Anket Meme büyütme ve burun estetik kombine ameliyatı tecrübelerim

Kombine 2 ameliyatı aynı anda olmak sizce cesaret işi midir ? Yoksa delilik mi ?

• Ankete Katılan
    37
  • Anket Kapalı .
Cok teşekkür ederim, birkac gun oldu daha istirahatle geciyor gunler her gun bir öncekinden daha iyi
Geçmiş olsun. Bende kombine ameliyat oldum. 19.günüm bugün çok çok iyiyim. Hatta gece yan dönmüşüm 😀 mememin sızlamasına uyandım.sırt üstü yattım geçti. Sonraki uyandığımda diğer tarafa yan dönmüşüm. Vücut rahatladıkça normal haline dönüyor. hızlıca atlatalım bu günleri..

Aslında firmadan ürün alımı artık yok ama meme protezi mentorun şuan 7 bin tl o yüzden aradaki fark gizli doktor ücretiniz fiyattan çok eminim ben estetik alanında çalışıyorum ve daha yeni kendime ürün aldım😀
Yakın zamanda bende oldum mentor 11.500 nagor 8.000 tl. fiyatlar çok uçuk maalesef:/

Aslında firmadan ürün alımı artık yok ama meme protezi mentorun şuan 7 bin tl o yüzden aradaki fark gizli doktor ücretiniz fiyattan çok eminim ben estetik alanında çalışıyorum ve daha yeni kendime ürün aldım😀
Merhaba. Bende 2015 de mentor pürtüklü takılarak ameliyat oldum. Dr ücreti 13 bin liraydı. Ama silikon bu fiyatın dışındaydı. Mentor firmasından görevli bey geldi. Tüm sertifika ile beraber mentor çift pürtüklü protez sadece 700 lira verdim. Burada yazılan silikon protez fiyatlarında yanlışlık var. Aynen dediğiniz gibi gizli dr ücreti var. Ben 2015 de çift mentor proteze 700 lira ödedim. Şimdi o protez binlerce lira olamaz.

Merhaba. Bende 2015 de mentor pürtüklü takılarak ameliyat oldum. Dr ücreti 13 bin liraydı. Ama silikon bu fiyatın dışındaydı. Mentor firmasından görevli bey geldi. Tüm sertifika ile beraber mentor çift pürtüklü protez sadece 700 lira verdim. Burada yazılan silikon protez fiyatlarında yanlışlık var. Aynen dediğiniz gibi gizli dr ücreti var. Ben 2015 de çift mentor proteze 700 lira ödedim. Şimdi o protez binlerce lira olamaz

Merhaba. Bende 2015 de mentor pürtüklü takılarak ameliyat oldum. Dr ücreti 13 bin liraydı. Ama silikon bu fiyatın dışındaydı. Mentor firmasından görevli bey geldi. Tüm sertifika ile beraber mentor çift pürtüklü protez sadece 700 lira verdim. Burada yazılan silikon protez fiyatlarında yanlışlık var. Aynen dediğiniz gibi gizli dr ücreti var. Ben 2015 de çift mentor proteze 700 lira ödedim. Şimdi o protez binlerce lira olamaz
Evet bende çok eminim fiyattan 7 değil 6.900 gibi bişey hatta düz olsun diye 7 yazdım ben 5 gün önce ameliyat oldum 2 hafta öncede protezi aldım .

Evet bende çok eminim fiyattan 7 değil 6.900 gibi bişey hatta düz olsun diye 7 yazdım ben 5 gün önce ameliyat oldum 2 hafta öncede protezi aldım .
Canım protezi kaç liraya aldın ? Mentor protez mi 6900 lira ? Yinede 6 yılda çok pahalanmış. 6 yıl önce 700 liraya firma getirmişti.

Canım protezi kaç liraya aldın ? Mentor protez mi 6900 lira ? Yinede 6 yılda çok pahalanmış. 6 yıl önce 700 liraya firma getirmişti.
Çok teşekkür ederim evet mentor aldım 6900 korsede aldım oda 400 tl idi :) yani dolar euro ile endeksli artıyor ürünler aslında bende dolgu firmasındayım bizde son 2 senede aşırı pahalılaştık ürün dolar ile çekiliyor maalesef türkiyeye 🤗 teşekkür ederim canım benim senin 6 sene olmuş rahatsındır artık ne güzel
Ameliyat sonrası ilk reglin nasıldı ya benim 2 gün gecikti reglim çok şişim bu yüzden gögüslerim de ekstra şiş ayrıca ameliyatımın 6. Günündeyim

Çok teşekkür ederim evet mentor aldım 6900 korsede aldım oda 400 tl idi :) yani dolar euro ile endeksli artıyor ürünler aslında bende dolgu firmasındayım bizde son 2 senede aşırı pahalılaştık ürün dolar ile çekiliyor maalesef türkiyeye 🤗 teşekkür ederim canım benim senin 6 sene olmuş rahatsındır artık ne güzel
Ameliyat sonrası ilk reglin nasıldı ya benim 2 gün gecikti reglim çok şişim bu yüzden gögüslerim de ekstra şiş ayrıca ameliyatımın 6. Günündeyim
Canım ben menopozdayım. Yanı annen olacak yaştayım 😊6yıl önce regl oluyordum ama regl zamanına denk gelmedi. Ama regl zamanı ekstra şişlik tabiki normal. Hele 6.gün daha başındasın. Bende drenler 14 gün kalmıştı. Sana mentor pürüzlü mü düz mü takıldı ?

Canım ben menopozdayım. Yanı annen olacak yaştayım 😊6yıl önce regl oluyordum ama regl zamanına denk gelmedi. Ama regl zamanı ekstra şişlik tabiki normal. Hele 6.gün daha başındasın. Bende drenler 14 gün kalmıştı. Sana mentor pürüzlü mü düz mü takıldı ?
aaa düşünemedim bunu 🙈🙈
Mentorun hp takıldı bana pürüzsüz takıldı ameliyat dirensiz yapıldı bende allahtan kanama filanda olmadı😂

Merhaba. Bende 2015 de mentor pürtüklü takılarak ameliyat oldum. Dr ücreti 13 bin liraydı. Ama silikon bu fiyatın dışındaydı. Mentor firmasından görevli bey geldi. Tüm sertifika ile beraber mentor çift pürtüklü protez sadece 700 lira verdim. Burada yazılan silikon protez fiyatlarında yanlışlık var. Aynen dediğiniz gibi gizli dr ücreti var. Ben 2015 de çift mentor proteze 700 lira ödedim. Şimdi o protez binlerce lira olamaz.
Merhaba. Bir şey danışacaktım size. Ben yaklaşık 3 yıl önce mentor marka silikon ile meme büyütme ameliyatı olmuştum. Ameliyattan sonra bana silikonun marka modelinin yazıldığı küçük bir kart verildi. O zaman fark etmemiştim ama şimdi bakınca kartın sol alt köşesinde mayıs 2011 yazdığını gördüm. Acaba bu silikonun üretim tarihi midir? Eğer öyle ise bana eski model eski nesil bir silikon mu takıldı diye endişe ettim. Size verilen kartlardaki tarihler neler? Cevaplarsanız çok sevinirim

Merhaba. Bir şey danışacaktım size. Ben yaklaşık 3 yıl önce mentor marka silikon ile meme büyütme ameliyatı olmuştum. Ameliyattan sonra bana silikonun marka modelinin yazıldığı küçük bir kart verildi. O zaman fark etmemiştim ama şimdi bakınca kartın sol alt köşesinde mayıs 2011 yazdığını gördüm. Acaba bu silikonun üretim tarihi midir? Eğer öyle ise bana eski model eski nesil bir silikon mu takıldı diye endişe ettim. Size verilen kartlardaki tarihler neler? Cevaplarsanız çok sevinirim
Özelden cevapladım bilgimi üretim tarihi olabilir bilgim yok ben o kartları almadım hastanede unuttum ama mentor firması ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz :)

Bence de pahalı ama aynı marka silikon mu? Birde yazın gelen kur artışı ile zam gelmiş tabi o da var. 2020 nin sonuna kadar 10.000 tl imiş. Ama siz çok iyi olmuşsunuz . Gerçekten merak ettim hangi marka silikon kullanıldı ve kaç gün hastanede kaldınız? Bizim burda şu zamanlarda özel hastanede ameliyatlar 16.000 tl ile 25.000 arasında. Hangi şehirdesiniz acaba?
Mersin de çok pahalı ama mecburuz , 27 bin -19 bin arası maalesef :KK43:

Karın germe 360 derece kuşak ameliyatım

Herkese merhaba arkadaşlar kombine ameliyat tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim.
23 şubat 2021 tarihinde devlet hastanesinde meme büyütme ve burun ameliyatı oldum.
Bugün 3. Günüm :)
Neden özelde olmadım diye sorarsanız yapılan burunlar ve işlemler hep aynı, tabi şu da bir gerçek elbette dr önemli ama güven veren dr ve işlemlerine kefil olduğunuz hekimler daha önemli. Bu yüzden devlet ya da özel hiç farketmez.
Hatta burun için yıllardır bir sürü dr a gittim. 2 kere ameliyat olmaktan vaz geçtim. Niyeyse bir türlü olmadı. Pandemi girdi sonra derken olmadı, kısmet bu zamanaymış. Ben dr.larıma güvendim ve devlette olmaya karar verdim.
Herkesin vücut direnci ve iyileşme süreci çok farklı evet ama iki ameliyat birden olmak gerçekten bir delilik 😅
yıllardır istediğim bir şeydi 18 yaşından beri memelerim büyüsün istedim ama dr.lar evlenince büyür diye saçma bir açıklama ile beni hep geri çevirdiler.
Burnumda da nefes alma problemi yaşıyordum normal bir insanın aldığı nefesin %50 sini ancak alıyorum. Sporcu bir insanım ve rahat nefes alamamak o kadar yorucu oluyordu ki.. Radyofrekans da yapıldı maalesef açılmadı. Rinoplasti ile hem deviasyon giderildi hem de estetik yapılarak kemik alınıp burun ucum biraz yukarı kaldırıldı. Rahat nefes almam sağlandı. Yıllardır araştırdım, kendimi topladım, tavsiyeli dr. lar sayesinde bir devlet hastanesinde ameliyat olmaya karar verdim. Sorularınız olursa ya da aklınızda herhangi bir kararsızlık bu konu da size destek vermek isterim.
MEME BÜYÜTME:
Mentor yuvarlak 350 cc high profil takıldı. Marka işini inanın hiç bilmiyorum herkes takıldığı silikondan memnun kalır umarım. Fda onaylı ürünler tercih ettiğim için ve bu üründe hiçbir sıkıntı görmediğim için bu markayı tercih ediyorum dedi. Ben de tamam dedim 😁
İşlem öncesi doktorunuzla boyut konuşuyorsunuz evet ama şu da var.
Göğüs cebinize sığanın en büyüğü konuluyor. Biz 300-325 konuştuk ama 350 sığmış. Diğerleri küçük gelmiş. Bir de ağrıyı , göğüs kaslarınız ne kadar kuvvetli ise o kadar yoğun hissediyor bence insan.
Kalkarken karın kaslarınızı kullanarak kalkmaya çalışın ki fazla baskı olmasın. İlk 5 gün yataktan kalkarken küfür edebilirsiniz , ağrı olacak , sızı olacak evet ama bu sizi korkutmasın. Herkesin ağrı eşiği farklı , iyileşme süresi de farklı.
İlk etapta 1 . Haftada memeler birbirine orantısız biri aşağıda veya yukarıda görünebilir bu sizi korkutmasın. Ben de 1. Ayım bitince burda tekrar sizinle paylaşacağım.

BURUN (RİNOPLASTİ):
kapalı burun ameliyatı oldum.
burun deliklerime sadece plastik tampon koyuldu nefes alabiliyordum ve burun üstüne alçı yapıldı.
Tamponum 3. Gün hastaneden çıkarken alındı, alçım ise 6. Gün çıkarıldı.
6 gün boyunca buz uygulaması yapıldı yüzüme her saat başı 10. İlk 2 gün yarım saatte 5 dk. Olarak uygulandı.
Evet morarma oluyor kesinlikle ve şişiyorsun. Bende ki işlemler biraz daha farklı olduğu için belki hala hassaslığım söz konusu.

alçı çıkınca insan kendini bir tuhaf hissediyor takma burunmuş gibi hala şu anda gergin hissiyatsız ve tuhaf geliyor.
Ben de kuvvetli gülme kasını maksilladan ayırdı doktor, Sebebi de güldüğünüzde ki dudağın kenarındaki kaslar burnu çok geriyor ve gerdiği içinde burun oynamaya başlıyor hatta ilerde burun ucu düşmesi olabiliyor. Bende kuvvetli olduğu için böyle bir işlem yaptık. Herkes de böyle olmayabiliyor.

Her iki ameliyatı aynı anda olmak zor bunu kendinize mutlaka alıştırın, ama güzel tarafı zaten birinden birinde mutlaka 3 ay iyileşme süreci ve alışma süreci olacak. Neden bu aynı anda düzelmesin ve neden Bir daha narkoz alalım ki 😁 zaten yüz üstü yatmak yasak 2 ay 😂
böylelikle 1 taşta 2 kuş vurmuş oluyoruz.
Vee yaza hazırlıklı giriyoruz 🥳

bu yazıyı 7. Günümde güncelledim 😁

2.ay kontrolleri
ilk ayım da yazacaktım ama 2. Ay bence bilgilendirme için daha iyi bir Ay :)
Bugün hem #burun hem de #meme kontrollerimin 2. Ayı idi .

Meme hakkında ;
Her ikisi de indi artık gayet iyileştiler. Çok az ağrılarım oluyor acı gibi ama çok kısa süreli hemen geçiyor. Bu süre zarfında 1 tane memem diğerine oranla daha geç indi. Vee ona masaj yapmaya devam ettim.
Masaj dediğimiz olay şu; kürek kemiğinin üstünden yukarıdan başlayarak yani memeye doğru avuç kenarlarını kullanarak diğer elinle de öteki memeki sıkarak yukarıdan aşığıya baskı uyguluyorsun. Bunu yaparken krem sürülürse eliniz kayar ve derileriniz soyulmaz :)
Dikiş yaralarıma dermatix krem sürüyorum sabah akşam bir de kantaron yağı sürüyorum hafif bastırıp dairesel hareketlerle.
2. Ayın güzelliği şu , artık yüz üstü , yan yatabileceğimi söyledi dr. Her türlü spor yapabilirsin dedi yüzme de dahil. Ağırlık kaldırımını arttırabilirsin hiç bir sıkıntı yok dedi.
Veee en güzeli de şu ; balenli bakensiz istediğin iç çamaşırını giyebilirsin dedi 🥳🥳
1 ay sonra tekrar kontrole gel dedi.
Umarım diğer meme de biraz daha eşitlenmiş olur ve çok güzel olur.
bu süreç biraz sabır istiyormuş evet . İnsan istiykr ki hemen aynısı olsun her şey süper olsun çabucak iyileşeyim :) ama öyle olmuyor ne yazık ki . Olsun şu anda her şey yolunda ya önemli olan o ☺️

Burun Hakkında ;
Bugün burnumun içine kamera ile baktı içerideki yarık dedikleri ameliyat yerleri burun içinin yanları yani dikiş atılmasına rağmen birleşmemiş ne yazık ki :KK43: ama bu hayati fonksiyonunu değiştirecek bir şey değil dedi . Ne nefes almanı engeller ne de seni sıkıntıya sokar dedi. O yüzden kafama takmıyorum. Onun dışında burnum hala gergin içindeki dikişler ermişi ama kenardakiler daha erimemiş.
çok zorlayan bir süreçti gözlerimde hep bir baskı var sandım arada bulanık görmeme sebebiyet verdi bu durum. Ama tam olarak iyileşe ve toparlanma 6 ayı bulacak dedi. Sonuç itibari ile içerdeki yarıklar hariç dışı da güzel nefes almamda rahat :)
2 ay sonra kontrole gel dedi.
yüz üstü yatma ama yan yatabilirsin dedi.
1 ay da gözlük kullanma dedi. Onun dışında burun yanlarım hala şiş biraz daha inecek.
bana hiç masaj vermedi sordum ama gerek yok yapma dedi. Burnun tıkanınca okyanus suyu kullanabilirsin açmak için ama çok da kullanma dedi 😃 yani benim dr um bu süreçte masaj vermedi kendi haline bırak dedi :) ben de öyle yaptım. Alerji mevsimi olduğu için alerji hapını içebilirsin dedi burnum akıyor çünkü arada 😃

bir sonraki kontrollerimi yine yazacağım
herşeyin güzel olması dileğiyle 💐
Merhaba benimde birine 350 diğerine 375 mentor high profil takıldı iki hafta oldu ama çok fark var hem çok ödem var hemde biri kesinlikle daha büyük geçmeyecek diye çok endişeleniyorum sizin çok olmuş durumunuz nasıl silikonlar eşitleniyormu sonunda ??

Merhaba bende bugün görüşme yaptım ve ameliyat olmaya karar verdim hem burun hemde meme büyütme için muayene oldum doktor ikisini aynı anda olabileceğimi söyledi 24 yaşındayım meme dokum yok denecek kadar az fakat boyutu konusunda karar veremedim doktorum 300 veya 350 cc önerdi 350 çok büyük gibi geldi gözüme 300 ideal gözüküyor ama diyorum ikisinin ortası mı olsa 325 falan çok kararsızım ve cok fazla endişelerimde var yardımcı olursanız çok mutlu olurum desteklerinize ihtiyacım var 😔

Merhaba bende bugün görüşme yaptım ve ameliyat olmaya karar verdim hem burun hemde meme büyütme için muayene oldum doktor ikisini aynı anda olabileceğimi söyledi 24 yaşındayım meme dokum yok denecek kadar az fakat boyutu konusunda karar veremedim doktorum 300 veya 350 cc önerdi 350 çok büyük gibi geldi gözüme 300 ideal gözüküyor ama diyorum ikisinin ortası mı olsa 325 falan çok kararsızım ve cok fazla endişelerimde var yardımcı olursanız çok mutlu olurum desteklerinize ihtiyacım var 😔
Merhaba.. Ben kombin ameliyat olalı 1 yıl oldu. Çok memnunum. İyi ki ikisini birlikte aradan çıkardım. Çünkü her halükarda kendimizi korumamız gerek. Boyutuna 350 seçebilirsin. Bende 440 cc var. Emin ol büyük durmuyor 350cc. Ablamda ki 350 cc 75/C kup oluyor.
Memeyi yaptırmışken büyük tercih et bence. O kadar acı çekiyoruz para veriyoruz bunlara değsin. Bir kaç ay sonra gözün alışınca küçük gelmeye başlamasın...

Hangi doktora olacaksınız acaba bende doktor arıyorum

X