Memur olabilme şansım hala var mı ?

Canım yaşın gayet uygun, bende atanmak için uğraşan biriyim. Nereden başlayayım dersen dershane ile hic uğraşma. Youtube da çok güzel hocalar var. Bol bol soru bankası alıp çöz. Yazarak çalış. Bizim basaranlardan neyimiz eksik 👍🫶🍒🥰
Artık birşeyler yapmam gerekiyor. Boş durmak zoruma gidiyor
Özel sektörle devam etmez deyip daha iyi imkan için kpss mi düşünüyorsunuz?
Tersi olması gerekmiyor mu?
Özel sektörle ömür devam etmez. Garantisi yok, hamile kalsam kovmak için yer ararlar. Doğum yapsam hakkımı kullanmamak için elinden geleni yaparlar. Saatin esnek olur, şirketin ortağı gibi çalıştırıp amelesi gibi para verirler.

matematik oldum olası en sevdiğim ders oldu, ortaokul ve lisede vs hep il geneli yarışmalarda dereceler aldım ettim. Tabiki üni matematiği daha zorladı. Ancak severek saatlerce çalışabildiğim tek ders kendisi
Allahim ne güzel bir şey, şöyle biri olaydım nolurdu🫣

matematik oldum olası en sevdiğim ders oldu, ortaokul ve lisede vs hep il geneli yarışmalarda dereceler aldım ettim. Tabiki üni matematiği daha zorladı. Ancak severek saatlerce çalışabildiğim tek ders kendisi
Bu yil ki matematik sorularını açsan demek ki hepsini yaparsın canım 🫶

Artık birşeyler yapmam gerekiyor. Boş durmak zoruma gidiyor

Özel sektörle ömür devam etmez. Garantisi yok, hamile kalsam kovmak için yer ararlar. Doğum yapsam hakkımı kullanmamak için elinden geleni yaparlar. Saatin esnek olur, şirketin ortağı gibi çalıştırıp amelesi gibi para verirler.
Bu saydıklarınız elbet var çünkü karınca yuvası gibi mezun var.
Onların arasından sıyrılmak, kendi donanımı ile yeni kapılar açmak zorunda olan sizsiniz.
Güzel bir bölüme sahipsiniz vıttır zıttır değil.
Önünüz açık olabilir, alanınız geniş ve devlette kazanacağınızın en az 4 katını 30 lu yaşlarınızda kazanma olanağınız var.
Asıl budur geleceğe yatırım.
Düşünün derim.

Bu yil ki matematik sorularını açsan demek ki hepsini yaparsın canım 🫶
sıfırdan oturup hepsini full çekemem. Ancak konulara göz gezdirip bikaç örnek çözerek mat netimi yükseltebilirim. Bazen hala dershanedeki çocuklar peşimi bırakmadan soru atıyorlar. Matematik vs de atıyorlar. İster istemez bazı şeyler var kafamda sadece üstündeki tozu üflemem gerek

Bu saydıklarınız elbet var çünkü karınca yuvası gibi mezun var.
Onların arasından sıyrılmak, kendi donanımı ile yeni kapılar açmak zorunda olan sizsiniz.
Güzel bir bölüme sahipsiniz vıttır zıttır değil.
Önünüz açık olabilir, alanınız geniş ve devlette kazanacağınızın en az 4 katını 30 lu yaşlarınızda kazanma olanağınız var.
Asıl budur geleceğe yatırım.
Düşünün derim.
İmkanım oldu evet, kendi üniversite hocamın kendi labaratuvarunda çalışma imkanım oldu. Ancak sektörümün çok büyük bir sıkıntı ve engeli var. Hamile kalırsan labaratuvara giremezsin, kimyasallar ile sürekli cilt kanseri yada başka hastalıklarımın riski var. En kötüsü 40 yaşında meslek hastalığım çıkabilir. Ne yazık ki biyokimya hocamızı üniversitede bu sebeple kaybettik. Adam kimyasal fabrikanın baş mühendisliğini yapıyordu. 3 kez kansere yakalanıp, 3.de hayatını kaybetti. Okurken çok güzel ve risksiz geliyordu. Ancak labaratuvarda kaldığım 1 senede ağır bronşit teşhisim koyuldu, kimyasallar yüzünden alerjik bir yapıya sahip oldum. Şimdi ufacık bir bileşen dahi derimi yakabiliyor. Bu yüzden kendi sektörümden de sağlığım için vazgeçmek zorundayım. Belki ancak hastane labaratuvarı.. Yada sağlık sektörü. Çok paradan ziyade huzurlu sağlıklı para kazanmayı tercih ediyorum

Ögretmenim ama ben Benim hocam,hoca webde burda özellikle engin hoca ,öznur hoca bunların videolarını izleyip tek tek not alarak ve bol soru bankası çözerek derece yapmıştım.Zaten sizin matematiğiniz iyiymiş çalışınca çok rahat atanırsınız.
o kanalların tamamına bakacağım, olabildiğince erken başlarsam daha çok soru çözme imkanım olur

Ben de artık bu ay kpss çalışmaya başlayacağım. Bebekle ne kadar olursa artık

Youtube derya deniz o konuda. Elinize kağıt kaleminizi alıp direkt başlayabilirsiniz. Çok güzel kanallar var.
Dayım 30 küsür yaşında kazandı. Maden mühendisliği tapu kadastro üzerinden. Dayım aklıma girdi sürekli. Dayımın kazandığı meblağlar çok çok büyük. İmkanları şartları bayağı iyi. Yaklaşık 16 yıllık memur. Son 1 aydır tüm akdenizi gezerek tatil yapıyor. En son kurbanda altına 2 milyonluk bir jeep aldı. Bizde kazanabiliriz

İmkanım oldu evet, kendi üniversite hocamın kendi labaratuvarunda çalışma imkanım oldu. Ancak sektörümün çok büyük bir sıkıntı ve engeli var. Hamile kalırsan labaratuvara giremezsin, kimyasallar ile sürekli cilt kanseri yada başka hastalıklarımın riski var. En kötüsü 40 yaşında meslek hastalığım çıkabilir. Ne yazık ki biyokimya hocamızı üniversitede bu sebeple kaybettik. Adam kimyasal fabrikanın baş mühendisliğini yapıyordu. 3 kez kansere yakalanıp, 3.de hayatını kaybetti. Okurken çok güzel ve risksiz geliyordu. Ancak labaratuvarda kaldığım 1 senede ağır bronşit teşhisim koyuldu, kimyasallar yüzünden alerjik bir yapıya sahip oldum. Şimdi ufacık bir bileşen dahi derimi yakabiliyor. Bu yüzden kendi sektörümden de sağlığım için vazgeçmek zorundayım. Belki ancak hastane labaratuvarı.. Yada sağlık sektörü. Çok paradan ziyade huzurlu sağlıklı para kazanmayı tercih ediyorum
Yapacağınız bir yüksek lisans ile bu alanda laboratuvara girmeden, ilaç şirketinlerinde başka pozisyonlarda çalışma olanağınız olur.
Yönetim düşünebilirsiniz, başka alanlar da.
Tek kimya düşünmeyin, başka bir şeyle birleşince ortada güzel bir hayat çıkıyor:)
Memuriyet günümüzde cazip olsa dahi ben hak bulmuyorum, tamamen emek sömürüsü.
İnsanları varla yok arası yaşatmanın adı, bir de üstüne sınavlar atanma belası vs.

Genceciksiniz, önünüz çok açık olabilir umarım öyle de olur.

Dersanesiz zor bence. Benim mat iyidir, diğer dersler için de oturup bol soru çözmek gerekliydi. Ama işte o motivasyonu bulmak zor. Dersane ile daha motive olunuyor

Yapacağınız bir yüksek lisans ile bu alanda laboratuvara girmeden, ilaç şirketinlerinde başka pozisyonlarda çalışma olanağınız olur.
Yönetim düşünebilirsiniz, başka alanlar da.
Tek kimya düşünmeyin, başka bir şeyle birleşince ortada güzel bir hayat çıkıyor:)
Memuriyet günümüzde cazip olsa dahi ben hak bulmuyorum, tamamen emek sömürüsü.
İnsanları varla yok arası yaşatmanın adı, bir de üstüne sınavlar atanma belası vs.

Genceciksiniz, önünüz çok açık olabilir umarım öyle de olur.
inşallah çok teşekkür ederimm

Dayım 30 küsür yaşında kazandı. Maden mühendisliği tapu kadastro üzerinden. Dayım aklıma girdi sürekli. Dayımın kazandığı meblağlar çok çok büyük. İmkanları şartları bayağı iyi. Yaklaşık 16 yıllık memur. Son 1 aydır tüm akdenizi gezerek tatil yapıyor. En son kurbanda altına 2 milyonluk bir jeep aldı. Bizde kazanabiliriz
Allahım hangi kademelerde memur bu insanlar 🥲🥲🥲 ama dayınız memuriyette uç bir örnek onu söyleyeyim, karı koca öğretmen olduğumuz halde bir ev kredisine bile giremiyoruz 🫢🫢

öncelikle şöyle söyleyeyim düzgün para kazanmak için zaten öğretmenliği önermem size. Geçen arkadaşımızla da konuştuk, müdür yardımcısı olan bir öğretmenin maaşı(ek dersi full yatıyor onların) lise mezunu yeni atanan hemşireye ancak denk düşüyor ne yazıkki.

Kpss de düz memurluk için puanların yüksek olması gerekiyor. İlk örnekte verdiğiniz 70 puan çok az bir puan mesela. Bildiğim kadarıyla 90 üstü puanla yerleşmeniz olur. Ve bunun için de gerçekten iyi çalışmalısınız. Özellikle de son 2-3 ay. İnternet bu konuda uçsuz bucaksız bir derya ama bir işte çalışırken insan o motivasyonu çok sağlayamıyor kendinde, ben 23 yaşında KPSS’ye evde hazırlanırken bir yandan da özel bir kurumda çalışıyordum ve inanın yalandan ders çalışmak gibi oluyordu. Bu yüzden sonraki yıl dersaneye başlamıştım, oradaki arkadaşları göreyim de biraz hırslanayım diye 😅😅

İstanbul’da olduğunuz için aslında alanınız dışında çok iyi maaşta iş bulabilirsiniz. En basiti zamanında bir tanıdığım yaşlı bakım mezunu olduğu halde yenidoğan hemşireliği yapıyordu, aldığı maaş ve şartları memurlardan iyiydi. Açıkçası ben sizin yerinizde olsam İstanbul’da kendimi farklı alanda geliştirip o alanda uzmanlaşacak iyi maaş almaya bakarım. Birçok öğretmen arkadaşım memurluğu bırakmak için farklı alanlarda kendini geliştirip işyeri vs açma dersinde.

Merhabalar, henüz 26 yaşında kimya mezunu özel sektör çalışanıyım. Üniversite okurken 2. sınıfta keyfine girip 70lerde bir puan alıp sonrada öylece puanımın yanmasını izlemiştim.
Bu aralar kafamda sürekli özel sektör ile hayat devam etmez birşeyler yapmam gerek, ileride çocuklarıma daha iyi imkanlar sunmam gerek düşüncesine kapılıyorum.
Tekrar sınava girmeyi düşünüyorum ancak bu seneyi kaçırdım artık. Üniden mezun olalı da uzun zaman oldu bilgim 0 kaldı resmen.
Nerden başlamalıyım, neleri araştırmalıyım, neye göre çalışmalıyım ? yeni memur olanlar yada memur olabilmek için hazırlananlar şuan ne yapıyor? İnternette düz bilgiler var ancak ben memurların neler yaptığını nasıl kazandığını nasıl çalıştığını ve zorluklarını öğrenmek istiyorum.
Çok gencsiniz tabi ki memur olabilirsiniz ben 32 yaşında memur oldum, 14 yıllık memurum ( yaşım da ortaya çıktı 🙈) kpss kursuna giderek kazamistim kursta verilenler yeterli olmuştu, memurluk genelde rahat gibi görülür fakat pek öyle değil ama maasinizin ve işinizi n garanti olmasi motive edici 🙂 herşey gönlünüzce olsun 🥰

X