Meme Büyütme Ameliyatı Tecrübem 3. Gün Eylül 2021

Arkadaşlar direni çıkarırken çok ağrıyor mu 😳 şimdi bi de bunu düşünür oldum :KK43: ameliyatım Ekim 2. Haftasında

Arkadaşlar direni çıkarırken çok ağrıyor mu 😳 şimdi bi de bunu düşünür oldum :KK43: ameliyatım Ekim 2. Haftasında
Hayır hiç acımadı benim. Dren olması güzel bişey bence, hematom riskini en aza indiriyor. Bu da protezin kayması veya kapsül vs oluşumunu önlemek için çok iyi. Bende 24 saatten fazla durdu drenler. Ve onlar çıktığında inanılmaz rahatladım. Ameliyatınıza az kalmış, sabırsızlık ve heyecan doruktadır şimdi ☺️ Sağlıkla girip çıkın, ilk zamanlar ağrı, acı elbette oluyor ama hiçbiri dayanılmayacak ağrılar değil. İlk zaman psikolojiniz de biraz bozulabilir, ne yaptım neden yaptım vs gibisinden. Ama emin olun çoğunlukla geçiyor o kötü hisler 🥰

Merhaba , öncelikle çok çok geçmiş olsun , nerdeyse sesimi duyup yazmışsınız gibi oldu ve bu beni çok mutlu etti , benim de ameliyatım Ekim 2.haftası :KK43: ama İnanıj o kadar korkuyorum ki dr beni 2 gün yatıracak hastanede ağrılarım daha hafif geçsin diye 😉 sizi takip ediyor olacağım ☺️ Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz , mutlu keyifli günleriniz olur 🌸
Selamlar siz kas üstüne mi ? Kas altına mi yapilicak? Benimde ameliyat randevumm 28.09. 🤦🙄 bende o süreçten ve olucak olan agrilardan cok korkuyorummm

Hayır hiç acımadı benim. Dren olması güzel bişey bence, hematom riskini en aza indiriyor. Bu da protezin kayması veya kapsül vs oluşumunu önlemek için çok iyi. Bende 24 saatten fazla durdu drenler. Ve onlar çıktığında inanılmaz rahatladım. Ameliyatınıza az kalmış, sabırsızlık ve heyecan doruktadır şimdi ☺️ Sağlıkla girip çıkın, ilk zamanlar ağrı, acı elbette oluyor ama hiçbiri dayanılmayacak ağrılar değil. İlk zaman psikolojiniz de biraz bozulabilir, ne yaptım neden yaptım vs gibisinden. Ama emin olun çoğunlukla geçiyor o kötü hisler 🥰
İnanlmaz heyecan var hem de ,ne kader mükemmel bir fiziğiniz olsa da meme yoksa bir şeye yaramıyor maalesef, her şeyi göze aldım bakalım 😇 çok tşk ederim bilgi için

Selamlar siz kas üstüne mi ? Kas altına mi yapilicak? Benimde ameliyat randevumm 28.09. 🤦🙄 bende o süreçten ve olucak olan agrilardan cok korkuyorummm
Kas altından yapılacak , Ekim de benim de 🥺 bir an önce olsam diyorum , heö heyecanlı hem de korkutuyor, siz de paylaşırsanız çok severim sürecinizi , umarım sıkıntısız geçer , şimdiden çok geçmiş olsun

Merhaba herkese🤍 Bu forumu uzun yıllardır takipteyim ama yazmak bugüne kısmetmis.. 3 gün önce Fuat Yüksel’e silikon ameliyatı oldum ve merak edenlere tecrübelerimi paylasmak istedim😌..
Öncelikle cok fazla doktor gezmedim, fuat yükseli tercih ettim cunku hem prof. olmasi hemde yillardir bu isi yapiyor olmasi yani el aliskanliği olayı beni ona ısındıran özelliklerinden biriydi.

Şuan 3. günümdeyim. Kas altı ameliyatı oldum ve işin açıkcası ilk 1 haftanın zorlu gececeğini biliyordum, kendimi hazırlamıştım.. Ama, ama bu derece olduğunu tahmin etmiyodum desem yeridir:))

Hastanedeki ilk gün serumlar ve iğneli ağrı kesicilerle çok zor geçmedi. (tuvalete kalkmak ve yürümek dışında tabiiki, onlar oldukça zordu, hala daha zor.) Aslında asıl olayı eve gelince anlıyosunuz, ağrı kesici sayısı günde 2 ye düşüyor (tercihen artırabilirsiniz) ve hastenedeki kadarda yoğun ve etkili olmuyor tabii.

Benim bi göğsüm diğerinden büyüktü bu nedenle birine 300cc birine 325cc taktı doktorum. Ve şimdi şimdi farkediyorum ki göğüs dokumun orjinalde çok az olması sebebiyle ben şuan bayağı iki büyük portakal taşıyor gibi hissediyorum göğüslerimde:)) Tabii ödemimde çok var, aşırı şiş şuan, ama onun dışında da silikonları hissediyorum yani. Özellikle dün gece dümdüz yastıksız sırt üstü yatmayı denedim ve baya can alıcı bi şekilde BEN BURDAYIM diye bağırdılar shhshhd o hisse dayanamayıp kalkıp sabahladım netflix sağolsun:))

Sabah 8 gibi ağrı kesici alıp uyumuşum öğlene kadar. Bence bu ameliyatla ilgili en önemli kısım (eğer kas altıysa) bi süre kollarınız göğsünüze bağlıymış gibi oluyor, en ufak harekette göğüs kaslarınız ağrıyor ve canınız yanıyor. Bu sebeple kol hareketlerini minimuma indirmeniz gerekiyor. Bazı arkadaslarda 4. Gün araba kullandım, 5. Gün diskoya gittim gibi seyler okudum hayret ettim ya onların acı eşiği çok yüksek ya da bende bir sıkıntı var:)) 2-3 gün sonra kontrole gidicem , suanlık bir egzersiz falan yapmıyorum, belki o zaman söyleyecek doktorum bilmiyorum. Sonuc olarak beklediğimden daha ağrılı bir süreç oluyor ama yinede şuan bunu yazarken bile aşağıya baktığımda göğsümün (evet göğsüm var:)) önde duruşunu görmek çok hoş bir duygu.
Ve umuyorum ki bende diğerleri gibi 1. Haftada - 10. Günde - 15.günde falan burayı editleyip ağrımın/acımın cok azaldığını ve cok mutlu olduğumu yazıcam:))

Sorularınız varsa sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyorum 😊🤍
Burayı editleyeceğim sürekli..🤍

5.gun edit : Merhabaa kucuk bir edit zamani geldi sanki. Öncelikle dün sabahtan itibaren agri kesiciyi biraktim, cokekstra bir agri duymazsam almam sanırım. Peki ne durumdayim ? Kollarımı hareket ettirirken tabiki cok rahatsızım hala ki bu cok normal, yukarı ya da asagi hareketler yapamıyorsunuz pek zaten. Agirlik kaldirmakta aman aman. Ve gogsumde hala bir baskı var ancak ilk gunlerdeki “fil oturmus” hissi cok cok azaldi diyebilirim. Sabah uyanıp dusumu aldim annemin de yardımıyla ve daha sonra bir yuruyuse de ciktimmm. Yuruyusu yavas yaptim ancak yinede 3-4 gunden sonra disari havasi almak cok iyi geldi bana. Sanki iyilesme surecim hizlanmis gibi hissediyorumm, bakalim!😍

Pekii takıldığım bi iki şey yok mu? Var tabi hshshsh
• şey 1: tartıda 3 kilo fazla cikmam, umarim odemdir😅 (bi kısmının ödem olması muhtemel cunku goguslerim bile dehşet şiş yani, gobegimde oyle, odemdir ins ama ne zamana gecer orasi mechul 😅

• şey 2: gogus ortası boslugum fazla ayrık duruyor👀 umarim zamanla yaklaşıp daha doğal görünür💁🏻‍♀️ zamanla gorucez galiba

Diğer editi de kontrolumden sonra yapıcam 2 guneee, sevgiler🤍
Geçmiş olsun,ne kadarsa yaptırdınız acaba?

Merhaba , öncelikle çok çok geçmiş olsun , nerdeyse sesimi duyup yazmışsınız gibi oldu ve bu beni çok mutlu etti , benim de ameliyatım Ekim 2.haftası :KK43: ama İnanıj o kadar korkuyorum ki dr beni 2 gün yatıracak hastanede ağrılarım daha hafif geçsin diye 😉 sizi takip ediyor olacağım ☺️ Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz , mutlu keyifli günleriniz olur 🌸
Merhaba siz hangi doktora ve ne kaşara operasyon olacaksınzı

Kas altından yapılacak , Ekim de benim de 🥺 bir an önce olsam diyorum , heö heyecanlı hem de korkutuyor, siz de paylaşırsanız çok severim sürecinizi , umarım sıkıntısız geçer , şimdiden çok geçmiş olsun
Bende inanin düşündükce heycan yapiyorum🙄 iyi olabilirsem paylaşırım tabikide bende o yaşadığım süreci sizinle , cok teşekkür ederim

İnşallah cok teşekkür ederim 🙏 hazir bekliyorum resmenn suann, birazdan alicaklar beni
Sağlıkla girip çıkın, korkmayın her şey yolunda gidecek.. anestezi mide bulantısı kusma yapabilir endişelenmeyin, çıkardıkça rahatlayacaksınız. Geri kalan ağrıların hepsi ağrı kesici ile geçen ağrılar.

Şu an çıkmışsınızdır ameliyattan :) 🙏 umarım her şey yolundadır ve en kısa sürede çok çok iyi olursunuz 🥰 güzel paylaşımınızı bekliyorum
Eveet çıktım:) cok teşekkür ederim güzel dileğiniz icin. Okadar samimi bir ortam di zaten ameliyat hanedeki calisanlari taniyordum hep . Ciktiktan sonra agrim oldu tabiki, agri kesicilerle kesildi suan gayet iyiyim. Hic o korktuğum gibi degilmis gercekten. Agriniz illaki oluyor olmyor degil. Ama dayaniliyormus gördüm:) suanda yemeğimi yiyecegim. Tavsiyemide ediyorum umarim herkes de ben gibi rahat bi sekilde atlatır

X