyanıyo. O kadar gaz çıkarıyo ama birden bi sancı giriyo hoop uyku bitti. Sabah 6dan beri toplam 1 saat uyudu. Şu an göğsümde uyudu gene ama yatağa koyacak yürek yok bende artık. Kesinlikle yüz yukarı ya da yan yatamıyo. Kıvranıyo, kollar bacaklar hareket ediyo. Kundaklıyom sinirleniyo. Yüz üstü uyuyabiliyo hep gece gündüz. Ani bebek ölümü sendromuna sebep olabiliyo diye ondan da korkuyorum. Yüz üstü yatarken kendilerini ana karnında sanıp nefes almayı durduruyolarmış vs. Kesin değilmiş ama olabilirmiş miş mış mış. Nefes alıyo mu diye kontrol etmekten Sinirlerim bozuldu yani. Bi alet var nefes takibi yapıyo, nefes durunca cepten alarm veriyo ondan aldım bakalım gelince denicez.
Bu arada sanırım 5 kilo oldu belim ağrıyo artık nasıl duracağımı da şaşırdım. Anası 50 kilo zaten etim ne budum ne ki sürekli taşıyabileyim. Babası yardım ediyo okul kapandı evde diye, altını değiştiriyo mama veriyo üstünü de değiştirmiş bugün ilk defa sağolsun ama o ağladıkça ben uyuyamıyorum içim rahat etmiyo. Zaten uykuya dalma problemim var. Millet bebek 1 saat 2 saat uyurken uyuyabiliyomuş o arada, benim mümkün değil. Gözlerim kapanıyo ama dalamıyorum uykuya. Resmen ana oğul psikopata bağladık. Uykusuzluktan geberiyoz ama uyuyamıyoz.
Evi de bok götürüyo. Virüsten ötürü temizlikçi ablalara gelmeyin bi süre dedim ama ne ara temizlik yapacam çok merak ediyom. Belki yeni bi virüs yaratırım evde coronaya savaş açar :/
Sütüm bi var bi yok. Hiç sağmıyorum artık. Hobi olarak arada emiyo. Komple kesilse de bi uyku hapı, antidepresan bişiye başlasam. Resmen çöktüm. Adetim 8 gün sürdü ondan mı acaba diyorum.
Haberlerde tüp bebek tedavisi ve virüsten bahsediyolardı. Dondurun embiyoları, tedavi beklesin vs. Vay be dedim geçen sene neyle uğraşıyoduk şimdi neyle. :)
Dün 5 kutu mama aldık zırt pırt almak zorunda kalmamak için. Aptamil hemen bitiyo zaten. Bebelac deneyecem bi de bakalım.

Ne zaman geçecek bu gazlar uykusuzluklar acaba yaa.. 3 aydan fazla sürmese bari. Tam gülücük atıyo çocuum hop sancı geliyo basıyorum küfrü sancıya da sindirim sistemine de şeklinde.
Daha diş çıkaracaklar di mi?
Oy ben ölmüşem. Hoff başım çatlıyo..

Biraz da ben isyan edeyim.
Kızım ben seni sessizliğe alıştırmadım niye böyle oldun? Evde tekim,kendi kendime konuşacak halim yok deyü sürekli dönencesinin müziği açık durdu, klasik müzik manyağı olduk.
Ona rağmen günlerdir yatağına bıraktıktan sonra attığım adım sesine uyanıyo. Odadan çıkayım ki sesimden uyanmasın diyorum kapı sesine uyanıyo. Az şurda duriyim de uyusun bari diyorum koltuğa oturunca uyanıyo. Evde her şey gıcırdıyomuş!
Bugün kucağım hariç biyerde 5dkdan fazla uyumadı. O 5 dkda da duş aldım,hadi yine iyiyim.

Madem taze anaların tatlı telaşı muhabbeti devam ediyor ben de aklıma gelenleri yine dökeyim.
Unutmadan ben Harika Haftalar diye bir uygulama indirdim panic_attack panic_attack . Çok mu faydalı, yoo ama atak haftalarını takip açısından falan iyi.
Bunun dışında uykusuzluk tavan tabii, iştahım açıldı bir de kg almasam iyi, dışarı çıkamayınca sağlıklı beslenip forma girmeye falan da motive olamıyorum. Babası da bütün gün tv.de koronavirüs muhabbeti dinliyor deliriciiiim.
Emzirme hayal kırıklığım beni de günahlara doğru itti itecek :KK53:Kahveye dadanarak başladım, haftada bir bi kadeh şarap içerek devam edeceğim galiba. Hayatımızı hala aynı dinçlik ve zevkle idame ettirebildiğimizi kendimize kanıtlamak lazım sanırım. Oğlanın şu ana kadar küçülen kıyafetlerini koliledim, muhtara bırakacaktım, bu olaylar girdi araya. Temizlik bizde de aldı başını gitti, rüyama giriyor birikmiş işler. Dizlerim herhalde hep tek kolda 5 kg bir toto taşımaktan olsa gerek kıtır kıtır sanki, sızlıyor, ek magnezyum sandoz almaya başladım. Güya oyun halısını atacağız yere halıya da çocuğu da üstüne koyacağız oyalanacak ya. Böyle giderse kaç günde bir süprülür o halı bilmem, hayaller hayatlar... Ha bir de oğlum da oynak testis varmış. Kibarca yazınca sinirimi atamadım ama olsun:KK57: toplardan birinin gezesi var kasıkların orda. Takip etmeliymiş. Her alt değiştirmede top arıyoruz torbada diyeyim bitireyim.

Selam kızlar. Aynı dertlerle cebelleştiğimizi bilmek biraz rahatlattı açıkçası. Şu an şaşı gözlerle bakıyorum. Tam lohusalık bitti iyi hissediyorum derken oğlan sapıttı. Kucak dışında uyumuyo. Kıçında sensör var gibi yatağına koyar koymaz uyanıyo. O kadar gaz çıkarıyo ama birden bi sancı giriyo hoop uyku bitti. Sabah 6dan beri toplam 1 saat uyudu. Şu an göğsümde uyudu gene ama yatağa koyacak yürek yok bende artık. Kesinlikle yüz yukarı ya da yan yatamıyo. Kıvranıyo, kollar bacaklar hareket ediyo. Kundaklıyom sinirleniyo. Yüz üstü uyuyabiliyo hep gece gündüz. Ani bebek ölümü sendromuna sebep olabiliyo diye ondan da korkuyorum. Yüz üstü yatarken kendilerini ana karnında sanıp nefes almayı durduruyolarmış vs. Kesin değilmiş ama olabilirmiş miş mış mış. Nefes alıyo mu diye kontrol etmekten Sinirlerim bozuldu yani. Bi alet var nefes takibi yapıyo, nefes durunca cepten alarm veriyo ondan aldım bakalım gelince denicez.
Bu arada sanırım 5 kilo oldu belim ağrıyo artık nasıl duracağımı da şaşırdım. Anası 50 kilo zaten etim ne budum ne ki sürekli taşıyabileyim. Babası yardım ediyo okul kapandı evde diye, altını değiştiriyo mama veriyo üstünü de değiştirmiş bugün ilk defa sağolsun ama o ağladıkça ben uyuyamıyorum içim rahat etmiyo. Zaten uykuya dalma problemim var. Millet bebek 1 saat 2 saat uyurken uyuyabiliyomuş o arada, benim mümkün değil. Gözlerim kapanıyo ama dalamıyorum uykuya. Resmen ana oğul psikopata bağladık. Uykusuzluktan geberiyoz ama uyuyamıyoz.
Evi de bok götürüyo. Virüsten ötürü temizlikçi ablalara gelmeyin bi süre dedim ama ne ara temizlik yapacam çok merak ediyom. Belki yeni bi virüs yaratırım evde coronaya savaş açar :/
Sütüm bi var bi yok. Hiç sağmıyorum artık. Hobi olarak arada emiyo. Komple kesilse de bi uyku hapı, antidepresan bişiye başlasam. Resmen çöktüm. Adetim 8 gün sürdü ondan mı acaba diyorum.
Haberlerde tüp bebek tedavisi ve virüsten bahsediyolardı. Dondurun embiyoları, tedavi beklesin vs. Vay be dedim geçen sene neyle uğraşıyoduk şimdi neyle. :)
Dün 5 kutu mama aldık zırt pırt almak zorunda kalmamak için. Aptamil hemen bitiyo zaten. Bebelac deneyecem bi de bakalım.

Ne zaman geçecek bu gazlar uykusuzluklar acaba yaa.. 3 aydan fazla sürmese bari. Tam gülücük atıyo çocuum hop sancı geliyo basıyorum küfrü sancıya da sindirim sistemine de şeklinde.
Dertler derya 😭Nasıl bu kadar uyanık kalıyorlar hayret ediyorum ben dayanamzken uykusuzluğa
Hem gazı pırt pırt çıkarıyor hem söyleniyor uyanıyor sonra Başa dön geçen hafta birkaç kez üzerimde uyudu uyusun da dedim nasıl olursa bu sefer ya öyle alışırsa gece arabayla gezmeye götürdük arabada uyudu eve geldik yatağa koydum uyandı 🤦🏻‍♀️ Bide yok memeye çok alıştı senin kokunu istiyor acaba sütü biberonla mu versen yok sese alıştır yok kalabalıkta uyusun dış sesler bunaltıyor
Bide 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı annem gelip yardım ediyordu neyse ki eşim evde geçecek herhalde bu günlerde 🙄🤲🏻
Şu nefes şeydi işe yarar umarım Bu arada reflü yatağı eğimli olunca yüzüstü başını rahat çeviriyor çok şükür çünkü en uzun öyle uyuyor öbür Türlü kollar hareket edince uyandırıyor kendisini

Bebek uykusu - bende işe yarıyor
Bi saattir kucağımda. Kah ağlıyor kah gülüyor, kendi haline bıraktım. I ıh olmadı. Sonunda dayanamadım beyaz gürültü açtım, onun sayesinde uyudu. Altıma da yapsam burdan kalkmamaya ant içtim bi saat uyusun bari.
Uyku eğitimi filan hep yalan oldu gızlar.

Bi de ben bebek bakımı diye bozuk bi program kullanıyorum.
Besledikten sonra kaç cc içtiğini yazıyorum. Saatini kaydediyor,günlük toplam kaç cc içtiğini hesaplıyor.. sadece o amaçla kullandım.
Persentil tablosu vs. Her uygulamada olan şeyler var.

Kıçında sensör ilahi panik yine güldürdün valla😆
Bende bebek bakımı diye bi uygulama kullanıyorum. Kilo boy ölçüsü ninniler ve kaç günlük olduğunu takip ediyor kullanıyorum. Başta kaç dk emdi en son hangi memeyi verdim onu kullanıyordum ama artık onu kullanmıyorum. Hafta bilgileri ay bilgileri günün sorusu falan var onlara da bakıyorum.
Yüzüstü yatma konusunda gece bırakmadım evet öyle. Gündüz 2 defa uykusuna öyle yatıyor.
Korkmayın ondan o sizden korksun🙃
Stresin huzursuzluğun ona geçtiği de bi gerçek.
O uyuduğunda uyu zaten ağladığında kalkıyorsun her türlü. Ne yaparsan daha rahat uykuya dalacaksın onu düşün. Önce kendin önce senin ihtiyaçların.
İnşallah daha fazla sürmeden düzene girsin hepisi🙂

Bi saattir kucağımda. Kah ağlıyor kah gülüyor, kendi haline bıraktım. I ıh olmadı. Sonunda dayanamadım beyaz gürültü açtım, onun sayesinde uyudu. Altıma da yapsam burdan kalkmamaya ant içtim bi saat uyusun bari.
Uyku eğitimi filan hep yalan oldu gızlar.
Bizim kız bugün yarım saate ayarlı uyuyor yarım saat sonra ağlama kucak emme gaz döngü bu ,akşam kaka gaz rahatladı oh iyi uyur dedik yine şu an kucağımda emiyor yorgunluktan bittim 😔

Bu hafta da sana sardık eyy emzirme yastığı.
Tam ümidi keserken aniden dalınan uykuların mabedi.
Bu mucizevi anı Van Gogh stili fırça darbeleriyle ölümsüzleştirdim :KK70: IMG_20200322_212746.jpg

X