meğer ne zormuş hayat denen yol ...

mavi_pirenses

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2013
341
48
Çok yoruldum artık, takatim kalmadı. Genç yaşımda çöktüm
O kadar okudum çabaladım ama istediğim gibi bir iş bulamadım.
Ailem artık beceriksiz olduğumu düşünüyor
Boş boş evde oturmasam da yaranamıyorum
Kpss hazırlanıyorum bir yandan ona bile laf ediyor akrabalar sana mı kaldı diyor
Babam surekli bana balina,, tanker gibi laflar ediyor
Yapayalnızım ne bir sevenim ne de bir dostum var
Yaşımdan fazla sanıyorlar beni
Çekip gitmek istiyorum çok uzaklara onu da yapamıyorum

İş bulmaya çalış ama dert etme..Evde olmak da iyidir.Kamu'da memurum bazen çok bunlaıyorum ve zamanında izin alamıyorum.Vya yılda 20 gün izin yetmiyor.Evde olmayı özlüyorum bazen.Sen de durumunun iyi tarafını düşün...Ailenin seni bu kadar sıkışrırması doğru değil ,eğer sen azimle iş arıyorsan..İş bulduğunda dinlenemeyeceksin zaten..Bölüm ne?

Son düzenleme:

hangi bölümü okudunuz. yaşınız kaç?

herkesi memnun etmekle gecio zaten şu hayat...
anneni mutlu et babanı mutlu et. yarın bigün kocanı mutlu et.
ya bennn. beni kim mutlu edicek....

Kpss hazırlanıyorum bir yandan ona bile laf ediyor akrabalar sana mı kaldı diyor

bir çok üniversite mezunu senin bu yollarından geçti.. sen güçlü olup ayakta kalmak için çabalayacaksın..
böyle pes etmek olmazki..
ev hamımı olupta 35sinden sonra kpss kazanan nekadar insan var..
kendine güven.. ve neler yapabilceğini düşün...
onun bunun için değil kendin için çalış.. kendi ayaklarının üstünde durup onlara en güzel cevabı verebilirsin..
bunları moralini yüksek tutmak için değil, istenildikten sonra neler yapılabilceğini görebilmen açısından yazdım..

Bazen annemlere gidiyorum, kpssye hazırlanıyorum ben de bu arada. Yanımda test falan olduğu zaman çözüyodum babamın yanında, babam bi gün dedi, ben seni 20 yıl okuttum hala okuyo musun dedi. Bi insanı en fazla en yakınları kırar işte. Ben de çok kırgınım babama. İş bulamamak benim suçum değil. Onlar istiyolar ki, gireyim bi yere tezgahtarlık yapayım, ayak işleri yapayım ama çalışayım. 4 sene üniversite okudum, bunun için mi diye düşünüyorum ben de içimden.( asla tezgahtalık veya başka meslekleri aşağılamam, çalışan insan her zaman gözümde değerlidir.) Ailemin bakış açısı bu.
Seni de çok iyi anlıyorum, inşallah kazanırsın. Ben evli olmasaydım girerdim bi işe kesin. Şimdi eşim destek oluyor, evde otur adam gibi çalış dersine diyor. Babam hayatta sağlamaz bu imkanları. Onlar sanıyo ki mezun olur olmaz işverenler kollarını açmış bizi bekliyor, ama yok öyle bişey :KK50:

Allah yardımcın olsun canım, çok üzüldüm ve babana şaşırdım.
Allah, anne babanın da hayırlısını versin.
Hayat bu bazen zor geçer ama gün gelir o zorluk da geçer.
Sonuçta her şey Allah'ın dilemesiyle... İnsanlar kader deyip yaşadıklarından dolayı da seni suçluyorlarsa o kişilerdedir problem.
Ayakkabınızın bağcığına kadar Ondan istememizi buyururken Allah, sen hiç üzülme, Ondan iste, verirse lutfundan vermiyorsa hikmetinden, senin için hayırlı olmayacağından ya da seni olgunlaştırmak için olabilir, en doğrusunu Allah c.c. bilir. Bize dua etmek, istemek, emir ve yasaklarına uymak düşer.
Her zorlukta da bir kolaylık vardır unutma.
Dilerim en yakın zamanda feraha çıkarsın.

Hayatın bir yolu var. mezun olduktan sonra işte senin bu geçtiğin yollardan geçemeden başka yollara ulaşamıyorsun. ama bazıları kolay geçer bazıları zor. bu da senin çevresel faktörlerine, işine, mezuniyetine ve en önemlisi ailene bağlıdır.
çevremde 3 yerinde kanser olan 2 yaşında kızı olan biri var. o kadar hayat dolu ki onun yanında kendimi bezmiş hissediyorum. çok güçlü çünkü ailesi o kadar destek veriyor ki.. senin sorunun babanın ve diğer aile üyelerinin yaklaşımı. ama bunun için de yapabileceğin çok bir şey yok. onların yapısı bu.
Sen elinden geleni yap, çalış...

nerelisin tatlım sen hangi ildensin yasın kaç

Geldiğinizde yaşı söylerseniz daha sağlıklı yorumlar alabileceksiniz.

hangi bölümü okudunuz. yaşınız kaç?

herkesi memnun etmekle gecio zaten şu hayat...
anneni mutlu et babanı mutlu et. yarın bigün kocanı mutlu et.
ya bennn. beni kim mutlu edicek....

yaslandıktan sonra seninde gözünü toprak doyursun dencek biz geliniz eşiz anneyiz yaaa hizmet hizmettt yok öle bir dünya arkadas :KK22:

Önünde iki seçenek var ,
Ya bunlarla pes edip elindekine razı olacaksın
Yada bunlara hırslanıp hayata tırnaklarını geçireceksin
Herşey hep kötü yada iyi gitmez, inişler çıkışlar olacaktır mutlaka
İyiken şükür, kötüyken azim ve sabır gerekir :KK31:

3 sene evde oturum babam bir kere olsun böyle kırıcı bir söz kullanmadı.iş imkanları oluyordu ama ben kendi seviyeme uygun bulmadıgım için istemiyordum.Rabbime şükürler olsun ki 2.5 yıldır hem konum hemde maaş yönünden çok iyi bir işte çalışıyorum.ve bu iş yerine mezun olur olmaz başvurmuştum.seneler sonra çağırdılar beni öyleki umidimi tamamen kesmiştim o kurumdan.
Sen sabırla dua et ins istediğin gibi bir iş sanada nasip eder rabbim.
Ama sigorta yönünden pişmanım biraz başka sektörlerde çalışıp en azından sigortamı devam ettirseydim diyede düşünüyorum bazen.
birde iş verenler deneyime cok onem veriyor.başka alanda da olsa bir yerde çalışman çok önemli en az bi 6-7 ay başka sektörde olsa çalış derim.

bende daha 21 yaşındayım 2 yıl okudum kpss ye girdim güzel puan aldım ama tercih yapmadım yapsam giderdim dgs ye girip lisansa tamamlayıp öyle memur olmak istedim.açıktaögretim okuyorum şuan.... ama bizimkilere de evde boş boş oturmam battı... bulaşık yıkıyorum ev temizliyorum yine de aneme bakarsan hiç iş yapmıyorum... Babam zaten kendi halinde hiç ilgilenmez benle... az sesim çıksa hemen yediğin önünde yemediğin arkanda diyorlar.. resmen evde istenmediğimi farkettim artık şimdi bu haziran son atamam var yazıcam gidicem ve çok çok uzak yere... bana ailenden uzak yeri yazma diyen arkadaşlar çıktı burda yereyi yazsam diye fikir almak istedim konu açmıştım... ama istemiyorum uzak olsun istiyorum.. sanırm hep ailemiz arkamızda olmadıgı için bu haldeyiz.... sevgilim de olmasa ben kafayı yerdim o şimdi askere gitti çok yanlız kaldım.. sabrediyorum dua ediyorum yapcak bişey yok... bizim de bunları yaşayacagımız varmışşş :KK5:

Son düzenleme:
Burayada yazayim en iyisi
Yasim 24 bolum ekonometri
Suan calisiyorum 9-5 mesai saatlerim
Ama yaranamiyorum tabi
Elalemin cocuklari doktor muhendis cunku hatta bana gore hepsi manken
Kpss benim icin bir kaçış olacak

Valla benim yeğen de pek iş gözü yok.Annesi de istiyor ama konuşturmuyor.günlük işlerde çalışıyor ,ben yardım ediyorum.Bbziimkinin keyfi yerinde size göre.

Belki sana bi hırs olur onların böyle yapması, kazanırsın kpss yi ailen bile olsa kimseye muhtaç kalmazsın..

Valla benim yeğen de pek iş gözü yok.Annesi de istiyor ama konuşturmuyor.günlük işlerde çalışıyor ,ben yardım ediyorum.Bbziimkinin keyfi yerinde size göre.

Ben yapi geregi bir seyi bosveremiyorum rahat olamiyorum
Ben sanki memnunmusum gibi uzerime gelmeleri beni cok uzuyor
Hep ideallerim icin didindim inanin omru hayatimda deesaneye bile gonderilmedim kendi tirnaklarimla kazandim diplomalarimi
Ben kazanmis okurken daha kazanamamis dersaneye gidiyorum deyip koca kovalayan kuzenim benden degerli oldu
Ders calisiyorum aksamlari babanem sen anca oku senden kucukler neler yapiyor agzini ac bekle dedi
Aslinda artik tek istedigim sinava kadar kafa dinlemek

Istanbuldayim yasim 24

izmirde olsan sana iş konusunda yardımcı olmaya calısırdım tatlım ama malesef ist da ikamet ediyormussun ayrıcada aileye hiç bakma bir ara banada o gözle baktılar ama sonunda rahata erdim türkiye gidi bir yerde iş bulmak zor farkında değiller sanırım :26:

X