Melek Oğlum Seni Unutmayacağız :( :(

inşallah, Allah razı olsun kardeş, Rabbim sana da tez zamanda tatlı tatlı bebişler versin.
Amin inşaallah isteyenkim varsa hayırlısıyla hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

Mayısbizim ayımızdı sen gelicektin şenlenecekti evimiz.
Şimdi bir an önce geçsin bitsin artık diye dua ediyorum meleğim...
Kendinizi böyle hırpalandığını sizde bir can taşıyorsunuz.
Kolay birşey değil Anlıyorum ama böyle yaparak yasayan ölü haline gelirsiniz. Mutlaka psikolojik bir yardım almalısınız. Bu olayı tek başınıza atlatamzsınız ki atlatamamışsınız.
Bebek yine olur olmazsa da binlerce annesi babasız bebek var dışarda onlara anne baba olabilirsiniz. Annelik illa ki doğurmak demek değil ki
Allah güç ve sabır versin.

Kendinizi böyle hırpalandığını sizde bir can taşıyorsunuz.
Kolay birşey değil Anlıyorum ama böyle yaparak yasayan ölü haline gelirsiniz. Mutlaka psikolojik bir yardım almalısınız. Bu olayı tek başınıza atlatamzsınız ki atlatamamışsınız.
Bebek yine olur olmazsa da binlerce annesi babasız bebek var dışarda onlara anne baba olabilirsiniz. Annelik illa ki doğurmak demek değil ki
Allah güç ve sabır versin.
Amin sağolun. Annelik doğurmak değil biliyorum bir kaç yılım var sonra bende düşünüyorum evlatlık edinmeyi. Zor işte ne yapayım ya. :KK43:

Amin sağolun. Annelik doğurmak değil biliyorum bir kaç yılım var sonra bende düşünüyorum evlatlık edinmeyi. Zor işte ne yapayım ya. :KK43:
Bence önce bi psikolojik yardım Alıp biraz rahatlatın hayata daha ılımlı bakmaya başlarsınız kafanız rahatlar. Bu gelecekteki evlatlarınıza da yansır. Hayatı harap etmeyin kendinize hayat tüm olumsuzluklarına rağmen güzel.

(26.12.2018)
Yazıya başlamadan söyleyeyim kimsenin üzülmesini istemiyorum. Etkilenecekseniz okumayın lütfen...
Bu yazıyı sırf unutmim diye yazdım aynısını telefonumada kaydettim ama kaybedersem diye
...Size bizim hikayemizi anlatıcam içim yana yana. Bende pko var diye çok doktora gittim saçma sapan şeyler duydum. Bir kaç doktor hamile kalamazsın dedi. Geçen günün haddi hesabı yok tabi. 3 yıl bitmişti evlat beklerken.
Bir doktor bulduk Allah razı olsun ilaçla tedaviyle buluruz bir çare dedi. Ve çok şükür bulmuştuk hamile olduğumu öğrendim. Ama sevincim 2 günlüktü :KK43:
Çünkü dış gebelikti ve alındı.Sabretmek ve şükretmek için çok sebebim vardı. Çünkü hamile kalabilmiştim. Allah 2 günde olsa sevindirmişti. Neyse işte kürtaj oldum. Zor oldu atlatmak ama geçmiş gibiydi.
Sonra yine hsgler ilaçlar korunma süresi derken tekrar hamile kaldım ve bu acı sonun hikayesi başladı...
Sevinemedik tabi çünkü daha minicikti. Keseyi gördük acaba kalp atışı varmı diye bekledik onu da duyduk sonrasını merak etmeye başladık. Ve ilk üç aylık süreç kanamalı iğneli yatmalı geçti.
Kontrole gittik ve oğlumuz olacağını öğrendik. Bizim için sağlığı önemliydi tabiki kız erkek farketmezdi. Her şey yolunda ilerliyordu. Yavrumun kaymasını hissetmeye başlamıştım artık. Evde zaman geçiyordu. Yaşayacaklarımızdan habersiz. Onunla yatıp onunla kalkıyordum odak noktam oğlumdu artık. Allah ım diyordum onu bizim için hayırlı eyle sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip et. İsteyen dileyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip et derdim hep.
Ve artık 4 ay bitmişti tekrar gittik kontrole maşallah miniğim büyümüştü zaten bende göbeğimin çıktığını hissediyordum. Doktorumuz tekrar inceledi yavrumu oh maşallah her şey yolunda dedi. Kan ve idrar tahlilleri yapıldı. Her şey gayet iyi dedi. Yazdı ilaçlarımızı geldik. Ve çevremizle geçen sefer paylaşmamıştık bu sefer söyleyelim dedik. Oğlumuz fatih imiz geliyor dedik. :KK43: Sağ salim doğsun diye dua etti herkes...
Ve 15 gün daha geçmişti melek oğlum 4.5 aylık oldu. Bir gün belim çok ağrıyprdu ama normelde de bel fıtığım var diye ağrırdı. Meğer doğum sancısıymış bilememişim. :KK43: Ertesi gün öğlene kadar yattım bebeğim canım hareket ediyordu tekme atıyor babasına bile tepki veriyordu. Öğlenden sonra lavaboya gittim ve suyum geldi tamamen. O an öldüm sanki canım kalmadı.
Belimin ağrısıda geçti. Apar topar hastaneye gittik yolda yavrum tekme atıyordu bende kötü bir şey yoktur dedim kendi kendime. Suyunun tamamen bittiği gelmedi aklıma. Hastanede ultrasona alındım ve yavrumun suyu bitmişti. :KK43: Ve açılmamında olduğunu söyledi doktor. Yapacak bir şey kalmadı dedi oda üzüldü. Yatışımı yaptılar ve doğum için hayalini kurduğum o güzel odaya yavrumdan ayrılmak için girdim. Kapısı süslenmiş yan tarafında bebek yatağı olan güzel bir oda. Ebeler serum bağladı kan aldılar. Biride çatı kontrolü yaptı ve 2cm dedi. Eli ayağı elime geliyor dedi.:KK43: :KK43: Ebe gitti doktorum aradı eğer ki haftası yada kilosu uygun olsaydı küvezde yaşardı ama iki şekilde de uymuyor dedi. Ameliyattan çıkınca gelicem dedi. Kaldık öyle eşimle odada :KK43:
Yavrum hala tekme atıyordu. Akşam üstü geldi doktorum tuttu elimden yapacak bir şeyimiz kalmamış dedi çok üzgünüm dedi. Süreci anlattı. Sebep dedim enfeksiyon olma ihtimali çok büyük dedi. Dahada sormadım bir şey. Sarıldı ağladık :KK43: gece saatlerine kadar da tekme attı ölüm ona yakışmadı ama ölecekti. Gece yarısından sonra artık durdu tekmeleri...
Seruma suni sancı verdiler ebe tekrar geldi çatı kontrolü için. Bir şey demedi gitti. Sabaha kadar dua ettim Allah ım sen dayanma gücü ver diye. Sabah erken suni sancı vermeye başladılar hap olarak. 2 saatte 1 verip gittiler. Doktor tekrar geldi doğumdan sonra kürtaja alıcaz seni dedi ben yanındayım dedi gitti. Ve sancılarda sıklaşmaya başladı. O sancının bile hayalini kurmuştuk eşim elimden tutacaktı :KK43:doğacaktı fatih imiz.
Ama eşim ağlarken dayanamadı çıktı sancılar iyice sıklaştı ve yataktan indim kendimi yere attım:KK43: ıkınma isteği geldi ve ayrıldık hasretle beklediğimiz meleğimizden...:KK43:
Ebeler geldiler ne olur gösterin dedim bir kere tamam dediler kordonu kestiler. Kaldırdılar bir bezin içine koyarken gördüm. Allah ım bu nasıl bir acıdır gözleri burnu yanakları kalbi kolları bacakları :KK43: O minicik canı dayanmadı:KK43:
Aldılar götürdüler daha sonra gösteririz dediler. Benide kürtaja aldılar :KK43:
Ben bir daha görücem diye beklerken babası daha fazla üzülmim diye göstermeyin demiş. Amcasına vermişler kara toprağa götürsün diye. Çıkınca sayıklamışım Fatih imi getirin diye:KK43: bebeğimi gösterin demişim ama o çpktan gitmiş. Doktor geldi ilaç yazdım göğüslerine süt inecek kullan dedi. Benim yavrum bir kere bile ememedi kendi rızkını.:KK43:
Bizim için bir yara daha açılmıştı artık geriye acıyı yaşamak kalmıştı. Akşam saatlerine kadar kaldık hastanede sonra çıktık geldik evimize. Yolda düşündüm nasıl girerim içeri nasıl bakarım etrafa diye. Kapıdan içeri girdim o kadar zoruma gitti ki. Dizlerim titredi:KK43:Allah ım dedim Allah ım ben nasıl dayanıcam...
Nereye baksam yavrumu hatırlatıyor. Elimi neye atsam...
Uzandım benim için hazırlanan yatağa :KK43:
Bir kaç gün öncesinde hareketlerini hissetmek için uzandığım yatakta şimdi onsuz yatıcam:KK43:
Öyle zor ki içim kavruluyor alışmış elim karnıma gidiyor ama artık yok tekmesi kendisi...:KK43:
Koca bir boşluk var. Geceye kadar ağladım uyuyamadım. Allah ım dedim bir anlık gördüğüm o masum yüzünü unutturma bana. Sonra gözlerimi yumdum belki gelir rüyama diye...
Gelmedi bende uyuyamadım.
Sabaha kadar dua ettim Allah ım sen dayanma gücü ver bize.
Sabah kalktığımda babası yatakta yoktu. Hadi oğlum bizde kalkalım baban acıkmıştır dedim. Elimi karnıma attuğımda hasta bezinin hışıltısını duydum. :KK43: rüya değilmiş gerçekmiş yavrumun melek oluşu:KK43: gelenler oldu herkes konuşuyor ama ben duymadım kimseyi aklım o anda. Unutmim diye zorluyorum kendimi. Keşkebir fotoğraf çekseydim diyorum en azından unutmazdım yüzünü. Keşke bir kere kucağıma alsaydım doyamazdım ama öpseydim bir kere.
Fatih im melek oldu.:KK43: 2 gün içinde herşey oldu bitti anlamadan. Bugün de doğum günümdü ve en güzel hediyem fatihti. Ama canı yetmedi bizimle kalmaya... :KK43: sulandırıcı iğne kullanıyordum saati gelince kötü oluyorum:KK43: Gazdan dolayı karnım tıpkı oğlumun tekmesi gibi oluyor :KK43: sanki daha benimleymiş gibi :KK43: . Kısa zamanda öyle alışmışım ki onsuz hayatın bu kadar anlamsız olucağını bilemedim.
Gitti yavrum kara toprağa....
Kaderde ne yazılıysa o yaşanıyor bizimde birlikteliğimiz bu kadarmış.:KK43: Allah onu bize şefaatçi eylesin inşallah.
Yatıyorum kalkıyorum aklımda acabalar var. Ben sahip çıkamadım yavruma.
Herkes olsun diyor bir daha olur diyor.
Allah nasip ederse belki olacak ama köz gibi kalacak içimizde acısı. Birlikte geçirdiğimiz bir saniye bile bizim için çok kıymetliydi. Ben oğlumu çok özledim. Küçücük canı toprakta şimdi:KK43:
Yaşadığınız anın kıymetini bilmek lazım. Doya doya yaşamak lazım...
Allah bana ve benim gibi melek annesi olan herkese sabır versin. Sonra hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin... Abi abla olsun miniklerimiz. Günahkarız biz belki cennetin kapısını bile göremicez ama inşaallah gerçek dünyada yüzünü bir kere daha görmek nasip olur. :KK43: :KK43: :KK43: :KK43:
Hakkınızı helal edin sizden dua istiyorum Allah eşime ve bana dayanma gücü versin sabır versin diye. :KK43:
(Hamilelik çok özel sonuna kadar içinizden geldiği gibi yaşayın. Allah kimsenin başına vermesin evlat acısını)
Çok geçmiş olsun Allah yerini doldursun inşallah, sizden 3 ay sonra bende aynı şekilde bebeğimi kaybettim 19+5 teydi hamileligim kanamalıydı devamlı yatıyordum ama bir gün bebegimin suyu geldi ve hastaneye gittiğimde suyunun tamamen bittiğini öğrendim yikildim tabi ama yapicak birşey yoktu Allah verdi, Allah aldı dedik, geriside aynı sizin anlattığınız gibi oldu zaten ama ben bakmadım bakamadım..Bende akrabalara erkek olduğunu söyledikten 3 hafta sonra filan kaybettim. Benim bebegimde Ali Kaan di, melek oldu bekliyor bizi.

Başın sağolsun canım allahım sağlıklı bir gebelik nasip etsin insallah birdahakine kucagına alıp koklamayı öpmeyi emzirmeyi nasip etsin inş 😞

Canım merhaba nasılsın? Çoktandır konuşamadık seninle.

Merhaba canım. Bıraktığın gibiyim uğraşıyorum hâla sen nasılsın ? Durumlar nasıl?
Ben de bıraktığın gibiyim. Bu ay ikinci aşılamayı deneyeceğiz inşallah🙏🏼 Tup fakültesinde testler yaptırdık, eşimin de benim de güzel geldi çok şükür. Sen neler yapıyorsun? Başladın mı tedaviye?

Cokk uzuldum canim ne desek bos anlamsiz ... Rabbim en kisa zamanda hayirli ve saglikli bi evlat versin sana ve isteyen herkese

Ben de bıraktığın gibiyim. Bu ay ikinci aşılamayı deneyeceğiz inşallah🙏🏼 Tup fakültesinde testler yaptırdık, eşimin de benim de güzel geldi çok şükür. Sen neler yapıyorsun? Başladın mı tedaviye?
İnşaallah nasip olur hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar. Sonuçların iyi olmasına sevindim.❣Başladık canım rahimde yapışıklık varmış hsg çektirirken belli oldu. Birde perde vardı öncede histeroskopi oldum. İlaç kullandım geçen ay bu ayda yumurtlama ilacı kullandım. Adetim geçmeden kan verdim negatif çıktı bugün yine verdim az önce bakalım. Hayırlısıyla nasip olur inşallah 🤲

Ne denir ki. Allah sabir versin mevlam. Bunun bir sinav olduğunun farkindasiniz o güzelmis. Bazen varlikla bazen yoklukla sinaniyoruz. Bu bir yol süreç rabbim hepimize yardim etsin

Negatif çıktı yine :KK43: önce olmasada adet olurdum şimdi adette olamadım

Buna benzer bir durum yaşadım bende çok üzüldüm okuyunca tutamadım kendimi... şimdi iki sağlıklı oğlum var bir oğlumu kaybetmiş olsamda sizinde inşallah sağlıklı hayırlı evlatlarınız olur 😢🤲🏻 Şimdi yeniden anne olmak için uğraşıyorum tedaviyle rabbim nasip eder inşallah

X