Meme Büyütme Ameliyatı Olanlar/Olmayı Düşünenler (2022)

Kizlar selam bana “sunlari sunlari yasayabilrsin bu surecte normal” diye yazar msiinz :)
Merhaba .Bende ameliyat olalı 11 gün oldu kas üstü 375 cc motiva takıldı bana .Ben kendi yaşadıklarımdan bahsedeyim .İlk kendinize geldiğinizde hastanede olacağınız için öyle aman aman ağrı sızı olmayacak .Benim en çok hatırladığım ilk saatler felaket bir titremeydi.Göğüste baskı hissi var ama öyle tabiri caizse taş var gibi değil .Yani üzerinde bir fazlalık var bunun farkında oluyorsun sadece .Drenler olursa eğer hareketlerin ister istemez kısıtlanıyor .Oda hani çok açıdığı için değil birşey olur çıkar korkusuyla .Eğer anestezi etkilemeyen bir bünyeniz varsa kusma baş dönmesi falan olmaz .İkinci gün eve çıktığınızı düşünelim .Hastanedeki gibi ağrılar hemen şıp kesilmiyor .Orda serum içine vurdukları için daha etkili oluyor .Benim öyle aman aman ağrım olmadı .Acı evet illaki oldu özellikle yataktan kalkarken yatarken ,eşim hep sırttan destekledi öyle kalkabildim .Öksürük hapşırık falan olduğunda dikiş yerleri acıyacak oda çok normal .Gerginlik ve baskı hissi olacak göğüslerde .Sürekli sırt üstü yatmanın verdiği sırt ağrısı oldu bende ama yorumlara baktığımda ki hemen hemen herkeste olmuş .Kol haraketlerin kısıtlanıyor .Şişlik ödem ilk 3 Gün çok oluyor ama 4 üncü günden sonra az çok farkediyordunuz gerilemeye başladığının.Göğüsler çok sert olacak .İlk alışma süreci olduğu için bende krem falan sürerken moraran yerlere korseyi sanki yere düşecekmiş hissi oluyordu .Ağrıdan ziyade daha çok gerginlik ve şiş durumlarını hissedeceksiniz .Benim tek dezavantajım ameliyatın 2.Gününde verilen ilaçlardan birisi yan etki yaptı mideme .Söylemes ayıp sabaha kadar istifra ettim ve dikiş yerlerimin acısını anlatamam🥺Onun verdiği ağrı bulantı hissi göğüslerin acısının önüne geçti diyebilirim .Ben pazartesi ameliyat oldum ,öbür pazartesi işe başladım .İşe arabayla gelip gittim .Yani öyle aman aman zorlanmadım .Herkesin bünyesi tabi ki farklı ama bende bu süreç bu şekilde ilerliyor .

Hem bünyeden bünyeye hem de teknikten tekniğe değişiyor sanırım. Ama su an mesela uykmdan uyandm gerginlik aşırı fazla, patlıcak sanki memelerim, sol dikişe arada vuran sızı var. Kalktm biraz dolandm ama çok fayda etmiyor. Bende panikatak var nüksetmesin diye hep iyi şeyler düşünmeye çalışıyorım. Normal diyip duruyorum:/

Normal hepsi çünkü ben mesela arada taş gibi olduklarını hissediyorum bir süreliğine sonra düzeliyor sırt ağrılarım azalsa da tam geçmedi yan yatmıyorum korkuyorum bisey olur diye ama genel anlamda daha kolaylaşıyor ne zaman tam iyileşiriz bilemiyorum ama

Diğer merak ettiğimde ne zaman şu emanetlikten çıkacak😄 emanet gibi hissediorm şu an ilerde bütünleşecek mi benimle

Merhaba .Bende ameliyat olalı 11 gün oldu kas üstü 375 cc motiva takıldı bana .Ben kendi yaşadıklarımdan bahsedeyim .İlk kendinize geldiğinizde hastanede olacağınız için öyle aman aman ağrı sızı olmayacak .Benim en çok hatırladığım ilk saatler felaket bir titremeydi.Göğüste baskı hissi var ama öyle tabiri caizse taş var gibi değil .Yani üzerinde bir fazlalık var bunun farkında oluyorsun sadece .Drenler olursa eğer hareketlerin ister istemez kısıtlanıyor .Oda hani çok açıdığı için değil birşey olur çıkar korkusuyla .Eğer anestezi etkilemeyen bir bünyeniz varsa kusma baş dönmesi falan olmaz .İkinci gün eve çıktığınızı düşünelim .Hastanedeki gibi ağrılar hemen şıp kesilmiyor .Orda serum içine vurdukları için daha etkili oluyor .Benim öyle aman aman ağrım olmadı .Acı evet illaki oldu özellikle yataktan kalkarken yatarken ,eşim hep sırttan destekledi öyle kalkabildim .Öksürük hapşırık falan olduğunda dikiş yerleri acıyacak oda çok normal .Gerginlik ve baskı hissi olacak göğüslerde .Sürekli sırt üstü yatmanın verdiği sırt ağrısı oldu bende ama yorumlara baktığımda ki hemen hemen herkeste olmuş .Kol haraketlerin kısıtlanıyor .Şişlik ödem ilk 3 Gün çok oluyor ama 4 üncü günden sonra az çok farkediyordunuz gerilemeye başladığının.Göğüsler çok sert olacak .İlk alışma süreci olduğu için bende krem falan sürerken moraran yerlere korseyi sanki yere düşecekmiş hissi oluyordu .Ağrıdan ziyade daha çok gerginlik ve şiş durumlarını hissedeceksiniz .Benim tek dezavantajım ameliyatın 2.Gününde verilen ilaçlardan birisi yan etki yaptı mideme .Söylemes ayıp sabaha kadar istifra ettim ve dikiş yerlerimin acısını anlatamam🥺Onun verdiği ağrı bulantı hissi göğüslerin acısının önüne geçti diyebilirim .Ben pazartesi ameliyat oldum ,öbür pazartesi işe başladım .İşe arabayla gelip gittim .Yani öyle aman aman zorlanmadım .Herkesin bünyesi tabi ki farklı ama bende bu süreç bu şekilde ilerliyor .
Bugün 3. Günm çok şükr ağrı sızı baya iyi durumda gerginlik dinginleşti ama ben anksiyeteden biraz çekiyorum😀 yani benim anksiyetem olmasa inanın zor bir ameliyat değil aslında. Bugün ağrı kesici bile alma ihtiyacı duymadım. Tabiki hassasiyet var gerginlik var ama dayanılmaz gibi değil. Kontrole gittm bugün şu an herşey normal gidiyor. Bu arada benimde kasüstü belki ondan çok zorlanmadım bende

Bugün 3. Günm çok şükr ağrı sızı baya iyi durumda gerginlik dinginleşti ama ben anksiyeteden biraz çekiyorum😀 yani benim anksiyetem olmasa inanın zor bir ameliyat değil aslında. Bugün ağrı kesici bile alma ihtiyacı duymadım. Tabiki hassasiyet var gerginlik var ama dayanılmaz gibi değil. Kontrole gittm bugün şu an herşey normal gidiyor. Bu arada benimde kasüstü belki ondan çok zorlanmadım bende
Zamanla daha da herşey yoluna girecek😍rahat olun

Kizlar selam bana “sunlari sunlari yasayabilrsin bu surecte normal” diye yazar msiinz :)
Tel taraflı ağrı olabilir, morarma olabilir, patlayacak gibi hissedebilirsin , rahat yatmayı çok özleyebilirsin , batmalar , yanmalar. Korsenin sıkıp tahriş edeceği yerler olabilir pamuk koyarak hafifletebilirsin. Sürecin harika geçicek ve birden kendini çok iyi hissedeceksin🤍 bende 15. Günümdeyim. Çok geçmiş olsun 💐

Diğer merak ettiğimde ne zaman şu emanetlikten çıkacak😄 emanet gibi hissediorm şu an ilerde bütünleşecek mi benimle
Bütünleşme kişiden kişiye değişir kuzucuk, ben 15. Günümdeyim ve bütünleşmeye başladım çünkü her aynaya baktığımda hoşuma gidiyor ve bunu hoşuma gitmesi , için yaptırdım/ yaptırdık. His daha elbette gelmedi bütünleşme ve alışma süreci , şekil alma 1 sene ile 6 ay arası değişiyor . Bütünleşmek istersen , aynaya bak ve olumlama yap . Onlar artık senin , sana ait. İstediğin şey’i yaptın ve artık her zaman kinden daha da muhteşem bir görüntün var. Ve bu görüntü sana çok yakıştı !🤍

Bütünleşme kişiden kişiye değişir kuzucuk, ben 15. Günümdeyim ve bütünleşmeye başladım çünkü her aynaya baktığımda hoşuma gidiyor ve bunu hoşuma gitmesi , için yaptırdım/ yaptırdık. His daha elbette gelmedi bütünleşme ve alışma süreci , şekil alma 1 sene ile 6 ay arası değişiyor . Bütünleşmek istersen , aynaya bak ve olumlama yap . Onlar artık senin , sana ait. İstediğin şey’i yaptın ve artık her zaman kinden daha da muhteşem bir görüntün var. Ve bu görüntü sana çok yakıştı !🤍
Ay çok tatlısınız😁 ya maşallah hiç beklediğim korktuğum gibi olmadı inanın herşey 3 gün. 21 nde ameliyat oldum 24 nde akşam dışarda geçirdim, bugün yine öyle avm de gezdim. Tabiki arada dikişlere vuran sızı ve gerginlik var ama rahatsz etmior hatta bazen unutuorm. Korkmayın benden çok korkan olamazdı düşünün 4 sene üzerinde düşündm ve anca karar verdim cesaret edip. Beni zorlayan tek şey anksiyeteydi. İkinci gün o gerginlik beni biraz telaşlandırdı anksiyetem nüksedecek diye çok korktum ama kıyısından döndüm. Bana bi hemşire aşamalar 3 gün/1 hafta/ 1 ay demişti sanırım gerçekten öle bi aşama var bu işte. Herkese çok çok geçmiş olsun🎈 bende su an tek olay henüz sert olduğundan bütünleşememem ama sanırm acele ediorm nihayetnde 4 gün oldu daha

Ay çok tatlısınız😁 ya maşallah hiç beklediğim korktuğum gibi olmadı inanın herşey 3 gün. 21 nde ameliyat oldum 24 nde akşam dışarda geçirdim, bugün yine öyle avm de gezdim. Tabiki arada dikişlere vuran sızı ve gerginlik var ama rahatsz etmior hatta bazen unutuorm. Korkmayın benden çok korkan olamazdı düşünün 4 sene üzerinde düşündm ve anca karar verdim cesaret edip. Beni zorlayan tek şey anksiyeteydi. İkinci gün o gerginlik beni biraz telaşlandırdı anksiyetem nüksedecek diye çok korktum ama kıyısından döndüm. Bana bi hemşire aşamalar 3 gün/1 hafta/ 1 ay demişti sanırım gerçekten öle bi aşama var bu işte. Herkese çok çok geçmiş olsun🎈 bende su an tek olay henüz sert olduğundan bütünleşememem ama sanırm acele ediorm nihayetnde 4 gün oldu daha
Benimde 9. Günüm hiç bütünleşemedim daha açıp bakasım gelmiyor çünkü çok sert ve robot gibiler 🤭 inşaAllah zamanla severim

Merhabaaa bugün itibariyle 21 gün oldu nasıl geçti anlamasam da hala 2-3 ay geçmiş halini görmek için sabırsızlanıyorum.. Bu rahatsız korse ile son bir haftam sonrasında inşallah daha rahat edebileceğim bralara geçebilirim ama nedense korse bana bi güven veriyor onu çıkarınca hemen birşeyler ters gidecekmiş gibi hissediyorum doktorum 3 hafta yeter demişti ama ben kendime 1 ay süre vermiştim ara ara çıkarıp bakıyorum bir tarafım hala daha ödemli bekliyorum bakalım güzel günleri bi de biz görelim :)

Tabi meme yapım inşallah kaldırırsa doktor da benim için en uygununa karar verirse inşallah sorun olmaz. Yapay durmasını da istemem ama küçük de kalmasınlar :)
Benim is arkadaşlarım o konuda anlayışlı davrandı sagolsunlar. İyilesme sürecim hızlı oldu bir hafta sonra normale donmeye başladım. Boyut konusunu tamamen doktora bıraktım ve istediğim gibi de oldu çok doğal duruyor özelden fotoğraf atabilirim isterseniz
Bende 1 ay sonra ameliyat olacağım foto atarmisiniz lütfen.yuvarlak mi damlami hangisi bilemiyorum karar veremedim

Kızlar merhaba bende yıllar sonu karar verip sonunda ameliyat günü almıştım ay sonuna
Fakat bu deprem felaketinden sonra bana herşey çok anlamsız ve gereksiz gelmeye başladı

Doktora ne diyeceğimi bilmiyorum gün geldi çattı
İçim o kadar huzursuz ve mutsuz ki Rabbim yardımcıları olsun inşallah

Merhabalar, uzun zamandır yoktum, sonunda kendi konumu açmaya karar verdim. Meme büyütme ameliyatı olmayı yıllardır çok istiyorum, bir vakit buralara çok takılır, hevesle ameliyat olanların konularını okuyup dururdum :) ameliyat olursam ben de süreci buradan paylaşacağım inşallah, uygun vakti bekliyorum ameliyat için. İlk günler zorlu geçeceğinden ötürü mecburen birilerine muhtaç olacağım, çalıştığım için iş yeri iznimi nasıl ayarlayacağımı da düşünüyorum. İşten izin almam biraz sıkıntılı olabilir çünkü yoğunluk var. Anneme açıkladım ameliyat olmak istediğimi fakat babama söylemeye çekiniyorum. Karşı çıkacağını net biliyorum çünkü. Habersiz ameliyat olmam da pek mümkün değil, zaten yalan söylemeyi becerebilen bir insan da değilim. Eni sonu öğrenir diyerekten saklamayı düşünmüyorum.
Araştırmalarım doğrultusunda Adana'da bir devlet hastanesinde olmayı düşünüyorum, aklımda bir doktor var şu an için ama önerisi olan olursa ona da açığım.

Başka kimler var toplanalım. Bu süreçte birbirimize destek olalım.
Ameliyat olan var mı? Olmak isteyenler kimler, hadi çıkın ortaya :)
benim göğüslerim yok denecek kadar küçüktü, bunu o kadar çok kafaya takıyordum kiii. sonunda karar verdim ve doktor araştırmaya başladım Dr. Uğur Horoz'u buldum tüm beklentilerimi fazlasıyla karşıladı ekibi ve kendisi çok ilgiliydi. hastane çok temizdi ameliyat sonrası süreçte iyi geçti iyiki olmuşum.

Merhaba bende bu ay sonu taktırcam dikleştirmeyle birlikte boyum uzun damla sarkık durabilir sanırım bende

Kızlar merhaba bende yıllar sonu karar verip sonunda ameliyat günü almıştım ay sonuna
Fakat bu deprem felaketinden sonra bana herşey çok anlamsız ve gereksiz gelmeye başladı

Doktora ne diyeceğimi bilmiyorum gün geldi çattı
İçim o kadar huzursuz ve mutsuz ki Rabbim yardımcıları olsun inşallah
Evet haklısınız bu günlerde inanın kimsenin içinden bir şey yapmak gelmiyor. Her şey öyle anlamsız ki... Siz nasıl iyi hissedeceksiniz öyle yapın

X