Anket Meme büyütme ve burun estetik kombine ameliyatı tecrübelerim

Kombine 2 ameliyatı aynı anda olmak sizce cesaret işi midir ? Yoksa delilik mi ?

• Ankete Katılan
    37
  • Anket Kapalı .
Marka marka yükseklik ve genişlik değişiyordur tabi ama , önceki çıkana göre biraz daha büyük müydü bu polyteck? Bir de neden memnun kalmadınız? Ne yaşadınız? Benim bugün 15. Günüm . Nasıl süreçlerden geçtiniz kısa kısa anlatabilir misiniz rica etsem.
Benimde polyteck marka silikonun bütün doktor görüşmelerinde bu markayı önermiş göstermişlerdi diğer markaları bilmiyorum ama gerçekten çok yumusak. Merak ettiğim mentor gibi bununda farklı yükseklik profilleri varmıydı bilmiyorum. Garanti belgesinde sadece marka ve cc yazıyor başka bir özellikten bahsetmiyor

Benimde polyteck marka silikonun bütün doktor görüşmelerinde bu markayı önermiş göstermişlerdi diğer markaları bilmiyorum ama gerçekten çok yumusak. Merak ettiğim mentor gibi bununda farklı yükseklik profilleri varmıydı bilmiyorum. Garanti belgesinde sadece marka ve cc yazıyor başka bir özellikten bahsetmiyor
Çok güzel memnun kalmak önemli bence ☺️
kutunun üzerinde çapı ve yüksekliği vardır. Doktorlar neye göre marka öneriyorlar hiç bilmiyorum ama bence anlaşmaları vardır, hangi marka ile anlaşıyorlarsa belli bir pay alıyor olabilir belki.

Çok güzel memnun kalmak önemli bence ☺️
kutunun üzerinde çapı ve yüksekliği vardır. Doktorlar neye göre marka öneriyorlar hiç bilmiyorum ama bence anlaşmaları vardır, hangi marka ile anlaşıyorlarsa belli bir pay alıyor olabilir belki.
Kutuyu değil bandrolünü ve bir kart vermişler eşime tekrar baktım yazmıyor. Bence de anlaşmaları vardır😒

Herkese merhaba arkadaşlar kombine ameliyat tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim.
23 şubat 2021 tarihinde devlet hastanesinde meme büyütme ve burun ameliyatı oldum.
Bugün 3. Günüm :)
Neden özelde olmadım diye sorarsanız yapılan burunlar ve işlemler hep aynı, tabi şu da bir gerçek elbette dr önemli ama güven veren dr ve işlemlerine kefil olduğunuz hekimler daha önemli. Bu yüzden devlet ya da özel hiç farketmez.
Hatta burun için yıllardır bir sürü dr a gittim. 2 kere ameliyat olmaktan vaz geçtim. Niyeyse bir türlü olmadı. Pandemi girdi sonra derken olmadı, kısmet bu zamanaymış. Ben dr.larıma güvendim ve devlette olmaya karar verdim.
Herkesin vücut direnci ve iyileşme süreci çok farklı evet ama iki ameliyat birden olmak gerçekten bir delilik 😅
yıllardır istediğim bir şeydi 18 yaşından beri memelerim büyüsün istedim ama dr.lar evlenince büyür diye saçma bir açıklama ile beni hep geri çevirdiler.
Burnumda da nefes alma problemi yaşıyordum normal bir insanın aldığı nefesin %50 sini ancak alıyorum. Sporcu bir insanım ve rahat nefes alamamak o kadar yorucu oluyordu ki.. Radyofrekans da yapıldı maalesef açılmadı. Rinoplasti ile hem deviasyon giderildi hem de estetik yapılarak kemik alınıp burun ucum biraz yukarı kaldırıldı. Rahat nefes almam sağlandı. Yıllardır araştırdım, kendimi topladım, tavsiyeli dr. lar sayesinde bir devlet hastanesinde ameliyat olmaya karar verdim. Sorularınız olursa ya da aklınızda herhangi bir kararsızlık bu konu da size destek vermek isterim.
MEME BÜYÜTME:
Mentor yuvarlak 350 cc high profil takıldı. Marka işini inanın hiç bilmiyorum herkes takıldığı silikondan memnun kalır umarım. Fda onaylı ürünler tercih ettiğim için ve bu üründe hiçbir sıkıntı görmediğim için bu markayı tercih ediyorum dedi. Ben de tamam dedim 😁
İşlem öncesi doktorunuzla boyut konuşuyorsunuz evet ama şu da var.
Göğüs cebinize sığanın en büyüğü konuluyor. Biz 300-325 konuştuk ama 350 sığmış. Diğerleri küçük gelmiş. Bir de ağrıyı , göğüs kaslarınız ne kadar kuvvetli ise o kadar yoğun hissediyor bence insan.
Kalkarken karın kaslarınızı kullanarak kalkmaya çalışın ki fazla baskı olmasın. İlk 5 gün yataktan kalkarken küfür edebilirsiniz , ağrı olacak , sızı olacak evet ama bu sizi korkutmasın. Herkesin ağrı eşiği farklı , iyileşme süresi de farklı.
İlk etapta 1 . Haftada memeler birbirine orantısız biri aşağıda veya yukarıda görünebilir bu sizi korkutmasın. Ben de 1. Ayım bitince burda tekrar sizinle paylaşacağım.

BURUN (RİNOPLASTİ):
kapalı burun ameliyatı oldum.
burun deliklerime sadece plastik tampon koyuldu nefes alabiliyordum ve burun üstüne alçı yapıldı.
Tamponum 3. Gün hastaneden çıkarken alındı, alçım ise 6. Gün çıkarıldı.
6 gün boyunca buz uygulaması yapıldı yüzüme her saat başı 10. İlk 2 gün yarım saatte 5 dk. Olarak uygulandı.
Evet morarma oluyor kesinlikle ve şişiyorsun. Bende ki işlemler biraz daha farklı olduğu için belki hala hassaslığım söz konusu.

alçı çıkınca insan kendini bir tuhaf hissediyor takma burunmuş gibi hala şu anda gergin hissiyatsız ve tuhaf geliyor.
Ben de kuvvetli gülme kasını maksilladan ayırdı doktor, Sebebi de güldüğünüzde ki dudağın kenarındaki kaslar burnu çok geriyor ve gerdiği içinde burun oynamaya başlıyor hatta ilerde burun ucu düşmesi olabiliyor. Bende kuvvetli olduğu için böyle bir işlem yaptık. Herkes de böyle olmayabiliyor.

Her iki ameliyatı aynı anda olmak zor bunu kendinize mutlaka alıştırın, ama güzel tarafı zaten birinden birinde mutlaka 3 ay iyileşme süreci ve alışma süreci olacak. Neden bu aynı anda düzelmesin ve neden Bir daha narkoz alalım ki 😁 zaten yüz üstü yatmak yasak 2 ay 😂
böylelikle 1 taşta 2 kuş vurmuş oluyoruz.
Vee yaza hazırlıklı giriyoruz 🥳

bu yazıyı 7. Günümde güncelledim 😁

Burun için 1 ay sonra kontrole gidicem meme içinde bugün gitmiştim birde haftaya tekrar 16. Günümde gideceğim.
herşeyin güzel olması dileğiyle 💐
Mrb geçmiş olsun umarım pişman olmazsınız banda özelden meme protezi için fiyat ve markasını yazar mısın özelden de olur niye buradan özele yazar misiniz dediysem onunda anlamadım 😃😃🤭

Kutuyu değil bandrolünü ve bir kart vermişler eşime tekrar baktım yazmıyor. Bence de anlaşmaları vardır😒
Olsun yaa boşver , sen memnun olduktan sonra çok önemli değil. Doktora kontrole gittiğinde sorarsın olmazsa bir sonraki sefer. Ama çok da gerekli değil. Neticede o sığmış onu koymuş. Önemli olanda sağlıklı olmak ve abartı görünmemesi☺️

cesaretinize hayran kaldım gercekten :)
benim de meme ile ilgili bir ameliyat isteğim uzun zamandır var fakat cesaretim yok :)
şimdi nasılsınız? iyi ki yaptırmışım diyor musunuz?

cesaretinize hayran kaldım gercekten :)
benim de meme ile ilgili bir ameliyat isteğim uzun zamandır var fakat cesaretim yok :)
şimdi nasılsınız? iyi ki yaptırmışım diyor musunuz?
Çok teşekkür ederim ☺️
Şu anda 20. Günümdeyim her şey iyi yönde gelişiyor çok şükür 😅
İlk başlarda çook zordu her gün yataktan kalkarken küfrediyordum. Ama geçen hafta çok daha iyi oldu . Bu hafta daha da iyiyim. Ağrılarım tabii henüz daha sıfırlanmadı, zamanla geçecekler. 1 ay sonra yazımı güncelliycem. Haftaya kontrolüm var. Geçen hafta kontrolümde masaj gösterdi, dikiş yeri için jel verdi. Korse kullanmıyorum. Kimisi kullanıyor 2 ay bıyunca. Benim dr um inmesini engelliyor alttan baskı oluyor diye sadece 1,5 hafta ya da 2 hafta kullandırdı.
Bir destekçi olmadan gerçekten zor. Ama henüz daha benimmiş gibi hissedemiyorum 🙈 çok küçükken bir anda büyüdü 😃 hep hayal ettiğim gibi.
nasıl olacak bilmiyorum, ama güzel olacak yazın iyice iyileşmiş olacağım.
zor ama bence kesin iyileşince iyi ki diycem

Çok teşekkür ederim ☺️
Şu anda 20. Günümdeyim her şey iyi yönde gelişiyor çok şükür 😅
İlk başlarda çook zordu her gün yataktan kalkarken küfrediyordum. Ama geçen hafta çok daha iyi oldu . Bu hafta daha da iyiyim. Ağrılarım tabii henüz daha sıfırlanmadı, zamanla geçecekler. 1 ay sonra yazımı güncelliycem. Haftaya kontrolüm var. Geçen hafta kontrolümde masaj gösterdi, dikiş yeri için jel verdi. Korse kullanmıyorum. Kimisi kullanıyor 2 ay bıyunca. Benim dr um inmesini engelliyor alttan baskı oluyor diye sadece 1,5 hafta ya da 2 hafta kullandırdı.
Bir destekçi olmadan gerçekten zor. Ama henüz daha benimmiş gibi hissedemiyorum 🙈 çok küçükken bir anda büyüdü 😃 hep hayal ettiğim gibi.
nasıl olacak bilmiyorum, ama güzel olacak yazın iyice iyileşmiş olacağım.
zor ama bence kesin iyileşince iyi ki diycem
bence iyileştiginizde bikinilerle tatilde kendinizi muhtesem hissedeceksiniz :)
elbette süreç gerekiyor, en basitinden yüzümüze yaptırdıgımız dolgu bile alışma süreci oturma süreci geciriyor koskoca ameliyat bu ama sonunda aynada kendinize hayran hayran bakmanın mutlulugu hicbir sey de olamazzzz.

bence iyileştiginizde bikinilerle tatilde kendinizi muhtesem hissedeceksiniz :)
elbette süreç gerekiyor, en basitinden yüzümüze yaptırdıgımız dolgu bile alışma süreci oturma süreci geciriyor koskoca ameliyat bu ama sonunda aynada kendinize hayran hayran bakmanın mutlulugu hicbir sey de olamazzzz.
Çok teşekkür ederim ☺️ böyle şeyler duydukça insan daha da bir motive oluyor.
isteyen herkesin sağlıkla sıhhatle geçireceği bir ameliyat olması dileğimle 🍀

Mutluluğu kucaklamanıza çok sevindim hayırlı olsun 🥰
Burun ameliyatınızın fiyatını ve şu anki durumunuzu merak ettim.
Araştırmıssinizdır mutlaka öncesinde,
İstanbul'da ki doktorlardan (Devlet hastanesinde )önerilen oldu mu size ?

Mutluluğu kucaklamanıza çok sevindim hayırlı olsun 🥰
Burun ameliyatınızın fiyatını ve şu anki durumunuzu merak ettim.
Araştırmıssinizdır mutlaka öncesinde,
İstanbul'da ki doktorlardan (Devlet hastanesinde )önerilen oldu mu size ?
Teşekkür ederim ☺️ Araştırdım tabii ama bir anlık bir kararla ikisine birden olmaya karar verdim hep düşünüyordum böyle yapmayı ama çok da kafama takıp acaba yapmadam mı demedim 😃
Şu an 5. Haftamdayım çok şükür herşey yolunda. Memeler aşağı indi. Bir taraf biraz daha yukarıda ama o da bayağı indi masaj yapıyorum sadece ona. Dikiş izlerine de krem ve kantaron yağı sürüyorum . Burun için hafta içi kontrole gidicem. Antalya da yaşıyorum. Özelden fiyat bilgilendirmesi yapıyorum

Teşekkür ederim ☺️ Araştırdım tabii ama bir anlık bir kararla ikisine birden olmaya karar verdim hep düşünüyordum böyle yapmayı ama çok da kafama takıp acaba yapmadam mı demedim 😃
Şu an 5. Haftamdayım çok şükür herşey yolunda. Memeler aşağı indi. Bir taraf biraz daha yukarıda ama o da bayağı indi masaj yapıyorum sadece ona. Dikiş izlerine de krem ve kantaron yağı sürüyorum . Burun için hafta içi kontrole gidicem. Antalya da yaşıyorum. Özelden fiyat bilgilendirmesi yapıyorum

Radikal yapınızın sizi mutlu sonuçlarla buluşturması ne güzel🥰
Çok teşekkür ederim 🙂🙏

Bende kol germe ve meme büyütmeyi beraber oldum. Meme zorladı biraz ama kol gayet iyiydi,tek zorlayan korseler ve sıkı sütyenler🤦🏻‍♀️ Aman iyi ki yaptırmışız be bi de ödemler inse daha sevinicem😄

Bende kol germe ve meme büyütmeyi beraber oldum. Meme zorladı biraz ama kol gayet iyiydi,tek zorlayan korseler ve sıkı sütyenler🤦🏻‍♀️ Aman iyi ki yaptırmışız be bi de ödemler inse daha sevinicem😄
Aaa kol germenin iyileşme süresi nasıl? Kolları ne zaman kullanabildiniz? Ağrısı nasıldı?
Meme hakikaten çok zor ama sonrası için çekilecek bir dert evet 😄 insan mutlu oluyor ☺️ Silikon da marka ne tercih ettiniz? Boyut neydi ? Bir de yuvarlak mı damla mı?

Benim daha çok yeni 2 hafta oldu ama kol beni korse ve oluşan su kabarcıkları dışında hiç zorlamadı bi de kolların kalp hizasında durması lazımdı uyurken onun dışında hiç sıkıntım yok,haftaya cumartesi korseyi çıkarıyorum şükür ki ondan sonra 3 haftada sadece geceleri takıcam. Ağrım kolumda neredeyse 0 ama meme beni bitirdi:) göğsümde taş vardı sanki ve o gerginlik,hem korsenin hem ameliyat sütyeninin sıkılığı of of🤦🏻‍♀️ Ama meme ameliyatı yaptırdıysanız kol onun yanında bir şey değil. Meme içinde nagor,pürtüklü,390 cc,yuvarlak tercih ettim. Bende tübüler meme sıkıntısıda vardı,doktorum lolipop dikişle hem dikleştirip hemde protezi yerleştirmiş. Meme ucumda dikiş yerim şimdi bile belli belirsiz.

Benim daha çok yeni 2 hafta oldu ama kol beni korse ve oluşan su kabarcıkları dışında hiç zorlamadı bi de kolların kalp hizasında durması lazımdı uyurken onun dışında hiç sıkıntım yok,haftaya cumartesi korseyi çıkarıyorum şükür ki ondan sonra 3 haftada sadece geceleri takıcam. Ağrım kolumda neredeyse 0 ama meme beni bitirdi:) göğsümde taş vardı sanki ve o gerginlik,hem korsenin hem ameliyat sütyeninin sıkılığı of of🤦🏻‍♀️ Ama meme ameliyatı yaptırdıysanız kol onun yanında bir şey değil. Meme içinde nagor,pürtüklü,390 cc,yuvarlak tercih ettim. Bende tübüler meme sıkıntısıda vardı,doktorum lolipop dikişle hem dikleştirip hemde protezi yerleştirmiş. Meme ucumda dikiş yerim şimdi bile belli belirsiz.
Ben de kol germeyi çook daha zor diye düşünmüştüm memeye göre.
Evet meme de göğüs derileri çok geriliyor ve adapte olana kadar en az bence 1 ay geçmesi şart benim 5. Haftam olmasına rağmen sabahları kalktığımda hala acı var 😔 ben 2 ay diye düşünüyorum ondan sonra ağrılar çok minimum olup hatta belki yok bile olacaklardır.
burun ve meme ikisi beraber çok zor ama değer 😂
Ben annem için kol germe düşünüyorum yapabilir mi çok endişeliyim. 58 yaşında bir de her şeyi kendi yapmaya alışkın olduğu için bu kol gelme süreçleri nasıl olacak iyi araştırmalıyız 😄

Kol germeden korkmayın ama yazın sakın sakın yaptırmayın:) korseler aşırı bunaltıyor:/ ben ctesi çıkarıcam korseyi sonra 1 ayda sadece geceleri takıcam ama benim ağrı eşiğimde çok yüksek. Bacağıma cam batıyor ben hala yer silmeye devam ediyorum,dolgu-botoks kremsiz yaptırıyorum😂 şimdi tek meme oturmuş,diğeri oturmamış onunla uğraşıcam

Kol germeden korkmayın ama yazın sakın sakın yaptırmayın:) korseler aşırı bunaltıyor:/ ben ctesi çıkarıcam korseyi sonra 1 ayda sadece geceleri takıcam ama benim ağrı eşiğimde çok yüksek. Bacağıma cam batıyor ben hala yer silmeye devam ediyorum,dolgu-botoks kremsiz yaptırıyorum😂 şimdi tek meme oturmuş,diğeri oturmamış onunla uğraşıcam
Evet iki ayrı meme değişiyor bende de öyle sol oturmuştu 3. Hafta da iyice 2 hafta masaj yaptım sonra bıraktım ama sağ tarafa hala masaj yapmaya devam ediyorum. Sağ daha büyüktü sol memeye göre. Oda indi bayağı ama sol kadar değil hala. 2 aya bence tam oturmuş olur.

X