Meraklı Kv

Aynı durum bizde de var ilk başlarda çok garibime gidiyor ve kendimi bunalmış sıkılmış hissediyordum bunun daha ötesi ne olacak diye düşünüyordum ama alıştım artık hiç takmıyorum bunun içinde kavga çıkarmam eşimle asla , eşim anlatsın dursun ne yapayım .

Insaniz 4 4luk değiliz illa ki hepimizin kusurlari var, önemli olan asgari musterekte bulusup kusurları tolere edebilmek, bu her türlü iliskide geçerli bir sey bence
kesinlikle haklısın, kalp kirginliklarimiz olmadimi oldu ama oda es ailesi sonucta kendi ailene gosterdigin musemmayı onlara da gostermek gerekiyor.

Kv ben aramazsam bile iki günde bir mutlaka arar. Evimizle ilgili herşeyi bilirler.Evin İnternet paketi bitti. Kv aradı. Merak etmiş dayanamamış, evin İnternetini naptınız paket mi degiştirdiniz diye soruyor.Bende henüz karar vermediğimizi söyledim. Paket degiştirince eşimle konuşurken anneni ara da söyle çok merak etmiş, herşeyi merak ediyor dedim. Sonra burdan az atıştık. Gene ben haksızım. Neymiş kadın iyiliğimi düşünüyormuş, ders çalıştığım için İnternet gerekiyor. Bu yüzden naptıgımızı merak etmiş. Bende eşime dedim ki benim ailem bu kadar herşeyin içinde degil. Ailesi herşeyi biliyor. En ufak ayrıntıya kadar bilirler merak ederler. Benim annem darlamaz bu kadar meraklı degil. Sanki iki çocuk evlendirdiler yönlendirmeye çalışıyorlar. Eşim de bundan sonra anlatmam birşey dedı.Sürekli soru sorulmasını sevmiyorum. Sanki hayatları sadece biziz. İşe gittik mi, eve ne aldık, ev soguk mu en ufak ayrıntıya kadar detaylı bilirler.Bu normal mi sizce? Eşim bundan sonra haftada bir konusun yeter o zaman diyor. Söylıycem aramasın o zaman dıyor.Sadece kendımı sıkışmış hissediyorum, daralıyorum. Nefes aldıgımızı bile bilmek zorundalar mı?
Aynı şekildeyim bende bazen bozuyorum bazen eşime bozdurtuyorum bazen sabır çekip müdahalelerine aldırıp etmemeye çalışıyorum ...

Evet ters tepiyor.Eşim karışma demiş, kadın aramam demiş. Ben telefonda konusma ları baya minimuma indireceğim. Eşimde gitsin her detayı anlatsın ne diyeyim. 35 yasında adam annesi peşinde halaa paşam paşam diye gezıyor
Esas problem hala büyüdüğünğ kabul edememes zaten ama nasıl değişcek bilmiyorum

Esas problem hala büyüdüğünğ kabul edememes zaten ama nasıl değişcek bilmiyorum
Bilmiyorum ama normalde ben paşam lafına ifrit oluyorum. Dün gıttık kv ye hep balam dedi eşime. Bi 20 kez demıstı. Paşam hıc demedı. Acaba eşim bunu da mı söyledi. Bunu da söylediyse yuh dıycem

Yani bana anormal gelmedi. Biz de kv ve kp ile hergün konuşuyoruz. Onlar bizim, biz de onların herşeyini biliyoruz neredeyse. Onlar bizi değil biz onları darlıyoruz bazen. Bugün Kv aşı olacaktı, eşim aradı durdu, "gittiniz mi?" "yolda mısınız?" "çift maske takın" "Nasıl alerji oldu mu?" vb. Bizim hergün "anne tacizi" dediğimiz bir rituelimiz var, hergün mutlaka ararız (uzakta olduğumuz için pandemi dolayısıyla bir yılı aşkın bir süredir görüşemedik), bazen KV'nin dizi saatine denk geliyor "babanıza vereyim onunla muhabbet edin" deyip atıyor bizi başından :KK70:.
Tabi sizin durumunuzu bilmiyorum, bu durum sizi çok rahatsız ediyorsa acaba merakın yanında müdahale de mi var? "illa şu paketi alın, niye onu aldınız çok para verdiniz, şunu alsaydınız ucuz" vb gibi. Hani bazı insanlar öyle çok karışır. Ama merak ve konuşma isteği olabilir yani yaşlı insanlar sonuçta, ben olsam bir zararları yoksa kırmazdım.
Benim mesela 7bin borcum var kredı karta.bunu kendı kız kardesıme ve anneme söylemedim. Eşime bak kımseye anlatma dıye cok tembıh ettım. Eger cıdden birinden bunu duyarsam ona karsı guvenım hıc kalmayacak

Kesınlıkle zaten babanneye gıdılıp bir işine koşturuluduğunuda düşünmüyorum. Torun kendine kullanıyor. Babası kullansa normalde torun ne alaka başkaları şimdiden aracın peşine düşmüş😒
Babaanneyi evden cıkaramıyorlar bu aralar. Kadın baya kilolu. 2cı kattan kesınlıkle ındıremıyorlar. Asansör falan yok. Doktor eve gelıyor hep

Iste ben de bekarim da evlensem ve esimin ailesi yakinda olsa nasıl olurdu diye düşündüm
Her gün gidip gelmeli ic ice iliskiler bana göre değil ama haftada bir gidilebilir, haftasonlari birlikte yemek yenir oturulur ne bileyim hastalarsa ilgilenip ihtiyaçları alınır ki eşim ailesine sirtini dönsün diye düşünmem hitabina da karisamam yani o biraz uç bir durum bence de. Bir de işin diger yönü var, aile zor zamanda yaninda olandir, bu hayatta tek basimiza değiliz bunun hastalığı var dogumu var, kizim bir seye ihtiyacın var mı diye kapinin calinmasi da güzel olurdu diye düşündüm bi an. Yani tabii ki mahrem sınırlar aşılmasın ama herkesten izole de yasanmaz ki. Evli olmadığım icin belki eksik.ya da yanlis ifade etmis olabilirim ama tümden yok saymak da olmaz tabii hak veriyorum size
Sadece olay İnternet paketi degıl. Benım 7bın borcum cıktı. Onu söylemesini istemem. Ve annesı gecen agzından kacırdı. Yeni evliyken ben tam altın sattım. Annesının haberı yok sanıyordum. Benım kredım var. Oraya yatırdık. Bunu da bilmiyor dıye sevınmıstım. Böyle seyler den rahatsız oluyorum. Benım borcunun cıkmasını, altın satmam bunları bilmesinler. Gercekten rahatsız oluyorum. Ama kadının zaten haberı varmıs. Gecen konusurken agzından kacırdı. Bu 7bını de eşim söylerse güvenim cıdden azalacak.

Yok çok doğru diyorsunuz gerçekten böyle. Benim annem yürüyerek 5 dakika eşimin ailesi arabayla 15 dakika. Pandemi diye zaten her şey değişti ama olmasa da anneme bile her gün gidemem. Herkesin kendine göre işi, gücü ve düzeni oluyor. Ben bütün gün ekran başında çalışıyorum bilgisayar ayrı WhatsApp ayrı, eşim bütün gün takım elbiseyle koştur koştur kamu binalarını geziyor. Akşam olunca o eşofman giyip ayağını uzatmak istiyor ben de bazen duvarları falan izlemek istiyorum vallahi. Her gün mıçmıç istesek de çok zor ama haftada 1-2 yemek yaptım gelin denmesi nimet gibi bir şey. Zaten konu sahibi de haftada 1 gitmekte anlaşmıştı en son. Hatta 1 hafta eşi yalnız gidecekti 1 hafta beraber gideceklerdi falan. Bu şekilde kural şart şurt da saçmalık spontane gelişiyor bunlar genellikle.
Kural koymak zorundayım. Ben İpin ucunu bıraksam hergun ordayız. Bakın dun gıttık kahvaltıya. Eşim 1 saat önce kahvaltı yapmadan gene annesıgıle gıttı. Bana gelecek mısın dıye sordu. Ders calısacagım bugun dedim. Yanı bıraksak haftada 2 3rahat gıderız. Kı telefonla konusmalarda var. Ama bana ders oldu. Mesafeyı gıdıp gelmekle degıl, daha farklı sekılde koyacagım. Cok ıc ıce olunca cıdden sıkıntılar cıkıyor.

Kv ben aramazsam bile iki günde bir mutlaka arar. Evimizle ilgili herşeyi bilirler.Evin İnternet paketi bitti. Kv aradı. Merak etmiş dayanamamış, evin İnternetini naptınız paket mi degiştirdiniz diye soruyor.Bende henüz karar vermediğimizi söyledim. Paket degiştirince eşimle konuşurken anneni ara da söyle çok merak etmiş, herşeyi merak ediyor dedim. Sonra burdan az atıştık. Gene ben haksızım. Neymiş kadın iyiliğimi düşünüyormuş, ders çalıştığım için İnternet gerekiyor. Bu yüzden naptıgımızı merak etmiş. Bende eşime dedim ki benim ailem bu kadar herşeyin içinde degil. Ailesi herşeyi biliyor. En ufak ayrıntıya kadar bilirler merak ederler. Benim annem darlamaz bu kadar meraklı degil. Sanki iki çocuk evlendirdiler yönlendirmeye çalışıyorlar. Eşim de bundan sonra anlatmam birşey dedı.Sürekli soru sorulmasını sevmiyorum. Sanki hayatları sadece biziz. İşe gittik mi, eve ne aldık, ev soguk mu en ufak ayrıntıya kadar detaylı bilirler.Bu normal mi sizce? Eşim bundan sonra haftada bir konusun yeter o zaman diyor. Söylıycem aramasın o zaman dıyor.Sadece kendımı sıkışmış hissediyorum, daralıyorum. Nefes aldıgımızı bile bilmek zorundalar mı?
Burda eşinizde bitiyor olay o herseyi annesine anlattığı için bu şekilde bunda rahatsızlık duyuyorsanız eşinize evimizde olan şeyler evimizde kalsın lütfen diyebilirsiniz tatlı bir dille sakin sakin söylerseniz tartismada cikmaz bence

1,5 yıllık evliyim, eşim benim anneme nasıl davransın istiyorsam öyle davranıyorum ailesine. İşin özünün bu olduğunu düşünüyorum hiçbir şey tek taraflı olmaz, ne ekersen onu biçiyorsun. Elbette eşimizle kendimize özel bir hayatımız var ancak internet paketimiz, marketten aldığımız devlet sırrı olmamalı. Başka gerçekten ne konuda sohbet edilir bilmiyorum. Diyorum ya bunları konuşmayan dedikodudan başka sohbet bilmiyordur. Yazık şimdi yüz göz olmuşlar eşi annesine arama onu demiş. Bundan sonra asıl dertler başlayacak. Zaten konu sahibine kvnin onun aramaması da yetmeyecek eşi de annesiyle konuşmasın, annesi eşine 35 senedir hitap ettiği sekilde etmesin falan istiyor. Hiç doğru değil.
Aslında öyle hitap etmesin degıl de eşim sankı onların gözünde hep bir cocuk. Bu tuhafıma gıdıyor. 35 yasında adama paşam denmesi cok tuhafıma gıdıyor. Ama eşim bunu da söyledı sanırım. Kadın dün hıc paşam demedı, balam dedı. Ben eşime söylediklerimi annesıne anlatmıyor sanıyordum, bence anlatıyor konusmalarımızı falan. Tuhaf oldum. Peki siz eşiniz altın satsa bunu da gıdıp yetıstırır mısınız. Ya da esınızın borcu cıksa. Gunluk seyler tamam hadı bahsedelim ama bu tarz seyler canımı sıkıyor. Ben bilmiyorlar sanıyordum. Meger bılıyorlarmıs

Burda eşinizde bitiyor olay o herseyi annesine anlattığı için bu şekilde bunda rahatsızlık duyuyorsanız eşinize evimizde olan şeyler evimizde kalsın lütfen diyebilirsiniz tatlı bir dille sakin sakin söylerseniz tartismada cikmaz bence
Anlamıyor. Nolacak bilseler dıyor. Ben kredım ıcın altın sattım. Annesının haberı yok sanıyordum Meger bılıyor mus. Hadı eve alınanı söylesen ama bu tarz seylerı söylemesın

Cok karisik cidden
simdi insan kendi ailesine nasil davraniyrosa es ailesine de esit davranmali yani ailem de ailem ama kayinaile kötü aman uzak dursunlar olayi yanlış bir önyargı
simdi empati kuruyorum ben de ic ice iliskileri sevmem ama tumden aileleri yok saymak da yanlis mesela evlendigimde kv yakinsa annemden önce onu ararim bazi konularda çünkü annem uzaktan yardimci olamaz gibi... her gun gitmezsin haftada bir gider gorusursun
Bir de 2 saat oturmakla sıkılmaz insan aman havadan sudan konus yap bi cay otur lak lak et zaman gecer zaten :)eger bahsettiğiniz gibiyse psikologa gitmeli ki yorumlarin birinde onu da önerdim
İşte burada benım aılem baya geri planda. Onun aılesı o kadar ıcımızdekı. Sorun burda baslıyor. Benım aılem yok gıbı. Dün gıttık kendı aılesıne. Benım aileme ne zaman gıdecegız. Ben tek gıdecegım haftaya.Benım annem hergun arayıp perdemı onu bunu sormaz. Ararsa benı sorar nasılsın sıkıntı var mı der. Benım cebime gırenle cıkanla ilgilenmez. Bı ailedeki herseyın bilinmesi bana göre yanlıs. Benım her ay kenara ne kadar attıgım falan bence özel seyler olmalı.

Anlamıyor. Nolacak bilseler dıyor. Ben kredım ıcın altın sattım. Annesının haberı yok sanıyordum Meger bılıyor mus. Hadı eve alınanı söylesen ama bu tarz seylerı söylemesın
Beterin beteri varmış işte
Kayınailesinin evin manav alışverişini bilmelerinden rahatsız olan benbirkediyim'e borç için altınlarını sattığını bilmeleri şoku :KK45:

Anlamıyorsa sende o zaman önce ona de ki ben senin mahremini (mahrem sadece cinsel anlamda degildir para meseleleri de mahremdir) kendi aileme anlatsam hoş olur mu de bakalım ne diyecek. Ayrıca biz karı kocayız artık birbirimizin isteklerine saygılı olmalıyız senin rahatsız oldugun seyleri yapsam hosuna gider mi diye sorun sen bir eş olarak beni bu şekilde bile isteye huzursuz etmeye devam mı edeceksin bu şekilde benim sana olan güvenimde azaliyor ve sanirim artik seninle paylasacagim seylere dikkat etmem gerekecek deyin bence bi kendine gelir gelmiyorsa da farkli seyler dusunmek gerekebilir

Anlamıyorsa sende o zaman önce ona de ki ben senin mahremini (mahrem sadece cinsel anlamda degildir para meseleleri de mahremdir) kendi aileme anlatsam hoş olur mu de bakalım ne diyecek. Ayrıca biz karı kocayız artık birbirimizin isteklerine saygılı olmalıyız senin rahatsız oldugun seyleri yapsam hosuna gider mi diye sorun sen bir eş olarak beni bu şekilde bile isteye huzursuz etmeye devam mı edeceksin bu şekilde benim sana olan güvenimde azaliyor ve sanirim artik seninle paylasacagim seylere dikkat etmem gerekecek deyin bence bi kendine gelir gelmiyorsa da farkli seyler dusunmek gerekebilir
Ona göre bilseler nolacak ne var bunda. Şuan annesinde. Akşam gelsın sorcam bakalım baska seylerde var söyledı mı. Kı böyle devam ederse ona hıcbırsey anlatmıycam

X