Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bunu araştırdım doğduğu haftaya göre mi yoksa düzeltilmiş haftaya göre mi geçirir diye,değişirmiş.
Benimki 36.haftada doğdu bu arada. Çok da erken değil panicle cilekliyle filan aynı sayılır. Senin 37ydi herhalde?
Bundan sonraki atağı da 13.haftayı baz alarak hesaplıycam bakalım düzenli gidecek mi.
Doğru ya. Sıra karışınca unutmuşum daha erken kalmış aklımda. Ben 38.haftanın başında doğurdum. Bir dahaki atağa 13 gün kaldı diye program şimdi. Len bu bitemedi ki daha! Bugün de hiç oturamadık. Çoook yorgunum. Nolur benim sakin, köşe yastığı kılıklı oğlum geri gelsin. :silah:

Biz de yaklaşık bir aydır evdeyiz. Eşimin iş yeri de bu süreçte kapalı olduğu için kolay oldu bizim için izole olmak. Bir hafta on günde bir tek kişi alış verişe gidiyoruz yıkanıyor paklanıyor evde kalmaya devam ediyoruz. Havalar da öyle güzel ki yaz geldi resmen. Balkonda güneşleniyor tv karşısında pinekliyoruz. Ayrıca sürekli temizlik yemek işi var. Yıprıdım diye geziyorum ortalıkta.
Şükür sesini duyurana :KK50:

Ben de maalesef aldım bu süreçte. İlaçlarımı aksatmaya bol kalori alıp hareketiz kalmaya başladım. Her gün bir şey yapıyorum ve de yiyorum. Bakalım bugun diyete başladım artık biter umarım bu pasta börek sevdası :)
Sen zAten evdeydin Doğum izni nedeniyle bu süreçte dışarıda olmamak en iyisi Canım..
Bebiş nasıl bu arada.. hayatla arası nasıl :KK45:
Dikkat etmessek son kötü olucak:)
Evet 30 nisanda raporum bitiyor. 1 ay yıllık iznim var süt iznimi de birleştirip kullanıcam. Sonrasında da ücretsiz izne ayrılıcam belki de evden devam ederiz bilmiyorum kısmet bakalım. Bebişim iyi şükür büyüyor 2 aylık olduk. Epey alıştı artık dünyaya😄
Bi pişik problemimiz var. Arada gazlanıyor arada kakasını bırakmakta zorlanıyor. Arada gece uyuyor gündüz uyumuyor arada gündüz uyuyor gece uyumuyor 🙃 işte büyüyoruz kısaca..

Sen tedavi aşamasına ne zaman gelebilcen kısmetse.

Dikkat etmessek son kötü olucak:)
Evet 30 nisanda raporum bitiyor. 1 ay yıllık iznim var süt iznimi de birleştirip kullanıcam. Sonrasında da ücretsiz izne ayrılıcam belki de evden devam ederiz bilmiyorum kısmet bakalım. Bebişim iyi şükür büyüyor 2 aylık olduk. Epey alıştı artık dünyaya😄
Bi pişik problemimiz var. Arada gazlanıyor arada kakasını bırakmakta zorlanıyor. Arada gece uyuyor gündüz uyumuyor arada gündüz uyuyor gece uyumuyor 🙃 işte büyüyoruz kısaca..

Sen tedavi aşamasına ne zaman gelebilcen kısmetse.
Ben tedaviye başlayacaktım.. dondurulmuş embriyolarım bu salgınla kirlenmiş dünyaya gelmek istemedi sanırım :) yeni tedaviye başlayacaktık ilaçları aldım bir kaç gün sonra sa sonra karantina başladı. Bu süreçte hastanelerde acil işlemler hariç her şey iptal o yüzden de tedavim başlamadı. Bir süre de olmayacaktır..

Ben tedaviye başlayacaktım.. dondurulmuş embriyolarım bu salgınla kirlenmiş dünyaya gelmek istemedi sanırım :) yeni tedaviye başlayacaktık ilaçları aldım bir kaç gün sonra sa sonra karantina başladı. Bu süreçte hastanelerde acil işlemler hariç her şey iptal o yüzden de tedavim başlamadı. Bir süre de olmayacaktır..
Hmm o işlemi de durdurdular yani sağlık olsun canım canın sağolsun. Bu günler de geçecek elbet. Sen iyi ol da.

@cilekliturta_33 aspiratör vs kullanmadık biz henüz, tırsıyorum da. Tıkalı değil burnu. Serçe parmağımın tırnağını uzattım, ufukta sümükçük görürsem hemen alıveriyorum o da gülüyo, gıdıklanıyo galiba :)
2 kere beslenme sırasında tırnaklarını kestim. Kan ter içinde kalıyorum ama henüz canını yakmışlığım yok. Hiç eldiven takmıyorum. Bana kalsa çorap da giydirmicem de annem gazı olur diyo.

Bu arada maşallah demedim diye zaar, bugün gündüz epey gazlıydık. 3 defa yarımşar saat uyudu gerisi gazla mücadele. Şurup, damla, masaj, kiraz çekirdeği derken pert oldum ama yine zamanında 7,5 gibi uyudu.

Uyku eğitimine 4.ayda başlamak lazım evet. Şimdiden yavaş yavaş uyku zamanı odadan çıkarmama, loş ortam şeklinde başladık biz. Ama hala kucağımda uyuyo tabi pış pış. Erken de doğdu o yüzden sınırları zorlamıyorum.

Bugün kanguru almıştım o geldi. Paketi havalandırıyorum açıp deneyemedik henüz. İnşallah sever de yapışık gezer iş yaparız.

Madam Seyyan Madam Seyyan golden goat'ı eczaneden alıyoduk, en son netten sipariş ettik. 10 lira civarı fark oluyo. Hepsiburada veya kırmızıbeyaz'dan alabilirsin kuzum. Önce bi deneyin bakalım. Doktorumuza sordum ben bunun folik asit ve demir oranı diğerlerine göre düşük diye. Yeterli miktarda içeriyo takılma o kadar dedi. Zaten 3.ayda demir takviyesine de başlanacak, önemli olan bebeğin sevmesi rahat etmesi, içerikler aşağı yukarı aynı, fazlası var eksiği yok, markalara takılma için rahat olsun dedi.
Bizim doktor çok pozitif yaa. Sütüm azaldı diye dertlenmiştim, 3 sene anne sütüyle beslenip sürekli hasta olan çocuklarım ve hiç anne sütü almayıp süper bağışıklığı ve zekası olan çocuklarım var, sen de anne sütü içmemişsin inek sütü ve hiçbir besleyiciliği olmayan pirinçunuyla büyümüşsün ama bak taş gibisin diyo ahshsh
Bugün tüm gün 4 saatte bir sağdım yine toplamda 90 cc çıktı. Çok istikrarlı maşallah. Ne artıyo ne azalıyo.
Bi de tabi artık hiç emmediği ve sadece biberonla beslendiği için 2 saat babası ve 4 saat anneannesine emanet edip 6 saat uyuyabiliyorum. Geri kalan 18 saat bende. Bu 65 yaş yasağı en çok bana yaradı, annem doğumdan beri bizde rehin :dondurma:
Benim aspiratörle çekmeye nefesim yetmiyor yahu, çok acıklı. Geçen sene zatürre geçirmiştim, kaldı bir maraz. Babası yapıyor o işi gerektikçe. Tırnak işi de onda.
Kanguru en sevdiğim şey. Ben de sevmesi için dua ediyordum, 2.5 aylıktan beri iyice rahat içinde. He nereye gidebildin dersen apartman bahçesi. Taşıyabileceğim kiloyu geçmeden bu illet geçer de menzili uzatabilirim inşallah.
Mamayı alayım deneyeyim. Gaz azalacağına arttı çünkü. Belki mama değişikliği iyi gelir. Sağol şekerim.

Nasılsın canım.. annelik nasıl gidiyor? Bu süreçte evde olman ne güzel..
İyiyim sağol. Her dönemin ayrı hazları, ayrı endişeleri var demiştik ya. O hesap. Tam bu mevsim bebekle yalnız kalacağım, yürüyüşler şu bu yapacağım tek zamandı işe dönmeden. Yalan oldu. Ama kafam rahat, online eğitime geçildi diye işe erken başlamış oldum hem de oğlanın başındayım. Öte yandan ilk acemilik biraz geçtikçe keyfine varma başladı. Tatmadığın duygular yeşeriyor, olumlu da olumsuz da. Anlatması zor.
Bu dönem tedavinin sonuçlanması için uygun değil elbette. Ama kendini hazırlamak için uygun. Bu kriz elbet aşılacak, ve kabul edelim etmeyelim dünya çok ders almış olacak. Sizin bebeler yeni düzeni beklemek istedi belli ki.

Hmm o işlemi de durdurdular yani sağlık olsun canım canın sağolsun. Bu günler de geçecek elbet. Sen iyi ol da.
Acil olmayan her şey durdu şu an.. zaten bu ortamda gel tedavi başlıyoruz deseler bile kimse de gitmez bence. Eninde sonunda geçecek ama bakalım neler göreceğiz neler yaşayacağız canım. Sağlık olsun her şeyin başı sağlık sonuçta.

İyiyim sağol. Her dönemin ayrı hazları, ayrı endişeleri var demiştik ya. O hesap. Tam bu mevsim bebekle yalnız kalacağım, yürüyüşler şu bu yapacağım tek zamandı işe dönmeden. Yalan oldu. Ama kafam rahat, online eğitime geçildi diye işe erken başlamış oldum hem de oğlanın başındayım. Öte yandan ilk acemilik biraz geçtikçe keyfine varma başladı. Tatmadığın duygular yeşeriyor, olumlu da olumsuz da. Anlatması zor.
Bu dönem tedavinin sonuçlanması için uygun değil elbette. Ama kendini hazırlamak için uygun. Bu kriz elbet aşılacak, ve kabul edelim etmeyelim dünya çok ders almış olacak. Sizin bebeler yeni düzeni beklemek istedi belli ki.
Bol bol tanıdı çıkar canım anneliğin.. bu dönemde evden çalışma fırsatın olması da güzel olmuş her ne kadar erken başlamış olana da..
Ben kendi sürecim konusunda, konuda ciddi olumsuz hisler içindeydim aslında.. ilaçları aldım ama hiç umurumda değildi. sadece ileride pişman olmamak için haklarımı kullanayım diyordum. Üstüne bu durumlar gelişti ve ruh halim sayesinde, tedavi iptal edildi diye hiç etkilenmedim.Her şey yoluna girerse yine ileride pişman olmamak adına denerim ama olmuş olmamış hiç dert değil bence artık. Zaten o kadar dağıttım ki, troid ilacım hariç hiç bir ilacımı düzgün içmez, beslenmeme dikkat etmez hale geldim, sporu eskiye göre çok azalttım. Ama her şeyin başı sağlık. Beslenmemi bu nedenle düzene sokmaya çalışıyorum şimdilik..

Bol bol tanıdı çıkar canım anneliğin.. bu dönemde evden çalışma fırsatın olması da güzel olmuş her ne kadar erken başlamış olana da..
Ben kendi sürecim konusunda, konuda ciddi olumsuz hisler içindeydim aslında.. ilaçları aldım ama hiç umurumda değildi. sadece ileride pişman olmamak için haklarımı kullanayım diyordum. Üstüne bu durumlar gelişti ve ruh halim sayesinde, tedavi iptal edildi diye hiç etkilenmedim.Her şey yoluna girerse yine ileride pişman olmamak adına denerim ama olmuş olmamış hiç dert değil bence artık. Zaten o kadar dağıttım ki, troid ilacım hariç hiç bir ilacımı düzgün içmez, beslenmeme dikkat etmez hale geldim, sporu eskiye göre çok azalttım. Ama her şeyin başı sağlık. Beslenmemi bu nedenle düzene sokmaya çalışıyorum şimdilik..
İyi, özgür bir ruh durumu aslında. Belki de en iyisi. Herseye açık. Sürprizlerin sevdiği alanlar bunlar :KK14:Ama beslenme kısmına dikkat! o hep gerekecek.

İyi, özgür bir ruh durumu aslında. Belki de en iyisi. Herseye açık. Sürprizlerin sevdiği alanlar bunlar :KK14:Ama beslenme kısmına dikkat! o hep gerekecek.
Aynen öyle beslenme kısmı önemli ama evde kalma hali herkes gibi beni de etkiliyor ister istemez. Fakat yine de düzene koymak lazım. Bakalım başladım bugün yeniden dikkat etmeye. Bir konsantre olsam devamı gelir de işte beceremedim şu bir ayda maalesef..

dennisgo dennisgo bebişin bu günler geçtikten sonra yola çıkacak olması iyi aslında. Anne olmak ayrı dert, hamilelik ayrı, anne olmak için çaba ayrı.. ödüm kopuyo dışardan bi yerden virüs gelip bizi bulacak da oğlana bulaşacak diye. Ölümcül olmasa bile yüksek ateş ve yanında olamıyo olmak korkunç. Anksiyetelerimi azdırdı hep bu süreç. Eskiden ne rahat ne gamsızmış hayat. Kafam rahatmış hep. Diyeceğim o ki Tadını çıkar denis bu günlerinin. Ye iç uyu, kendine doy bol bol. :)

dennisgo dennisgo bebişin bu günler geçtikten sonra yola çıkacak olması iyi aslında. Anne olmak ayrı dert, hamilelik ayrı, anne olmak için çaba ayrı.. ödüm kopuyo dışardan bi yerden virüs gelip bizi bulacak da oğlana bulaşacak diye. Ölümcül olmasa bile yüksek ateş ve yanında olamıyo olmak korkunç. Anksiyetelerimi azdırdı hep bu süreç. Eskiden ne rahat ne gamsızmış hayat. Kafam rahatmış hep. Diyeceğim o ki Tadını çıkar denis bu günlerinin. Ye iç uyu, kendine doy bol bol. :)
Haklısın canım. Gerçekten zor bir zaman geçiriyoruz. Kaygılar tavan yapıyor ama hiç küçümsenecek bir salgın değil. insan hem hastalanmak istemiyor hem de hasta etmek istemiyor. Sen de unutma ki normal bir süreç değil tepkilerimiz de normal olamaz ama vücut direnci için stres kaygı işe yaramayacağı için mutlaka rahatlamanın bir yolunu bulmak gerekir. bu konuda oğlundan daha iyi bir ilaç düşünemiyorum :) beraber izole bir mutluluk yaşamayı da deneyimlemek varmış demek ki..

Şu an görümcem hamile. Eylül gibi doğumu olacak ve kontrole gittikçe geriliyoruz ister istemez. Neyse ki buralarda kontrol süreleri uzun da sık gitmek zorunda kalmıyor. Ama şimdiden düşünüyoruz bir şeye ihtiyacı olsa gitmemize imkan yok. Zor bir dönem..

Kendi sürecimle ilgili negatif fikirlerimse beni üzen yıpratan şeyler değil aslında. Nasıl geçen sene, bir gün mutlaka olacak diyordum, pozitif düşünceler için çabalamıyordum gerçekten inanıyordum buna. Şimdi de artık olmayacağına ikna oldum diyorum ve bu fikir için de çabalamıyorum. bu fikirden olumsuz etkilenmiyorum çünkü İnsan inanmadığı şeye, ama neden olmuyor ki diye bir yaklaşım geliştiremiyor zaten. Sadece süreçle aranda bir bağ olmuyor bu tuhaf bir histi :) ama zaten salgın nedeniyle şu an o da rafa kalktı.

Aslında devam etmemeyi de düşündük, gereksiz yere hormon almak da çok mantıklı değil sonuçta. Benim açımdan bu devam kararı, ilerisi için stratejik bir seçim sadece. Geleceğimizde, acabalar, keşkeler olmasın temiz ve net bir şekilde, tüm yolu yürüdük, yol bitti demek istiyorum :)

Geçen hafta 12.hafta atağından çok dert yanmıştım, gerisini de diyeyim bari. Sorumlu hissettim kendimi panic_attack panic_attack :halay: Sersem geçen bir haftadan sonra iki gün evvel Selim beyciğim yüzünde evliya gibi bir nurla uyandı. Aman yarabbi o ne sükunet, ne olgunluk... Bu sefer de devamlı gülüyor, sesli, ilk kahkaha denemeleri. Uyuyor uyanıyor mışıl mışıl. selozy selozy arkadan gelen ödül haftasını söylemişti ama ben hemen dedim ki tamam bizimkinin olayı budur, kriz haftaları hariç. Meğer o da takvimde işaretliymiş 'ekstra iyi hafta' olarak. Alışma üzülürsün diyor yani aplikasyon:p Neyse ortası olsun tamam. Golden goat'a başladık, tadını sevdi nefes nefese içiyor. Kakası da daha derli toplu bir hal aldı. Ne demekse:KK70:Bundan sonrası cebimize kuvvet demek galiba. Yisin çocuğum Yeni Zelanda keçilerinin rızkını. Damla zaten sab simplex vermişti doktor arada kullanıyorum. Baktım ocak anneleri grubunda pek övülmüş, bira mayası tableti aldım Solgar'ın. Yarından itibaren kırk gün bir deneyeyim bakalım süte faydası olacak mı, yani bari kesilmesin, bu durumda kalsın. Çocuğum iri bir çocuk değil ama 3-6 ay diye alınanlar tam oluyor, nasıl kalıplardır ne iştir anlamadım. Bu ay ki kontrolü iptal ettirdim aşı yok diye, ama bir muayenehane doktoruna götüreceğim ay sonu gibi.

Geçen hafta 12.hafta atağından çok dert yanmıştım, gerisini de diyeyim bari. Sorumlu hissettim kendimi panic_attack panic_attack :halay: Sersem geçen bir haftadan sonra iki gün evvel Selim beyciğim yüzünde evliya gibi bir nurla uyandı. Aman yarabbi o ne sükunet, ne olgunluk... Bu sefer de devamlı gülüyor, sesli, ilk kahkaha denemeleri. Uyuyor uyanıyor mışıl mışıl. selozy selozy arkadan gelen ödül haftasını söylemişti ama ben hemen dedim ki tamam bizimkinin olayı budur, kriz haftaları hariç. Meğer o da takvimde işaretliymiş 'ekstra iyi hafta' olarak. Alışma üzülürsün diyor yani aplikasyon:p Neyse ortası olsun tamam. Golden goat'a başladık, tadını sevdi nefes nefese içiyor. Kakası da daha derli toplu bir hal aldı. Ne demekse:KK70:Bundan sonrası cebimize kuvvet demek galiba. Yisin çocuğum Yeni Zelanda keçilerinin rızkını. Damla zaten sab simplex vermişti doktor arada kullanıyorum. Baktım ocak anneleri grubunda pek övülmüş, bira mayası tableti aldım Solgar'ın. Yarından itibaren kırk gün bir deneyeyim bakalım süte faydası olacak mı, yani bari kesilmesin, bu durumda kalsın. Çocuğum iri bir çocuk değil ama 3-6 ay diye alınanlar tam oluyor, nasıl kalıplardır ne iştir anlamadım. Bu ay ki kontrolü iptal ettirdim aşı yok diye, ama bir muayenehane doktoruna götüreceğim ay sonu gibi.
Sab simplex artık vermene gerek yok. Selimim kendi gazını kendi çıkarır. 3aydan sonra önerilmiyor. Ama hala kötüyse devam tabi.
Bira mayası tableti,bestlak, bide aslında reflü ilacı olup yan etkisi süt hormonunu uyarmak olan şu ilaç.. hepsinin çok işe yaradığını duydum.
Benim sütüm de azalıyor gibi.. şimdilik yetiyor ama yetmeyecek olursa önce çay yine olmazsa bira mayası tableti deniycem. Sanırım uyku süresinin uzaması biraz etkiledi. Bi de gece bir öğün babası besliyor ben uyuyorum. Yani 8 saat kadar memeler çalışmıyor.
Bu ay kontrole gitmedik. Rotavirüs aşısını evde verdim. 15 gün sonra 4.ay aşıları için çıkıcaz.
Tulum giydiriyorsan hep büyük beden almalısın. Şuan 3-6 ay tulumlar küçülmek üzere. Alt üst takımlar büyük geliyor.

Son düzenleme:
Sab simplex artık vermene gerek yok. Selimim kendi gazını kendi çıkarır. 3aydan sonra önerilmiyor. Ama hala kötüyse devam tabi.
Bira mayası tableti,bestlak, bide aslında reflü ilacı olup yan etkisi süt hormonunu uyarmak olan şu ilaç.. hepsinin çok işe yaradığını duydum.
Benim sütüm de azalıyor gibi.. şimdilik yetiyor ama yetmeyecek olursa önce çay yine olmazsa bira mayası tableti deniycem. Sanırım uyku süresinin uzaması biraz etkiledi. Bi de gece bir öğün babası besliyor ben uyuyorum. Yani 8 saat kadar memeler çalışmıyor.
Bu ay kontrole gitmedik. Rotavirüs aşısını evde verdim. 15 gün sonra 4.ay aşıları için çıkıcaz.
Tulum giydiriyorsan hep büyük beden almalısın. Şuan 3-6 ay tulumlar küçülmek üzere. Alt üst takımlar büyük geliyor.
Tavsiyeler için sağol gülüm :KK200: Sendeki süt miktarı dalgalanması dönemseldir sanıyorum, yakın arkadaşlarım 3.5 - 4 ay civarı öyle durumlar olduğunu söylemişlerdi. Süt bir yana, geçici meme reddi de olabiliyormuş. Maşallah sana çok iyi götürdün bu sağma işini.
Damla vermeyeyim artık evet. Gazını kendi çıkarıyordur umarım ben yine ıkındı mı sıkıldı mı bacaklarını oynatıp duruyorum ama sabaha karşı zor oluyor. Hiç gerekmeyeceği günler yakındır inş. Bu rotavirüs aşısı eczaneden alıp verilen birseyse yapalım. Yan etkisi oldu mu?
Evet tulumlar küçülmeye yüz tuttu anlıyorum durumu şimdi.

Tavsiyeler için sağol gülüm :KK200: Sendeki süt miktarı dalgalanması dönemseldir sanıyorum, yakın arkadaşlarım 3.5 - 4 ay civarı öyle durumlar olduğunu söylemişlerdi. Süt bir yana, geçici meme reddi de olabiliyormuş. Maşallah sana çok iyi götürdün bu sağma işini.
Damla vermeyeyim artık evet. Gazını kendi çıkarıyordur umarım ben yine ıkındı mı sıkıldı mı bacaklarını oynatıp duruyorum ama sabaha karşı zor oluyor. Hiç gerekmeyeceği günler yakındır inş. Bu rotavirüs aşısı eczaneden alıp verilen birseyse yapalım. Yan etkisi oldu mu?
Evet tulumlar küçülmeye yüz tuttu anlıyorum durumu şimdi.
Evet eczaneden aldım, ağızdan veriliyor. Kullanıma hazır olduğu için uygulaması kolay. Sadece aç olmalı ki kusmasın.. Bi de yavaş yavaş sıkmalı,yoksa çıkartıyorlar.
Sağma işini iyi götürdüm ama çok yıprandım. Hiç değilse sabahları mutluyken emmeye başlamıştı. Hem ben de uyku sersemi sağma derdinden kurtulmuştum. Anne bebek bağı oh mis derken şimdi de biberonu istemiyor. Memeyi emerken yine ağlama krizleri. Memeyi istiyor ama emmiyor da. Bugün iki kere sinirimden ağladım. Bu huyu da olmasa şeker gibi bebek.

Evet eczaneden aldım, ağızdan veriliyor. Kullanıma hazır olduğu için uygulaması kolay. Sadece aç olmalı ki kusmasın.. Bi de yavaş yavaş sıkmalı,yoksa çıkartıyorlar.
Sağma işini iyi götürdüm ama çok yıprandım. Hiç değilse sabahları mutluyken emmeye başlamıştı. Hem ben de uyku sersemi sağma derdinden kurtulmuştum. Anne bebek bağı oh mis derken şimdi de biberonu istemiyor. Memeyi emerken yine ağlama krizleri. Memeyi istiyor ama emmiyor da. Bugün iki kere sinirimden ağladım. Bu huyu da olmasa şeker gibi bebek.
Yıpranmaz mı insan yav. 'Bu iş bu kadar zor olmamalıydı' diye bastırdığımız bir psikoloji de var altlarda. Hem biberonu istemeyip hem de emerken ağlaması ilginç, dediğim gibi bir geçiş dönemi olabilir, inşallah öyledir. Birini tercih edip ısrar mı edeceksin, nasıl devam edeceksin bilmiyorum gelişmeleri merakla bekliyorum. Ben de artık memeyi hemen attığı için o koyun koyuna yatıp emzirerek uyutmak işini şimdiden çok özledim. Dur kız beni de ağlatacaksın şimdi :KK61:Koyverme, gençsin sen. Biz 40a dayanan teyzeler düşünelim.

X