Memnuniyetsizlik Topiği!

internetten alışveriş büyük kolaylık ancak kapıda ödeme ücreti yada kargo ücreti olmasından da hiç haz etmiyorum. bazı sitelerde fiyat çok uygun alayım diyorum tam ödeme ekranına geliyorum kargo ücreti 10 tl yazıyor. yahu ürün zaten 30 lira 10 lirada kargo verirsem mağazadan pahalıya geliyor. o zaman mantıgı ne bunun ?

Allah rizasi icin urun almayi dusuenen arkadaslar.. Once kendimize bir soralim.. Ben bunu gercekten almak istiyor muyum? Karsimdaki insanin vaktinden ne kadar caliyorum...
Detayli urun fotosu, urun bilgisi insanin saatlerini aliyor.. Hele ki cocuklarin varsa durum daha da zorlasiyor.. Kimi zaman iban no. Hesap bilgilerime kadar istendi. Odemeyi yapacagim urunu alacagim dendi.. Geri donus bile yapilmadi..
Kimi zaman esim izi vermiyor dendi onca ugrastan sonra.. Ve dahasi..
Sadece biraz empati istiyorum.. Alma niyetiniz yoksa detaya girmeyin..
Elimden gelsigince yardimci olmaya calisiyorum.. Sadece bir urunun bile onca detayini veriyorum..
Bir degil iki degil uc degill..

Allah rizasi icin urun almayi dusuenen arkadaslar.. Once kendimize bir soralim.. Ben bunu gercekten almak istiyor muyum? Karsimdaki insanin vaktinden ne kadar caliyorum...
Detayli urun fotosu, urun bilgisi insanin saatlerini aliyor.. Hele ki cocuklarin varsa durum daha da zorlasiyor.. Kimi zaman iban no. Hesap bilgilerime kadar istendi. Odemeyi yapacagim urunu alacagim dendi.. Geri donus bile yapilmadi..
Kimi zaman esim izi vermiyor dendi onca ugrastan sonra.. Ve dahasi..
Sadece biraz empati istiyorum.. Alma niyetiniz yoksa detaya girmeyin..
Elimden gelsigince yardimci olmaya calisiyorum.. Sadece bir urunun bile onca detayini veriyorum..
Bir degil iki degil uc degill..
Bir şey eklemek istiyorum mağazalarda elinde mezurayla ya da online satış yapan mağazalarda kolunu ölç boyunu ölç kol altınla bel arasındaki santimine pisagoruyla şunu çarp şeklinde istekleri olan müşteri görmedikçe yaşını ayını hiç unutmam yazarım zaten o yasa göre alınız lütfen o mezura bizim evde hep kayıp bulana kadar ayrı dert ölçerken ayrı

Bir şey eklemek istiyorum mağazalarda elinde mezurayla ya da online satış yapan mağazalarda kolunu ölç boyunu ölç kol altınla bel arasındaki santimine pisagoruyla şunu çarp şeklinde istekleri olan müşteri görmedikçe yaşını ayını hiç unutmam yazarım zaten o yasa göre alınız lütfen o mezura bizim evde hep kayıp bulana kadar ayrı dert ölçerken ayrı
Bu konuda size katilamiyorum ne yazik ki.ürünlerde ne kadar beden yazsa da her markanin kalibi farkli oluyor kaldi ki ayni markanin bile kalibi üründen ürüne degisebiliyor.magazadan alirken deniyoruz online alisveriste iade ya da degisim yapiyoruz ama burda oyle bir imkan olmadigi icin ölçüm yapilabilir.tabi butün her seyi milim milim ölcelim diyemem ama bu sekilde biraz daha beden konusu garanti oluyor.misal alti yedi ay kadar once kizimin bedeni daha buyük olmasina ragmen burdan bir arkadasimizdan 12-18 ay birkac kiyafet aldim.ölçmeseydi tereddütte kalirdim alamazdim ya da alinca kücük gelebilirdi.ismini hatirlayamiyorum ama iyi ki ölçmüs saolsun.iki bucuk yasinda kizim su an ondan aldigim kiyafetleri hala giyebiliyor.

Bu konuda size katilamiyorum ne yazik ki.ürünlerde ne kadar beden yazsa da her markanin kalibi farkli oluyor kaldi ki ayni markanin bile kalibi üründen ürüne degisebiliyor.magazadan alirken deniyoruz online alisveriste iade ya da degisim yapiyoruz ama burda oyle bir imkan olmadigi icin ölçüm yapilabilir.tabi butün her seyi milim milim ölcelim diyemem ama bu sekilde biraz daha beden konusu garanti oluyor.misal alti yedi ay kadar once kizimin bedeni daha buyük olmasina ragmen burdan bir arkadasimizdan 12-18 ay birkac kiyafet aldim.ölçmeseydi tereddütte kalirdim alamazdim ya da alinca kücük gelebilirdi.ismini hatirlayamiyorum ama iyi ki ölçmüs saolsun.iki bucuk yasinda kizim su an ondan aldigim kiyafetleri hala giyebiliyor.
Aslinda iade edebilirsiniz o da gayet normal ama sizin fikriniz Güzel ben olcmuyorum bundan gayri yaş yazıyorum nasıl ki bazı markaların ürününü sevmezsiniz dükkana bile girmezsiniz onun gibi ona göre alışverişini zi yaparsınız sorun yok

Ben de olcu konusunda size katiliyorum.. Beden sikintisi oyle badide sortta olmasa da mont, pantolon, tulum v.s. de oluyo. sormak iyi oluyor. Gercekten alma dusuncesinde olan her musterime tek tek bile olcebilirim hic usenmeden.. Olmayan kalir olan alinir..
Inanamazsiniz abartmiyorum bir gece benden bebek kiyafeti alinacakti foto istendi konumda olanlarin disindakiler icin. kizimin dolabini, sifonyerini komple bosalttim.. Bir hurc dolusu urun de vardi. .parca parca urunlerin fotosunu cekip duzenledim.
(Bunlari yaparken kapiyi kilitleyip kizlarimi babasina verdim.. Imkansiz cunku, cektirmiyolar) teker teker urunleri yukleyip her urunun altina beden, giyilme durumu ve fiyatini yazdim.. O kadar cok kiyafet ki.. Saatlerce ugrastm.. Indirimimiz yapildi. Ertesi gun Yikiycaktm.. Vazgecildi.......
Ben es durumu vazgecilme gibi olaylari anlayisla karsilarimm fakat bu kadar caba emek vakit.. Yazik
yani.. Hakkim helal olsun ama dedigim gibi.. Karar en bastan verilmeli.. Her turlu yardimci olirum hem de seve seve..

Ben de olcu konusunda size katiliyorum.. Beden sikintisi oyle badide sortta olmasa da mont, pantolon, tulum v.s. de oluyo. sormak iyi oluyor. Gercekten alma dusuncesinde olan her musterime tek tek bile olcebilirim hic usenmeden.. Olmayan kalir olan alinir..
Inanamazsiniz abartmiyorum bir gece benden bebek kiyafeti alinacakti foto istendi konumda olanlarin disindakiler icin. kizimin dolabini, sifonyerini komple bosalttim.. Bir hurc dolusu urun de vardi. .parca parca urunlerin fotosunu cekip duzenledim.
(Bunlari yaparken kapiyi kilitleyip kizlarimi babasina verdim.. Imkansiz cunku, cektirmiyolar) teker teker urunleri yukleyip her urunun altina beden, giyilme durumu ve fiyatini yazdim.. O kadar cok kiyafet ki.. Saatlerce ugrastm.. Indirimimiz yapildi. Ertesi gun Yikiycaktm.. Vazgecildi.......
Ben es durumu vazgecilme gibi olaylari anlayisla karsilarimm fakat bu kadar caba emek vakit.. Yazik
yani.. Hakkim helal olsun ama dedigim gibi.. Karar en bastan verilmeli.. Her turlu yardimci olirum hem de seve seve..
Ben de gecenlerde sadece yaş sorarak kıyafet aldım.beden olcusunun tutmayacagini dusunemedim.olcelim desem karsi cikmazdi eminim satan kisi.ama tedlim aldigimda evdekilerden daha kucuk oldular baya moralim bozuldu.bosu bosuna elimde kaldı.

Ben de gecenlerde sadece yaş sorarak kıyafet aldım.beden olcusunun tutmayacagini dusunemedim.olcelim desem karsi cikmazdi eminim satan kisi.ama tedlim aldigimda evdekilerden daha kucuk oldular baya moralim bozuldu.bosu bosuna elimde kaldı.
Yazik olmus.. Benim de basima geldi bir kac defa.. Ben kiyafet alirken olcu istemeye biraz cekiniyorum acikcasi.. Ama bazi urunlerde sormak en iyisi.. Kendim satarken de olcu isteyen herkese olcu veririm usenmem yardimci olmayi cok severimm..

gecmıs olsun sare... benzer sey benımde basıma geldı...

burda kızımın kuculenlerını paylasmak ıstedıgım hedıye olarak gondermek ıstedıgım bı arkadasla tanıstık actıgım konu uzerıne @Cgnarse ısmınde...

ahbap olduk guvendık bı nevı...
bıgun kendısıne sagma makınamı bıberonları buhar makınamı bıberon ısıtıcımı ve etıketlı bıkac seyı hepsını satacagımı soyledım yanımda arkadasım var ona alalım dedı...ılana koymusken gerı kaldırdım urunlerımı...

bana , paranın 100 tl sını sımdı gonderıcem gerı kalan 150 tl sını ay sonunda dedı.
Bak dedım urunlerın hepsı philips pahalı urunler hepsı zaten cok uygun 250 tl resmen hedıye parası gondermemezlık olmasın dedım kendısıde bana guven o gondermese ben gonderıcem kefılım dedı!!!
pekı dedım gonderım...

100 tl anında gelsı ay sonu geldı gectı gerı kalan 150 yok :KK70:
ulastım dedım ay sonu hayırdır ?
e ben bu ay sonu dememıstım dıger ay sonunu kastedmıstım yanlıs anlasılma olmus !
orda bı salak yerıne konuldum...
neyse dedım hadı bı hatrımız var... beklerım dedım

bu ay sonu geldı...
bu arkadas bana yazıyor :KK70:
ee hanı ben yanımdakı arkadas ıcın ıstemıstım ya urunlerı hanı o almıstı ya
eee
e o kadın baska adama kacmıs
:KK70:
e dedım urunlerı gerı gondersın ozaman bende ona gore parasını verırım gerı
e yok urunlerıde almıs kacmıs :KK70:
yanı kadın kocasından baska adama sevgılısıne kacarken buhar makınasını sagma makınasını bıberon ısıtıcınıda almıs :KK70: bak sen ...

dedım sen kefılım dedın o odemese ben oderım guven dedın gonderdım, zaten cok pahalı kalıtelı urunler 250 tl gıbı fıyata gıdıyor bende sen ay sonunda gonderıceksın dıye borc aldım
yanı hem malımdan hem paramdan oldum ustune bırıne borclandım nasılsa para gelıcek dıye dedım

e ben almadımda sen benden ıstıyorsunda ....
yazdı yazdı yazdı...

dıyecegım o kı dolandırıldım :KK70:
mevzu kalan 150 tl para degıl...
salak yerıne konulmam oyalanılmam ... gercekden ıhtıyacı olan bırıne hedıye etsem ıse yarardı ona uzuluyorum neyıme benım urun satmak :KK70:

tabı ben bu ısın ucunu bırakırmıyım bırakmam...
kısının esının ıs adresı kendısının ev adresı telefonu ısmı resmı tum mesajlar konusmalar herseyı mevcut sonucta bende
burdada hamıle kadın hapıse gırdı boyle bı mevzudan

bılgınıze arkadaslar .
Ay inanmıyorummm :O kadına bak hikaye bile yazmısşş kaçmıssş vsvssv :KK70:

Çözüm çok basit kapıda ödeme ile ürünü yollayın ptt görevlisi karşısında ürünü açın doğru ürünse alın.

Bu bölüm elindeki ürünleri üyelerimiz değerlendirsin, ihtiyacı olana versin veya takas yapsın diye açıldı fakat sahibinden .com dan daha fazla satış var. Satış asla ana amaç olmadı.

Tekrar ediyorum burada yaşanan olumsuzluk veya memnuniyetsiz satıştan asla kadinlar kulubu sorumlu değildir.
Kazen bey bu mesajinızda bir konuya deginmek istiyorum. Kapıda ödeme secenegi ile gonderilen ürünleri açtıktan sonra tekrar ptt gorevlisi almıyor diye biliyorum. Kapıda ödemenin yanında kontrollu teslim seceneginide isaretlememiz gerekmiyor mu? (Yanlısım varsa düzeltin. Benimde eşim eski ptt calısanıydı. En son böyle oldugunu soylemisti. )

Ay inanmıyorummm :O kadına bak hikaye bile yazmısşş kaçmıssş vsvssv :KK70:
He ya :KK70:
daha bıde bana ozelden msj atıp aynen sunu da soyledı
dertlesmek ıcın komsumla konustum oda sana hakkını helal etmedı :KK70: dedı
ıhtıyacı olan hanım var dedı kızının tum esyalarını buna verelım dedı guvendım gonderdım ne resım gonderdı ne bırsey bırıne gonderdım ama kıme bılmıyorum yanı :KK70: azz buzz degıl toplamda bı bavul dolusu esya...
bu dala vereler ortaya da cıkınca bana ıste o yardım ettıgın kadın dıyorkı senden yana ne cırkefmıs :KK70: dıyor senden yana :KK70:

yaw he he dedım :KK70:

daha bu uyanık arkadas kımseye esya gonderme bıtek bana gonder kızının esyalarını paylastıgın dıger kısı ıhtıyacım var dıye alıp aldıklarını ıkıncı el satabılır dedı
şeytanın aklına gelmez... onda kıllandım zaten ilk

ıhtıyacı olan hanım var dedı kızının tum esyalarını buna verelım dedı guvendım gonderdım ne resım gonderdı ne bırsey bırıne gonderdım ama kıme bılmıyorum yanı :KK70: azz buzz degıl toplamda bı bavul dolusu esya...
bu dala vereler ortaya da cıkınca bana ıste o yardım ettıgın kadın dıyorkı senden yana ne cırkefmıs :KK70: dıyor senden yana :KK70:

daha bu uyanık arkadas kımseye esya gonderme bıtek bana gonder kızının esyalarını paylastıgın dıger kısı ıhtıyacım var dıye alıp aldıklarını ıkıncı el satabılır dedı
Yani simdi burda sohbet etmek yasak diye cekinerek cevap yazıyorum :KK70:
Ya eşim hep derki sen hırsız gibi dusunemezsin. O öyle ince dusunur ki seni beni ayakta uyutur der. Gercekten öyle hırsızlar öyle kurnaz ki neyi nasıl lanse edip karsıdakine guvendiriyor bilemiyoruz. Dolandırana kadar kibarlık abidesi istanbul hanım efendisi dolandırınca kenar mahalle dilberi oluyorlar mahallede dövüş eder gibi tavır takınıyorlar. Açıkcası bende korkmaya başladım burdan alışveris yapmaktan. Simdiye kadar 2 alısveris yaptım cok sukur iki satıcida çok iyi niyetliydi urunlerde gayet guzeldi. Tabi verdigim 30 40 liraydı. Insan 100 lira ustunde para oderken 2 3 hatta 5 kere dusunmeli bence. Mumkunse kapıda odeme ve kontrollu teslim yapmalıyız :)

Bende dugunumde 500 tl caldirdim. Kol cantamdan 2 dk icinde almislar. Ve o gunden beri hırsız gibi dusunmeye calışsamda giden bi 180 liram daha oldu hemde bunu yapan esimin 'akraba' diye bildikleri :/

Bende dugunumde 500 tl caldirdim. Kol cantamdan 2 dk icinde almislar. Ve o gunden beri hırsız gibi dusunmeye calışsamda giden bi 180 liram daha oldu hemde bunu yapan esimin 'akraba' diye bildikleri :/
ayy cok gecmıs olsun cok can sıkıcı :KK43:

ayy cok gecmıs olsun cok can sıkıcı :KK43:
Yaa alan kisiyide biliyorum. Bir erkek ve ayni kisi bizim kınamızda evden esimin takım elbise yelegini kullanmış düsün. Kimseye soylemeden etmeden. Simdi yuzlu yuzlu esime kuzen diyor. Vallahi boyle insanlar icin cehennem iyi ki var diyorum

Çooooook geçmiş olsun canım benim hikaye trajikomik olmuş kadin kocaya kaçar ken süt sağma makinası ni goturmus en çok ona guldum :skandal:buhar makinası ni bana yollasaydin iyiymis kizim hasta bulamadım bir makine

Çooooook geçmiş olsun canım benim hikaye trajikomik olmuş kadin kocaya kaçar ken süt sağma makinası ni goturmus en çok ona guldum :skandal:buhar makinası ni bana yollasaydin iyiymis kizim hasta bulamadım bir makine
Gecmis olsun canım umarım buhar makinasi bulabilirsin tutumlu anneyede bakmanı tavsiye ederim

Merhaba arkadaşlar burayı takip edip fakat yeni üye olanlardanim bi bayandan 3-5 parça birsey almak istedim irtibat vermesini istedim fatkli şehirler olmamız sebebi ile fakat bayan bana iletişim veremem buradan begenin parayi yatırın ben kargoyla gonderirim dedi genelde böyle mi oluyor yani tanımıyorum sonuçta en azından bi konuşmak isterdim kendisiyle hakszmiyim

Merhaba arkadaşlar burayı takip edip fakat yeni üye olanlardanim bi bayandan 3-5 parça birsey almak istedim irtibat vermesini istedim fatkli şehirler olmamız sebebi ile fakat bayan bana iletişim veremem buradan begenin parayi yatırın ben kargoyla gonderirim dedi genelde böyle mi oluyor yani tanımıyorum sonuçta en azından bi konuşmak isterdim kendisiyle hakszmiyim
Olur mu hiç öyle şey kimdir nedir bilmediğiniz biri sonuçta ... Hiç güven verici değil ...
Ben olsam o kişiden birşey almazdim.

X