Mehir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Talak haklarından birini isteyebilirsin. Dini anlamda da sen istediğin zaman eşini boşayabilirsin. Bir de dinimize göre bir erkeğin 4 kadınla nikah kıyma hakkı var. Ben mehir olarak o hakkını da aldım elinden yani benim nikahımdayken başkalarına nikah kıyamaz şartını koştum. Kesinlikle bu dört nikah meselesine karşıyım eşim de böyle biri değil ama birilerinden duymuştum ☺️
Diyelim talak haklarından birini istemedi mehirde ilerde anlaşamadı boşanmak istedi boşanamaz mı kadın🥴

Talak haklarından birini isteyebilirsin. Dini anlamda da sen istediğin zaman eşini boşayabilirsin. Bir de dinimize göre bir erkeğin 4 kadınla nikah kıyma hakkı var. Ben mehir olarak o hakkını da aldım elinden yani benim nikahımdayken başkalarına nikah kıyamaz şartını koştum. Kesinlikle bu dört nikah meselesine karşıyım eşim de böyle biri değil ama birilerinden duymuştum ☺️

Medeni kanunun size zaten verdiği hakları mehir olarak istediniz yani?

Iyi de senin rızan yoksa zaten kıyamıyor nikah
Olsun yine de o işini garantilemiş. Erdal Bakkal gibi bir de “Dört kadın alanın anası babası ölsün. Hadi bakalım al da görelim şimdi.” dese tam caydırıcı olurdu.

Tamam aynı şeyler detaylı yazmadım.Yani hemen verilecek diye şart yok.
Araştırmanızı öneririm. Mehir çeşitleri vardır. Elde imkan varsa o an verilir, elde imkan yoksa erkek kadına borçlu kalır. Elimde oldukça öder nikah birlikteliği içinde.
Ola ki boşanma kararı verilirse adam boşanırken vermediği miktarı vermek zorundadır.

Merhabalar hanımlar. Benim dini nikahım yapılıcam ama mehir ne isticem bilemiyorum..Eşimi maddi açıdan zora sokmak istemiyorum üstelik mehirede ihtiyacı olan bi kadın değilim şükürler olsun. Öyle bişey isteyeyim ki eşimi şaşırtayım ama bu para mal mülk olmasın istiyorum.. Aklınıza değişik fikirler gelirse benimle paylaşırsanız mutlu olurum😊
Hac isteyin

Eşinizle dört kere nikahlandınız yani. Peki 5. Alırsa ne olacak

dini nikahimizda eşimin çok zıt gittiği bı akrabası vardı. imam dedi bilezik olabilir çeyrek altın vs. benim bey hava olsun diye ben ev alicam dedi eşime. şükür aldida oturuyoruz ☺️

bazen diyor hangi cesaretle öyle dedim diye. aileside kiradaydi bizde ilk evlendigimizde kiraya gitmiştik 🤣

Çok saygısız dalga geçmek için burda olan bir güruh var. Yaptığınız şey gerçekten çok ayıp laiklik diye geçinip fikir olarak laik olmadığınız açıkça ortada. İnsanları buradan soğutuyorsunuz. Bir çok kişi sizle uğraşmamak için sessiz kalıyor.

Merhabalar hanımlar. Benim dini nikahım yapılıcam ama mehir ne isticem bilemiyorum..Eşimi maddi açıdan zora sokmak istemiyorum üstelik mehirede ihtiyacı olan bi kadın değilim şükürler olsun. Öyle bişey isteyeyim ki eşimi şaşırtayım ama bu para mal mülk olmasın istiyorum.. Aklınıza değişik fikirler gelirse benimle paylaşırsanız mutlu olurum😊
Araba isteyen ya da umre isteyen tanıdıklarım var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X