Mehir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar hanımlar. Benim dini nikahım yapılıcam ama mehir ne isticem bilemiyorum..Eşimi maddi açıdan zora sokmak istemiyorum üstelik mehirede ihtiyacı olan bi kadın değilim şükürler olsun. Öyle bişey isteyeyim ki eşimi şaşırtayım ama bu para mal mülk olmasın istiyorum.. Aklınıza değişik fikirler gelirse benimle paylaşırsanız mutlu olurum😊
Ben eşimden eski bir kilim vardı onu istedim. Hala güler. Fakat yine olsa yine o kilimi isterim. Öyle çok seviyorum. (Bu arada ciddiyim eski eşya hastalığım var)

Tabi Allah kötü gün vermesin inşallah.

Bi siz eksiktiniz. Şimdi binlerce yorumla uğraş. Siz inkar ediyor ya da inanmıyor olsanız da bazı gerçekler var. Ben asla bunu kabul etmiyorum!!
Yani şimdi şu da bir gerçek. Her erkeğin gizli rüyası değildir 4 kadın vs.
Yani bana kalırsa yapacak olanı da mehirde verdiği söz durdurmaz. Yapmayanın karakteridir nedeni, yapanın da aynı şekilde.

Bana inanmiyor diyemezsiniz. Benim din ile ilgili zorum yok, sadece sizin gibi dini kendine gore cevirenleri sevmiyorum.
Ben dini kendime çevirmiyorum sen de beni bu şekilde itham edemezsin. Gayet bilinçli bir insanım. Neyin ne olduğunu biliyorum. Kesinlikle çok eşliliğe karşıyım ama bazı insanlar bunu kullanıyor. Farkındaysan ben zaten karşıyım eşim de böyle biri değil dedim. Fakat duydum ve ben de para talebinde bulunmadım bunu istemiş oldum. Beni yargılamak sana düşmüyor

Talak haklarından birini isteyebilirsin. Dini anlamda da sen istediğin zaman eşini boşayabilirsin. Bir de dinimize göre bir erkeğin 4 kadınla nikah kıyma hakkı var. Ben mehir olarak o hakkını da aldım elinden yani benim nikahımdayken başkalarına nikah kıyamaz şartını koştum. Kesinlikle bu dört nikah meselesine karşıyım eşim de böyle biri değil ama birilerinden duymuştum ☺️

Dinen baska nikah kiymak icin esin yani sizin rizaniz olmasi gerekir. Ama 4 es alabilecek potansiyelde bir erkegi yemin durdurmaz. Millet sabah evlenip aksam bosaniyor.

Konuya gelirsek birsey istemiyorum dersiniz. Usulen bir buyuk altin yazılır

Bir de dinimize göre bir erkeğin 4 kadınla nikah kıyma hakkı var. Ben mehir olarak o hakkını da aldım elinden yani benim nikahımdayken başkalarına nikah kıyamaz şartını koştum.
Kafanız güzelmiş, güle güle kullanın.

Ben dini kendime çevirmiyorum sen de beni bu şekilde itham edemezsin. Gayet bilinçli bir insanım. Neyin ne olduğunu biliyorum. Kesinlikle çok eşliliğe karşıyım ama bazı insanlar bunu kullanıyor. Farkındaysan ben zaten karşıyım eşim de böyle biri değil dedim. Fakat duydum ve ben de para talebinde bulunmadım bunu istemiş oldum. Beni yargılamak sana düşmüyor
Aferim o zaman ne diyebilirim kiiii
Omur boyu adami garantilemissiniz😂 ben istemeden boşanamaz maddesini eklediniz mi?

Kardeşim yapacak olan zaten hiçbir şey dinlemez!! Dalga geçmek için yer aramayın.

Ben de öğretmenim. Ben de bilirim değil mi? :KK53:
Ya ilk karısının rızası olacak vs. deniyor da yapacak olan onu da dinlemiyor. Bir ara sabah kuşağı izliyordum ben, adamların hepsi rıza mıza dinlememiş yani. :KK14:
Ben de öğretmenim ama pek bir şey bilmiyorum.
Rıza da bilmiyor belli ki, takılmayın peşine.
Müge de sakata gelmesin.

Hiçbirinizle uğraşamayacağım her şeyi o kadar iyi biliyorsunuz ki tebrik ediyorum sizi 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

Ben de öğretmenim ama pek bir şey bilmiyorum.
Rıza da bilmiyor belli ki, takılmayın peşine.
Müge de sakata gelmesin.
Valla daha önce de hiç evlenmedim, ondan ben de bilmiyorum. :KK53:
Ama şundan eminim, adamlar çocuklarının nafakasını ödemiyor. Hani mahkemenin onayladığı... İcra daireleri bunlarla dolup taşıyor. Yok rızaydı, talaktı bilmem neydi durdurmaz bu nedenle. Adamlar gayet dünyevi ve devletçe onaylanmış belgenin yaptırımını yerine getirmiyor. Hey yavrum hey!:deli:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X