Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Merhaba benim de sizin gibi kafam karışık yaptırmayı çok istiyorum ama ben de hem burdaki olumsuz yorumlardan yani ameliyat olup çıkarttırmak isteyenlerin yorumlarından dolayı hem de doktor ve protezden emin olamadığımdan aynı durum içindeyim. Her doktor farklı bişeyi savunuyor ve bundan çok emin :) motiva markasının fda onayının olmadığını bilmiyodum ben de onu tercih edicektim büyük ihtimalle eğer olsaydım, ergonomix (Yatarken yuvarlak ayakta damla) modeli aklıma yatmıştı ama onaysız olması soru işareti bıraktı. En çok da o içime sinmişti. Napıcam bilmiyorum hakikaten..
Off evet gerçekten tam olarak sizinle aynı hisleri paylasiyorum şu an. Gerek ameliyat sonrası dönem gerekse şu meme implant hastalığı, yok lenfoma vs derken ciddi ciddi vazgeçmek üzereyim. Bu arada ben de ergonomix, nano yüzeyli dusunuyorum. Dr. Zekeriya Kul bu modeli çok kullanıyor gördüğüm kadarıyla. Siz kime yaptırmayı düşünüyorsunuz, herhangi bir doktorla konustunuz mu acaba bu implant hakkinda?

Off evet gerçekten tam olarak sizinle aynı hisleri paylasiyorum şu an. Gerek ameliyat sonrası dönem gerekse şu meme implant hastalığı, yok lenfoma vs derken ciddi ciddi vazgeçmek üzereyim. Bu arada ben de ergonomix, nano yüzeyli dusunuyorum. Dr. Zekeriya Kul bu modeli çok kullanıyor gördüğüm kadarıyla. Siz kime yaptırmayı düşünüyorsunuz, herhangi bir doktorla konustunuz mu acaba bu implant hakkinda?
Evet ben zekeriya beyle görüştüm ama bu protezin de fda onayı yokmuş sonradan farkettim. Bu herhangi bi soruna yol açar mı bilmiyorum..

Doktorum Avni hakan ölmeztürk Isparta da tavsiye ederim internetten bakabilirsiniz. Ben bir cerrahi hemşiresi olarak el becerisi konusunda kendisini tebrik ediyorum teşekkür ediyorum
Arkadaşlar Dr. Hakan Ölmeztürk'den kesinlikle uzak durun. İyi diyenler reklamcıları. Ameliyat olana kadar iyi. İş bitip parayı aldıktan sonra sekreter bir iki arar, sonra alaka sıfır. Şikayetleriniz olunca zamana yaymaya çalışır, devamında sanki azarlar modda olur, konuşmak istemez.

Evet ben zekeriya beyle görüştüm ama bu protezin de fda onayı yokmuş sonradan farkettim. Bu herhangi bi soruna yol açar mı bilmiyorum..
Ben motivaya şimdilik guvenemeyecegime karar verdim. Purtuklu de istemediğim için sanırım mentor düz tercih edeceğim. Bu arada Realself diye bir site var duymuşsunuzdur herhalde. Orada incelediğim kadarıyla ABD'deki çoğu doktor düz tercih ediyor ve ilk ameliyatta purtuklu kullanılmasını çok anlamsız buluyorlar. Kas arkası planda kapsül riski açısından ya hiç fark olmadığı ya da çok az olduğu belirtilmiş. ABD'de boyle bir yaklaşım varken Türkiye'de hemen her doktorun purtuklu tercih etmesi beni çok şaşırtıyor açıkçası. O siteyi incelemenizi tavsiye ederim ameliyata karar vermeden önce. Bu konuda bir doktorla görüşeceğim bugün ben, kendisi gerekmedikçe purtuklu kullanmadığını söylemişti bana daha once. Dilerseniz size detayları da açıklayabilirim sonrasında.

Bir an önce ameliyat olmak istiyorum ama 4 doktorla görüştüm hala içime sinen olmadı ve hepsi uygulamada çok ayrı şeyler söyledi:KK43: en son gittiğim profesör doktor damla protez söyledi mesela ki ben dönme riskinden korktuğum için tercih etmek istemiyordum... meme dokum 2-3 cm ,zayıfım, göğüsleriM dışa bakıyor ve yukarıda ayrıca simetrisi De var. Muayene olmadan önce bu kadar kusurlu olduklarını bile farketmiyordum :KK43:( sürekli doktor muayenesine gidip hem kafamı karıştırmak istemiyorum hem de fazlaca yüksek olan muayene ücretlerini ödemek istemiyorum artık.en son Erdem güven’e randevu aldım umarım kendisine onay verebilirim çünkü doktora güvenmekte çok önemliymiş onu anladım. Ama benim saydığım problemlere benzer bir memesi olan ve istanbul’da ameliyatını yaptırdığı doktordan memnun olan varsa yazabilir mi? Biliyorum bu konular hep yazılmış ama güncel bilgi almak isterim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bazi sorularinizi yanitlayamam maalesef fakat damla protez var bende ve zamanla yuvarlaklardan daha cok deforme oldular saniyorum. Biri gecen sene yerinden cikti. Tekrar ayni pozisyona sokmam masajla bir hafta surdu. Fakat benim protezlerim zaten tirtikli Allergan. O yuzden cikartacagim. Ama damla protezi olan bir kac arkadasim var. Onlar ayni sorunlari yasamadi. Ama ayni zamanda benim gibi cocuklari olmadi ve kilolari hic degismedi.

Arkadaslar merhaba ben ameliyat olali yaklasik 3 sene oldu yalniz bir gogsumde
Kapsulden supheleniyorum eskiler bana yazabilirmi bilgisi olanlar

Kızlar merhaba uzun zamandır silikon taktırmak isteyip korkudan bir türlü harekete geçemedim sonunda yarına randevu aldım lütfen yardımcı olur musunuz doktora ne sormam gerektiğini tam olarak bilmiyorum tavsiye ve önerilerinize açığım. Tek bildiğim mentor marka kullandığı silikonun boyutunu nasıl karar vermeliyim

Dün buraya doktorla görüşmeye gideceğimi yazmıştım bugün doktorla görüştüm meme dokumun hiç olmadığını düz meme grubuna girdiğimi kas dokumun çok ince olduğunu söyledi hal böyle olunca bana damla protezi önerdi hiç meme dokum olmadığı için şekilli bir meme yapması gerekiyomuş dual plan benim gibi birisine daha uygunmuş her hastasına istisnasız diren takıyomuş benim hiç meme dokum olmadığı ve derim çok ince olduğundan ödemlerim indikten sonra memelerimde dalgalanma olabileceğini söyledi böyle bir durumla karşılaşan var mı? Dalgalanma sorunu yaşayan

Dün buraya doktorla görüşmeye gideceğimi yazmıştım bugün doktorla görüştüm meme dokumun hiç olmadığını düz meme grubuna girdiğimi kas dokumun çok ince olduğunu söyledi hal böyle olunca bana damla protezi önerdi hiç meme dokum olmadığı için şekilli bir meme yapması gerekiyomuş dual plan benim gibi birisine daha uygunmuş her hastasına istisnasız diren takıyomuş benim hiç meme dokum olmadığı ve derim çok ince olduğundan ödemlerim indikten sonra memelerimde dalgalanma olabileceğini söyledi böyle bir durumla karşılaşan var mı? Dalgalanma sorunu yaşayan
Meme dokunuz olmadığı için ve kasınız da ince oldugu için protez iyi gizlemez. Bu yüzden de protezin dalgalanmasını hissedebilirsiniz. Dual plan da protezin üst kısmı kasın altında, alt kısmı kasın üzerinde olur. Dula degil, kas altı olsa daha iyi olabilir tabi. Bence birkaç doktordan daha görüş alın 👍

Meme dokunuz olmadığı için ve kasınız da ince oldugu için protez iyi gizlemez. Bu yüzden de protezin dalgalanmasını hissedebilirsiniz. Dual plan da protezin üst kısmı kasın altında, alt kısmı kasın üzerinde olur. Dula degil, kas altı olsa daha iyi olabilir tabi. Bence birkaç doktordan daha görüş alın 👍
Dualin daha iyi sonuç vereceğini söyledi yaşadığım yerde 4-5 tane estetik cerrah var maalesef fiyatları çok uçuk en uyguna bulabildiğim bu doktordu çok yakınım kendisine 10 yıl önce silikon taktırmış çok memnun ama dalgalanma olayı beni tedirgin etti bende bunun illaki olabiliceğini söyledi

Dualin daha iyi sonuç vereceğini söyledi yaşadığım yerde 4-5 tane estetik cerrah var maalesef fiyatları çok uçuk en uyguna bulabildiğim bu doktordu çok yakınım kendisine 10 yıl önce silikon taktırmış çok memnun ama dalgalanma olayı beni tedirgin etti bende bunun illaki olabiliceğini söyledi
Benimde gögüs üst kısımda dokum çok azdı. Sağ gögüs üst kısımda dalgalanma olmuştu. O bölgeye kendi yagımdan enjekte edildi, sorun gizlendi...
Yani bilemiyorum, sizi de rahatsız edebilir bu durum.

Benimde gögüs üst kısımda dokum çok azdı. Sağ gögüs üst kısımda dalgalanma olmuştu. O bölgeye kendi yagımdan enjekte edildi, sorun gizlendi...
Yani bilemiyorum, sizi de rahatsız edebilir bu durum.
Evet sizin bu durumunuzu burada okuduğum için doktora ben de yağ enjekte etmekten bahsettim ve bana yağı enjekte ettiğinde hangi tarafta yağın daha önce eriyceğini bilmediğini söyledi yağı düzenli olarak mı enjekte ettiriyorsunuz ben gerçekten çok zayıfım 1.65 e 45 kg yum😔 şuan 41kg bile olabilirim

Evet sizin bu durumunuzu burada okuduğum için doktora ben de yağ enjekte etmekten bahsettim ve bana yağı enjekte ettiğinde hangi tarafta yağın daha önce eriyceğini bilmediğini söyledi yağı düzenli olarak mı enjekte ettiriyorsunuz ben gerçekten çok zayıfım 1.65 e 45 kg yum😔 şuan 41kg bile olabilirim
Benimki sadece iç kısımdaydı. Sadece o bölgeye enjekte edildi. Erime miktarı hesap edilerek enjekte edildi. 1 kez yaptırdım, kalan yetti sorun yok.
Siz çok zayıfsınız, sizden o kadar yag da çıkmayabilir. Yağ alma işlemi yapılan yerde de sorun olabilir bu sefer. Yani net bilemiyorum durumunuzu, tahminen yazıyorum. Bu yüzden sizinle ilgilenen doktor daha iyi bilir tabi

Benimki sadece iç kısımdaydı. Sadece o bölgeye enjekte edildi. Erime miktarı hesap edilerek enjekte edildi. 1 kez yaptırdım, kalan yetti sorun yok.
Siz çok zayıfsınız, sizden o kadar yag da çıkmayabilir. Yağ alma işlemi yapılan yerde de sorun olabilir bu sefer. Yani net bilemiyorum durumunuzu, tahminen yazıyorum. Bu yüzden sizinle ilgilenen doktor daha iyi bilir tabi
Bugün başka bir doktorla daha görüştüm bilemiyorum 2 doktorda birbirinden farklı yöntemlerden bahsetti dünki doktor dual plan 300-350cc takabileceğini hatta çok zorlarsa 400cc bile olabileceğini söyledi bugünki doktor ise kas üstü 275cc yüksek profil takabileceğini söyledi ısrarla 300 cc olmaz mı diye sordum ama olmıycağını çünkü gögüs çapım darmış normal bir kadının ki 13cm iken benim ki 10cm miş kasım kısa ve yukarıda olduğu için dual plan yerine kas üstünün bana daha uygun olacağını söyledi ama ısrarıma rağmen 300 cc yi deneyeceğinin sözünü verdi belki protezimi yanlardan dokununca hissedebileceğimi söyledi bunu yağ enfekte ederek yok edebilirmiş iki işlemi aynı anda yapabilirim ama vücudumda yağ alabileceği hiçbir yerim maalesef yok🤦‍♀️ ileride kilo alırsam buna gerek kalmayabilirmiş ya da rahatsız olursam o zaman enjekte edebileceğini söyledi

Bugün başka bir doktorla daha görüştüm bilemiyorum 2 doktorda birbirinden farklı yöntemlerden bahsetti dünki doktor dual plan 300-350cc takabileceğini hatta çok zorlarsa 400cc bile olabileceğini söyledi bugünki doktor ise kas üstü 275cc yüksek profil takabileceğini söyledi ısrarla 300 cc olmaz mı diye sordum ama olmıycağını çünkü gögüs çapım darmış normal bir kadının ki 13cm iken benim ki 10cm miş kasım kısa ve yukarıda olduğu için dual plan yerine kas üstünün bana daha uygun olacağını söyledi ama ısrarıma rağmen 300 cc yi deneyeceğinin sözünü verdi belki protezimi yanlardan dokununca hissedebileceğimi söyledi bunu yağ enfekte ederek yok edebilirmiş iki işlemi aynı anda yapabilirim ama vücudumda yağ alabileceği hiçbir yerim maalesef yok🤦‍♀️ ileride kilo alırsam buna gerek kalmayabilirmiş ya da rahatsız olursam o zaman enjekte edebileceğini söyledi
hiç dokusu olmayan , kasları zayıf olan birine neden kas üstü önerirler hiç anlamadım. benim biraz dokum olmasına rağmen. belli olma ihtimalıne dılşadan fazla hissedilme ihtşmaline karsı. kas altı yaptı doktor. Şuan ki aklım olsa dual plan isteyebilirdim belki ama kas üstü asla. hiç dokunuz yoksa yapay durabilir. bu arada 41 kiloların döndüğü yerde kesinlikle ama kesinlikle 300 üstüne çıkmayın. 275 baya baya dolgun olur. doğal istıyorsanız 250 bile deneyebilirsiniz.

hiç dokusu olmayan , kasları zayıf olan birine neden kas üstü önerirler hiç anlamadım. benim biraz dokum olmasına rağmen. belli olma ihtimalıne dılşadan fazla hissedilme ihtşmaline karsı. kas altı yaptı doktor. Şuan ki aklım olsa dual plan isteyebilirdim belki ama kas üstü asla. hiç dokunuz yoksa yapay durabilir. bu arada 41 kiloların döndüğü yerde kesinlikle ama kesinlikle 300 üstüne çıkmayın. 275 baya baya dolgun olur. doğal istıyorsanız 250 bile deneyebilirsiniz.
İki doktorda birbirine zıt şeyler önerdi ufak tefek bi şeyim ilk gittiğim doktor 400cc bile zorlasam sığar dedi gögüs çapım bu kadar küçükken nasıl sığdırabilir onu aklım almadı ikinci gittiğim doktor dahe mantıklı geldi bu arada benim dekolte kısmım düz memem aşşağıya doğru biraz daha dolgun ama tabikide yok denicek kadar az kasım kısa, küçük ve yukarıda olduğu için dual plan yerine kas üstü dedi başka fikrini alabileceğim doktor maalesef yok

Merhabalar, arzum sen sürekli forumda olduğun için alıntı yaparak yazdım. Müsait olduğunda yorum yaparsan çok sevinirim.

Hiç memem yok olayım diyorum her yıl bir şey çıkıyor. Forumda sayfalarca başlık başlık okudukça kafam karışıyor. Silikon çıkartmak, pişmanlık hikayeleri, bazı marka protezlerin toplatılması vs vs okudukça çaresiz hissediyorum. Çünkü hiç meme dokum yok:KK43: Bu ünlüler filan zaman içinde çıkarıp yeniliyor mu ne yapıyor ne bileyim hiç böyle sorunlu gibi durmuyorlar.

İnstagramdan gördüğüm kadarı ile Bülent Tekerekoğlu'nun operasyonları gerçekten çok başarılı görünüyor. Ama sen instagrama ne kadar güvenilir demişsin... Forumda o kadar çok gereksiz başlık var ki merak ettiğim doktorlara kim ameliyat oldu bulmak eziyet. 2000 sayfa şey okudum herkese tek tek senin doktorun kim bana da özelden yaz mı diyelim. Filan doktora ameliyat oldum memnun kaldım yazılmamasının ne mana olduğunu anlayamıyorum. Reklam olacaksa da olsun memnun bırakmışsa hastasını. Zaten kimse gidip görüşmeden, elektrik almadan bu işe kalkışmıyor ki. Bu sadece bir fikir verir insana. Kaldı ki memnun olmayan da yazmıyor. Filan tarihte ameliyat olup kime olduğunu yazmaman ne gibi bir bilgi veriyor bize. Günlerdir forumu okuyorum sonuç olarak kararsız ve mutsuzum:KK43:

X