Mehir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haklarimizin olmadigi donemde bu sekilde korunmus kadinin hakki ama kime neyi anlatıyorum 😂

Merhabalar hanımlar. Benim dini nikahım yapılıcam ama mehir ne isticem bilemiyorum..Eşimi maddi açıdan zora sokmak istemiyorum üstelik mehirede ihtiyacı olan bi kadın değilim şükürler olsun. Öyle bişey isteyeyim ki eşimi şaşırtayım ama bu para mal mülk olmasın istiyorum.. Aklınıza değişik fikirler gelirse benimle paylaşırsanız mutlu olurum😊
Bir talak hakkı istenebiliyor. Sen kabul etmeden boşayamıyor böylece, ama bu şaşırtıcı olmaz sanırım

Niye icat cikartmaya uğraşirsiniz ki. Ben imam nikahla ilgili bir şey bilmiyordum o an oturdum evet evet dedim herşeye. Hoca isteğimj sordu ve bir şey istememek ve az istemek yasakmiş.
Ben yine de rakam belirtmedim bir şey demedim. İmam kendisi __gr yaziyorum dedi eşime, eşim de tamam demişti. 😂😂 Bitti gitti

Talak haklarından birini isteyebilirsin. Dini anlamda da sen istediğin zaman eşini boşayabilirsin. Bir de dinimize göre bir erkeğin 4 kadınla nikah kıyma hakkı var. Ben mehir olarak o hakkını da aldım elinden yani benim nikahımdayken başkalarına nikah kıyamaz şartını koştum. Kesinlikle bu dört nikah meselesine karşıyım eşim de böyle biri değil ama birilerinden duymuştum
Mahkeme boşayınca bitiyor ama her şey.

Merhabalar hanımlar. Benim dini nikahım yapılıcam ama mehir ne isticem bilemiyorum..Eşimi maddi açıdan zora sokmak istemiyorum üstelik mehirede ihtiyacı olan bi kadın değilim şükürler olsun. Öyle bişey isteyeyim ki eşimi şaşırtayım ama bu para mal mülk olmasın istiyorum.. Aklınıza değişik fikirler gelirse benimle paylaşırsanız mutlu olurum😊
Mehir demek para mal mülk demek zaten .siz mehir değil kendinize eğlence istiyorsunuz

Mehir bir gün senden sıkıldım, aldattım, boşanıyorum dediğinde alıcağın 6 ay geçinebileceğin bir altın para.
Neyse sen şimdi minnoş minnoş bu hareketinle gözüne gir.

Bizde mehir işi çok komik gelişti ya, 2 defa dini nikah kıydık, ilki resmi nikahtan sonra kıyıldı ama düğünle nikah arası uzun olduğu için düğünde tekrar kıydırdık. İlk nikahta 1 bilezik istedim, ikinci nikahta iki tane daha istedim. Tabi elimizde para yok borç hanesine işledik. Sonra çamura yattım eve giren paranın yarısını zaten ben kazanıyorum o bilezikler bu durumda 6tane olmazsa kurtarmaz dedim. 6 tane yaptık 🤣🤣🤣 koluma taktım gördüm "helal ettim" dedim. Sonra o bileziklerle ev aldık 🤣🤣🤣🤣

Talak haklarından birini isteyebilirsin. Dini anlamda da sen istediğin zaman eşini boşayabilirsin. Bir de dinimize göre bir erkeğin 4 kadınla nikah kıyma hakkı var. Ben mehir olarak o hakkını da aldım elinden yani benim nikahımdayken başkalarına nikah kıyamaz şartını koştum. Kesinlikle bu dört nikah meselesine karşıyım eşim de böyle biri değil ama birilerinden duymuştum ☺️
Iyi de senin rızan yoksa zaten kıyamıyor nikah

Din ile ilgili bir konu olduğunda çok güzel çarpıtılıyor. Laik bir ülkede yaşıyoruz. Herkes birbirinin inancına saygı duymalı. Kimse birini ateist diye suçlayamaz ya da kimse bir müslümana dinini yaşıyor diye sataşamaz. Din ve vicdan özgürlüğü diye bir şey var.

Mehirin ne olduğunu açıklamaya çalışan üyeler:

AE39B995-D06E-43B2-B8AB-E42EC79480E1.jpeg

Yani konunun kavgalara sebep olacağı belliydi en başından :kahve:

Talak haklarından birini isteyebilirsin. Dini anlamda da sen istediğin zaman eşini boşayabilirsin. Bir de dinimize göre bir erkeğin 4 kadınla nikah kıyma hakkı var. Ben mehir olarak o hakkını da aldım elinden yani benim nikahımdayken başkalarına nikah kıyamaz şartını koştum. Kesinlikle bu dört nikah meselesine karşıyım eşim de böyle biri değil ama birilerinden duymuştum ☺️
Erkegin 4 kadina nikah kiyma hakki var, sizin de bu haklari elinden almaya hakkiniz var yani? 😂

Hic zorunuza da gitmiyor boyle isteklerde bulunmak.
Esiniz sizin ustunuze 4 kadinla daha nikahlanma potansiyeli varsa o yemin mi durdurur onu.

Valla billa yallah bilmem nereye diyesim geliyor.

Erkegin 4 kadina nikah kiyma hakki var, sizin de bu haklari elinden almaya hakkiniz var yani? 😂

Hic zorunuza da gitmiyor boyle isteklerde bulunmak.
Esiniz sizin ustunuze 4 kadinla daha nikahlanma potansiyeli varsa o yemin mi durdurur onu.

Valla billa yallah bilmem nereye diyesim geliyor.
Bi siz eksiktiniz. Şimdi binlerce yorumla uğraş. Siz inkar ediyor ya da inanmıyor olsanız da bazı gerçekler var. Ben asla bunu kabul etmiyorum!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X