Meraklı Kv

Beterin beteri varmış işte
Kayınailesinin evin manav alışverişini bilmelerinden rahatsız olan benbirkediyim'e borç için altınlarını sattığını bilmeleri şoku :KK45:
Hayır manavı da bılmelerıni gerek yok. Her hafta ne aldıgımı ben rapor mu edecegım. Kac yasında insanız. Ben soruyor muyum onlara?

Bunu derken seni ortaya atmaması lazım yalnız insanlar sana bilenir düşman olurlar
Dırek benım söylediklerimi söylüyor. Dün gıttık. Biraz babası soguk gıbı geldı bana. Ayrıca gecen ben kaynanaya karısılmasını falan sevmedigimi anlattım telefonda. Telefon hoparlördeydi. Sanırım dedıklerımı kayınpederde duydu. Bıraz dun soguk olduklarını hıssettım

Dırek benım söylediklerimi söylüyor. Dün gıttık. Biraz babası soguk gıbı geldı bana. Ayrıca gecen ben kaynanaya karısılmasını falan sevmedigimi anlattım telefonda. Telefon hoparlördeydi. Sanırım dedıklerımı kayınpederde duydu. Bıraz dun soguk olduklarını hıssettım
İste sen demeyeceksin az sinsi ol maşa kullan niye kendini kötü ediyorsun ki eşine onun isteğiymis gibi söyleyeceksin. Bak mesela gecen kayinvalide davet etti bizi bende birseye sinir oldum esimle atismistik keyfim yok dedim ben seninle gitmem hic bi yere ara gelmiyoruz de esimde aramis gelmiyoruz biz demis kapatmis nedeninj bile soramamis kadin beni aradi kizim niye gelmiyorsunuz dedim esimden icin istemiyor anne :)) ay eşiminbana bir bakısı vardı ahahahha çok eglenceliydi dedi annesi bu cocuk niye boyle yapiyor dedim sen dur ben onu ikna ederim simdi :)) sonra kapattim telefonu gittik tabi ki o onların oğlu yani küsmezler cocuklarina ama ben desem dusman olurlar yani demek istedigim kendini ortaya alma bunun tam tersi senin ailen icinde gecerli hic bir konu icin kocanı kötü etme kendi ailene cunku bir insani bir kere kötü bildiler mi aileler unutmaz

İste sen demeyeceksin az sinsi ol maşa kullan niye kendini kötü ediyorsun ki eşine onun isteğiymis gibi söyleyeceksin. Bak mesela gecen kayinvalide davet etti bizi bende birseye sinir oldum esimle atismistik keyfim yok dedim ben seninle gitmem hic bi yere ara gelmiyoruz de esimde aramis gelmiyoruz biz demis kapatmis nedeninj bile soramamis kadin beni aradi kizim niye gelmiyorsunuz dedim esimden icin istemiyor anne :)) ay eşiminbana bir bakısı vardı ahahahha çok eglenceliydi dedi annesi bu cocuk niye boyle yapiyor dedim sen dur ben onu ikna ederim simdi :)) sonra kapattim telefonu gittik tabi ki o onların oğlu yani küsmezler cocuklarina ama ben desem dusman olurlar yani demek istedigim kendini ortaya alma bunun tam tersi senin ailen icinde gecerli hic bir konu icin kocanı kötü etme kendi ailene cunku bir insani bir kere kötü bildiler mi aileler unutmaz
Evet kesinlikle. Aslında sadece karısmasın, cok soru sormayın demıs. Ama onlar kafasında bunu büyüttü eminim ben buna. Dun sabah gıttık. Telefonda kv ye dedım kı biz aksam gelecektik, trafik var dıye eşim istemedi. Kadın şok oldu. Ama cidden eşim istemedi. Sanırım zamanla herseyı ögrenecegım. Bı de bu aıle evıne gıdınce kalkmama problemi var bızde. Eşimin kardeşi hep ayrı odada. Bız gıdınce eşim de oraya gıdıyor. Ben kaynana ile kalıyorum. Oturmalar bu sekılde. Aksam saat 10 olsun mesela erken oturun daha dıyorlar. Gıdınce hayatta kalkamıyoruz. Erken kalkarsak dönüşte gene gelin dıyorlar.En buyuk sorun kalkma sorunu. Gıtmek degıl

Evet kesinlikle. Aslında sadece karısmasın, cok soru sormayın demıs. Ama onlar kafasında bunu büyüttü eminim ben buna. Dun sabah gıttık. Telefonda kv ye dedım kı biz aksam gelecektik, trafik var dıye eşim istemedi. Kadın şok oldu. Ama cidden eşim istemedi. Sanırım zamanla herseyı ögrenecegım. Bı de bu aıle evıne gıdınce kalkmama problemi var bızde. Eşimin kardeşi hep ayrı odada. Bız gıdınce eşim de oraya gıdıyor. Ben kaynana ile kalıyorum. Oturmalar bu sekılde. Aksam saat 10 olsun mesela erken oturun daha dıyorlar. Gıdınce hayatta kalkamıyoruz. Erken kalkarsak dönüşte gene gelin dıyorlar.En buyuk sorun kalkma sorunu. Gıtmek degıl
Peki birsey sorucam kayinvalideniz kötü bir kadin mı yani laf sokması arkadan iş cevirmesi falan var mi

Kötü değil iyi biri. Sadece çok meraklı, şunu böyle yap demeyi falan sever.
O zaman biraz idare edin derim gittiginizde oturun ne olucak ki çok takılmayın size onu öyle yap dediginde teşekkür ederim annecim ama ben boyle yapmak istiyorum diyebilirsiniz bunda ayıp birşey yok bunu derseniz o da anlar bazı şeyleri hep tatlı dilli olun ama

O zaman biraz idare edin derim gittiginizde oturun ne olucak ki çok takılmayın size onu öyle yap dediginde teşekkür ederim annecim ama ben boyle yapmak istiyorum diyebilirsiniz bunda ayıp birşey yok bunu derseniz o da anlar bazı şeyleri hep tatlı dilli olun ama
Haklısınız. Evet kesinlikle öyle diyecegim. Cok sagolun

Kural koymak zorundayım. Ben İpin ucunu bıraksam hergun ordayız. Bakın dun gıttık kahvaltıya. Eşim 1 saat önce kahvaltı yapmadan gene annesıgıle gıttı. Bana gelecek mısın dıye sordu. Ders calısacagım bugun dedim. Yanı bıraksak haftada 2 3rahat gıderız. Kı telefonla konusmalarda var. Ama bana ders oldu. Mesafeyı gıdıp gelmekle degıl, daha farklı sekılde koyacagım. Cok ıc ıce olunca cıdden sıkıntılar cıkıyor.
Gitmesinin sebebi ne, eşin çalışmıyor mu?
Bir de haftasonu eşinin annesine sensizasla'yı arama demesinin üzerine iln gidişin iyi geçmiş sanırım.
Aslında öyle hitap etmesin degıl de eşim sankı onların gözünde hep bir cocuk. Bu tuhafıma gıdıyor. 35 yasında adama paşam denmesi cok tuhafıma gıdıyor. Ama eşim bunu da söyledı sanırım. Kadın dün hıc paşam demedı, balam dedı. Ben eşime söylediklerimi annesıne anlatmıyor sanıyordum, bence anlatıyor konusmalarımızı falan. Tuhaf oldum. Peki siz eşiniz altın satsa bunu da gıdıp yetıstırır mısınız. Ya da esınızın borcu cıksa. Gunluk seyler tamam hadı bahsedelim ama bu tarz seyler canımı sıkıyor. Ben bilmiyorlar sanıyordum. Meger bılıyorlarmıs
Tuhafına gitmesi çok normal çünkü sen böyle bir ortamda büyümedin. Mesela bana garip gelmiyor, benim annem de ağzından sevgi sözcükleri eksik olmadan hitap ediyor bana hatta eşime. Ama kayınvalidem canım dışında bir kelime çıkaramaz. Herkesin tarzı, dinamiği farklı.
Elbette maddi konuları paylaşmaktan rahatsızsanız ve eşinize de paylaşma dediyseniz bunlar senin tabirinle yetiştirilmemeli. Yalnız emin misin, öyle mi sezdin orasını anlayamadım. Bu durumda benim tek muhatabım eşimdir eşime gösteririm ricamı yerine getirmemesinin tepkisini. Sen burada pazardan ne aldım diye soruyorlar, 3 saat aynı ortamda sıkılıyorum vs dersen büyük dertlerini önemseyemiyoruz maalesef. Bu arada hep de sana yükleniyor gibi oluyorum ama senin eşin zaten baştan sona problemli. Benim kızdığım nokta sen bu adamı ve aileyi bilerek evlendin. O evden çıkış için onların her şeyine göz yumdun şimdi kışt diyorsun. Yoksa karşı taraf melek sen kötüsün dediğimiz yok. Ya bu deveyi güt tıpkı nişanlı olduğun dönemdeki gibi ya da bu diyardan git derler.

Eşime söylemiştim, eşim de kv ye söyledi karısma falan dıye. Biraz kötü oldu bu durum. Bundan sonra eşime birsey demeyecegım. Baska seylerde söyledi gıbı hıssedıyorum.
İşte 4 aydır burada gaza gelip eşime söylicem zaten dedin dedin söyleyince sonuç ortada. Ama hala gelince sorcam neler anlattın diye diyorsun. Biraz ders çıkarsan keşke. Çözüm yolu bu tutumun değil.

Kv ben aramazsam bile iki günde bir mutlaka arar. Evimizle ilgili herşeyi bilirler.Evin İnternet paketi bitti. Kv aradı. Merak etmiş dayanamamış, evin İnternetini naptınız paket mi degiştirdiniz diye soruyor.Bende henüz karar vermediğimizi söyledim. Paket degiştirince eşimle konuşurken anneni ara da söyle çok merak etmiş, herşeyi merak ediyor dedim. Sonra burdan az atıştık. Gene ben haksızım. Neymiş kadın iyiliğimi düşünüyormuş, ders çalıştığım için İnternet gerekiyor. Bu yüzden naptıgımızı merak etmiş. Bende eşime dedim ki benim ailem bu kadar herşeyin içinde degil. Ailesi herşeyi biliyor. En ufak ayrıntıya kadar bilirler merak ederler. Benim annem darlamaz bu kadar meraklı degil. Sanki iki çocuk evlendirdiler yönlendirmeye çalışıyorlar. Eşim de bundan sonra anlatmam birşey dedı.Sürekli soru sorulmasını sevmiyorum. Sanki hayatları sadece biziz. İşe gittik mi, eve ne aldık, ev soguk mu en ufak ayrıntıya kadar detaylı bilirler.Bu normal mi sizce? Eşim bundan sonra haftada bir konusun yeter o zaman diyor. Söylıycem aramasın o zaman dıyor.Sadece kendımı sıkışmış hissediyorum, daralıyorum. Nefes aldıgımızı bile bilmek zorundalar mı?
Yanlis yapiyorsun kuzum annesiyle ilgili laf sokulmaz anlamaz korumaya gecer ki oyle de olmus...klasik erkek annesi eger bundan baska sorununuz yoksa idare edilebilir ama yapacagin en kotu sey kendi ailenle kiyaslaman cunku inan kiz anneleri kizlari huzursuz olmasin diye cok fazla ilgilenmiyorlar ama is erkek ailesine gelince bi g.tundeki donu bilmezler

Yanlis yapiyorsun kuzum annesiyle ilgili laf sokulmaz anlamaz korumaya gecer ki oyle de olmus...klasik erkek annesi eger bundan baska sorununuz yoksa idare edilebilir ama yapacagin en kotu sey kendi ailenle kiyaslaman cunku inan kiz anneleri kizlari huzursuz olmasin diye cok fazla ilgilenmiyorlar ama is erkek ailesine gelince bi g.tundeki donu bilmezler
Laf sokma degil ama rahatsız oldugum şeyleri açık açık söylüyorum ben. Ben yeni evliyken kredim için altın saattım.Laf arasında annesi o altından bahsetti. Şok oldum ben. Bilmiyor sanıyordum. Bunu bilmesi beni baya rahatsız etti. Ki ben detay vermeyi sevmiyorum.Ama eşimin agzında bakla ıslanmıyor.Bunu da söylemiş ya yuh diyorum. Onlara ne ki ben sattım ya da aldım. Didik didik ediyorlar herşeyi.Erkek kardeşi bile kızıyormuş annesi herşeyi sorunca.İnşallah o da evlenir. Gitsin diger gelininin evine müdahale etsin. Önemli olan evin yakın olması degilmiş. Yetişen insan telefonla da yetişiyor. Eşime söyledim herseye karısmasın cok soru sormasın dıye. Artık benı annesı pek aramaz. Bıraz ıyı olur banada

bu merak değil ki
Sizi yönetmeye çalışıyor.
Mesafeyi eşiniz koymalı o da annesiyle aynı kafadaysa işiniz zor
Aynı kafada. Annesiyle açık açık konustum bu durumu. Bana dıyor ki bız aıle olarak cok düşkünüz.Biz bırsey alıyorken acaba sız ondan yiyebiliyor musunuz dıye dusunuyoruz dedi. Bende para sukur yetıyor ve bogazımızdan hıc kısmıyoruz dedim. Aşırı meraklı. Tek odak noktası bızım ev

bu merak değil ki
Aynı kafada. Ama bazı seylerı bılmelerıni ıstemıyorum. Bunları da duyarsam ben eşime herseyı anlatmıycam. Özel seylerı anlatmasın en azından

bu merak değil ki
Nasıl yönetiyor mesela o paketi alma bu paketi al mı demiş? Yoksa pazardan 3 kilo soğan aldım demiş de aaa 1 yeter size mi demiş gerçekten anlamıyorum. Tüm konuları okumamış olmanız normal de burdan yönetmeye çalışma nasıl çıkıyor hayret ediyorum.

Aynı kafada. Ama bazı seylerı bılmelerıni ıstemıyorum. Bunları da duyarsam ben eşime herseyı anlatmıycam. Özel seylerı anlatmasın en azından
hayatında başka şey yok demek
Aynı kafada. Annesiyle açık açık konustum bu durumu. Bana dıyor ki bız aıle olarak cok düşkünüz.Biz bırsey alıyorken acaba sız ondan yiyebiliyor musunuz dıye dusunuyoruz dedi. Bende para sukur yetıyor ve bogazımızdan hıc kısmıyoruz dedim. Aşırı meraklı. Tek odak noktası bızım ev

Nasıl yönetiyor mesela o paketi alma bu paketi al mı demiş? Yoksa pazardan 3 kilo soğan aldım demiş de aaa 1 yeter size mi demiş gerçekten anlamıyorum. Tüm konuları okumamış olmanız normal de burdan yönetmeye çalışma nasıl çıkıyor hayret ediyorum.
Onu da der yakında
Hatta yatak odasının perdesinin rengine bile karışır o potansiyeli gördüm kv de 😂😂😂
bu benim yorumum.
Herkes kendi çıkarımına göre yorum yapar.
Size mantıklı gelmediyse okur geçersiniz.

Onu da der yakında
Hatta yatak odasının perdesinin rengine bile karışır o potansiyeli gördüm kv de 😂😂😂
bu benim yorumum.
Herkes kendi çıkarımına göre yorum yapar.
Size mantıklı gelmediyse okur geçersiniz.
E karışır tabi. Bütün evi onlar dizdi, konu sahibi öz akrabalarından kurtulacağı günü sayıyordu burada. Boş vakit buldukça falan arıyordu kvyi, hatta akrabalar gelmesin diye kınayı kv evinde yapıyordu. O zaman mesafe falan yoktu, evlenince mesafeli olunası geldi. Köprüyü geçene kadar durumu bariz var. Ben çıkarıma değil de bildiklerime göre yorum yapıyorum.

E karışır tabi. Bütün evi onlar dizdi, konu sahibi öz akrabalarından kurtulacağı günü sayıyordu burada. Boş vakit buldukça falan arıyordu kvyi, hatta akrabalar gelmesin diye kınayı kv evinde yapıyordu. O zaman mesafe falan yoktu, evlenince mesafeli olunası geldi. Köprüyü geçene kadar durumu bariz var. Ben çıkarıma değil de bildiklerime göre yorum yapıyorum.
konu sahibinin her konusunu ezberlemişsiniz maşallah hafızanıza hayran kaldım 😂😂

Ben o kadar bilmediğim için yorumum eksik kalmış olabilir

X